Pielęgnacja skóry po mezoterapii igłowej

na pytania odpowiada dr n. med. Diana Kupczyńska

Artykuł przeczytasz w: 4 min.

Pielęgnacja skóry po mezoterapii igłowej nie będzie znacząco różnić się od pielęgnacji, którą stosujemy rutynowo. W przeciwieństwie do takich zabiegów, które znacząco naruszają zewnętrzną warstwę naskórka, czyli laser frakcyjny CO2, Fraxel czy mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem urządzenia Dermapen, klasyczna mezoterapia wymaga zdecydowanie krótszego okresu rekonwalescencji.

Mezoterapia igłowa - najważniejsze informacje 
Cena:od 300 zł
Czas zabiegu:15-45 minut
Znieczulenie:maść znieczulająca
Reakcja skóry:zaczerwienienie w miejscu iniekcji, możliwe drobne siniaczki
Rekonwalescencja:brak
Sugerowana liczba zabiegów:3-6
Dostępność:Wrocław / Warszawa

Nie oznacza to jednak, że na twarz możemy nałożyć wszystkie preparaty, które stosujemy standardowo. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule poniżej. Na pytania dotyczące pielęgnacji odpowiada dr n. med. Diana Kupczyńska, przyjmująca pacjentów we Wrocławiu i w Warszawie.

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Na czym polega mezoterapia igłowa?
  • Czego nie wolno robić po mezoterapii?
  • Jakich kremów używać po mezoterapii igłowej?
  • Jak długo utrzymują się grudki po mezoterapii?
  • Czy po mezoterapii igłowej mogą powstać blizny?
  • Kiedy można wrócić do standardowej pielęgnacji skóry?

  Na czym polega mezoterapia igłowa?

  Mezoterapia igłowa to sposób podania substancji igłą, śródskórnie. Nakłucia wykonuje się dość gęsto, co ok. 1 cm, chyba, że producent danego preparatu zaleca inaczej. Celem mezoterapii igłowej jest wprowadzenie preparatu do skóry właściwej.

  Swoją popularność zabieg zawdzięcza między innymi skuteczności. Nie będzie również przesadą jeżeli powiem, że efekty mezoterapii potrafią zaskoczyć moich pacjentów, a przede wszystkim pacjentki. Kobiety, które trafiają do mojego gabinetu, do codziennej pielęgnacji wykorzystują czasem cały arsenał kremów, masek i innych kosmetyków. I choć wiele z nich to preparaty o sprawdzonej skuteczności, a domowa pielęgnacja stanowi fundament działań z zakresu anti-aging, to mezoterapia igłowa ma nad nimi tę przewagę, że substancje aktywne wprowadza głębiej, czyli dokładnie tam, gdzie mogą zdziałać najwięcej dobrego.

  Zobacz także: Mezoterapia igłowa – kiedy zobaczę efekty?

  Czego nie wolno robić po mezoterapii?

  Po zabiegu odradzam przede wszystkim nakładanie makijażu, przynajmniej do następnego dnia. Poza tym warto szczególną uwagę zwrócić na higienę skóry poddanej zabiegowi – zmienić pościel, ręczniki, nie tulić się ze zwierzętami domowymi, unikać kontaktu ze wszystkim tym, co może prowadzić do powstania infekcji.

  Jakich kremów używać po mezoterapii igłowej?

  Po mezoterapii możemy od razu wrócić do swojej standardowej rutyny pielęgnacyjnej, z naciskiem na brak stosowania przez 5-7 dni preparatów drażniących, w tym peelingów, retinoidów, kwasów.

  Jak długo utrzymują się grudki po mezoterapii?

  Zazwyczaj depozyty preparatu wchłaniają się przez kilka godzin, a to oznacza, że jeśli zabieg wykonamy np. o godzinie 16:00, to w późnych godzinach wieczornych ślady mezoterapii będą ledwie widoczne lub niezauważalne. Wyjątkiem są preparaty, które zawierają dużo nieusieciowanego kwasu hialuronowego – wtedy ten proces trwa 2-3 dni, a jeśli robimy zabieg w obrębie cienkiej i odwodnionej skóry (np. szyja, powieki dolne), to charakterystyczne grudki mogą się utrzymywać nawet tydzień.

  Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że jest to kwestia indywidualna i podobnie jak w innych przypadkach, tak i w tym mogą się trafić pewne odstępstwa od reguł.

  Czy po mezoterapii igłowej mogą powstać blizny?

  Prawidłowo wykonany zabieg, preparatem renomowanej marki, z odpowiednią datą ważności nie powoduje powstawania blizn. Igła, którą wykonujemy zabieg, jest bardzo cienka, a same ukłucia nie są głębokie.

  Kiedy można wrócić do standardowej pielęgnacji skóry?

  Kiedy możemy wrócić do stosowania swojej klasycznej rutyny pielęgnacyjnej, decyduje lekarz, który wykonuje mezoterapię.

  Osobiście zazwyczaj zalecam moim pacjentkom powrót do swoich kosmetyków już następnego dnia po zabiegu, poza używaniem kosmetyków, które mogą świeżo pokłutą skórę podrażnić, czyli peelingów, retinoidów, kwasów. Te zalecam odstawić na 5-7 dni, w zależności od rodzaju i kondycji skóry pacjentki. Dokładniejsze informacje podaję zwykle podczas bezpośredniej konsultacji i ocenie stanu skóry.

  Lekarze wykonujący mezoterapię igłową:

  Mezoterapia igłowa Wrocław

  • dr n. med. Diana Kupczyńska

  Mezoterapia igłowa Warszawa

  • lek. med. Małgorzata Legocka
  • dr n. med. Diana Kupczyńska

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *