Mezoterapia igłowa - kiedy widać efekty?

Jak ocenić skuteczność mezoterapii?

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?
Głosów: 21, ocena: 4.9

Kiedy zobaczymy efekty mezoterapii? Wszystko zależy od tego co jest celem terapii. Lista problemów, w których rozwiązaniu może pomóc mezoterapia igłowa, jest długa. Pogłębiające się zmarszczki, nadmiernie przesuszona lub skłonna do przetłuszczania się skóra twarzy, to tylko niektóre spośród nich. Choć po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki czy zaczerwienienie skóry, to okres rekonwalescencji jest bardzo krótki. To oraz fakt, że w przeciwieństwie do laseroterapii, mezoterapię igłową można wykonywać także w okresie letnim sprawia, że stała się jednym z najczęściej wykonywanym zabiegów w medycynie estetycznej.

mezoterapia igłowa kiedy efekty

Zastosowanie mezoterapii

Mezoterapia igłowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest stosunkowo mało obciążająca dla Pacjenta – sam zabieg trwa 15-30 minut, wymaga znieczulenia okolic poddanych terapii kremem przez 45-60 minut. Najczęściej używa się mezoterapii igłowej u Pacjentów cierpiących z powodu spadku nawilżenia skóry, pierwszych objawów fotostarzenia skóry, utraty jędrności, widoczności drobnych zmarszczek. Mezoterapia jest świetnym sposobem na nawilżenie wrażliwych okolic skóry szyi, dekoltu i grzbietów rąk. Wpływa także regulacyjnie na pracę gruczołów łojowych. Jest szeroko stosowana jako metoda wspomagająca walkę z rozstępami, panikulopatii obrzękowo-zwłóknieniowo-stwardnieniowej.

Co zawierają koktajle do mezoterapii?

Preparaty wykorzystywane podczas mezoterapii igłowej twarzy, szyi oraz dekoltu, zawierają kwas hialuronowy, który stanowi ich główny składnik. Jest to związek naturalnie występujący w naszej skórze, a jego działanie polega na wiązaniu wody. Jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody, tym samym ujędrniając, rewitalizując i ujednolicając koloryt w obszarze poddawanym zabiegowi.

Oprócz tego, koktajle bogate są w odpowiednio dobrane substancje odżywcze, czyli witaminy A, C, E, jak również substancje czynne pochodzące np. z alg czy zielonej herbaty. Dostarczane witaminy nie utleniają się i powodują zwiększenie produkcji kolagenu. W zabiegach rewitalizacyjnych stosuje się również krzemionkę organiczną, która stymuluje produkcję fibroblastów.

Jak często wykonuje się zabieg?

Wiele zależy od tego jaki produkt wykorzystujemy przy wykonywaniu mezoterapii. Najczęściej jest to seria składająca się z minimum 3, a maksimum 7 zabiegów mezoterapii igłowej wykonywanej w odstępach 3-tygodniowych. Po upływie 6 miesięcy warto wykonać zabieg przypominający.

Kiedy zobaczę efekty mezoterapii?

Efekty mezoterapii igłowej zwykle widoczne są dopiero po serii zabiegów. Oczywiście, jeśli Pacjentka jest młoda, a zmiany niewielkie (na przykład przesuszenie cery po wakacjach), efekt jest widoczny już po pierwszej mezoterapii. Przy bardziej złożonych problemach lub zaawansowanych objawach starzenia się skóry, efekty nie będą tak spektakularne, a uzyskanie optymalnego efektu estetycznego prawdopodobnie będzie wymagało połączenia kilku metod. Dlatego pytanie “kiedy zobaczę efekty mezoterapii?” najlepiej zadać w gabinecie lekarza.

Szczególnym przypadkiem jest także mezoterapia skóry głowy, która wymaga od pacjenta uzbrojenia się w cierpliwość.

Mezoterapia igłowa - cena zabiegu

Na koszty związane z mezoterapią igłową wpływa m.in. rodzaj stosowanego preparatu. Cena mezoterapii zależy także od tego, jaki obszar będziemy ostrzykiwać i dla poszczególnych okolic wynosi:

  • mezoterapia igłowa okolic oczu: 350 – 800 zł,
  • mezoterapia igłowa skóry twarzy: 400 – 1000 zł,
  • mezoterapia igłowa skóry szyi: 400 – 800 zł,
  • mezoterapia igłowa skóry dekoltu: 400 –800 zł,
  • mezoterapia igłowa owłosionej skóry głowy: 250 – 900 zł,
  • mezoterapia igłowa skóra dłoni (powierzchnia grzbietowa): 250 – 800 zł.

Mezoterapię igłową w klinice Ars Estetica we Wrocławiu wykonuje dr n. med. Diana Kupczyńska. Zabiegi mezoterapii w klinice w Warszawie wykonuje dr Małgorzata Legocka.

Osoby zainteresowane konsultacją zapraszamy do kontaktu.

Autorką artykułu jest dr n. med. Diana Kupczyńska.
Zachęcamy do zapoznania się innymi materiałami na temat mezoterapii:

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013