Botoks pod oczy

najczęstsze pytania

Artykuł przeczytasz w: 5 min.

Ostrzykiwanie botoksem okolicy wokół oczu uznaje się za jeden ze sprawdzonych sposobów walki ze zmarszczkami pojawiającymi się w tym obszarze. Swoim pacjentom staram się jednak uświadamiać, że sam botoks nie wystarczy, a podstawą będzie troska o odpowiednie nawilżanie skóry i stosowanie ochrony przeciwsłonecznej.

Botox - najważniejsze informacje 
Cena:od 700 zł
Czas zabiegu:10-20 minut
Znieczulenie:maść znieczulająca (opcjonalnie)
Reakcja skóry:zaczerwienienie w miejscu iniekcji
Rekonwalescencja:brak
Czas utrzymywania się efektów:zwykle 6-8 miesięcy
Dostępność:Wrocław / Warszawa

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Jak działa botoks?
  • Dlaczego zmarszczki wokół oczu pojawiają się już w młodym wieku?
  • Co wpływa na przyspieszenie procesu starzenia się skóry wokół oczu?
  • Kiedy można zacząć wstrzykiwać botoks pod oczy?
  • Kiedy zobaczę poprawę wyglądu skóry wokół oczu?
  • Czy zmarszczki wokół oczu po botoksie znikną całkowicie?
  • Czy robi się mezobotoks pod same oczy czy trzeba całą twarz?
  • Czy botoks pod oczy można łączyć z innymi zabiegami?
  • Jak często można robić botoks pod oczami?
  • Ile kosztuje botoks pod oczy?

  Jak działa botoks?

  Na temat botoksu ukazała się niezliczona ilość publikacji. Być może dlatego powstało tak wiele mitów na temat jej działania, ale to materiał na osobny artykuł. Odpowiedź na pytanie jak działa botoks pojawiała się na naszym blogu już wiele razy, co nie oznacza, że nie warto ją przypomnieć.

  Najprościej rzecz ujmując, toksyna botulinowa blokuje czasowo przewodnictwo nerwowo-mięśniowe w miejscu podania, co skutkuje ograniczeniem mimiki tego obszaru.

  Zobacz także: Mity na temat botoxu – w co nie warto wierzyć?

  Dlaczego zmarszczki wokół oczu pojawiają się już w młodym wieku?

  Skóra jest największym organem człowieka, najcieńsza jest w obrębie powiek dolnych, a mięśnie mimiczne w tej okolicy są bardzo aktywne. Wpływa na to również szereg innych czynników, które wymieniam odpowiadając na kolejne pytanie.

  Co wpływa na przyspieszenie procesu starzenia się skóry wokół oczu?

  Odpowiedź na to pytanie mieści się w jednym słowie. Wszystko. Skóra powiek dolnych jest najcieńsza na całym człowieku. Bogata mimika czy chociażby mrużenie oczu w przypadku złej korekty bądź jej braku u osób z wadą wzroku to powody wzmożonej aktywności mięśni w tej okolicy. O ekspozycji na działanie promieni słonecznych i genach nawet nie wspomnę.

  Wpływ na powstawanie zmarszczek (nie tylko w okolicy oczu!) ma również nieodpowiednia pielęgnacja domowa, stosowanie kosmetyków, których skład pozostawia wiele do życzenia i takich, które nie są dobrane do naszego typu skóry. Bardzo częstym błędem popełnianym przez moich pacjentów jest np. nadmierne stosowanie kremów matujących. Skupiając się na tym, by ograniczyć błyszczenie skóry twarzy, zapominają o tym, że skórę tłustą należy przede wszystkim odpowiednio nawilżać. A kremy ograniczające wydzielanie sebum działają nie tylko tam, gdzie sobie życzymy, ale wszędzie tam, gdzie je nałożymy.

  Kolejną przyczyną może być także stosowanie nieodpowiedniego korektora. Osoby, u których występują cienie pod oczami, bardzo często stosują mocno kryjące kosmetyki. Niektóre z nich wpływają na pogorszenie jakości skóry, wysuszając ją i przysparzając więcej problemów niż korzyści.

  Kiedy można zacząć wstrzykiwać botoks pod oczy?

  To nie wiek, a kondycja skóry i mimika decydują o tym, kiedy warto poddać się zabiegowi. Powtarzam to często. W kontekście omawianego problemu muszę również wspomnieć o tym, że medycyna estetyczna jest najskuteczniejsza wtedy, kiedy nastawiona jest na zapobieganie, a nie leczenie problemu.

  Zdarza się, że do mojego gabinetu trafiają pacjentki z utrwalonymi zmarszczkami. Oczekują całkowitego usunięcia zmarszczek wokół oczu i znaczącej poprawy. Toksyna botulinowa tak nie działa. Owszem, zredukujemy widoczność zmarszczek, co do tego nie ma żadnych wątpliwości, ale oczekując radykalnych efektów musimy często podjąć, że tak to ujmę, radykalne kroki. Rozumiem przez to łączenie różnych terapii, wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji domowej i bezwzględne stosowanie się do zaleceń lekarza.

  Kiedy zobaczę poprawę wyglądu skóry wokół oczu?

  Poprawa nie będzie widoczna od razu. Efekty wstrzyknięcia botoksu pod oczy zobaczymy już po 3-4 dniach, natomiast na ostateczny rezultat musimy poczekać od 10 do 14 dni od momentu wstrzyknięcia.

  Skóra wygładza się stopniowo i warto obserwować to jak zmienia się wraz z upływem czasu. Efekty docenią z pewnością panie, które przed zabiegiem narzekały na gromadzenie się podkładu w miejscu występowania zmarszczek

  Nie muszę też chyba przypominać, że u każdego pacjenta cały proces przebiega nieco inaczej, a przytoczone wyżej dane są szacunkowe.

  Czy zmarszczki wokół oczu po botoksie znikną całkowicie?

  To zależy. Przede wszystkim od mimiki i efektu, jakiego oczekuje pacjent. W młodym wieku często możliwa jest całkowita korekta, ale w przypadku utrwalonych zmarszczek raczej dążymy do ich spłycenia niż całkowitego usunięcia.

  Natomiast uzyskanie spektakularnych efektów nie jest wykluczone. Wymaga jednak cierpliwości od pacjenta i wdrożenia odpowiedniego postępowania przez lekarza. Dobrym przykładem jest tutaj zastosowanie mezoterapii igłowej bądź mikroigłowej w połączeniu z laserem frakcyjnym CO2 lub innymi metodami pozwalającymi zagęścić i ujędrnić skórę oraz poprawić jej ogólną kondycję przed podaniem botoksu. Wszystkich tych zabiegów nie wykonamy rzecz jasna podczas jednej wizyty. Należy mieć również świadomość, że koszty będą wyższe niż w przypadku zastosowania samej toksyny botulinowej. Efekty mogą nam jednak wynagrodzić trud włożony w tę pracę.

  Czy robi się mezobotoks pod same oczy czy trzeba całą twarz?

  Tak. Mezobotoks, nazywany inaczej baby botoxem, możemy wykonać tylko wokół oczu. Podczas konsultacji z lekarzem warto omówić efekty, jakie chcemy osiągnąć. Doświadczony specjalista doradzi nam, gdzie podać toksynę botulinową, by zmarszczki zredukować i poprawić tym samym wygląd skóry wokół oczu.

  Czy botoks pod oczy można łączyć z innymi zabiegami?

  Botoks można łączyć na przykład z mezoterapią igłową. Do lasera radzę zwykle odczekać 2 tygodnie.

  Jak często można robić botoks pod oczami?

  Przyjmuje się, że odstęp między zabiegami powinien wynieść od 3 do 4 miesięcy, natomiast jest to kwestia indywidualna. Należy zwrócić uwagę na to jak długo widoczne są u nas efekty zabiegu, bo nie u każdego i nie zawsze konieczne jest wykonanie zabiegu po tym czasie.

  Ile kosztuje botoks pod oczy?

  Cena usunięcia kurzych łapek zaczyna się od 800 złotych. Dokładny cennik widoczny jest poniżej.

  Botox (cennik) 
  Pionowe bruzdy między brwiamiod 800 zł
  Poziome zmarszczki na czoleod 800 zł
  Kurze łapkiod 800 zł
  Gummy smileod 700 zł
  Dwie okoliceod 1200 zł do 1700 zł
  Trzy okoliceod 1400 zł do 2000 zł
  Leczeni bruksizmuod 1500 zł
  Leczenie nadpotliwości pachod 1500 zł do 2500 zł
  Leczenie nadpotliwości dłoniod 1500 zł do 2500 zł
  Leczenie nadpotliwości stópod 1500 zł do 2500 zł
  Owłosiona skóra głowyod 1500 zł do 2500 zł

  Botoks Wrocław

  Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w Ars Estetica we Wrocławiu wykonuje dr n. med. Diana Kupczyńska.

  Botoks Warszawa

  Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w Warszawie wykonuje również dr Małgorzata Legocka i dr n. med. Diana Kupczyńska.

  Osoby zainteresowane konsultacją zapraszamy do kontaktu.

  Zachęcamy również do zapoznania się z następującymi materiałami:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *