Mezoterapia igłowa - kiedy widać efekty?

Jak ocenić skuteczność mezoterapii?

Artykuł przeczytasz w: 4 min.

Kiedy zobaczymy efekty mezoterapii? Wszystko zależy od tego co jest celem terapii. Lista problemów, w których rozwiązaniu może pomóc mezoterapia igłowa, jest długa. Pogłębiające się zmarszczki, nadmiernie przesuszona lub skłonna do przetłuszczania się skóra twarzy, to tylko niektóre spośród nich. Choć po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki czy zaczerwienienie skóry, to okres rekonwalescencji jest bardzo krótki. To oraz fakt, że w przeciwieństwie do laseroterapii, mezoterapię igłową można wykonywać także w okresie letnim sprawia, że stała się jednym z najczęściej wykonywanym zabiegów w medycynie estetycznej.

Mezoterapia igłowa - najważniejsze informacje 
Cena:od 300 zł
Czas zabiegu:15-45 minut
Znieczulenie:maść znieczulająca
Reakcja skóry:zaczerwienienie w miejscu iniekcji, możliwe drobne siniaczki
Rekonwalescencja:brak
Sugerowana liczba zabiegów:3-6
Dostępność:Wrocław / Warszawa

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Zastosowanie mezoterapii
  • Co zawierają koktajle do mezoterapii?
  • Jak często wykonuje się zabieg?
  • Kiedy zobaczę efekty mezoterapii?
  • Mezoterapia igłowa - cena zabiegu

  Zastosowanie mezoterapii

  Mezoterapia igłowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest stosunkowo mało obciążająca dla Pacjenta – sam zabieg trwa 15-30 minut, wymaga znieczulenia okolic poddanych terapii kremem przez 45-60 minut. Najczęściej używa się mezoterapii igłowej u Pacjentów cierpiących z powodu spadku nawilżenia skóry, pierwszych objawów fotostarzenia skóry, utraty jędrności, widoczności drobnych zmarszczek. Mezoterapia jest świetnym sposobem na nawilżenie wrażliwych okolic skóry szyi, dekoltu i grzbietów rąk. Wpływa także regulacyjnie na pracę gruczołów łojowych. Jest szeroko stosowana jako metoda wspomagająca walkę z rozstępami, panikulopatii obrzękowo-zwłóknieniowo-stwardnieniowej.

  Co zawierają koktajle do mezoterapii?

  Preparaty wykorzystywane podczas mezoterapii igłowej twarzy, szyi oraz dekoltu, zawierają kwas hialuronowy, który stanowi ich główny składnik. Jest to związek naturalnie występujący w naszej skórze, a jego działanie polega na wiązaniu wody. Jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody, tym samym ujędrniając, rewitalizując i ujednolicając koloryt w obszarze poddawanym zabiegowi.

  Oprócz tego, koktajle bogate są w odpowiednio dobrane substancje odżywcze, czyli witaminy A, C, E, jak również substancje czynne pochodzące np. z alg czy zielonej herbaty. Dostarczane witaminy nie utleniają się i powodują zwiększenie produkcji kolagenu. W zabiegach rewitalizacyjnych stosuje się również krzemionkę organiczną, która stymuluje produkcję fibroblastów.

  Jak często wykonuje się zabieg?

  Wiele zależy od tego jaki produkt wykorzystujemy przy wykonywaniu mezoterapii. Najczęściej jest to seria składająca się z minimum 3, a maksimum 7 zabiegów mezoterapii igłowej wykonywanej w odstępach 3-tygodniowych. Po upływie 6 miesięcy warto wykonać zabieg przypominający.

  Kiedy zobaczę efekty mezoterapii?

  Efekty mezoterapii igłowej zwykle widoczne są dopiero po serii zabiegów. Oczywiście, jeśli Pacjentka jest młoda, a zmiany niewielkie (na przykład przesuszenie cery po wakacjach), efekt jest widoczny już po pierwszej mezoterapii. Przy bardziej złożonych problemach lub zaawansowanych objawach starzenia się skóry, efekty nie będą tak spektakularne, a uzyskanie optymalnego efektu estetycznego prawdopodobnie będzie wymagało połączenia kilku metod. Dlatego pytanie “kiedy zobaczę efekty mezoterapii?” najlepiej zadać w gabinecie lekarza.

  Szczególnym przypadkiem jest także mezoterapia skóry głowy, która wymaga od pacjenta uzbrojenia się w cierpliwość. Mezoterapia oczu, a raczej okolic oka, to sposób na poprawę jakości skóry w tej okolicy. Efekty najczęściej widoczne są po pierwszym zabiegu (szczególnie, gdy serię mezoterapii igłowej pod oczy poprzedzą zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego).

  Zobacz także: Moja metoda na cienie pod oczami

  Mezoterapia igłowa - cena zabiegu

  Na koszty związane z mezoterapią igłową wpływa m.in. rodzaj stosowanego preparatu. Cena mezoterapii zależy także od tego, jaki obszar będziemy ostrzykiwać i dla poszczególnych okolic wynosi:

  Mezoterapia igłowa (cennik) 
  Twarzod 500 zł do 1200 zł
  Szyjaod 500 zł do 1200 zł
  Dekoltod 500 zł do 1200 zł
  Owłosiona skóra głowyod 600 zł
  Dłonieod 500 zł do 1800 zł
  Okolice oczuod 300 zł do 1400 zł
  Twarz + szyjaod 1000 zł do 2500 zł
  Mezoterapia Hydro Deluxe 2,5 ml1000 zł
  Mezoterapia Hydro Deluxe 5 ml1800 zł

  Mezoterapia igłowa Wrocław

  Mezoterapię igłową w Ars Estetica we Wrocławiu wykonuje dr n. med. Diana Kupczyńska.

  Mezoterapia igłowa Warszawa

  Zabiegi mezoterapii w placówce w Warszawie wykonuje dr n. med. Diana Kupczyńska i dr Małgorzata Legocka.

  Osoby zainteresowane konsultacją zapraszamy do kontaktu.

  Autorką artykułu jest dr n. med. Diana Kupczyńska.

  Zachęcamy do zapoznania się innymi materiałami na temat mezoterapii:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *