Zamykanie naczynek na twarzy

metody, opinie i ceny usuwania naczynek

Artykuł przeczytasz w: 10 min.

Poszerzone naczynka na twarzy to częsty problem z którym zgłaszają się pacjenci do gabinetów laseroterapii i medycyny estetycznej. „Rumiana skóra” twarzy, pojedyncze naczynka na skrzydełkach nosa, szyi czy dekolcie nie wyglądają dobrze – dodają nam lat i sprawiają, że nasza skóra wygląda na starszą niż rzeczywiście jest. Dzięki rozwojowi technologii stosowanej w medycynie estetycznej, możemy temu zapobiec i pozbyć się poszerzonych naczynek. Laserowe zamykanie naczynek to jeden ze sposobów na ich pozbycie się. W artykule odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania, czyli:

 • Jakie są przyczyny powstawania poszerzonych naczynek na twarzy?

 • Jakie są dostępne metody ich zamykania?

 • Kiedy nie można zamknąć naczynek?

 • Co jest najważniejsze w okresie rekonwalescencji?

 • Ile kosztuje zamknięcie naczynka na nosie?

Laserowe zamykanie naczynek - najważniejsze informacje 
Cena:od 150 zł za pojedynczą zmianę (na cenę wpływa także obszar zabiegowy)
Czas zabiegu:10-30 minut
Znieczulenie:nie wymaga
Reakcja:zaczerwienienie skóry, obrzęk
Rekonwalescencja:brak
Efekty:wchłonięcie naczyń zwykle po okresie 8 – 12 tygodni (nogi), 2 tygodnie (twarz)
Dostępność:Wrocław / Warszawa

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Skąd się biorą poszerzone naczynka krwionośne?
  • O metodach zamykania naczynek na twarzy
  • Przeciwwskazania do zabiegu
  • Co po zabiegu – rekonwalescencja
  • Jaka metoda najlepsza?
  • Wskazania do laserowego zamykania naczynek na twarzy
  • Efekty zamykania naczynek na twarzy
  • Możliwości systemu Vectra XT
  • Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – cena

  Skąd się biorą poszerzone naczynka krwionośne?

  To częste pytanie, które pojawia się w gabinecie medycyny estetycznej. Niestety, etiologia tej przypadłości nie została do końca poznana – są jednak znane czynniki, które predysponują do pojawiania się poszerzonych naczynek na twarzy. Jednym z pierwszych czynników ryzyka (niemodyfikowalnym) jest predyspozycja genetyczna – jeśli ktoś z naszych przodków miał tendencję do „cery naczynkowej” istnieje spore prawdopodobieństwo, że problem ten pojawi się również w kolejnych pokoleniach.

  Okazuje się jednak, że bardzo duże znaczenie mają również czynniki zewnętrze, które w bezpośredni sposób oddziałują na naszą skórę. Jednym z pierwszych, szkodliwych czynników dla naszej skóry jest nadmierna ekspozycja na słońce – podobnie zresztą solarium, które jest wysoce szkodliwe dla skóry. Nie bez znaczenia pozostają także duże wahania temperatury – od skrajnie niskich do bardzo wysokich.

  Poszerzone naczynka na twarzy mogą być także efektem ubocznym terapii opartej na glikokortykosteroidach podawanych miejscowo (na przykład w kremie).  Pacjenci często używają określeń takich jak „pajączki” czy popękane naczynia. Warto wiedzieć, że w nomenklaturze medycznej, poszerzone naczynka nazywamy teleangiektazjami. Są położone powierzchownie, zachowując grubość do 1 milimetra – widać je więc „gołym okiem”.

  Poszerzone naczynka mogą pochodzić z układu tętniczego – wtedy są jasnoczerwone i leżą w poziomie skóry. Te, które pochodzą z układu żylnego, zazwyczaj są koloru niebieskiego i u niektórych pacjentów mogą unosić się ponad poziom skóry. Poszerzone naczynka mogą także uwidaczniać się pod postacią rumienia na twarzy, który cechuje się także występowaniem okresów wzmocnienia – w zależności od temperatury, cyklu miesięcznego, czy nawet spożywania niektórych potraw.

  Zobacz także: Rumień na twarzy – przyczyny, pielęgnacja i polecane zabiegi

  O metodach zamykania naczynek na twarzy

  Dla większości pacjentów, teleangiektazje to problem estetyczny. O ile jedno, małe, poszerzone naczynko zazwyczaj nie skłania do wizyty u lekarza, to ich większa ilość zaczyna już przeszkadzać. Chociaż problem ten jest znany od setek lat, to dopiero od niedawna, dzięki rozwojowi technik stosowanych w medycynie estetycznej, istnieje możliwość zamknięcia niechcianych naczynek. Niestety, w kwestii poszerzonych naczynek, sposoby farmakologiczne nie przynoszą oczekiwanych efektów. Podobnie chirurgia – teleangiektazji nie usuwa się za pomocą skalpela. Z pomocą przychodzi jednak laseroterapia oraz sprzęty emitujące światło o odpowiedniej długości fali (które często nazywane są laserami, jednak w istocie nimi nie są). Warto również zaznaczyć, że niezależnie od zastosowanego sposobu leczenia, teleangiektazje mogą nawracać – co prawda nie w tym samym miejscu, gdzie jedno naczynko zostało zamknięte, ale mogą pojawiać się w innych miejscach.

  Producenci sprzętów przeznaczonych do medycyny estetycznej prześcigają się w coraz nowszych odkryciach i produkcji urządzeń wysokiej klasy o coraz bardziej specjalistycznym zastosowaniu. Obecnie najczęściej stosowanymi metodami do zamykania naczynek są laser Nd:YAG (neodymowo – yagowy) oraz KTP (laser potasowo tytanylowo – fosforanowy), PDL (pulsacyjny laser barwnikowy) czy IPL (intensywne światło pulsacyjne).

  Technologia IPL jest stosowana w medycynie od ponad 20 lat. To dobra metoda, chociaż nie jedyna, która jest wykorzystywana nie tylko do laserowego zamykania naczynek na twarzy. Z jej udziałem możliwe jest leczenie rumienia, usuwanie niektórych zmian barwnikowych (na przykład przebarwień posłonecznych), działa także fotoodmładzająco oraz pomaga usuwać niechciane owłosienie. Chociaż mogłoby się wydawać, że wszechstronne zastosowanie IPL nie przełoży się na efektywność działania w obszarze zamykania naczynek to należy wspomnieć, że to dobry sposób terapii. Intensywne światło pulsacyjne wykorzystuje długość fali 400 – 1200 nm. Laser KTP emituje falę o długości 532 nm – ma on zatem mocno wyspecjalizowane działanie, co należy traktować jako zaletę w przypadku zamykania naczynek laserem.

  Większość urządzeń przeznaczonych do zamykania naczynek wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy, która jest wykorzystywana w medycynie od kilkunastu lat. Chociaż termin ten wydaje się skomplikowany, to zasada, według której działa, jest prosta do zrozumienia. Większość zabiegów medycyny estetycznej i laseroterapii jest nakierowana na konkretny problem – na przykład poszerzone naczynie czy przebarwienie. Usunięcie niechcianej zmiany wymaga działania w taki sposób, aby dotrzeć bezpośrednio do substancji, która jest odpowiedzialna za występowanie „niechcianego gościa”. Substancje te (lub struktury) nazywamy chromoforami, lub inaczej – fotoakceptorami. Dopasowując odpowiednią długość fali wytwarzanej w urządzeniu, działamy selektywnie na konkretny chromofor – dzięki temu nie ulegają uszkodzeniu tkanki otaczające. Fotoakceptorami mogą być: woda, hemoglobina, melanina i inne białka (na przykład porfiryny) – każdy z nich absorbuje różną długość fal. W przebiegu fototermolizy dochodzi do absorpcji światła przez wybrany chromofor w wyniku czego dochodzi do jego podgrzania i w konsekwencji do jego zniszczenia. Kluczem do dobrego efektu zabiegu wykorzystującego technologię intensywnego światła pulsacyjnego jest dobór odpowiednich parametrów na jakich pracuje urządzenie – inaczej mówiąc konieczne jest dopasowanie parametrów w taki sposób, aby zadziałać na wybrany chromofor. W przypadku poszerzonych naczynek (teleangiektazji) jest nim hemoglobina. Dobór tych parametrów przekłada się na zadowolenie pacjenta, a także na jego bezpieczeństwo.

  Jak wygląda procedura zabiegowa wykorzystująca do laserowego zamykania naczynek na twarzy technologię KTP? Oczywiście konieczne jest przeprowadzenie wywiadu ogólnolekarskiego oraz zbadanie pacjenta. Jeśli nie istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, konieczne jest wcześniejsze przygotowanie obszaru, w którym będzie pracował lekarz. Usuwane są kosmetyki, perfumy oraz inne zanieczyszczenia, które mogłyby wpływać na efektywność i bezpieczeństwo zabiegu. Następnie na skórę nakładany jest żel (najczęściej taki sam jak jest stosowany do ultrasonografii, USG), który zapobiega nadmiernemu rozgrzaniu skóry i w konsekwencji jej poparzeniu. Podobnie jak w przypadku pozostałych procedur zabiegowych wykorzystujących techniki laserowe (lub intensywne światło pulsacyjne) zarówno lekarz jak i pacjent są zobligowani do stosowania specjalnych okularów ochronnych. W dalszej kolejności lekarz przechodzi do wykonania zabiegu. W zależności od obszaru, który jest poddawany procedurze działania lasera potasowo – tytanylowo – fosforanowego (KTP), zabieg trwa około 20 – 30 minut. Po zakończonej procedurze usuwany jest żel z powierzchni skóry pacjenta. Następnie nakładany jest krem nawilżający (lub przyspieszający regenerację) oraz krem z filtrem.

  Inną technologią wykorzystywaną do laserowego zamykania naczynek na twarzy jest laser Nd:YAG, emitujący falę o długości 1064 nanometrów. Podobnie jak w przypadku KTP czy PDL, Nd:YAG działa na wybrane struktury – jeśli celem działania są naczynka krwionośne, to wskutek emisji energii lasera dochodzi do ich podgrzania, krzepnięcia krwi i następowej martwicy tkanki. Producenci sprzętów medycznych, które wykorzystujemy w medycynie estetycznej dbają o to, aby projektować takie urządzenia, które będą miały jak największe spektrum zastosowania. Między innymi z tego powodu głowice laserów wyposażone są w wymienne końcówki, dzięki który możliwe jest działanie na naczynia krwionośne różnej wielkości. Końcówki te charakteryzują się różną wielkością plamki zabiegowej – przykładowo, plamka zabiegowa wielkości 2 milimetrów jest przeznaczona do naczyń o małej średnicy – do 1 milimetra. Analogicznie, większy aplikator pozwala na usuwanie naczynek o większej średnicy (końcówka z rozmiarem plamki zabiegowej 6 milimetrów pozwala na usuwanie naczyń o średnicy do 3 milimetrów).

  Jak wygląda laserowe zamykanie naczynek na twarzy z wykorzystaniem lasera Nd:YAG 1064nm? Podobnie jak w przypadku innych zabiegów zamykanie naczynek rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu z pacjentem oraz obejrzenia przez lekarza zmian, które mają być usunięte. W przypadku lasera Nd:YAG nie stosuje się znieczulenia obszaru zabiegowego. Przygotowanie do zamknięcia naczynek opiera się na usunięciu z powierzchni skóry kosmetyków, perfum i innych zanieczyszczeń. Zarówno lekarz, jak i pacjent, są zobligowani do stosowania specjalnych okularów ochronnych. Sam zabieg jest zazwyczaj krótki – trwa około 10 – 15 minut, chociaż dokładny czas trwania zależy od rozległości zmian, które będą usuwane. Pacjenci zazwyczaj nie zgłaszają nadmiernych dolegliwości bólowych. Podobnie jak w przypadku zabiegów IPL po wykonanej procedurze nakładany jest krem przyspieszający regenerację skóry.
  Zamykanie naczynek na twarzy z wykorzystaniem technologii KTP lub Nd:YAG należą do procedur mało inwazyjnych. W obydwu metodach nie dochodzi do uszkodzenia ciągłości skóry.

  Przeciwwskazania do zabiegu

  W przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu lekarskiego – między innymi z uwagi na przeciwwskazania, które mają bardzo duże znaczenie dla powodzenia zabiegu oraz jego bezpieczeństwo. Okazuje się, że wiele czynników, obejmujących nawet nasz styl życia, może uniemożliwiać wykonanie zabiegu w danym momencie! Można również powiedzieć, że dla każdej z wymienionych technologii przeciwwskazania do wykonywania laserowego zamykania naczynek są podobne.

  • Na pierwszym miejscu przeciwwskazań wymienia się okres ciąży oraz karmienia piersią. Dotyczy to całego okresu trwania ciąży – nawet pierwszych tygodni. Planując zabieg zamykania naczynek na twarzy warto więc znać datę ostatniej miesiączki.
  • Zabieg usuwania naczynek nie jest również wskazany dla osób ze świeżą opalenizną, lub dla tych pacjentów, którzy w kilka tygodni po zabiegu będą narażeni na nadmierną ekspozycję na słońce – między innymi z tego względu procedur tych nie wykonuje się u niektórych pacjentów w czasie lata.
  • Spożywanie alkoholu w okresie 24 godzin przed zamykaniem naczynek również będzie przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu.
  • Konieczna jest również dokładna analiza leków, które zażywa pacjent – na szczególną uwagę zasługują te, które określane są mianem światłouczulających (fotoalergizujące). Wbrew pozorom, wiele leków stosowanych na co dzień może stanowić poważną przeszkodę do przeprowadzenia zabiegu. Są to popularne antybiotyki (pochodne tetracykliny), diuretyki (środki moczopędne, stosowane na przykład w często występującym nadciśnieniu tętniczym), czy leki stosowane w leczeniu depresji i innych, popularnych schorzeń psychiatrycznych. Fotouczulająco mogą także działać środki stosowane w cukrzycy czy też te o działaniu przeciwgrzybiczym. Obligatoryjnym przeciwwskazaniem do laserowego zamykania naczynek na twarzy jest także korzystanie z preparatów wykorzystywanych w leczeniu trądziku ze szczególnym uwzględnieniem pochodnych retinoidów. Warto pamiętać, że przeciwwskazania te obejmują każdą drogę podania leku (zarówno doustną – działającą ogólnoustrojowo oraz miejscową, na przykład w kremie). Zazwyczaj po kilku tygodniach od zakończonej terapii wymienionymi grupami leków możliwe jest przeprowadzenie zabiegu zamknięcia naczynek.
  • Bardzo ważny jest także wywiad z pacjentem w kierunku stosowanych suplementów diety – to istotny aspekt szczególnie w Polsce, gdzie sprzedaż tego typu środków należy do jednych z najwyższych w Europie. Duże znaczenie mają zioła, które działają światłouczulająco – należą do nich popularnie stosowane dziurawiec, rumianek czy nagietek.
  • Oprócz obecnego stanu zdrowia, bardzo ważna jest również przeszłość zdrowotna pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem chorób onkologicznych. Większość procedur z zakresu medycyny estetycznej można wykonywać dopiero po upływie pięciu lat od całkowitej remisji schorzenia.
  • Koniecznie należy mieć na uwadze także choroby skóry pacjentaprzeciwwskazaniem są takie schorzenia jak atopowe zapalenie skóry (popularnie nazywane AZS), bielactwo czy łuszczyca. Aktywne procesy zapalne toczące się w obrębie skóry do czasu wyleczenia również są przeciwwskazaniem do zabiegu laserowego.
  • Z punktu widzenia bezpieczeństwa pacjenta, istotne są także schorzenia neurologiczne – na przykład padaczka.
  • Chorzy z nieustabilizowaną cukrzycą również powinni wstrzymać się z zamykaniem naczynek do czasu wyrównania poziomu glukozy we krwi.
  • Dla procedury zabiegowej istotne są również informacje na temat chorób zakaźnych, takich jak żółtaczka typu B lub C, AIDS czy zakażenie wirusem HIV.

  Co po zabiegu – rekonwalescencja

  Chociaż zabieg laserowego usuwania naczynek na twarzy nie przerywa ciągłości skóry i należy do procedur małoinwazyjnych, to po jego wykonaniu konieczna jest rekonwalescencja. Jej wymiar zależy od codziennych aktywności pacjenta.

  • Przede wszystkim należy unikać ekspozycji na słońce. Kilka razy dziennie należy stosować odpowiednie kremy z wysokim filtrem, chroniącym przed promieniowaniem UVA oraz UVB, przynajmniej przez 4 tygodnie – nawet jeśli ekspozycja naszej skóry na słońce jest chwilowa. Stosowanie kremów ochronnych jest jednym z najważniejszych elementów postępowania pozabiegowego.
  • Przez 3 – 4 dni po zamykaniu naczynek należy zrezygnować z aktywności fizycznej – wzrost temperatury skóry może obniżyć efektywność zabiegu. Dodatkowo wydzielający się pot stanowi pożywkę dla bakterii, które mogą spowodować rozwój infekcji skóry.
  • Kilka dni po zamykaniu naczynek, obszar zabiegowy wymaga także specjalnej pielęgnacji – nie są zatem wskazane kosmetyki, które mogą podrażniać skórę (szczególnie należy uważać na te, które w swoim składzie mają alkohol).
  • Przynajmniej przez 7 dni po zamykaniu naczynek powinno się zrezygnować z sauny i jacuzzi.

  Za każdym razem należy stosować się do zaleceń pozabiegowych – są one ważnym elementem zapewniającym powodzenie i bezpieczeństwo zabiegu laserowego zamykania naczynek na twarzy (i nie tylko!).

  Jaka metoda najlepsza?

  Obecnie stosowane metody do zamykania naczynek cechują się bardzo dużą efektywnością. W przypadku zabiegów z wykorzystaniem lasera Nd:Yag już po pierwszym zabiegu widać regresję zmian, które zostały potraktowane wiązką laserową. KTP czy PDL również cechują się wysoką skutecznością.

  Obydwie metody są bardzo dobre, jednak każda z nich jest przeznaczona dla pacjentów o odmiennych „problemach naczynkowych”.

  W przypadku pojedynczych, dobrze widocznych, poszerzonych naczynek zlokalizowanych np. na skrzydełkach nosa czy policzkach (ale także na ciele) bardzo dobrze sprawdzi się laser Nd:Yag. Z kolei jeśli u konkretnego pacjenta problemem jest rumień, to w pierwszej kolejności wykonywany jest zabieg z wykorzystaniem lasera KTP. Intensywne zmiany naczynkowe o charakterze rumienia mogą wymagać wykonania kilku sesji zabiegowych. Jeśli po tym czasie nadal pozostaną naczynka do zamknięcia, większe z nich mogą zostać usunięte wykorzystując technologię lasera Nd:Yag.

  W przypadku każdego pacjenta, metoda wykonania zabiegu oraz wykorzystanie technik łączonych jest dobierane indywidulanie. U niektórych pacjentów możliwe jest połączenie procedury KTP oraz Nd:Yag w trakcie jednej sesji zabiegowej.

  Wskazania do laserowego zamykania naczynek na twarzy

  U większości pacjentów, „popękane naczynka” są problemem czysto estetycznym. Skóra nie wygląda na młodą i zadbaną. Kobiety próbują maskować niedoskonałości makijażem. Nie zawsze jednak udaje się przykryć niechciany rumień twarzy.

  Wskazaniami do stosowania technologii wykorzystujących laser Nd:Yag oraz KTP lub PDL są szeroko pojęte zmiany naczyniowe. Zaliczamy do nich naczyniaki (haemangioma), trądzik różowaty, punkty rubinowe (nazywane także naczyniakami starczymi lub objawem De Morgana), malformacje naczyniowe, poikolodermia, oraz omawiane naczynka (nazywane przez pacjentów “pajączkami“), które wymagają zamknięcia.

  Laser Nd:Yag emitujący długość fali 1064 nanometry jest stosowany głównie do zamykania głębokich i dużych teleangiektazji – tych, które będą zbyt duże dla KTP, co z wynika z długości emitowanej fali. Nd:Yag 1064nm świetnie radzi sobie z usuwaniem naczyniaków oraz rozległych pajączków.

  Efekty zamykania naczynek na twarzy

  Zapewne pojawia się pytanie: jakie są efekty zabiegów zamykania naczynek na twarzy? Po pierwsze – są trwałe. Naczynie krwionośne, które zostało zamknięte i następnie rozłożone przez organizm człowieka z oczywistych przyczyn nie będzie już nigdy więcej działało. Należy jednak pamiętać, że w przypadku osób, u których występuje tendencja do „skóry naczynkowej”, po pewnym czasie od zabiegu może pojawić się nowe naczynie krwionośne, które również będzie widoczne – sytuacja ta nie jest jednak efektem nieprawidłowo przeprowadzonej terapii. Zazwyczaj pierwsze efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu. Niechciane naczynia powinny zniknąć do dwóch tygodni od procedury zabiegowej. Jeśli usunięciu ma podlegać gęsta sieć naczyniowa, zazwyczaj okazuje się, że będzie wymagało to kilku sesji zabiegowych.

  Bezpośrednio po zabiegu, skóra poddana działaniom KTP, PDL  lub lasera Nd:Yag może być lekko zaczerwieniona. Niektórzy pacjenci zgłaszają uczucie pieczenia lub delikatnego szczypania. Zazwyczaj objawy te ustępują w przeciągu kilku godzin, jednak w dzień po zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta. Większość objawów związanych z wykonaniem wymienionych procedur powinna ustąpić do 24 godzin od wykonanego zabiegu.

  U części pacjentów objawy te mogą się utrzymywać dłużej, jednak sytuacja ta należy do rzadkości. Pojawianie się uciążliwych efektów ubocznych po wykonaniu zabiegu zamykania naczynek laserem jest wypadkową – osobniczo uwarunkowanej wrażliwości skóry (która częściowo zależy od fototypu skóry) oraz dobranych parametrów, na których wykonywany jest zabieg. Po zabiegach z wykorzystaniem lasera Nd:Yag, miejscowo mogą pojawiać się drobne strupki, które powinny samoczynnie odpaść.

  Możliwości systemu Vectra XT

  Zamykanie naczynek na twarzy to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Pacjenci cenią go za bardzo dobre efekty, niską bolesność, krótki czas trwania i bezpieczeństwo. Niskie ryzyko powikłań to także jeden z argumentów, dla którego pacjenci bez wahania decydują się na zamknięcie naczynek w naszym centrum.

  Świetnym rozwiązaniem w przypadku diagnostyki zmian naczyniowych w okolicy twarzy jest system Vectra XT, która umożliwia zobrazowanie zmian za pomocą specjalnych filtrów. Dzięki temu możliwa jest ocena skali problemu zwłaszcza jeśli chodzi o rumień czy trądzik różowaty. Konsultacja z systemem Vectra XT możliwa jest wyłącznie w placówce we Wrocławiu i przeprowadzana jest przez naszych kosmetologów. Konsultacja jest bezpłatna.

  Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – cena

  Cena zamykania naczynek laserem zależy od okolicy, w której prowadzony jest zabieg. Decydując się na usuwanie teleangiektazji warto zdecydować się na placówkę, która dysponuje najnowocześniejszym sprzętem i wykwalifikowaną kadrą medyczną.

  Zamknięcie naczynka na nosie to ekspresowa procedura. Dlatego cena za usunięcie pojedynczego naczynka zaczyna się od 150 zł, zamykając naczynka na całej twarzy musimy liczyć się z kosztem od 450 złotych, a zamknięcie pajączków w okolicach nosa to koszt od około 200 zł. Cena zamykania naczynek na policzkach zaczyna się od 300 złotych, na brodzie od 200, na dekolcie od 500, a za twarz i dekolt zapłacimy od 700 złotych.

  Nieco inaczej wyglądają ceny leczenia rumienia  – z uwagi na to, że opracowaniu najczęściej podlega cały obszar twarzy, cena za pojedynczy zabieg wynosi 500 – 600 złotych (twarz). W przypadku usuwania rumienia na twarzy, najczęściej istnieje konieczność powtórzenia procedury zabiegowej kilka razy, w odstępach 2-4 tygodni. Obszary poddawane zabiegowi to także:

  • policzki – od 400 złotych,
  • nos – od 200 złotych,
  • broda – od 200 złotych.

  Inne części ciała ustalane są indywidualnie. Osoby zainteresowanie konsultacją zachęcamy do kontaktu.

  Zachęcamy do zapoznania się z innymi materiałami na temat poszerzonych naczynek na twarzy:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *