3 najlepsze zabiegi na cellulit

które można łączyć i osiągać jeszcze lepsze rezultaty

Artykuł przeczytasz w: 4 min.

Zabiegów służących redukcji cellulitu jest całkiem sporo. Gabinety oferują coraz to nowsze metody, a kobiety borykające się z problemem “skórki pomarańczowej” chętnie sprawdzają skuteczność nowych technologii. Tym bardziej, że ćwiczenia na siłowni nie zawsze przynoszą zadowalające rezultaty. Jak skutecznie pozbyć się cellulitu? We współpracy z naszymi kosmetologami, przygotowaliśmy zestawienie 3 najskuteczniejszych zabiegów na cellulit.

Sprawdź dostępne pakiety promocyjne klikając link – PAKIETY ZABIEGOWE NA CIAŁO!

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Liposhock - pionier wśród zabiegów na cellulit
  • Maximus TriLipo - jako niezbędne uzupełnienie terapii antycellulitowej
  • Masaż podciśnieniowy - pobudza krążenie
  • Masaż bańką chińską - domowe sposoby na cellulit
  • Zdjęcia przed i po

  Liposhock - pionier wśród zabiegów na cellulit

  Ten zabieg na cellulit swoją innowacyjność zawdzięcza urządzeniu, za pomocą którego jest wykonywany. Nowatorska technologia Liposhock to połączenie siły działania fal dźwiękowych ShockWave o wzrastającycm ciśnieniu i podwójnej częstotliwości, skoncentrowanych fal ultradźwiękowych. Jak to działa?

  Błony komórek tłuszczowych są niszczone za sprawą ultradźwięków, dzięki czemu tłuszcz z komórek wylewa się do przestrzeni międzykomórkowej pod postacią trójglicerydów. Większość tłuszczu odprowadzana jest do wątroby, a następnie metabolizowana. Część zostaje rozłożona przez komórki ludzkiego układu odpornościowego (makrofagi). Szalenie istotne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Wszystko dlatego, że ultradźwięki najlepiej rozchodzą się w wodzie.

  Co dalej? W obszarze poddawanym zabiegowi, emitowana jest fala uderzeniowa. To ona powoduje uszkodzenie włókien, które otaczają komórki tłuszczowe. Dzięki zabiegowi polepsza się elastyczność włókien łącznotkankowych, a ucisk wywierany na naczynia krwionośne jest redukowany. Warto również wiedzieć, że fala uderzeniowa stymuluje naturalny metabolizm uszkodzonych błon komórek tłuszczowych, a co za tym idzie, wspomaga prawidłowy drenaż nagromadzonych płynów. Zabieg poprawia funkcjonowanie układu naczyniowego i sprawia, że cellulit jest zredukowany. Najlepsze rezultaty osiągamy wtedy, gdy poddamy się serii 6 zabiegów w odstępach tygodniowych.

  Maximus TriLipo - jako niezbędne uzupełnienie terapii antycellulitowej

  Występowanie cellulitu bardzo często wiąże się także z brakiem jędrności. Jeśli oprócz cellulitu, borykacie się z problemem wiotkiej skóry w obszarze ud, bioder czy pośladków, zabiegi z wykorzystaniem technologii Liposhock, warto łączyć z Maximus TriLipo. Stosowana terapia antycellulitowa powinna być skompleksowana i wielokierunkowa – połączenie metod może przynieść spektakularne efekty.

  Maximus TriLipo to zabieg wykorzystujący fale radiowe. Skoncentrowana energia przepływając przez ciało, prowadzi do intensywnego przegrzania skóry i tkanki podskórnej. Mowa tu o temperaturach rzędu 45 – 60° Celsjusza. Efektem jej działania jest przebudowa kolagenu – włókna kolagenowe i elastynowe występujące w skórze właściwej skracają się. Temperatura dociera również do tkanki tłuszczowej, prowadząc do jej upłynnienia i uwolnienia z komórek tłuszczowych. Mechanizm jest podobny do tego, który występuje pod wpływem działania ultradźwięków. Tu także uwolniony z adipocytów tłuszcz zostaje zmetabolizowany przez organizm. Oprócz redukcji cellulitu, poprawie ulega także elastyczność, gęstość, jak i napięcie skóry.

  Masaż podciśnieniowy - pobudza krążenie

  A co, gdy falę uderzeniową, dźwiękową i radiową połączymy z masażem podciśnieniowym? Stworzymy terapię hybrydową, której idealnym wykończeniem będzie właśnie zabieg pobudzający krążenie krwi i limfy. Głowica zasysająca fałd skóry przykładana jest do skóry w obszarze występowania cellulitu, a następnie wykonywany jest masaż podciśnieniowy za pomocą urządzenia Velasmooth.

  Energia mechaniczna, którą działamy na fałd skóry, ma za zadanie wspomóc drenaż uwolnionego we wcześniejszych procesach tłuszcz i przyspieszyć jego metabolizowanie. Tym sposobem usprawniamy proces redukcji skórki pomarańczowej, a co za tym idzie, efekty są zauważalne znacznie szybciej.

  Masaż bańką chińską - domowe sposoby na cellulit

  Jednocześnie warto pamiętać o tym, by gabinetowe metody redukcji cellulitu łączyć z odpowiednią dietą i domową pielęgnacją, które stanowią niezbędne uzupełnienie zabiegów. Jednym z takich sposobów jest masaż bańką chińską, który opiera się na metodzie próżniowego zasysania skóry i tkanki podskórnej. Rozszerzenie naczyń krwionośnych, które pozwala utrzymać odpowiednie ukrwienie, powoduje lepsze odżywienie tkanek, tym samym zapobiegając tworzeniu się cellulitu.

  Zdjęcia przed i po

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *