Laserowe usuwanie żylaków

Bezoperacyjne leczenie żylaków

Zobacz film
Laserowe usuwanie żylaków (EVLT)
Głosów: 14, ocena: 4.3

Na czym polega laserowe leczenie żylaków

Klinika posiada najnowocześniejsze lasery endoluminalne o długości fali świetlnej 980nm i 1470nm. Zabieg laserowego leczenia żylaków nie wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego i nie pozostawia na skórze blizn. Pacjent opuszcza szpital w dniu zabiegu i może powrócić do normalnej aktywności następnego dnia. W porównaniu do metody tradycyjnej, laserowe usuwanie żylaków wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem powikłań. Dolegliwości bólowe po zabiegu nie są duże i nie zakłócają normalnego życia.

Laserowe usuwanie żylaków - najważniejsze informacje 
Cena:od 2500 zł
Czas zabiegu:20-60 minut
Znieczulenie:miejscowe
Reakcja:nie pozostawia blizn, uszkodzenie skóry minimalne
Rekonwalescencja:zazwyczaj około 1-2 dni
Efekty:widoczne od razu
Dostępność:Wrocław / Warszawa

Laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych (ang. EVLT – EndoVenous Laser Treatment) zastosowano po raz pierwszy w USA. Od tego czasu obserwuje się coraz większą popularność tej metody, co wynika z wielu jej zalet:

Laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych – zalety metody:

 • nie wymaga hospitalizacji (wyjście do domu w dniu zabiegu)
 • znieczulenie miejscowe
 • krótki czas operacji
 • brak nacięć i blizn pooperacyjnych
 • szybki powrót do codziennej aktywności (zwykle 1-2 dni)
 • wysoka skuteczność zabiegu
 • małe ryzyko powikłań

Biorąc pod uwagę zalety tej metody, obecnie staje się ona podstawowym sposobem leczenia niewydolności dużych żył powierzchownych na świecie. Ta nowoczesna metoda leczenia endowaskularnego pozwala na zamknięcie światła dużej żyły bez wykonywania nacięć na skórze, co jest niemożliwe do uzyskania metodami tradycyjnymi. Istota tej metody polega na wprowadzeniu do światła niewydolnej żyły cewnika, którego końcówka emituje światło lasera. Wyzwolona w ułamku sekundy energia powoduje szybkie obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły. Nie jest koniczne usuwanie tej żyły, jak to się dzieje w metodach tradycyjnych. Bezpośrednio po zabiegu chory może wstać i chodzić – nie ma potrzeby leżenia czy hospitalizacji.

Laserowym leczeniem żylaków zajmują się chirurdzy, flebolodzy czyli lekarze specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób żył.

Wskazania do zabiegu

Podstawą do zakwalifikowania pacjenta do jakiegokolwiek leczenia jest szczegółowy wywiad lekarski i wykonanie podstawowych badań diagnostycznych. Głównym badaniem, które ocenia nam funkcje układu żylnego, wykrywa obecność żylaków i bada funkcje zastawek w układzie żylnym jest badanie ultrasonograficzne z dodatkowym badaniem przepływu w naczyniach tzw. badania podwójnego obrazowania – Duplex Doppler (USG Doppler). Na podstawie uzyskanych wyników jesteśmy w stanie zalecić konkretną metodę leczenia.

Jak przygotować się do zabiegu

 • Należy poinformować lekarza o zażywanych  lekach  (dotyczy szczególnie leków antykoncepcyjnych i hormonalnych)
 • Należy wygolić włosy na obszarze, gdzie zaplanowano zabieg (najlepiej w dniu zabiegu) lub depilacja chemiczna przy użyciu maści lub kremów depilujących

Przebieg zabiegu laserowego leczenia żylaków

 • Na początku lekarz (flebolog) zaznacza (mapuje) układ żylny przy pomocy aparatu USG. Zaznaczane są na skórze punkty przebiegu głównych pni żylnych oraz ich odgałęzień, a także miejsca wprowadzenia włókna laserowego.
 • Miejscowo znieczula się skórę i tkankę podskórną
 • Po przygotowaniu pacjenta pod kontrolą USG wprowadza się do żyły włókno laserowe (zwykle poniżej kolana)
 • Uruchamia się laser i powoli wycofuje włókno powodując zamknięcie niewydolnego naczynia

Zabiegi usuwania żylaków wykonujemy w znieczuleniu zapewniającym bezbólowy przebieg procedury i pełen komfort pozabiegowy.

Sam zabieg laserowego leczenia żylakówEVLT składa się z krótkiej procedury trwającej od 20 do 60 minut. Po zabiegu zakładana jest specjalna pończocha uciskowa lub bandaż elastyczny. Pacjent po krótkiej, 15 min obserwacji może wrócić do domu.

laserowe usuwanie zylakow

Efekty

Skuteczność procedury EVLT (laserowego leczenia żylaków) przewyższa klasyczny zabieg operacyjny i sięga według różnych źródeł naukowych 98%.

Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w klinice.

Przeciwwskazania względne

Poniższe choroby wymagają konsultacji z lekarzem, nie wykluczają jednak wykonania zabiegu

 • niewydolność serca i wady zastawkowe
 • nadciśnienie
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • przebyte i aktywne zmiany zakrzepowo-zatorowe
 • zaawansowana niewydolność tętnic obwodowych

Lekarze specjalizujący się w leczeniu żylaków

Zabiegi leczenia żylaków przeprowadzane są w klinice przez następujących specjalistów (chirurgow, flebologów):

Wrocław

Diagnostyką żylaków zajmuje się również lek. med. Maciej Mazur.

Warszawa

Diagnostyką żylaków zajmują się również lek. med. Emil Michalski oraz lek. med. Mariusz Kozak

Bezoperacyjne leczenie żylaków przeprowadzamy w klinice we Wrocławiu i w Warszawie. Każdy zabieg poprzedza badanie USG Doppler.

Cena zabiegu laserowego usuwania żylaków uzależniona jest od rodzaju problemu oraz stopnia jego zaawansowania. Szacunkowy koszt procedury na jedną nogę wynosi od 2500 zł.

W celu umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Alternatywne metody leczenia żylaków