Ulthera - lifting bez skalpela

Artykuł przeczytasz w: 4 min.

Z dnia na dzień nasz organizm się starzeje. Dotyczy to wszystkich narządów, ale szczególnie widoczne jest na skórze. Już około 35-40 roku życia spada produkcja kolagenu, uwydatniają się zmarszczki mimiczne, skóra staje się bardziej sucha, pojawiają się tzw. “chomiki”, czyli symptomy utraty elastyczności. Kolejnym krokiem milowym, szczególnie dla kobiet, jest okres menopauzy. Spadek produkcji własnych hormonów gwałtownie przyspiesza proces starzenia się skóry, nasila się jej wiotkość, pogłębiają bruzdy i zmarszczki.

Ulthera (HIFU) - najważniejsze informacje 
Cena:od 1100 zł
Czas zabiegu:20-60 minut
Znieczulenie:nie wymaga
Reakcja skóry:zaczerwienienie, minimalny obrzęk
Rekonwalescencja:brak
Czas utrzymywania się efektów:ok. 2 lat (więcej informacji poniżej)
Dostępność:Warszawa

Medycyna estetyczna może zarówno opóźnić ten proces, jak i pomóc w walce z już występującymi zmianami. Szczególnie, gdy do dyspozycji ma się technologię Ulthera (urządzenie HIFU).

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Dlaczego Ulthera?
  • Jak działa Ulthera?
  • Co dzieje się z moją skórą?
  • Na jakie partie ciała można wykonać zabieg HIFU?
  • Jak wygląda się po zabiegu z HIFU?
  • Jak przygotować się do zabiegu Ultherapy?
  • Czy zabieg HIFU boli?
  • Kiedy należy przyjść na wizytę kontrolną?
  • Ile zabiegów należy wykonać?
  • Od czego zależą efekty Ultherapy?
  • Ulthera (HIFU) - jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  Dlaczego Ulthera?

  Na rynku od kilku lat króluje technologia HIFU ( ang. High Intensity Focused Ultrasound), czyli skupiona wiązka fal ultradźwiękowych. Jest to zabieg mający za zadanie wykonać “lifting bez skalpela”, czyli napiąć skórę, poprawić jej gęstość i elastyczność, zniwelować opadający owal twarzy, wygładzić zmarszczki. Należy zaznaczyć, że jednym urządzeniem, posiadającym udowodnione badaniami klinicznymi działanie oraz dopuszczonym do użytku przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), jest Ulthera. W gąszczu różnych reklam warto zdecydować się na zabieg sprawdzonym sprzętem, popularnym na całym świecie, o znanym profilu bezpieczeństwa.

  Wyższość Ulthery nad innymi urządzeniami HIFU polega przede wszystkim na wbudowanym aparacie USG. W trakcie zabiegu, w dowolnym momencie, widzę na ekranie, gdzie trafiają impulsy generowane przez urządzenie. To ważne, ponieważ, np. banieczki powietrza należy wyeliminować, aby zabieg był skuteczny i wykonany na odpowiedniej głębokości. Tak samo należy omijać naczynia i kości, które świetnie we wspomnianym USG widać.

  Jak działa Ulthera?

  Ulthera posiada 3 wymienne końcówki, dostarczające impulsy na głębokość 4,5 mm (czyli na poziomie powięzi SMAS), 3 mm (czyli działające w tkance podskórnej) i 1,5 mm (stymulujące skórę właściwą). Każda końcówka ma określoną przez producenta ilość linii, które emituje; po ich wykorzystaniu należy ją wymienić. To gwarantuje, że każdy zabieg jest tak samo skuteczny.

  Kontrolujemy głębokość wykonanego zabiegu poprzez wizualizację w USG; w zależności od okolicy poddanej terapii i indywidualnych cech pacjenta możemy ją modyfikować.

  TCP (ang. Termocoagulation points) są precyzyjnie rozmieszczone przestrzennie, na głębokości 4,5 mm co 1,5 mm, na głębokości 3 mm już co 1 mm. To gwarantuje odpowiedni uraz termiczny, prowokujący obkurczenie kolagenu już istniejącego i produkcję nowego, a jednocześnie nie doprowadzi do niedokrwienia czy martwicy w tkance podskórnej.

  Zobacz także: HIFU – najczęściej zadawane pytania

  Co dzieje się z moją skórą?

  Kontrolowane zapalenie jako reakcja na uraz termiczny trwa około 70 dni, proliferacja nowych włókien kolagenowych zaczyna się w ciągu kilku godzin od zabiegu, a ich dojrzewanie i przebudowa od 3 tygodni do roku.

  Na jakie partie ciała można wykonać zabieg HIFU?

  Ulthera posiada akceptację FDA do leczenia opadających powiek, zmarszczek na dekolcie, utraty jędrność podbródka oraz szyi.

  Za pomocą technologii HIFU możemy wykonać lifting twarzy, powiek, brwi czy podbródka.

  Jak wygląda się po zabiegu z HIFU?

  Co ważne, zabieg nie uszkadza bariery naskórkowej, więc czas rekonwalescencji jest bliski zeru – bezpośrednio po zabiegu można wrócić do pełnej aktywności. Oczywiście może zdarzyć się niewielki obrzęk czy zaczerwienienie, jednak nie utrudniają one bardzo funkcjonowania. Moje Pacjentki zazwyczaj nie chcą też, aby osoby z otoczenia zauważyły, że odbył się jakiś zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Ulthera powoduje zmiany rozłożone w czasie – produkcja nowego kolagenu trwa do 3 miesięcy od zabiegu, w tym czasie stan skóry i tkanki podskórnej się poprawia.

  Jak przygotować się do zabiegu Ultherapy?

  Pora roku nie ma znaczenia w odniesieniu do HIFU. Skóra powinna być oczyszczona, bez żadnych kremów ani makijażu.

  Czy zabieg HIFU boli?

  Każdy człowiek ma inną tolerancję bólu. Część pacjentek odczuwa dyskomfort, szczególnie podczas fazy zabieg z użyciem końcówki działającej na głębokości 4,5 mm; część nie odczuwa nic poza delikatnym ciepłem i uciskiem głowicy. Na pewno nie jest to zabieg bardzo bolesny, nie wymaga znieczulenia.

  Kiedy należy przyjść na wizytę kontrolną?

  W kontekście powolnej poprawy stanu skóry wizytę kontrolną z wykonaniem dokumentacji fotograficznej zalecam po 90 i 180 dniach od zabiegu. Biorąc pod uwagę kumulację efektu w czasie, często dopiero po porównaniu zdjęć sprzed zabiegu pacjentki zdają sobie sprawę z zakresu poprawy.

  Ile zabiegów należy wykonać?

  Jeden zabieg w zupełności wystarczy. Kolejny, na tę samą okolicę, można wykonać po roku.

  Od czego zależą efekty Ultherapy?

  Tak jak każdy człowiek jest inny, tak efekty terapii nie zawsze są takie same. Zależą one przede wszystkim od wyjściowego stanu skóry (zaawansowania uszkodzeń posłonecznych, wiotkości) oraz trybu życia (używek, domowej pielęgnacji). Znacznie mają także osobnicza zmienność pod kątem wytwarzania kolagenu oraz czynniki genetyczne. Niemniej jednak każda osobą poddająca się zabiegowi odniesie z tego tytułu korzyści.

  Ulthera (HIFU) - jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu jest posiadanie kardiostymulatora serca lub kardiowertera-defibrylatora oraz posiadanie metalowych implantów w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru, na którym chcemy zrobić zabieg, ciążą i okres laktacji. Czasowym przeciwwskazaniem są aktywne zmiany ropne, trądzikowe lub zaostrzenie choroby dermatologicznej na obszarze, który ma zostać poddany terapii.

  Tak jak w przypadku każdej procedury z zakresu medycyny estetycznej, nie kwalifikujemy do Ulthery osób ze źle kontrolowanymi chorobami przewlekłymi (cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym itp.), chorobami nowotworowymi, aktywnymi chorobami autoimmunologicznymi (np. twardziną układową, toczniem).

  Zabieg liftingu skóry urządzeniem Ulthera wykonujemy w Ars Estetica w Warszawie.

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *