Medycyna estetyczna - pierwsze kroki

Artykuł przeczytasz w: 2 min.

Kiedy zacząć "przygodę" z medycyną estetyczną?

Moje Pacjentki bardzo często zwracają się do mnie z pytaniem, kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie pierwszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Opowiadam – im szybciej, tym lepiej.

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Kiedy zacząć "przygodę" z medycyną estetyczną?
  • Wiek
  • Typ cery
  • Fotostarzenie skóry
  • Menopauza
  • Styl życia

  Wiek

  O wiele trudniej radzić sobie z wieloma problemami, niż im zapobiegać bądź korygować na bieżąco niewielkie defekty. Oczywiście dobór zabiegów odbywa się zawsze indywidualnie, są Pacjenci dbający o siebie od lat i obdarzeni “dobrymi genami”, którzy potrzebują tylko niewielkiej pomocy celem zachowania pieknego wyglądu cery. Ale są też Panie, które już w wieku 25 lat mają bardzo wydatne zmarszczki mimiczne, które należy skorygować, aby nie przekształciły się w zmarszczki utrwalone.
  Przypominam – wiek nie jest żadnym kryterium.

  Typ cery

  Najwcześniej do doświadczonego lekarza powinny zgłosić się Panie z suchą cerą. Ona potrzebuje serii mezoterapii z kwasem hialuronowym i bardzo restrykcyjnej domowej pielęgnacji. Zazwyczaj zmarszczki mimiczne są bardziej widoczne, a skóra szyi bardzo wcześniej zaczyna manifestować wiotkość.
  Panie z cerą naczynkową również mogą stosunkowo wcześnie wziąć pod uwagę konieczność laserowej korekcji teleangiektazji i rumienia.
  Kiedy w lustrze zaczynamy dostrzegać zmarszczki mimiczne, które nam przeszkadzają bądź “zagniecenia” na skórze po nocy – czas najwyższy wziąć pod uwagę możliwość konsultacji i interwencji specjalistycznej.

  Fotostarzenie skóry

  Prawie każda Pani po 40 roku życia zaczyna dostrzegać objawy fotostarzenia skóry. Zazwyczaj polecam Pacjentkom serię zabiegów laserem CO2, ale o wiele lepiej regeneruje się skóra przygotowana wcześniej i odpowiednio pielęgnowana w domu. Zazwyczaj wtedy też Pani dostrzegają ubytki tkanki tłuszczowej w okolicy twarzy i niezbędne jest sięgnięcie po usieciowany kwas hialuronowy w celu uzupełnienia objętości i przywrócenia odpowiednich proporcji twarzy.

  Menopauza

  Zazwyczaj niesprzyjającym momentem dla wyglądu Pań jest okres okołomenopauzalny. Deficyt endogennych hormonów pogarsza stan cery, nasila już istniejące kłopoty, np. przebarwienia, i stanowi wyzwanie dla medycyny estetycznej.
  Osobną kwestią jest temat blizn potrądzikowych. W tym temacie pomagam nawet nastolatkom (oczywiście za zgodą Rodziców) – im wcześniej rozpocznie się terapię, tym lepsze efekty estetyczne możemy uzyskać.

  Styl życia

  I pamiętajmy – przez cały rok, bez względu na porę dnia obowiązuje nas bezwzględna ochrona przeciwsłoneczna. Promieniowanie UVA i UVB jest odpowiedzialne za 80% zewnątrzpochodnego starzenia się skóry. Aby cieszyć się piękną cerą i wyglądać młodziej aniżeli wskazuje pesel, niezbędna jest dieta z odpowiednią zawartością białka, regularna aktywność fizyczna, zaniechanie palenia tytoniu i ograniczenie picia alkoholu.

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *