Rozstępy (łac. striae distenseae) to wrzecionowate pasma o wyglądzie cienkich srebrzystych linii, wyglądem przypominających blizny. W miejscach, gdzie występują, skóra pozbawiona jest mieszków włosowych, gruczołów potowych i łojowych. Na piersiach tworzą zazwyczaj promieniste pasy lub nielinearne wzory, rozchodzące się od otoczki brodawkowej w kierunku nasady piersi.
Czytaj więcejŻylaki są objawem przewlekłych zaburzeń żylnych, których podłożem jest refluks. Metody zapobiegania niewydolności żył mogą łagodzić istniejące objawy, spowalniać rozwój choroby i opóźniać rozwój żylaków. Dr n. med. Wojciech Rybak wymienia sposoby na minimalizowanie ryzyka wystąpienia choroby.
Czytaj więcejZgodnie z najnowszymi wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, małoinwazyjne zabiegi wewnątrzżylne (z uzupełniającą miniflebektomią lub bez) uznaje się za standard leczenia niewydolności żylnej.
Czytaj więcejChirurgia plastyczna piersi dąży do poprawy estetki, uzyskania naturalnego kształtu i wyglądu piersi, z kompleksem brodawkowo-otoczkowym w prawidłowej pozycji oraz do minimalizacji blizn i ryzyka powikłań. Podczas konsultacji przedoperacyjnej ustalane są oczekiwania pacjentki.
Czytaj więcejDobrymi kandydatkami do operacji plastycznej piersi są pacjentki zdrowe, z ustabilizowaną masą ciała, niepalące, które mają realistyczne oczekiwania co do efektów zabiegu. Uzyskane wyniki pooperacyjne w dużym stopniu zależą od gotowości do przestrzegania zaleceń okołozabiegowych.
Czytaj więcejSchorzenia żylne dotyczą głównie kończyn dolnych i mogą mieć charakter ostry lub przewlekły. W przypadku nadmiernie „widocznych żył na nogach” wskazana jest konsultacja flebologiczna.
Czytaj więcejZabieg radiofrekwencji mikroigłowej ma na celu poprawę jakości skóry. Bezpośrednio po wykonaniu procedury skóra jest uwrażliwiona. Kluczowe jest stosowanie odpowiednich metod pielęgnacyjnych, aby przyspieszyć proces gojenia się i osiągnąć pożądane rezultaty.
Czytaj więcejTomasz zgłosił się do kliniki z problemem skrzywionej przegrody nosowej, która nastąpiła w wyniku urazu. Pacjent chciał również pozbyć się uciążliwego dla żony chrapania.
Czytaj więcejDr n. med. Wojciech Rybak odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące operacji powiększania piersi. Wyjaśnia, jak wygląda pierwsza konsultacja. Radzi kiedy powiększyć piersi – przed ciążą, czy po ciąży? Porusza takie kwestie jak gojenie się blizn pooperacyjnych, czy czucie w sutkach po operacji. Porównuje dostępne metody powiększania biustu.
Czytaj więcejPoznaj historię Pani Ewy, która zdecydowała się na redukcję nadmiaru skóry powiek górnych, zwaną blefaroplastyką.
Czytaj więcejPlastyka powiek - czy jest bolesna? Ile kosztuje blefaroplastyka i ile trwa zabieg? Jak długo powieki są opuchnięte po operacji i na jak długo wystawiane jest zwolnienie lekarskie? Lekarz odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące korekty powiek górnych.
Czytaj więcejCałkowita korekcja nosa - na czym polega? Jakie są przeciwwskazania? Czy zabieg jest bolesny? Chirurg opowiada o usuwaniu garba, zmniejszaniu nosa, prostowaniu przegrody.
Czytaj więcejChoroba Hashimoto ma ogromny wpływ na jakość życia, w tym na kondycję skóry, włosów i paznokci. Wyjaśniamy jak za pomocą profilaktyki, pielęgnacji oraz zabiegów kosmetologicznych można dbać o swoje ciało przy niedoczynności tarczycy.
Czytaj więcejJeżeli nie masz pomysłu na prezent, ani zbyt wiele czasu na to, by szukać go w sklepach, to bon upominkowy może rozwiązać problem i ucieszyć bliską Ci osobę. Dowiedz się więcej nt. możliwości zakupu vouchera w naszej klinice.
Czytaj więcejOperacja przegrody nosowej to istotny dla zdrowia zabieg, który eliminuje takie problemy, jak uczucie zatkanego nosa, chrapanie podczas snu, czy bezdech senny. Septoplastykę można wykonać jednocześnie z operacją przerostu małżowin nosowych, a nawet z korektą całego nosa.
Czytaj więcejKorekta uszu uważana jest za jedną z najbardziej wymagających procedur chirurgii plastycznej. Jej efekty w dużym stopniu zależą od przebiegu rekonwalescencji i gotowości pacjenta do przestrzegania zaleceń okołooperacyjnych.
Czytaj więcejŻylaki są najczęstszą postacią przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych (CVI). Według dostępnych danych, przewlekła niewydolność żylna dotyczy ok. 25% populacji osób dorosłych.
Czytaj więcejPlastyka nosa uważana jest za jedną z najbardziej wymagających procedur chirurgii plastycznej. Jej efekty w dużym stopniu zależą od przebiegu rekonwalescencji i gotowości pacjenta do przestrzegania zaleceń okołooperacyjnych.
Czytaj więcejWarunkiem umożliwiającym uzyskanie satysfakcjonujących wyników leczenia chirurgicznego jest prawidłowy przebieg operacji. Niemniej istotne jest postępowanie pooperacyjne, zaangażowanie i gotowość pacjenta do przestrzegania zaleceń pozabiegowych.
Czytaj więcejPlastykę powiek dolnych wykonujemy wyłącznie we Wrocławiu. Zabiegi przeprowadza doktor Ireneusz Siewiera. Po więcej informacji odsyłamy do artykułu opublikowanego na blogu.
Czytaj więcejPrzegroda nosa rzadko jest położona dokładnie pośrodkowo – zazwyczaj jest mniej lub bardziej skrzywiona w prawą lub lewą stronę. Znaczne skrzywienie może zaburzać drożność zwężonej jamy nosowej i wymagać korekcji.
Czytaj więcejChirurgia plastyczna twarzy jest dziedziną o szerokim zakresie, obejmującym operacje plastyczne i rekonstrukcyjne w rejonie twarzy, głowy i szyi – ich celem jest usuwanie zaburzeń czynności oraz przywracanie lub poprawa wyglądu.
Czytaj więcejSPF (Sun Protection Factor) to oznaczenie, które symbolizuje ochronę przeciwko UVB. Po co, kiedy i jak należy ją stosować, aby rzeczywiście zabezpieczyć się przed promieniowaniem? Lekarz podpowiada.
Czytaj więcejNie obowiązują tu „standardy”, „wzorce” ani „właściwe” wymiary lub kształty. Obraz okolic intymnych zmienia się również z wiekiem, wahaniami hormonalnymi – w wyniku porodów, zabiegów chirurgicznych czy urazów w obrębie sromu.
Czytaj więcejNadmierne pocenie się to takie, które powoduje u pacjenta dyskomfort, utrudnia bądź uniemożliwia pewne czynności dnia codziennego, w ekstremalnych przypadkach prowadzi do wycofania się bądź ograniczenia aktywności społecznej, zawodowej.
Czytaj więcejWskazaniem do wykonania mezoterapii skóry powiek górnych i dolnych jest po prostu chęć poprawy estetyki tej okolicy. Na pytania odpowiada dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejDr Maciej Antkiewicz (flebolog) odpowiada na pytanie o skuteczność leków na żylaki - czy tabletki i maści naprawdę działają? Jakie korzyści mogą odnieść pacjenci stosujący farmakoterapię?
Czytaj więcejBlefaroplastyka jest trzecim najczęściej wykonywanym zabiegiem w chirurgii plastycznej. O odpowiedź na najważniejsze pytania dotyczące plastyki powiek poprosiliśmy dr n. med. Ireneusza Siewierę.
Czytaj więcejW ciąży mogą wystąpić różnorodne zaburzenia krążenia żylnego kończyn dolnych. Według dostępnych danych, żylaki mogą dotyczyć ok. 40% kobiet w ciąży, obrzęki kończyn dolnych występują u ok. połowy ciężarnych pacjentek.
Czytaj więcejW dorosłym życiu mężczyzny problemy z napletkiem mogą wywierać ogromny wpływ na jego zdrowie, zarówno psychiczne jak i fizyczne. Dr n. med. Agnieszka Burkacka wyjaśnia jak sobie radzić z takimi problemami.
Czytaj więcejDr Dianę Kupczyńską zapytaliśmy o to, które spośród zabiegów medycyny estetycznej sprawdzą się u każdej kobiety. Wybrała 6, z których sama regularnie korzysta.
Czytaj więcejŻylaki stóp i kończyn dolnych są objawem przewlekłej choroby żylnej związanej z refluksem żylnym – metody małoinwazyjne i chirurgiczne umożliwiają wyeliminowanie refluksu i nadciśnienia żylnego przez zamknięcie niewydolnych naczyń.
Czytaj więcejNadmierna potliwość miejsc intymnych i nie tylko jest częstym powodem wizyt w gabinecie lekarza. Podstawą sukcesu terapii jest diagnostyka różnicowa innego podłoża dolegliwości (np. chorób endokrynologicznych).
Czytaj więcejRetinol i retinoidy to pochodne witaminy A, które są szeroko wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym. W jakich produktach się je stosuje, jak działają i wreszcie czy każdy może i powinien je stosować?
Czytaj więcejTeleangiektazje i wenulektazje kończyn dolnych, zwane pajączkami naczyniowymi, to trwale poszerzone naczynka śródskórne, które mogą nie dawać żadnych dolegliwości i stanowić wyłącznie problem natury estetycznej.
Czytaj więcejBóle kończyn dolnych mogą być przejawem wielu schorzeń, nie zawsze o podłożu naczyniowym; natomiast źródłem bólu pochodzenia naczyniowego nie musi być układ żylny. Dlatego diagnostyka różnicowa objawów nabiera tu szczególnego znaczenia.
Czytaj więcejHymenotomia to zabieg polegający na nacięciu grubej, przerośniętej błony dziewiczej. Zdarza się, że u niektórych kobiet w trakcie prób współżycia błona dziewicza nie przerywa się.
Czytaj więcejRumień na twarzy bywa źródłem kompleksów, a lista czynników determinujących jego występowanie jest dość długa. Jak radzić sobie z problemem? Lekarz podpowiada.
Czytaj więcejPielęgnacja po mezoterapii igłowej nie jest skomplikowana. Warto jednak w okresie rekonwalescencji zadbać o odpowiednią higienę skóry, wymienić pościel, ręczniki i nie tulić się ze zwierzętami domowymi
Czytaj więcejTrądzik na plecach należy do klinicznych objawów trądziku pospolitego, przebiegającego z nasilonym łojotokiem, zaskórnikami, grudkami i krostami, naciekami zapalnymi i cystami.
Czytaj więcejPopularne, pożądane, niedoceniane czy przereklamowane? Które składniki kosmetyków są warte swojej ceny? Zapytaliśmy o to lekarza medycyny estetycznej. Dr n. med. Diana Kupczyńska odpowiada, które z nich warto stosować.
Czytaj więcejOstrzykiwanie botoksem okolicy wokół oczu uznaje się za jeden ze sprawdzonych sposobów walki ze zmarszczkami pojawiającymi się w tym obszarze. Na najczęściej zadawane pytania dotyczące tej procedury odpowiada dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejLeczenie powikłań po kwasie hialuronowym staje się równie popularne, co same zabiegi z jego wykorzystaniem. Czy kwas hialuronowy należy uznać za niebezpieczny? Problem omawia dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejProcedury z dziedziny ginekologii plastycznej i estetycznej umożliwiają dokonywanie zmian przede wszystkim w obszarze kobiecych zewnętrznych narządów płciowych – z przyczyn estetycznych lub funkcjonalnych.
Czytaj więcejBól po operacji piersi oraz inne dolegliwości, do których zaliczyć można rozpieranie w klatce piersiowej, twardość w piersiach, ból podczas podnoszenia rąk, krwiaki czy ogólne zmęczenie, są naturalne w okresie rekonwalescencji.
Czytaj więcejPostęp technologiczny w ultrasonografii i produkcji różnorodnych systemów terapeutycznych umożliwia hybrydowe leczenie żylaków, czyli wykorzystanie kilku technik, w szczególności małoinwazyjnych, niechirurgicznych, dobranych i dostosowanych w sposób indywidualny do każdego przypadku.
Czytaj więcejPrzebieg gojenia rany po cesarskim cięciu zależy od wielu czynników. Zabiegi usuwania blizn po cesarskim cięciu przeprowadzamy we Wrocławiu i w Warszawie.
Czytaj więcejImplanty anatomiczne mają postać „łzy”, co upodabnia je do naturalnego kształtu gruczołu piersiowego. O efektach powiększania piersi i rozmiarach implantów opowiada dr n. med. Wojciech Rybak.
Czytaj więcejO tym jak wygląda twarz po laserze frakcyjnym, jak przebiera okres rekonwalescencji, i jak pielęgnować skórę twarzy opowiada dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejNaczyniaki to łagodne nowotwory wywodzące się z układu naczyń (tętniczych, żylnych, włosowatych, limfatycznych). Najczęściej występują na skórze twarzy i na tułowiu, nieco rzadziej na kończynach dolnych lub górnych.
Czytaj więcejUważa się, że zakrzepica żył głębokich jest schorzeniem o podłożu wieloczynnikowym, na którego rozwój wpływają czynniki środowiskowe i predyspozycje genetyczne.
Czytaj więcejChoroby skóry oraz problemy z pogranicza dermatologii i medycyny estetycznej występują w każdym wieku, bywają przyczyną niepokoju, mogą obniżać samoocenę i jakość życia.
Czytaj więcejZłuszczanie naskórka to ważny element codziennej pielęgnacji skóry twarzy. O roli zabiegów złuszczających w kosmetyce opowiada nasza kosmetolog - Elena Bodnariuk z kliniki w Warszawie.
Czytaj więcejBaby botox (mezobotox) to zabieg, który polega na śródskórnych iniekcjach wielu mikrokropel rozcieńczonego preparatu toksyny botulinowej typu A. Mikroiniekcje m.in. wygładzają, napinają skórę, zmniejszają wydzielanie potu i sebum oraz osłabiają powierzchowne włókna mięśniowe.
Czytaj więcejKorekta jednej wargi sromowej to zabieg, który wykonuje się najczęściej u kobiet, u których asymetria jest znaczna, a przerost utrudnia funkcjonowanie. Dr n. med. Diana Kupczyńska opowiada jak wygląda postępowanie w przypadku asymetrii warg sromowych.
Czytaj więcejZmiany naczyniowe w postaci poszerzonych naczynek, potocznie nazywanych pękającymi naczynkami na nogach, choć nie zawsze, to w wielu przypadkach są problemem jedynie estetycznym.
Czytaj więcejZazwyczaj za „czerwone policzki” odpowiada skóra naczyniowa – skłonna do zaczerwieniania i nadmiernie reaktywna. Przemijający lub utrwalony rumień, który pojawia się w odpowiedzi na czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne.
Czytaj więcejRozstępy tworzą się w skórze właściwej w wyniku upośledzenia funkcji fibroblastów odpowiedzialnych za wytwarzanie kolagenu i elastyny – włókien nadających skórze elastyczność i sprężystość.
Czytaj więcejLokalne złogi tłuszczu, spadek napięcia skóry, rozstępy, nadmiar wiotkich powłok brzusznych czy rozejście mięśni prostych brzucha to realne i powszechne problemy, z którymi borykają się młode matki, katując się „wyphotoshopowanymi” zdjęciami celebrytek.
Czytaj więcejUsunięcie poduszek Bichata to zabieg, który mocno zyskał na popularności. Między innymi za sprawą gwiazd, które otwarcie przyznają się do tego, że uwydatnione kości policzkowe to w ich przypadku zasługa chirurga.
Czytaj więcejWorki pod oczami to przypadłość, która dotyczy wielu osób i może być przyczyną kompleksów. Twarz sprawia wrażenie zmęczonej i nawet odpowiednia pielęgnacja i zdrowy tryb życia pozostają bezskuteczne w walce z problemem.
Czytaj więcejZabiegi HIFU to procedury, które wykorzystują różnego rodzaju urządzenia emitujące ultradźwięki. Ulthera to jedyna certyfikowana przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków technologia, którą do zabiegów HIFU wykorzystujemy w klinice Ars Estetica we Wrocławiu.
Czytaj więcejZabieg powiększenia biustu, wykorzystujący autologiczny przeszczep tłuszczu, należy do procedur chirurgicznych, które (najczęściej) mają na celu zwiększenie objętości gruczołów i/lub wyrównanie asymetrii piersi.
Czytaj więcejObrzęk nóg (opuchlizna nóg) jest kliniczną manifestacją np. niewydolności żylnej, jednak za obrzęki może odpowiadać wiele czynników – kilka czynników przyczynowych często współwystępuje u jednego pacjenta.
Czytaj więcejJak często robicie przegląd swoich kosmetyków? Czy sprawdzacie ich daty ważności? Czy używacie kosmetyków, które wyglądają "nieświeżo" bądź zmieniły konsystencję? Dr n. med. Diana Kupczyńska przypomina - liczy się przede wszystkim moment otwarcia.
Czytaj więcejPo zabiegu należy utrzymywać ścisłą higienę miejsca operowanego, prowadzić oszczędzający tryb życia i zachować abstynencję seksualną do czasu całkowitego zagojenia rany.
Czytaj więcejZgrzytanie zębami i mimowolne ich zaciskanie wiąże się z określonymi konsekwencjami. Toksyna botulinowa wpływa na ograniczenie aktywności mięśni żwaczy. Leczenie bruksizmu botoksem to metoda o sprawdzonej skuteczności.
Czytaj więcejLampa Wooda została wynaleziona przez profesora fizyki eksperymentalnej Roberta Williamsa Wooda w 1903 roku. Co to jest i w jakim celu się ją stosuje? Na pytania dotyczące technologii odpowiada kosmetolog Elena Bodnariuk.
Czytaj więcejPocenie się pełni kluczową rolę w termoregulacji organizmu ludzkiego. W skórze przeciętnego, dorosłego człowieka znajduje się od 1,5 do aż 5 milinów gruczołów potowych. Co powoduje nadmierne pocenie?
Czytaj więcejCera wrażliwa to cera bardzo wymagająca. Nie lubi nowych produktów, na zmianę temperatury, jakości powietrza czy używki może reagować nadmiernie. Jak ją pielęgnować?
Czytaj więcejJako posiadaczka cery bardzo tłustej, osoba, która przechorowała agresywny trądzik młodzieńczy, oraz lekarz zajmujący się medycyną estetyczną, przetestowałam wraz z koleżankami i pacjentkami tony kosmetyków. Dziś dzielę się wnioskami.
Rozszerzone pory najczęściej zauważa się u osób, które skarżą się na tłustą i problematyczną cerę. Dlaczego się pojawiają? Czy można im przeciwdziałać i jeśli tak, to w jaki sposób?
Czytaj więcejMartwica skóry to jedno z powikłań, które mogą pojawić się po podaniu kwasu hialuronowego. Jak postępuje proces obumierania tkanki i jakie mogą być konsekwencje zwlekania z wizytą u lekarza?
Czytaj więcejDr n. med. Diana Kupczyńska szerzej opowiada o wpływie ćwiczeń, diety i innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej na metabolizowanie kwasu hialuronowego. Co warto wiedzieć na ten temat?
Czytaj więcej"Są miesiące, kiedy nie mogę oprzeć się wrażeniu, że używam więcej hialuronidazy niż preparatów usieciowanego kwasu hialuronowego" - dr n. med. Diana Kupczyńska odpowiada na pytania najczęściej zadawane przez pacjentów naszej kliniki.
Czytaj więcejOkres ciąży i karmienia piersią różnie wpływa na cerę - są kobiety, które czują się i wyglądają fantastycznie, a jest gro Pań zmagających się z zaostrzeniem przewlekłych chorób, np. trądziku. O tym w jaki sposób pielęgnować skórę w tym okresie opowiada dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejJakich zabiegów należy unikać, jeśli naszym problemem jest trądzik? Jest ich kilka, a nie stosowanie się do tych zaleceń może skutkować pogłębieniem problemu. O tym, jakich procedur nie warto wykonywać u osób borykających się z trądzikiem opowiada dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejWypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to niechirurgiczna metody leczenia objawów starzenia i odnowy skóry twarzy, która stale zyskuje na popularności. O zabiegu, jego efektach i stosowanych preparatach opowiada dr Małgorzata Legocka.
Czytaj więcejEfekt korekty powiek górnych (blefaroplastyki) i przebieg rekonwalescencji w dużym stopniu zależy od przestrzegania zaleceń pozabiegowych przez pacjenta. O tym jak wygląda ten proces opowiada dr n. med. Agnieszka Burkacka.
Czytaj więcejOsocze bogatopłytkowe czyli autologiczny koncentrat płytek krwi w niewielkiej ilości osocza, pozyskiwane jest z krwi własnej pacjenta. Wampirzy lifting inicjuje procesy naprawcze prowadzące do odnowy i rewitalizacji skóry.
Czytaj więcejMedycyna estetyczna dysponuje całym wachlarzem metod i zabiegów rewitalizujących. Ich celem jest nie tylko korekcja widocznych bruzd i zmarszczek, ale też pobudzenie produkcji nowego kolagenu i tkanki łącznej, co skutkuje poprawą elastyczności, jędrności i napięcia skóry.
Czytaj więcejNa co wpływa wysoki poziom testosteronu? Za co odpowiadają trójjodotyronina, tyroksyna i kalcytonina? Hormony to temat rzeka. Jak wpływają na skórę? Dr n. med. Diana Kupczyńska opowiada o wybranych zaburzeniach endokrynologicznych, które ewidentnie wpływają na kondycję skóry.
Czytaj więcejDr Małgorzata Legocka szerzej omawia wskazania, przebieg zabiegów i efekty stosowania osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej.
Czytaj więcejPacjentki po plastyce warg sromowych powinny prowadzić oszczędny tryb życia i wstrzymać się od współżycia. O tym ile trwa i jak przebiega okres rekonwalescencji opowiada dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejCena zależy rodzaj problemu, obszar poddawany terapii, rodzaj i ilość preparatu niezbędna do uzyskania planowanych efektów. Na pytania dotyczące wypełniania zmarszczek odpowiada dr Małgorzata Legocka.
Czytaj więcejCzy wypełnianie zmarszczek boli? Jak często należy wykonywać zabieg i co stanowi przeciwwskazanie do jego wykonania? Czy preparatem wykorzystywanym do wypełniania jest botoks? Na najczęstsze pytania pacjentów odpowiada dr Małgorzata Legocka z Ars Estetica w Warszawie.
Czytaj więcejLaser frakcyjny to krótszy czas rekonwalescencji, mniejsze objawy uboczne i skuteczność jest zbliżona do efektywności zabiegów laserami tradycyjnymi. Na pytania dotyczące wykorzystania lasera frakcyjnego w medycynie estetycznej odpowiada dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejLabioplastyka laserowa to, najprościej rzecz ujmując, usunięcie nadmiaru tkanek w obrębie warg sromowych mniejszych (obu, a czasem jednej). Czym różni się od klasycznej metody chirurgicznej objaśnia dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejW ferworze walki o lepszy wygląd często zapominamy o bezpieczeństwie. Dr n. med. Diana Kupczyńska odpowiada na pytania dotyczące powikłań po zabiegu powiększania ust i podpowiada jak minimalizować ryzyko ich wystąpienia.
Czytaj więcejZ problemem cieni pod oczami do kliniki zgłaszają się nie tylko Panie. O tym jak radzić sobie z cieniami pod oczami przeczytacie w artykule dr n. med. Diany Kupczyńskiej, która odpowiada na pytanie o przyczyny problemu i komentuje dostępne metody gabinetowe.
Czytaj więcejUprzejmie informujemy, że wraz z nadejściem 2020 roku nasza placówka w Warszawie zmienia adres. Od stycznia zapraszamy Was do nowej lokalizacji przy ulicy Jaktorowskiej 5/U1 (obok ronda Daszyńskiego).
Czytaj więcejZdaniem wielu autorów, procedury wykorzystujące frakcyjne lasery CO2 należą do najskuteczniejszych metod leczenia blizn na twarzy. Technologia frakcyjna została oparta na licznych, drobnych „kolumienkach” światła wytwarzających terapeutyczne strefy mikrotermalne w tkance.
Czytaj więcejZapraszamy do kontaktu wszystkich pacjentów zainteresowanych bezpłatnym zabiegiem korekty powiek górnych w ramach szkoleń lekarskich. Zabiegi będą przeprowadzane w dniach 23.11.2019 r . w klinice we Wrocławiu.
Czytaj więcejZadaniem tej metody jest poprawa wyglądu, przewrócenia napięcia i elastyczności skóry. Na czym polega zabieg Zaffiro i kiedy warto się mu poddać? Na pytania odpowiada Elena Bodnariuk.
Czytaj więcejKwas hialuronowy ma dość szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Wykorzystuje się go podczas zabiegów powiększania ust, mezoterapii igłowej, wypełniania zmarszczek czy nawet korekty nosa. Na pytania dotyczącego jego zastosowania odpowiada dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejZapraszamy do kontaktu wszystkich pacjentów zainteresowanych bezpłatnym zabiegiem buccal far removal (usunięcia poduszek Bichata) w ramach szkoleń lekarskich. Zabiegi będą przeprowadzane w dniach 21-22.11.2019 r. w klinice we Wrocławiu.
Czytaj więcejZapraszamy do kontaktu wszystkich pacjentów zainteresowanych bezpłatnym zabiegiem korekty uszu w ramach szkoleń lekarskich. Zabiegi będą przeprowadzane w dniach 21-22.11.2019 r . w klinice we Wrocławiu.
Czytaj więcejProcesu starzenia się organizmu nie zatrzymamy, ale często już spowolnienie, bądź delikatna korekta, pozytywnie wpływają na samopoczucie pacjenta. Wszak zdrowie to nie tylko brak choroby, ale także stan pełnego, dobrego samopoczucia/dobrostanu (wellbeing) fizycznego, psychicznego i społecznego (WHO).
Czytaj więcejPani Małgosia ma aktualnie 30 lat i z zawodu jest stomatologiem. Z medycyny estetycznej korzysta od dwóch lat, a do gabinetu dr n. med. Diany Kupczyńskiej trafiła po powiększaniu ust u innego lekarza. Jak sama podkreśla, zależy jej na tym, by “z każdym zabiegiem wyglądać lepiej, ale cały czas przypominać siebie”.
Czytaj więcejPowiększenie punktu G (G-spot amplification) należy do niechirurgicznych metod mających na celu uwydatnienie i ujędrnienie struktury na przedniej ścianie pochwy, tzw. punktu G. O zabiegu opowiada dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejWypowiedzi naszych Pacjentek na temat zabiegu labioplastyki znajdziecie między innymi w serwisie Estheticon. Wybrane z nich przytaczamy na naszej stronie. Opinie nadal uważane są za jeden z istotniejszych elementów, które mogą wpłynąć na ostateczną decyzję.
Czytaj więcej"Temat demakijażu w kontekście troski o kondycję skóry twarzy to podstawa. Od niego często zaczynam wywiad dotyczący pielęgnacji!" - dr n. med. Diana Kupczyńska
Czytaj więcejObecność „skórki pomarańczowej” lub lokalnych depozytów tkanki tłuszczowej wywiera negatywny wpływ na kształt i kontury ciała. Problemy tego rodzaju są skomplikowane i mogą być oporne na tradycyjne metody leczenia, jak zmiana diety i ćwiczenia fizyczne.
Czytaj więcejKorekta nosa kwasem hialuronowym, wykonana przez wykwalifikowanego lekarza, jest procedurą małoinwazyjną i w określonych przypadkach daje bardzo dobre efekty. O procedurze opowiada dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejJedni stanowczo odradzają, inni mówią, że nie jest to niemożliwe, ale lepiej poczekać do jesieni. Co na temat stosowania kwasów złuszczających latem sądzi dr n. med. Diana Kupczyńska?
Czytaj więcejZabieg mikrodermabrazji to procedura kosmetyczna polegająca na mechanicznym usunięciu warstwy rogowej naskórka. O efektach, rodzajach i wskazaniach opowiada kosmetolog.
Czytaj więcejMakijaż z założenia nie powinien zmieniać, a jedynie podkreślać nasze naturalne piękno. Dr n. med. Diana Kupczyńska podpowiada jak dbać o cerę jesienią i wyglądać naturalnie.
Czytaj więcejBotox - jak działa? W jakich celach się go stosuje? Jak wyglądają zabiegi z wykorzystaniem botoksu? Czy toksyna botulinowa jest szkodliwa dla organizmu?
Czytaj więcejKolagen w kremach, kolagen do picia, kolagen w proszku. Zapytaliśmy dr n. med. Diany Kupczyńskiej czy historie o skuteczność produktów z kolagenem można wsadzić między bajki?
Czytaj więcejPowiększanie piersi implantami to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. W Ars Estetica w wyborze właściwego rozmiaru pomaga innowacyjna technologia Vectra XT.
Czytaj więcejNie wszystkie informacje na temat Botoxu, do których dotrzecie w Internecie są prawdziwe. Dlatego wątpliwości zawsze warto skonsultować z lekarzem.
Czytaj więcejLiposukcja - ile kosztuje, na czym polega i jakie efekty można osiągnąć? Dowiedz się więcej na temat jednego z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej.
Czytaj więcejPowiększanie biustu umożliwia zmianę wielkości, poprawę struktury i wyglądu piersi. Aby dobrać implant do sylwetki warto skorzystać z systemu Vectra XT.
Czytaj więcejCzy mezoterapię może wykonać kosmetyczka? Czy można robić mezoterapię w ciąży? Jak wygląda skóra po mezoterapii? Na pytania odpowiada dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejPoznaj trzy najlepsze zabiegi redukujące cellulit, które można łączyć by osiągać jeszcze lepsze efekty. Sprawdź ofertę i zapisz się na bezpłatną konsultację.
Czytaj więcejMezoterapia igłowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Uzyskanie optymalnego efektu zwykle wymaga czasu, jednak w niektórych sytuacjach przynosi rezultaty znacznie szybciej.
Czytaj więcejPowiększanie piersi to jedna z najpopularniejszych procedur z zakresu chirurgii plastycznej. Artykuł opracowała dr n. med. Agnieszka Burkacka.
Czytaj więcejGdzie najlepiej robić zabieg i czym się różni labioplastyka laserowa od chirurgicznej. Na te i inne pytania odpowiada chirurg dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejLaserowe usuwanie owłosienia jest najnowocześniejszą i najskuteczniejszą metodą epilacji. Ceny depilacji laserowej zaczynają się już od 150 złotych.
Czytaj więcejW Ars Estetica usuwamy brodawki, cysty, kaszaki czy torbiele metoda chirurgiczna i laserową. Dowiedz się więcej na temat zmian skórnych i sposobów ich usuwania.
Czytaj więcejJak wygląda procedura i jakie efekty można osiągnąć? Dowiedz się więcej na temat zabiegu korekcji powiek górnych i zapisz się na konsultację do naszych specjalistów.
Czytaj więcejSkleroterapia uznawana jest za złoty standard w leczeniu teleangiektazji i małych żylaków. Artykuł na temat zabiegu i jego efektów opracował dr Maciej Antkiewicz.
Czytaj więcej5 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji skóry twarzy, czyli czego unikać, gdy mamy problem z cerą? Na pytania odpowiada dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejOperacja stulejki krok po kroku. Etapy operacyjnego leczenia stulejki można opisać jedynie ogólnie, uwzględniając podstawowe zasady plastyczne.
Czytaj więcejKtóre z zabiegów chirurgii plastycznej są najbardziej popularne? Ile kosztuje powiększanie piersi i kto wykonuje procedury? O tym przeczytacie na naszym blogu.
Czytaj więcejW Ars Estetica usuwamy za pomocą lasera lub chirurgicznie wszelkiego rodzaju zmiany skórne w tym: przebarwienia, brodawki, znamiona, tłuszczaki, włókniaki. Wybór metody uzależniony jest od rodzaju zmiany.
Czytaj więcejWskazania do blefaroplastyki (korekty powiek) stanowią przede wszystkim zwiotczenia i nadmiar skóry powiek. Zabiegi plastyki powiek wykonujemy w placówce we Wrocławiu.
Czytaj więcejDo uznanych, skutecznych i bezpiecznych technik leczenia nadpotliwości pach należą iniekcje toksyny botulinowej i laserowa redukcja gruczołów potowych.
Czytaj więcejObrzezanie (resekcja napletka) to zabieg operacyjny, który polega na wycięciu skóry napletka. U dorosłych mężczyzn niezbędne jest chirurgiczne szycie rany oraz kilkutygodniowa abstynencja seksualna
Czytaj więcejCzy depilacja laserowa boli? Kto może ją stosować? Na jak długo pozbywamy się włosków? Jakie mogą być efekty uboczne epilacji? Na pytania odpowiada Elena Bodnariuk.
Czytaj więcejZabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii to procedury, które często wymagają odpowiedniej rekonwalescencji. Ile czasu zajmie regeneracja Twojej skóry?
Czytaj więcejWidoczne naczynka na nogach są często postrzegane jako defekt estetyczny. To nie jedyny problem, bowiem mogą być one także objawem poważnego schorzenia.
Czytaj więcejPodobnie jak każdy zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, korekta nosa wymaga indywidualnego podejścia do każdego pacjenta i dokładnego zaplanowania zabiegu.
Czytaj więcejLiposukcja ultradźwiękowa sprawdza się w body contouringu, czyli w sytuacjach, kiedy dieta i aktywność fizyczna nie przynoszą satysfakcjonujących efektów.
Czytaj więcejWydzielanie potu jest zjawiskiem fizjologicznym. W artykule omawiamy przyczyny nadpotliwości, rodzaje nadpotliwości, sposoby jej leczenia i wszystko, co z nią związane.
Czytaj więcejMezoterapia igłowa należy do metod małoinwazyjnych, skutecznych i bezpiecznych, obarczonych minimalnym ryzykiem powikłań.
Czytaj więcejW przebiegu ginekomastii dochodzi do przerostu tkanki gruczołowej, natomiast lipomastia wiąże się wyłącznie z przerostem tkanki tłuszczowej.
Czytaj więcejMetody, opinie i ceny laserowego usuwania naczynek na twarzy. Dowiedz się więcej nt. problemu i możliwych sposobów radzenia sobie z nim.
Czytaj więcejSkleroterapia to metoda, która jest stosowana w medycynie od setek lat. Ma zastosowanie w leczeniu zmian naczyniowych. Najczęściej kojarzona jest z terapią żylaków – jednak możliwości, które oferuje są znacznie szersze.
Czytaj więcejJak wygląda stulejka? Jak ją rozpoznać i jak wygląda leczenie? Artykuł opracowała dr n. med. Agnieszka Burkacka.
Czytaj więcejTrądzik pospolity należy do jednej z najczęściej występujących chorób dermatologicznych. Objawy, przyczyny i leczenie omawia dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejŻylaki to częsty problem, z którym zmaga się co trzecia kobieta i co piąty mężczyzna. Wyglądają nieestetycznie i często są powodem zakrywania nóg nawet w upalne dni.
Czytaj więcejGinekomastia należy do częstych problemów klinicznych i psychospołecznych. Z dostępnych danych wynika, że przerost gruczołów piersiowych może dotyczyć 30-50 proc. mężczyzn w różnym wieku.
Czytaj więcejKorekcja uszu, korekcja małżowin usznych, nazywana także otoplastyką (ang. otoplasty) jest coraz cześciej wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej.
Czytaj więcejUSG Doppler to bezpieczna, nieinwazyjna i bezbolesna procedura, która wykorzystuje ultradźwięki, by ustalić charakter i kierunek przepływu krwi w żyłach.
Czytaj więcejKorekcja uszu - na czym polega, jakie są wskazania do jej wykonania, gdzie zrobić zabieg i ile może kosztować? Operacja uszu bez tajemnic.
Czytaj więcejWedług Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgii Naczyniowej, żylaki występują u niespełna 20% mężczyzn i ponad 30% kobiet. Laserowe leczenie to sposób na ich pozbycie się.
Czytaj więcejPowiększanie ust bez tajemnic. Informacje o cenie, efektach i skutkach ubocznych. Na pytania odpowiada dr n.med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejRozstępy na piersiach? Rozstępy po ciąży? Rozstępy na udach? Niezależnie od tego jaki masz problem, na pytanie: jak pozbyć się rozstępów, odpowiedzi szukaj na blogu.
Czytaj więcejCellulit określany jest jako nadmierne nagromadzenie tłuszczu, wody oraz innych metabolitów w obszarze skóry właściwej i tkanki podskórnej. Jak z nim walczyć?
Czytaj więcejJednym z najpopularniejszych laserów stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej jest laser frakcyjny. Powoduje ściśle kontrolowany, fototermiczny uraz skóry.
Czytaj więcejPowiększanie ust to nadal jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Procedurę wykonujemy zarówno w klinice we Wrocławiu jak i w Warszawie.
Czytaj więcejOperacja warg sromowych wykonywana jest chirurgicznie przy użyciu elektrokoagulacji. Możliwe jest również przeprowadzenie laserowej labioplastyki.
Czytaj więcejO jakich zabiegach warto pomyśleć, gdy skończy się 20, 30, 40 czy 50 lat? Przegląd dostępnych metod dbania od cerę w różnym wieku.
Czytaj więcej"Wyższość Ulthery nad innymi urządzeniami HIFU polega przede wszystkim na wbudowanym aparacie USG. W trakcie zabiegu widzę na ekranie, gdzie dokładnie trafiają impulsy"
Czytaj więcejJak odświeżyć skórę? Który zabieg wybrać? Zapraszamy na bezpłatne konsultacje dotyczące takich zabiegów jak: Dermapen, Peelingi chemiczne, Geneo czy Zaffiro.
Czytaj więcejZimowe przebarwienia mogą być uporczywe i często nie da się ich usunąć w warunkach domowych. Rozwiązaniem może być laserowe usuwanie przebarwień lub peelingi medyczne.
Czytaj więcejLaser frakcyjny CO2 jest świetnym urządzeniem do rozwiązywania rozmaitych problemów skórnych. Przy zastosowaniu konkretnych parametrów możemy zredukować blizny potrądzikowe, rozstępy czy zmarszczki.
Czytaj więcejDo problemu trądziku u dorosłych należy podejść holistycznie. W pierwszej kolejności konieczne jest ustalenie przyczyny powstania trądziku a następnie wdrożenie dedykowanej terapii.
Czytaj więcejJakie zmiany zachodzą w skórze i jak im przeciwdziałać? Listę zabiegów dla 30-latki znajdziesz na blogu. Zainteresowana? Umów się na bezpłatne konsultacje.
Czytaj więcejCzy każdy tatuaż można usunąć laserowo? Czy zabieg boli i jakie efekty są możliwe do osiągnięcia? Na pytania odpowiada dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejTrądzik to bez wątpienia jedna z najczęściej spotykanych chorób skóry. Jakie rozwiązania daje nam dzisiejsza medycyna estetyczna? Które zabiegi dają realne efekty? Zapraszamy do lektury.
Czytaj więcejCzyli jak małe urządzenie wyglądem przypominające długopis zdobyło serca moich pacjentów. Opowiada kosmetolog - Marta Kociatyn.
Czytaj więcejO tym jak dbać o skórę 35 - latki i jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są świetnym rozwiązaniem opowiada na blogu dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejZ zabiegów, które cieszą się wśród naszych pacjentów największą skutecznością bez wątpienia są: laserowy peeling węglowy oraz zabieg antybakteryjny V-laserem.
Czytaj więcejMetody walki z procesem starzenia się skóry są urozmaicone. Obecnie najpopularniejszymi zabiegami w walce ze zmarszczkami jest botox, resurfacing laserowy czy regularna mezoterapia.
Czytaj więcejCzy botox i laser frakcyjny CO2 nadal wiodą prym w medycynie estetycznej? O tym oraz o najnowocześniejszych rozwiązaniach w medycynie przeczytacie na blogu Ars Estetica.
Czytaj więcejJak powstają? U kogo pojawiają się najczęściej? Czy domowe sposoby są skuteczne? I wreszcie, jak się pozbyć rozstępów?
Czytaj więcejDlaczego warto stosować kremy z filtrem? Czym się różnią filtry chemiczne od mineralnych? Opowiada kosmetolog - Marta Kociatyn.
Czytaj więcejZiemia niczyja, czyli krótka historia o skórze pomiędzy twarzą a biustem. Autorką artykułu jest dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejDowiedz się więcej na temat laserowego leczenia trądziku różowatego oraz możliwych do osiągnięcia efektów. Zapisz się na bezpłatną konsultację w celu oceny problemu.
Czytaj więcejCera tłusta, trądzikowa wymaga szczególnego traktowania. O tym jak o nią dbać opowiada nasz specjalista dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejUsuwanie tatuażu to procedura, której poziom skomplikowania zależy od koloru tuszu użytego przez tatuatora. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na bloga.
Czytaj więcejOd jakich zabiegów rozpocząć przygodę z medycyną estetyczną? Które zabiegi dają naturalne efekty? Odpowiada dr n. med. Diana Kupczyńska.
Czytaj więcejSkąd się bierze skórka pomarańczowa i jakie są najskuteczniejsze zabiegi na cellulit? Dowiedz się jaki zabieg. Zapraszamy na bezpłatną konsultację.
Czytaj więcejJak znaleźć profesjonalny gabinet, w którym przeprowadzony zabieg depilacji laserowej spełni wasze oczekiwania? Zapraszamy do lektury bloga.
Czytaj więcejCo warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na laserowe usuwanie owłosienia? Jakie efekty zabiegu możemy osiągnąć? Na pytania odpowiada kosmetolog - Marta Kociatyn.
Czytaj więcejZnając przyczyny powstawania przebarwień możemy się przed nimi uchronić. Metod usuwania przebarwień jest kilka, dr n. med. Diana Kupczyńska krótko je omawia.
Czytaj więcejOchrona przeciwsłoneczna jest koniecznością, jeśli chcemy wyglądać młodziej. Bez niej efekt zabiegów z zakresu medycyny estetycznej będzie gorszy i krótszy.
Czytaj więcej