Powiększanie biustu

chirurgia plastyczna

Powiększanie biustu
Głosów: 17, ocena: 4.8

Opis technologii

Zabieg powiększenia piersi ma na celu poprawę ich kształtu i rozmiaru, przy użyciu odpowiednio dobranych implantów. Najpopularniejsze są wkładki silikonowe lub wypełnione solą fizjologiczną. Wybór kształtu i wielkości piersi dokonywany jest w oparciu o budowę anatomiczną i oczekiwania pacjentki. Dzięki operacji powiększenia piersi można poprawić kształt biustu oraz powiększyć go o 1-2 rozmiary.

Implanty stosowane do powiększania piersi występują w wielu wariantach. W większości krajów europejskich dopuszczono dwa rodzaje – wypełniane silikonem i wypełniane solą fizjologiczną.

Wkładki solne dostarczane są pod postacią pustych torebek, które wypełnia się płynem dopiero po umieszczeniu ich w piersi. Dużą zaletą tych implantów jest możliwość wprowadzenia ich przez bardzo małe nacięcia, w związku z czym po zabiegu zostają małe blizny. Trzeba jednak wspomnieć, że wkładki solne są twarde, w związku z czym mogą być wyczuwalne przy dotyku. To ich największa wada.

Implanty silikonowe otrzymujemy w postaci napełnionych, odpowiednio wyprofilowanych „woreczków”. Są elastyczne i miękkie, nie na tyle jednak, by można było je włożyć przez tak małe nacięcia jak przy wkładkach solnych. Blizny po operacji są nieco większe, jednak bardzo dobrze ukryte w naturalnych bruzdach ciała.

Implanty mają także różne kształty. Są wkładki okrągłe i anatomiczne przypominające kształtem łezkę. O kształcie decyduje lekarz, oczywiście biorąc pod uwagę budowę klatki piersiowej i oczekiwania pacjentki.

Powiększanie biustu - podstawowe informacje 
Cena:12 500 zł – 16 500 zł
Czas zabiegu:2-3 h
Znieczulenie:znieczulenie ogólne
Rekonwalescencja:zwykle 2-6 tygodni
Efekty:ostateczny kształt biustu widoczny jest zazwyczaj po 3 miesiącach
Dostępność:Wrocław

Wskazania

 • małe lub nieproporcjonalne piersi
 • asymetria piersi
 • opadnięcie lub zmniejszenie piersi po okresie karmienia

Jak przygotować się do zabiegu

Zabieg powiększania piersi poprzedza wnikliwa konsultacja przeprowadzana przez lekarza. W trakcie tego spotkania zostaną wykluczone wszelkie przeciwwskazania oraz, na podstawie dokładnych pomiarów wykonanych za pomocą systemu BIODYNAMIC, dobrane zostaną kształt i wielkość wkładek. Za pomocą systemu Vectra XT możliwe będzie stworzenie wizualizacji efektów zabiegu w 3D. W trakcie konsultacji lekarz może zlecić wykonanie odpowiednich badań.

Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie badań:

 • Morfologia krwi obwodowej z różnicowaniem leukocytów
 • Krzepniecie krwi (APTT, PT)
 • Odczyn opadania krwinek czerwonych (OB)
 • Badanie ogólne moczu
 • Elektrolity w surowicy (sód, potas, chlorki)
 • Profil lipidowy (cholesterol, triglicerydy, cholesterol HDL, cholesterol LDL)
 • Glukoza w osoczu
 • Kwas moczowy w surowicy
 • Kreatynina w surowicy
 • EKG
 • USG piersi lub mammografia

Zabieg przeprowadzany jest w klinice we Wrocławiu.

Przebieg zabiegu

Powiększenie piersi to operacja, którą wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub tak zwanej sedacji dożylnej. W czasie zabiegu chirurg wykonuje nacięcie i wytwarza w tkance piersiowej kieszeń, w której umieszcza implant. Implant może być umieszczony zarówno pod mięśniem na klatce piersiowej, jak i pod gruczołem piersiowym.

Implanty wkłada się przez trzy możliwe cięcia. Wkładki wypełniane roztworem soli fizjologicznej wprowadzać można pod pierś przez małe cięcia na granicy otoczki brodawki bądź pod pachą. Cięcie pod pachą jest dobrze ukryte, jednak wymaga często stosowania specjalnej techniki operacyjnej. Nieco mniejsze cięcie stosuje się wokół dolnego bieguna otoczki sutka. Blizna w tym miejscu jest równie mało widoczna jak w zagłębieniu pachy.

Protezy wypełniane silikonem wprowadza się najczęściej z nieco większego (4 – 6 cm.) cięcia pod piersią w naturalnej w tym miejscu bruździe. Blizna w tym miejscy jest najlepiej ukryta.

Wkładki umieszcza się na różnej głębokości, zawsze jednak w ten sposób by opierały się o ścianę klatki piersiowej. Niektórzy chirurdzy zakładają protezy głęboko pod mięśniem piersiowym. Przy stosowaniu starszego typu protez, tak głębokie ułożenie obniżało ryzyko obkurczenia się torebki wytwarzanej przez organizm wokół każdego ciała obcego. Nowoczesne wkładki mają powierzchnię pokrytą specjalnym “meszkiem”, co zapewnia dobrą ochronę, obniżając istotnie ryzyko tego powikłania, niezależnie od położenia protezy. Z tych powodów wielu chirurgów powróciło do płytszego zakładania wkładek – pod gruczoł. Sposób ten zmniejsza rozległość operacji i jest lepiej tolerowany przez pacjentki.

Efekty powiększania piersi

Efekty powiększania piersi widoczne są bezpośrednio po wykonaniu operacji. Po zabiegu piersi mogą wydawać się bardziej wrażliwe, twarde i uniesione, jednak w przeciągu kilku tygodni opuchlizna i podrażnienia znikają, a piersi z powrotem stają się miękkie i wyglądają naturalnie. Wtedy widoczny jest ostateczny efekt – większy i pełniejszy biust, o oczekiwanym przez pacjentkę kształcie.

powiekszanie-piersi-1 powiekszanie-piersi-3

Po operacji, przez około 4 tygodnie, należy unikać wysiłku fizycznego, podnoszenia ciężkich przedmiotów, korzystania z sauny oraz intensywnego opalania. Współczesne implanty nie powinny wymagać wymiany. 

Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w klinice.

Przeciwwskazania

 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Aktywne infekcje
 • Cukrzyca
 • Problemy z krzepliwością krwi
 • Nieregulowane problemy z ciśnieniem
 • Wirusowe zapalenie wątroby
 • HIV
 • Czynna choroba nowotworowa
 • Wysokie ryzyko zachorowania na nowotwór piersi

Cena zabiegu

Cena powiększania piersi uzależniona jest od docelowego rozmiaru biustu i stopnia zaawansowania planowanej procedury. Waha się w granicach od 12 500 zł do 16 500 zł.

Zabieg przeprowadzamy w klinice we Wrocławiu, a lekarzem zajmującym się wykonywaniem powiększania piersi jest dr n. med. Wojciech Rybak.

Konsultacje dotyczące powiększania piersi oraz symulacje efektów przeprowadza również dr n. med. Agnieszka Burkacka.

Osoby zainteresowane konsultacją z lekarzem zachęcamy do kontaktu.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!