Moja metoda na cienie pod oczami

artykuł opracowała dr n. med. Diana Kupczyńska

Artykuł przeczytasz w: 4 min.

Z problemem cieni pod oczami zgłaszają się do mnie nie tylko kobiety, ale także panowie. Pacjentom zależy na tym, by skutecznie się ich pozbyć. Ciemne podkówki dodają nam lat i często powodują, że twarz sprawia wrażenie zmęczonej. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że szukamy rozwiązania, które sprawi, że nasza twarz w tym obszarze będzie wyglądać na wypoczętą.

O tym jak radzić sobie z cieniami pod oczami przeczytacie w artykule dr n. med. Diany Kupczyńskiej, która odpowiada na pytanie o przyczyny problemu i komentuje dostępne metody gabinetowe.

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Cienie pod oczami - skąd się biorą?
  • Najpopularniejszy zabieg na cienie pod oczami
  • Laser CO2 a cienie pod oczami - co warto wiedzieć?
  • Mezoterapia uzupełnieniem terapii na cienie pod oczami
  • Dlaczego warto łączyć ze sobą działanie lasera i mezoterapię?
  • Pakiet laser CO2 + mezoterapia na powieki

  Cienie pod oczami - skąd się biorą?

  Cienie pod oczami to najprościej rzecz ujmując prześwitujące przez cienką skórę powiek dolnych naczynia krwionośne. W tej okolicy grubość tkanki podskórnej jest znikoma, co sprzyja uwydatnianiu się naczyń.

  Mogą stać się bardziej widoczne przy okazji redukcji masy ciała. Są naturalną konsekwencją procesu starzenia, pojawiają się także przy okazji zaburzeń snu, paleniu papierosów, u osób przeżywających stres, jak również u pacjentów z niektórymi schorzeniami dermatologicznymi.

  Na ich pojawienie się bardziej narażone są te osoby, które stosują nieprawidłową pielęgnację okolicy oka.

  Najpopularniejszy zabieg na cienie pod oczami

  Najpopularniejszą metodą redukcji cieni jest wypełnienie doliny łez usieciowanym kwasem hialuronowym. Jednym z popularnych preparatów wykorzystywanych do wypełnienia okolicy oka jest Teosyal Redensity.

  Teosyal Redensity II - najważniejsze informacje 
  Cena:1000 zł
  Czas zabiegu:15-30 minut
  Znieczulenie:maść znieczulająca (opcjonalnie)
  Reakcja skóry:zaczerwienienie w miejscu iniekcji, delikatny obrzęk, drobne siniaki
  Rekonwalescencja:zazwyczaj około 1-2 dni
  Czas utrzymywania się efektów:zwykle do 12 miesięcy
  Dostępność:Warszawa

  Dlaczego nie należę do zwolenniczek tej metody? Przy bardzo cienkiej i suchej skórze powiek dolnych, nadmiar kwasu w tej okolicy może prześwitywać i tylko nasilić problem. Moim zdaniem kluczem do sukcesu jest praca nad jakością skóry powiek dolnych.

  Oczywiście, istnieją pacjenci, którzy odniosą korzyści z samego wypełnienia – dlatego optymalne dla konkretnego przypadku rozwiązanie można dobrać dopiero podczas osobistej konsultacji.

  Laser CO2 a cienie pod oczami - co warto wiedzieć?

  Aby sprowokować skórę do syntezy nowych włókien kolagenowych oraz obkurczyć te, które już posiadamy, w pierwszym etapie redukcji cieni pod oczami najczęściej proponuję serię laseroterapii CO2.

  Laser w tej delikatnej okolicy musi być stosowany rozważnie, jednak dobry sprzęt w rękach doświadczonego lekarza potrafi zdziałać cuda. Zabiegi robimy co 4-6 tygodni, należy nastawić się na około tydzień okresu rekonwalescencji. Skóra staje się grubsza, a co za tym idzie – naczynia leżące pod nią mniej widoczne. Co dalej?

  Mezoterapia uzupełnieniem terapii na cienie pod oczami

  Warto wiedzieć, że sam laser CO2 nie rozwiąże problemu. Zazwyczaj zalecam serię mezoterapii igłowej, dobranej indywidualnie (z wykorzystaniem preparatów zawierających kwas bursztynowy, witaminy, nieusieciowany kwasem hialuronowym itd.). Skład preparatu jest w tej sytuacji szczególnie ważny, bo zależy nam przede wszystkim na tym, by skórę powiek dolnych dobrze nawilżyć.

  Dobrze nawodniona tkanka lepiej odbija światło, więc i cienie pod oczami są mniej widoczne. Zdarza się, że do wielkości problemu przyczyniają się także przebarwienia w tej okolicy – może to wymagać zastosowania jeszcze innych metod korekty, ale to już temat na odrębny artykuł 🙂

  Dlaczego warto łączyć ze sobą działanie lasera i mezoterapię?

  Mezoterapia i zabiegi laserem frakcyjnym ablacyjnym w obszarze powiek dolnych mają działanie synergistyczne – z jednej strony skóra dostaje porcję nawilżenia, z drugiej – przysłowiowego “kopa” do produkcji kolagenu.

  Są to zabiegi działające zupełnie inaczej, a ich połączenie wpływa na realną poprawę kondycję skóry. Na zdjęciach powyżej Pani Małgosia, która jest dobrym przykładem na to jak dbać o skórę, by wpływać na widoczną poprawę jej wyglądu.

  Zobacz także: NASI PACJENCI: Pani Małgosia

  To, co zawsze podkreślam w rozmowach z Pacjentami, to znaczenie domowej pielęgnacji. Stosowanie się do zaleceń lekarza decyduje o skuteczności każdej rozpoczętej terapii.

  Pakiet laser CO2 + mezoterapia na powieki

  Cena pojedynczego zabiegu mezoterapii igłowej okolic oczu zaczyna się już od 350 złotych i zależy od preparatu, który zostanie wykorzystany do jej wykonania. Ostateczne kwoty zawsze podaje lekarz podczas osobistej konsultacji z Pacjentem. Koszty jednego zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego na powieki wynoszą 700 zł.

  Cena pakietu na cienie pod oczami obejmującego 3x laser CO2 + 3x mezoterapię igłową zwykle wynosi 2400 złotych.

  Standardem jest jednak dopasowywanie odpowiedniego preparatu do problemu Pacjenta. Wtedy cena może ulec zmianie i wynieść do 2700 złotych.

  Zachęcamy również do zapoznania się z innymi artykułami tego specjalisty:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *