Medycyna estetyczna - pierwsze kroki

Kiedy zacząć "przygodę" z medycyną estetyczną?

Moje Pacjentki bardzo często zwracają się do mnie z pytaniem, kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie pierwszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Opowiadam – im szybciej, tym lepiej.
Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Wiek

O wiele trudniej radzić sobie z wieloma problemami, niż im zapobiegać bądź korygować na bieżąco niewielkie defekty. Oczywiście dobór zabiegów odbywa się zawsze indywidualnie, są Pacjenci dbający o siebie od lat i obdarzeni “dobrymi genami”, którzy potrzebują tylko niewielkiej pomocy celem zachowania pieknego wyglądu cery. Ale są też Panie, które już w wieku 25 lat mają bardzo wydatne zmarszczki mimiczne, które należy skorygować, aby nie przekształciły się w zmarszczki utrwalone.
Przypominam – wiek nie jest żadnym kryterium.

Typ cery

Najwcześniej do doświadczonego lekarza powinny zgłosić się Panie z suchą cerą. Ona potrzebuje serii mezoterapii z kwasem hialuronowym i bardzo restrykcyjnej domowej pielęgnacji. Zazwyczaj zmarszczki mimiczne są bardziej widoczne, a skóra szyi bardzo wcześniej zaczyna manifestować wiotkość.
Panie z cerą naczynkową również mogą stosunkowo wcześnie wziąć pod uwagę konieczność laserowej korekcji teleangiektazji i rumienia.
Kiedy w lustrze zaczynamy dostrzegać zmarszczki mimiczne, które nam przeszkadzają bądź “zagniecenia” na skórze po nocy – czas najwyższy wziąć pod uwagę możliwość konsultacji i interwencji specjalistycznej.

Fotostarzenie skóry

Prawie każda Pani po 40 roku życia zaczyna dostrzegać objawy fotostarzenia skóry. Zazwyczaj polecam Pacjentkom serię zabiegów laserem CO2, ale o wiele lepiej regeneruje się skóra przygotowana wcześniej i odpowiednio pielęgnowana w domu. Zazwyczaj wtedy też Pani dostrzegają ubytki tkanki tłuszczowej w okolicy twarzy i niezbędne jest sięgnięcie po usieciowany kwas hialuronowy w celu uzupełnienia objętości i przywrócenia odpowiednich proporcji twarzy.

Menopauza

Zazwyczaj niesprzyjającym momentem dla wyglądu Pań jest okres okołomenopauzalny. Deficyt endogennych hormonów pogarsza stan cery, nasila już istniejące kłopoty, np. przebarwienia, i stanowi wyzwanie dla medycyny estetycznej.
Osobną kwestią jest temat blizn potrądzikowych. W tym temacie pomagam nawet nastolatkom (oczywiście za zgodą Rodziców) – im wcześniej rozpocznie się terapię, tym lepsze efekty estetyczne możemy uzyskać.

Styl życia

I pamiętajmy – przez cały rok, bez względu na porę dnia obowiązuje nas bezwzględna ochrona przeciwsłoneczna. Promieniowanie UVA i UVB jest odpowiedzialne za 80% zewnątrzpochodnego starzenia się skóry. Aby cieszyć się piękną cerą i wyglądać młodziej aniżeli wskazuje pesel, niezbędna jest dieta z odpowiednią zawartością białka, regularna aktywność fizyczna, zaniechanie palenia tytoniu i ograniczenie picia alkoholu.

Autorką artykułu jest dr n. med. Diana Kupczyńska.

Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!
wsparcie
Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.
Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
Przedstaw się *
Wiadomość *