Pielęgnacja szyi i dekoltu

Artykuł przeczytasz w: 2 min.

Brzydka skóra na szyi i dekolcie

Z przykrością stwierdzam, że w moim gabinecie pojawia się coraz więcej Pacjentek zaalarmowanych wyglądem skóry swojej szyi i dekoltu. W pędzie dnia codziennego zapominamy o pielęgnacji tych wrażliwch okolic. Skóra szyi i dekoltu jest równie cienka i wrażliwa jak na twarzy, a przy tym ma mniej gruczołów łojowych i jest często eksponowana na promienie słoneczne bez żadnej ochrony. Takie zachowania sprzyjają jej szybszemu starzeniu się, które manifestuje się powstawaniem zmarszczek, szybszą wiotkością i powstawaniem przebarwień oraz teleangiektazji.

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Brzydka skóra na szyi i dekolcie
  • Pielęgnacja skóry szyi i dekoltu
  • Zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej

  Pielęgnacja skóry szyi i dekoltu

  Zawsze, ale to zawsze polecam Pacjentkom stosowanie do skóry szyi i dekoltu tych samych kosmetyków, których używają do twarzy. W ciągu dnia niezbędna jest ochrona przeciwłoneczna, a na noc stosujemy kremy nawilżające lub przeciwzmarszczkowe. Opowiednio dobrana maska dwa razy w tygodniu oraz raz na dwa-trzy tygodnie delikatny peeling w domu są również obowiązkowe.

  Zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej

  • Mezoterapia szyi i dekoltu

   Z zabiegów w gabinecie lekarza medycyny estetycznej polecam kobietom w każdym wieku serię mezoterapii igłowej z kwasem hialuronowym – żadna domowa pielęgnacja nie dostarczy tylu potrzebnych składników do skóry właściwej. Mezoterapię można wykonać niezależnie od pory roku, okres rekonwalescencji jest minimalny, zabiegi nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Regularne ich stosowanie zdecydowanie poprawia jakość skóry i pozwala nam uzyskać bardziej nawilżoną, “młodszą” skórę.

  • Laser CO2 na szyję i dekolt

   Jeśli już powstaną nieesetyczne zmarszczki, sugeruję serię zabegów laserem CO2 – na czas gojenia się skóry można z powodzeniem zakryć newralgiczny obszar jedwabną apaszką, więc taki zabieg nie wyłącza Pacjentek z codziennej aktywności.

  • Mezobotoks

   Czasem, przy nadmiernej aktywności mięśni mimicznych, niezbędny jest mezobotoks – taki zabieg, wykonywany u wyselekcjonowanej grupy pacjentek, przynosi świetne efekty.

   Drogie Panie, pamiętajmy, że jesteśmy całością i na nasz wygląd wpływa nie tylko estetyka twarzy.

  • Rumień i naczynka na dekolcie

   Z kolei korektę rumienia czy “popękanych” naczynek na dekolcie z powodzeniem można uzyskać serią zabiegów laserem neodymowo-yagowym, przeprowadzonych przez doświadczonego w laseroterapii lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa, który specjalizuje się w tego typu zabiegach.

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *