Epilacja laserowa

Wrocław i Warszawa

Zobacz film

Epilacja laserowa to procedura wykorzystująca zjawisko selektywnej fototermolizy, której celem jest trwałe usunięcie owłosienia z miejsca poddawanego zabiegowi.

Depilacja laserowa - najważniejsze informacje 
Cena:od 150 zł
Czas zabiegu:15-45 minut
Znieczulenie:bikini - maść znieczulająca
Reakcja skóry:zaczerwienienie, pieczenie, obrzęk okołomieszkowy
Rekonwalescencja:zwykle 1-2 dni
Sugerowana liczba zabiegów:4-8
Dostępność:Wrocław / Warszawa

Zabiegi laserowego usuwania owłosienia określane są jako „epilacja”. W praktyce zwykle epilacja rozumiana jest jako zabieg usuwania owłosienia z wykorzystaniem źródeł światła, podczas gdy depilacja obejmuje metody bez zastosowania źródeł światła.

Różnice terminologiczne tłumaczone są również trwałością uzyskanych efektów: krótkotrwały efekt po depilacji (np. golenie) i długotrwałe rezultaty po cyklu zabiegów epilacji laserowej.

    Poproś o konsultację
    Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
    Wybierz miasto
    WrocławWarszawa
    Zadzwoń lub napisz!
    Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
    • Na czym polega zabieg epilacji laserowej?
    • Jak działa laser diodowy?
    • Wskazania
    • Ile zabiegów należy wykonać?
    • Jak przygotować się do depilacji laserowej?
    • Jak długo trwa zabieg i jak przebiega?
    • Co po zabiegu?
    • Efekty epilacji laserowej
    • Co wpływa na skuteczność zabiegu?
    • Fototypy skóry
    • Depilacja laserowa u mężczyzn
    • Co najczęściej depilujemy?
    • Przeciwwskazania
    • Specjaliści wykonujący zabieg
    • Depilacja laserowa Wrocław - ceny
    • Depilacja laserowa Warszawa - ceny

    Na czym polega zabieg epilacji laserowej?

    Epilacja laserowa (laserowe usuwanie owłosienia) jest metodą usuwania (redukcji) owłosienia.

    Zgodnie z definicją FDA (Food and Drug Administration) „trwała redukcja owłosienia” oznacza długotrwałą redukcję liczby włosów, która utrzymuje się dłużej niż jeden pełny cykl wzrostu włosa (4–12 miesięcy, zależnie od obszaru poddanego zabiegowi).

    Pod wpływem energii laserowej dochodzi do wybiórczej destrukcji. Proces ten to tzw. selektywna fototermoliza, która polega na ukierunkowaniu działania lasera na specyficzne chromofory z zastosowaniem odpowiedniej długości fali.

    Włos jest zbudowany z łodygi (część zewnętrzna) i korzenia włosa (w skórze). Dolna część korzenia to opuszka (cebulka) włosa. W opuszce znajdują się komórki macierzyste włosa, które – dzieląc się – powodują wzrost włosa. Włos położony jest w zagłębieniu wyścielonym naskórkiem (tzw. mieszek włosa).

    Pojedynczy włos jest zbudowany z keratyny i melaniny – barwnika, który nadaje mu barwę. Melanina występuje zarówno we włosach jasnych, jak i ciemnych. Z wiekiem mieszki włosowe produkują coraz mniej pigmentu – pojawiają się siwe włosy.

    Włosy można podzielić na:

    • włosy końcowe (terminalne) – stosunkowo grube, pigmentowane, o dużej zawartości melaniny, które występują na powierzchni całego ciała;
    • włosy meszkowe (vellus) – delikatne, cienkie, jasne i krótkie.

    Podczas epilacji laserowej chromoforem jest melanina, która bierze udział w pigmentacji m.in. skóry i włosów.

    Melanina (chromofor docelowy) rozmieszczona jest w obrębie łodygi włosa, ale opuszka włosa zawiera biologiczny „cel” w postaci komórek macierzystych. Długotrwały efekt epilacji laserowej wymaga nie tylko usunięcia włosa, ale uszkodzenia komórek reprodukcyjnych w mieszku.

    Jak działa laser diodowy?

    Laserowe zabiegi usuwania owłosienia umożliwiają uzyskanie efektów długookresowych, wypierając stopniowo metody tradycyjne (niewykorzystujące źródeł światła).

    Rezultat zabiegów z zastosowaniem światła lasera zależy od właściwości tego światła. Światło, które pada na skórę, jest odbijane, rozpraszane i absorbowane.

    Selektywna destrukcja oparta jest na zjawisku selektywnej fototermolizy (transformacji energii świetlnej w energię cieplną i niszczeniu struktur docelowych zawierających barwnik).

    Selektywna destrukcja związana jest z wybiórczym wchłanianiem określonych długości fal promieniowania przez zgromadzone w nich chromofory. Czyli: światło o określonej długości jest pochłaniane (głównie) przez chromofor, w którym dochodzi do destrukcji. Następnie energia ulega przekształceniu w energię termiczną, która niszczy elementy strukturalne mieszków włosowych. Efektem jest utrzymująca się przez długi czas redukcja liczby włosów i spowolnienie ich wzrostu.

    Podczas zabiegów epilacji laserowej najczęściej stosuje się laser diodowy (810 nm), w niektórych przypadkach laser Nd:YAG (1064 nm). Długości fal 600–1100 nm są pochłaniane przez melaninę w macierzy włosa. Lasery, które emitują długości fal w tych zakresach, powodują fototermiczne uszkodzenie włosa.

    Melanina pochłania światło intensywniej przy niższych długościach fal. Pochłonięta energia jest przekształcana w ciepło i rozpraszana, w konsekwencji dochodzi do uszkodzeń komórek opuszki.

    Melanina w naskórku konkurencyjnie absorbuje długości fal wykorzystywane do usuwania owłosienia. Dlatego ciemniejsza karnacja (typ IV-VI) i większa ilość melaniny w skórze (która konkuruje z mieszkiem włosowym o pochłanianie energii) wiąże się z wyższym ryzykiem działań niepożądanych (oparzeń, hiperpigmentacji).

    Według dostępnych danych, laser diodowy może być skuteczny w usuwaniu owłosienia każdego typu skóry (wg Fitzpatricka).

    Największe korzyści z laserowego usuwania owłosienia uzyskują osoby o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Naskórkowa melanina z mniejszą intensywnością pochłania większe długości fal. W konsekwencji po zabiegu z zastosowaniem np. lasera diodowego (810 nm) i Nd:YAG (1064 nm) ryzyko objawów niepożądanych jest mniejsze niż po wykorzystaniu laserów o krótszych długościach fal. Laser Nd:YAG może stanowić bezpieczniejszą opcję w przypadku bardzo ciemniej karnacji, głównie typu V-VI wg Fitzpatricka.

    Wskazania

    • Owłosienie w niepożądanych miejscach
    • Nadmierne i patologiczne owłosienie
    • Zapalenie okołomieszkowe

    Najbardziej zadowalające efekty uzyskuje się u osób z jasną karnacją, o ciemnych włosach.

    Słabiej na działanie lasera reagują włosy rude, blond i siwe (ze względu na niewystraczającą ilość lub brak barwnika – melaniny).

    Możliwe przyczyny nadmiernego owłosienia są identyfikowane przed epilacją, by ustalić optymalne postępowanie i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

    Najczęściej epilacja laserowa wykonywana jest ze wskazań estetycznych – w celu redukcji niepożądanego owłosienia w określonym obszarze ciała. W niektórych przypadkach laserowe usuwanie owłosienia przeprowadza się ze wskazań medycznych (np. w rzekomym zapaleniu mieszków włosowych brody – pseudofolliculitis barbae).

    Nadmierne patologiczne owłosienie u kobiet może wskazywać na hirsutyzm, tzn. obecność owłosienia typu męskiego w okolicach androgenowrażliwych, jak skóra twarzy i policzków, skóra górnej wargi, tułowia, kończyn (wewnętrznych powierzchni ud). Według szacunków, w populacji ogólnej hirsutyzm występuje u 5–15% kobiet w wieku rozrodczym.

    Hirsutyzm jest objawem nadmiernego stężenia androgenów. Może być powodowany także przez niektóre leki (najczęściej jednak ma podłoże hormonalne). U jego podstaw leżeć mogą zaburzenia endokrynologiczne i uwarunkowania genetyczne. Hirsutyzm stanowi obciążenie psychiczne i emocjonalne. Wymaga postępowania dwukierunkowego: leczenia problemu podstawowego (prowadzonego przez lekarza specjalistę) oraz usuwania (redukcji) nadmiernego owłosienia.

    W odróżnieniu od hirsutyzmu w hipertrychozie występuje uogólnione nadmierne owłosienie – jego rozmieszczenie nie ogranicza się do okolic zależnych od androgenów. Hipertrychoza nie jest powodowana nadmiarem androgenów. U jej podłoża leżeć mogą: czynniki genetyczne, niektóre leki lub stany chorobowe (np. anoreksja, niedożywienie, choroby metaboliczne). Hipertrychoza może występować u kobiet i mężczyzn.

    Ile zabiegów należy wykonać?

    Wzrost włosa obejmuje trzy stadia:

    • anagen – faza aktywnego wzrostu mieszka (kiedy zawartość melaniny we włosie jest duża);
    • katagen – faza regresji (zakończenie podziałów komórek i zapoczątkowanie procesu inwolucji);
    • telogen – faza ostatnia, spoczynkowa: włos wypada przed rozpoczęciem tworzenia nowego włosa (znikoma zawartość melaniny w mieszku włosowym).

    Trwałemu uszkodzeniu ulegają tylko włosy w fazie anagenu (aktywnego wzrostu) – wtedy macierz włosa jest wrażliwa na promieniowanie laserowe.

    Czas trwania faz wzrostu zależy od lokalizacji anatomicznej, np. włosy w obrębie tułowia mogą pozostawać w fazie telogenu ponad 3 miesiące. Dlatego może być konieczne zgłaszanie się na zabiegi przez okres ok. 1 roku. Pomiędzy kolejnymi sesjami zabiegowymi należy zachować odpowiednie przerwy (zwykle od 4 do 8 tygodni). W tym czasie włosy częściowo odrosną i zgromadzą wystarczającą ilość melaniny do kolejnego zabiegu.

    Największe korzyści z laserowej redukcji owłosienia uzyskuje się po wielokrotnych zabiegach.

    Dokładna liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie. Uważa się, że początkowy cykl powinien obejmować minimum 4–6 zabiegów; niezbędne mogą być również zabiegi podtrzymujące co 6–12 miesięcy.

    Jak przygotować się do depilacji laserowej?

    Kilka tygodni przed epilacją laserową (zgodnie z ustaleniami podczas konsultacji) należy:

    • unikać opalania
    • odstawić leki/zioła/preparaty światłouczulające
    • zrezygnować z usuwania owłosienia metodą elektrolizy, woskowania oraz wyrywania włosów (można stosować maszynkę do golenia). Przed zabiegiem laserowym (dzień wcześniej lub w dniu zabiegu) należy dokładnie ogolić obszar zabiegowy (profilaktyka uszkodzeń naskórka na skutek absorpcji energii przez włosy na powierzchni skóry.

    Istotny element przygotowania do epilacji laserowej stanowi konsultacja (najczęściej z kosmetologiem) przeprowadzana przed pierwszym zabiegiem. Konieczne jest zebranie informacji nt. stosowanych leków, suplementów, preparatów ziołowych, chorobach przewlekłych, aktywnych i in. Epilacja laserowa nie jest wykonywana u kobiet w ciąży, u osób z aktywną infekcją lub mnogimi zmianami barwnikowymi.

    Podczas konsultacji omawiane są cele zabiegu i rezultaty, które można uzyskać. Analizowane jest także ryzyko działań niepożądanych, takich jak zaburzenia barwnikowe (hiper- lub hipopigmentacja), rumień, obrzęk, dyskomfort oraz (występujące bardzo rzadko) bliznowacenie.

    W przypadku obecności chorób przewlekłych, podejrzenia istnienia przeciwwskazań lub wątpliwości co do stanu pacjenta konieczna jest konsultacja lekarska. Wszelkie nieprawidłowości endokrynologiczne lub menstruacyjne mogą wskazywać na ogólnoustrojowe przyczyny nadmiernego owłosienia (wymagające leczenia). U osób z przebytym w przeszłości zakażeniem wirusem opryszczki pospolitej (HSV) mogą istnieć wskazania do profilaktyki przeciwwirusowej.

    Realistyczne oczekiwania co do efektów zabiegu są szczególnie istotne w procesie kwalifikacji. Całkowita (i nieprzemijająca) eliminacja owłosienia w określonym obszarze anatomicznym/zabiegowym może być celem nieosiągalnym. W przypadku, gdy owłosienie jest bardzo gęste, a włosy grube, celem zabiegu może być zastąpienie ich włosami cieńszymi, słabszymi i jaśniejszymi.

    Jak długo trwa zabieg i jak przebiega?

    Przed epilacją laserową można zastosować znieczulenie miejscowe (nakładając miejscowy preparat znieczulający 30-60 minut przed zabiegiem).

    Po dezynfekcji skóry aplikuje się żel chłodzący. Laser diodowy wyposażony jest w zintegrowany system chłodzenia, który zwiększa komfort zabiegu. Następnie wykonuje się epilację laserową – opracowuje okolicę zabiegową głowicą (emitującą impulsy laserowe) i obserwuje reakcję skóry.

    Energia świetlna emitowana przez laser jest pochłaniana przez elementy skóry zawierające barwnik (melaninę). Następnie ulega przekształceniu w energię cieplną, która niszczy docelowe struktury w mieszku włosa.

    Można spodziewać się wystąpienia łagodnego rumienia okołomieszkowego i obrzęku. Typowy jest unoszący się lekki zapach siarki – efekt termicznego uszkodzenia włosów.

    Dyskomfort związany z zabiegiem zwykle ma charakter przejściowy. Wyzwalaniu impulsu świetlnego towarzyszy odczucie porównywane do uderzania szeroką gumką.

    Po zabiegu można zastosować woreczki z lodem (cold pack) lub schłodzony żel aloesowy. Wyznaczane są terminy kolejnych zabiegów.

    Zabiegi laserowej epilacji są stosunkowo krótkie: usuwanie owłosienia z górnej wargi („wąsik”) zazwyczaj trwa ok. 15 minut (pojedyncza sesja), epilacja pach i bikini – ok. pół godziny. Zabiegi obejmujące bardziej rozległe obszary (np. plecy lub nogi) są dłuższe (mogą wymagać 1-2 godzin).

    Należy spodziewać się, że włosy będą wypadać w ciągu 2-3 tygodni po sesji zabiegowej.

    Po każdym zabiegu odrasta mniej włosów. Po pojedynczej sesji obserwuje się redukcję owłosienia o 10-25%.

    Po osiągnięciu punktu końcowego (zaplanowanego efektu) mogą być konieczne zabiegi uzupełniające.

    Co po zabiegu?

    Systemy laserowe wyposażone są w układy chłodzenia, które zmniejszają dyskomfort w trakcie zabiegu i ryzyko działań niepożądanych. Mimo to po epilacji można stosować zimne okłady (zarówno bezpośrednio po zabiegu, jak i później ­– w warunkach domowych).

    Rumień, obrzęk i ból należą do najczęstszych reakcji pozabiegowych – zwykle łagodnych, samoograniczających się i ustępujących w stosunkowo krótkim czasie.

    Skóra w obszarze zabiegowym wymaga ścisłej ochrony przed słońcem – pomiędzy kolejnymi sesjami konieczne jest stosowanie preparatów zawierających filtry przeciwsłoneczne o szerokim spektrum działania (SPF > 30). Należy stosować delikatne środki myjące do ciała, unikać substancji drażniących, peelingów, metod depilacji z usuwaniem cebulek. Zaleca się nie nakładać makijażu przez 24 godziny po zabiegu.

    Po epilacji laserowej występuje łagodny rumień i obrzęk – to oczekiwana reakcja na zabieg, która nie powinna budzić niepokoju. Objawy tego rodzaju zazwyczaj ustępują w ciągu 1-3 dni. Jeśli utrzymują się dłużej, nasilają lub pojawiają się inne działania niepożądane, należy skontaktować się z Kliniką w celu ustalenia dalszego postępowania.

    Do rzadko lub bardzo rzadko obserwowanych działań niepożądanych należą:

    • infekcja
    • przebarwienia,
    • oparzenia, pęcherze, strupienie
    • bliznowacenie,
    • trądzik, wysypka
    • zapalenie mieszków włosowych
    • niezadowalające wyniki epilacji laserowej (odrost włosów)
    • stymulacja wzrostu włosów (bardzo rzadka), zwykle dotyczy osób z ciemniejszą karnacją.

    Prawidłowe postępowanie i kwalifikacja do epilacji, właściwy dobór parametrów laserowych oraz ścisłe przestrzeganie zaleceń okołozabiegowych minimalizuje ryzyko powikłań.

    Efekty epilacji laserowej

    Efektem zabiegu może być czasowe zatrzymanie wzrostu włosa poprzez indukcję katagenu (fazy regresji) lub trwałe usunięcie włosa poprzez destrukcję mieszka włosowego. Co to oznacza?

    Epilacja laserowa powoduje całkowitą i tymczasową utratę (usunięcie) włosów. Taki stan (brak włosów) utrzymuje się przez 1-3 miesiące; po tym okresie następuje częściowa, długotrwała redukcja owłosienia. Energia laserowa spowalnia proces odrastania włosów; odrastające włosy są zwykle cieńsze, krótsze i jaśniejsze (i jest ich mniej). Powtarzanie zabiegów zwiększa efektywność epilacji laserowej.

    Metody laserowe nie umożliwiają całkowitego i trwałego usunięcia włosów – tzn. pełnej likwidacji włosów (likwidację/usunięcie włosów należy odróżnić od redukcji owłosienia).

    Według różnych danych, pojedynczy zabieg epilacji laserowej może zredukować owłosienie o 10–40%, w przypadku wielokrotnych zabiegów – do 90% (w zależności od cech indywidulanych). Efekty mogą utrzymywać się do 12 miesięcy.

    Mimo prawidłowej kwalifikacji do epilacji laserowej i właściwych parametrów zabiegowych, u niektórych osób efekty ekspozycji na promieniowanie laserowe są zmienne, trudne do przewidzenia lub niewystarczające.

    Co wpływa na skuteczność zabiegu?

    Czynniki wpływające na skuteczność epilacji laserowej dzieli się na dwie grupy:

    • zależne od cech indywidulanych, np. karnacja, kolor włosów, zaburzenia hormonalne
    • związane z technologią laserową: typ lasera i parametry.

    Systemy laserowe cechuje przede wszystkim:

    • długość fali,
    • wielkość plamki,
    • gęstość energii – fluencja (J/cm2),
    • moc,
    • czas trwania impulsu,
    • tryb dostarczenia energii.

    Technologia laserowa pozwala uzyskać wysoką gęstość energii (fluencję), dzięki czemu możliwa jest precyzyjna, selektywna destrukcja wybranych struktur. Głębokość penetracji wzrasta z długością fali; większa plamka pozwala uzyskać maksymalną absorpcję konkretnej długości fali. Dobór odpowiedniego czasu trwania impulsu minimalizuje uszkodzenia sąsiednich struktur.

    Depilacja laserowa opiera się na chromoforze docelowym – melaninie, która pochłania energię. Nieobecność melaniny lub jej mała ilość (we włosach niepigmentowanych lub słabo pigmentowanych) może prowadzić do niepowodzenia lub uzyskania niesatysfakcjonujących wyników zabiegu.

    Skuteczność epilacji laserowej zależy więc od zawartości melaniny. Cienkie, delikatne, jasne włosy zawierają mniej pigmentu i słabiej reagują na promieniowanie laserowe. Istotny jest również typ skóry: typ I-IV wg Fitzpatricka oraz ciemne włosy pozwalają uzyskać najlepsze rezultaty – ze względu na małą zawartość melaniny w skórze i dużą zawartość barwnika (pochłaniającego energię laserową) w mieszkach włosowych.

    Podczas wyboru lasera i parametrów zabiegowych uwzględnia się karnację, kolor włosa i jego strukturę. Włosy ciemne i grube absorbują więcej energii i umożliwiają uzyskanie zadowalających wyników nawet przy większych długościach fal. Jednak najintensywniejszą absorpcję światła osiąga się przy krótszych długościach fal, wykorzystywanych do usuwania włosów jaśniejszych i cieńszych.

    Typ skóry V i VI wg Fitzpatricka jest wyzwaniem dla epilacji laserowej ze względu na dużą ilość konkurencyjnego chromoforu w naskórku.

    Wykorzystanie długości fal słabiej absorbowanych przez melaninę może zmniejszyć skuteczność zabiegu laserowego, w którym chromoforem docelowym jest melanina w mieszkach włosowych.

    Na wynik wpływać może również:

    • lokalizacja anatomiczna, np. włosy łonowe i w dole pachowym reagują lepiej na działanie lasera niż włosy na kończynach i klatce piersiowej;
    • faza wzrostu włosa – najbardziej wrażliwe na energię termiczną indukowaną przez promieniowanie laserowe są włosy w fazie anagenu. Sąsiadujące ze sobą mieszki włosowe są w różnych fazach cyklu włosowego.

    Estrogeny stymulują wzrost włosów i wydłużają fazę wzrostu włosa. Największy wpływ na wzrost włosów wywierają androgeny – nie tylko u mężczyzn. Hormony androgenowe spowalniają wzrost włosów na głowie, ale działają pobudzająco na wzrost włosów w innych lokalizacjach. U kobiet wzrost włosów łonowych i w dole pachowym pozostają pod kontrolą androgenów nadnerczowych (produkowanych w korze nadnerczy).

    W przypadku występowania zaburzeń hormonalnych zazwyczaj potrzebna jest większa liczba zabiegów, by uzyskać akceptowalne wyniki. Skuteczność epilacji laserowej u osób z nieunormowaną gospodarką hormonalną może być mniejsza lub zmienna.

    Fototypy skóry

    Podczas konsultacji przed zabiegiem epilacji laserowej ustalany jest fototyp skóry na podstawie klasyfikacji Fitzpatricka, która uwzględnia skłonność do oparzeń słonecznych i zdolność do opalania:

    Zgodnie z klasyfikacją Fitzpatricka, w skórze typu I zawartość barwnika jest najmniejsza; w skórze typu VI – największa. Im niższy typ, tym większa wrażliwość skóry na promieniowanie UV i tym większa skłonność do oparzeń słonecznych. Im wyższy typ, tym większa zawartość melaniny w naskórku i tym wyższa odporność na oparzenia słoneczne.

    Laserowe usuwanie owłosienia jest efektywniejsze w przypadku skóry wrażliwej na promieniowanie UV. Taka skóra zawiera mniej melaniny pochłaniającej promieniowanie świetlne i więcej energii może przeniknąć przez naskórek do mieszków włosowych. Wtedy niższe jest ryzyko działań niepożądanych (związanych z fototermalnym uszkodzeniem skóry).

    Zazwyczaj najlepsze efekty zabiegu można uzyskać w przypadku skóry typu I–III; najtrudniej osiągnąć zadowalające wyniki u osób ze skórą typu V i VI.

    Depilacja laserowa u mężczyzn

    Według różnych danych, 40-60% mężczyzn usuwa zbędne owłosienie (z dowolnej części ciała) lub planuje taki zabieg w niedalekiej przyszłości.

    Mężczyźni coraz częściej decydują się na epilację laserową – ze względu na skuteczność metody i długotrwałe efekty. Zazwyczaj wykonywana jest ze wskazań estetycznych, w celu poprawy komfortu codziennego funkcjonowania. Satysfakcjonujące rezultaty można uzyskać po serii zabiegów laserowych, konieczne są również zabiegi podtrzymujące.

    Zabiegi u mężczyzn najczęściej dotyczą zarostu, dołów pachowych, skóry brzucha, klatki piersiowej, pleców, kończyn i okolic intymnych.

    Próba laserowa wykonywana przed zabiegiem na niewielkiej powierzchni skóry weryfikuje, w jaki sposób tkanki reagują na energię świetlną. Dla komfortu zabieg można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym (aplikacja kremu znieczulającego).

    Laserowa redukcja owłosienia u mężczyzn zazwyczaj wykonywana jest laserem diodowym. Zabiegi są dobrze tolerowane, ich skuteczność potwierdzono wynikami badań.

    Próba laserowa, zabiegi oraz konsultacja, która je poprzedza, przeprowadzane są przez personel z doświadczeniem i kwalifikacjami do przeprowadzania zabiegów laserowych.

    Epilacja laserowa przeprowadzana jest w warunkach zapewniających poczucie intymności i komfortu, w pomieszczeniu zabiegowym, w którym utrzymywana jest odpowiednia temperatura.

    Co najczęściej depilujemy?

    Jak wspomnieliśmy, wzrost włosów odbywa się w powtarzających się cyklach. Czas trwania poszczególnych (trzech) faz wzrostu włosów różni się zależnie od lokalizacji anatomicznej. Reakcja mieszków włosowych w fazie telogenu na metodę epilacji laserowej jest minimalna. Największą wrażliwość na działanie lasera wykazują włosy w fazie anagenu.

    Odsetek mieszków włosowych w fazie anagenu może istotnie różnić się zależnie od lokalizacji, np.:

    • 20% (łydki, uda, ramiona)
    • 56-76% (twarz)
    • 70% (broda).

    Dlaczego to istotne? Ponieważ część owłosienia, która znajduje się w fazie anagenu, wpływa na skuteczność zabiegu. Natomiast czas trwania telogenu i anagenu (który jest inny w poszczególnych lokalizacjach anatomicznych) decyduje o odstępach pomiędzy kolejnymi sesjami zabiegowymi.

    Wśród obszarów najczęściej poddawanych epilacji laserowej wymienia się: wąsik, doły pachowe, plecy, kończyny dolne, twarz, okolice bikini. Co wiadomo o cyklu wzrostu włosów w tych lokalizacjach?

    Przeciwwskazania

    • ciąża
    • świeża opalenizna ( solarium – min 4 tyg. przerwy, samoopalacz – 2 tyg. przerwy)
    • krem z retinolem (odstawić 3 tyg. przed zabiegiem)
    • leki światłouczulające, retinoidy
    • zioła (nagietek, dziurawiec – odstawić 3 tyg. przed zabiegiem)
    • depilacja woskiem lub pęsetą (min 1 miesiąc przerwy)
    • bielactwo, łuszczyca
    • peeling (odstawić tydzień przed zabiegiem)

    Specjaliści wykonujący zabieg

    Zabieg epilacji laserowej wykonujemy we Wrocławiu i w Warszawie.

    Bezpłatne konsultacje przeprowadzane są przez naszych ekspertów.

    DEPILACJA LASEROWA WROCŁAW:

    • Magdalenę Łączek
    • Wiolettę Poźniak

    DEPILACJA LASEROWA WARSZAWA:

    • Elena Bodnariuk
    • Patrycja Tomaszyk

    Cena zabiegu depilacji laserowej uzależniona jest od wykorzystanego lasera oraz obszaru poddawanego zabiegowi. Dokładny cennik z wyróżnieniem cen epilacji poszczególnych partii ciała znajduje się poniżej.

    W celu umówienia się na wizytę zapraszamy do kontaktu.

    W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

    Zachęcamy również do zapoznania się z następującymi materiałami:

    Depilacja laserowa Wrocław - ceny

    Depilacja laserowa (cennik Wrocław) 
    Górna warga150 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 900 zł)
    Broda150 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 900 zł)
    Policzki200 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 1200 zł)
    Baki200 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 1200 zł)
    Kark200 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 1200 zł)
    Szyja200 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 1200 zł)
    Bikini200 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 1200 zł)
    Klatka piersiowa200 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 1200 zł)
    Plecy góra200 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 1200 zł)
    Plecy dół200 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 1200 zł)
    Okolica sutków200 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 1200 zł)
    Brzuch200 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 1200 zł)
    Pośladki200 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 1200 zł)
    Łydki400 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 2400 zł)
    Uda400 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 2400 zł)
    Przedramiona400 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 2400 zł)
    Ramiona400 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 2400 zł)
    Leczenie zapalenia okołomieszkowegoustalane indywidualnie
    Znieczulenie miejscowe30-100 zł

    Depilacja laserowa Warszawa - ceny

    Depilacja laserowa (cennik Warszawa) 
    Górna warga150 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 900 zł)
    Broda150 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 900 zł)
    Policzki150 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 900 zł)
    Baki150 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 900 zł)
    Kark150 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 900 zł)
    Szyja150 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 900 zł)
    Bikini150 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 900 zł)
    Klatka piersiowa150 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 900 zł)
    Plecy góra150 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 900 zł)
    Plecy dół150 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 900 zł)
    Okolica sutków150 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 900 zł)
    Brzuch150 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 900 zł)
    Pośladki150 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 900 zł)
    Łydki300 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 1800 zł)
    Uda300 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 1800 zł)
    Przedramiona300 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 1800 zł)
    Ramiona300 zł (cena w pakiecie 7 ZABIEGÓW- 1800 zł)
    Leczenie zapalenia okołomieszkowegoustalane indywidualnie
    Znieczulenie miejscowe30-100 zł

      Umów się na wizytę
      Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
      Wybierz miasto
      WrocławWarszawa
      Zadzwoń lub napisz!
      wsparcie
      Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

        Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
        Przedstaw się *
        Wybierz miasto *
        WrocławWarszawa
        Wiadomość *