Laserowe zamykanie naczynek

Zobacz film

Na czym polega zabieg laserowego usuwania naczynek

Laserowe zamykanie naczynek to jedna z metod radzenia sobie z tzw. “pajączkami”. Teleangiektazje to drobne, wewnątrzskórne rozszerzenia splotu żylnego podbrodawkowego. Mogą występować pojedynczo lub w charakterystycznych, często symetrycznych skupiskach. Zdarza się, że są źródłem dolegliwości, tym samym stając się problemem nie tylko natury estetycznej.

Laserowe zamykanie naczynek - najważniejsze informacje 
Cena:od 150 zł za pojedynczą zmianę (na cenę wpływa także obszar zabiegowy)
Czas zabiegu:10-30 minut
Znieczulenie:nie wymaga
Reakcja:zaczerwienienie skóry, obrzęk
Rekonwalescencja:brak
Efekty:wchłonięcie naczyń zwykle po okresie 8 – 12 tygodni (nogi), 2 tygodnie (twarz)
Dostępność:Wrocław / Warszawa

Lasery wykorzystywane do usuwania naczynek

 • Fotona SP Dynamis

Fotona SP Dynamis to kombinacja lasera Nd:YAG z Er:YAG, która zapewnia mu szeroki zakres ablacyjnych i nieablacyjnych zabiegów w pojedynczym systemie laserowym. Dynamis SP umożliwia prowadzenie ablacji naskórka bądź skóry mikron po mikronie, co przekłada się na wysoką precyzję zabiegu. Dzięki homogenicznej penetracji oraz niskiej absorpcji przez chromofory dla wszystkich fototypów skóry możliwe jest dotarcie do głębszych warstw bez uszkadzania naskórka. Laser jest wyposażony w skaner S-11 o powierzchni 42cm². Głowica manualna posiada zmienny rozmiar plamki pozwalając na leczenie zarówno dużych obszarów, jak i ledwie widocznych zmian. Technologia Zmiennego Kwadratowego Impulsu (VSP) Fotony dostosowuje parametry laserowe do zabiegu. Kwadratowe impulsy mogą leczyć różne wskazania, bez podgrzewania sąsiednich tkanek. Dodatkowo, wbudowana technologia kontroli zwrotnej impulsu (EFC) gwarantuje, że energia wyjściowa lasera jest zawsze zgodna z ustawionymi parametrami, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i pewności systemu.

 • V-laser Nd:Yag/KTP

V-laser Nd:Yag/KTP to zaawansowany technologicznie system laserów wyprodukowany przez WONTECH. V-laser usuwa poszerzone naczynka, tzw. pajączki, naczynia krwionośne i naczynia włośniczkowe, nawet do 4 mm średnicy. W systemie laserowym zastosowano dwie długości fali (532:1064 nm), co umożliwia oddziaływanie na struktury położone na różnej głębokości. Laser posiada unikalny zintegrowany z głowicą zabiegową system chłodzenia, który zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo zabiegu zamykania naczynek chroniąc skórę przed przegrzaniem.

Procedurę wykonują flebolodzy, czyli lekarze specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób żył. Istnieją również określone przeciwwskazania, które mogą uniemożliwić wykonanie zabiegu.

Wskazania do zabiegu

 • rumień
 • teleangiektazje
 • rozszerzenia żylakowate (wenulektazje)
 • trądzik różowaty
 • naczyniaki krwionośne
 • naczyniaki starcze
 • naczyniaki gwiaździste
 • naczyniaki płaskie (port wine stains)

Jak przygotować się do zabiegu

Przed zabiegiem zamykania naczynek należy zmyć makijaż i zdjąć soczewki kontaktowe. W razie konieczności należy za pomocą jednorazowej golarki usunąć zbędne owłosienie w miejscach, które mają zostać poddane zabiegowi.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu zamykania naczynek dochodzi do reakcji fototermolizy. Krew obecna w naczyniach wybiórczo wychwytuje promieniowanie lasera w większym stopniu niż otaczające tkanki. Wskutek tego dochodzi do gwałtownego podgrzania naczynka i jego wchłonięcia. Naczynia zwykle ulegają wchłonięciu po okresie 8 – 12 tygodni. W przypadku naczynek na twarzy zwykle około 2 tygodni. Po tym okresie część naczynek zanika, a pozostałe stają się jaśniejsze. Niektóre naczynia mogą wymagać powtórnego zabiegu.

laserowe zamykanie naczynek

Efekty

 • zamknięcie poszerzonych naczynek
 • redukcja rumienia
 • redukcja trądziku różowatego
 • usunięcie naczyniaków

Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

Zdjęcia przed i po

laserowe zamykanie naczynek przed i po laserowe zamykanie naczynek przed i po

Zamykanie naczynek laserem - przeciwwskazania

Laserowe usuwanie naczynek w niektórych przypadkach nie może być wykonane ze względu na określone poniżej przeciwwskazania. Dlatego tak ważna jest konsultacja przed zabiegiem i przekazanie lekarzowi szczegółowych informacji na temat chorób czy przyjmowanych leków.

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • opalenizna (1 miesiąc)
 • leki światłouczulające (retinoidy, tetracykliny)
 • zioła (dziurawiec, rumianek, nagietek – przestać używać na 2 – 3 tyg. przed zabiegiem)
 • spożywanie alkoholu 24 godz. przed zabiegiem
 • bielactwo
 • łuszczyca (aktywna faza)
 • atopowe zapalenia skóry
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • ciężkie uszkodzenie nerki i/lub wątroby
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych
 • przebyte i obecne stany nowotworowe a w szczególności czerniak złośliwy oraz nawracajcy rak skóry lub kiedy widoczne są zmiany mogące wskazywać ryzyko raka
 • AIDS
 • spożycie lub okres 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania Accutanu
 • stosowanie bądź przyjmowanie sterydów (krem lub tabletki)
 • bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra
 • nieuregulowana cukrzyca
 • uczulenie na lateks
 • stan zapalny, infekcja wirusowa, bakteryjna w obrębie skóry przeznaczonej do zabiegu
 • stosowanie preparatów z witaminą A ( retinol ) – kremy, maści, toniki, tabletki

Laserowe usuwanie naczynek uznaje się za zabieg, który lepiej przeprowadzać w chłodniejszych okresach. Wynika to z faktu, że zabiegu nie przeprowadzimy u osoby ze świeżą opalenizną, a po laseroterapii przez miesiąc należy unikać ekspozycji na światło słoneczne. Nie oznacza to, że zabiegu nie można przeprowadzić w okresie letnim. Istnieje jednak konieczność bezwzględnego stosowania się do zaleceń specjalisty.

Lekarze wykonujący zabieg zamykania naczynek

Specjalistami w dziedzinie zamykania naczynek są:

Wrocław

Warszawa

Cena laserowego zamykania naczynek uzależniona jest od rodzaju problemu oraz stopnia jego zaawansowania i wyliczana jest na podstawie zużycia impulsów. Koszt zabiegu zaczyna się od 200 zł. Przed przystąpieniem do zabiegu usuwania naczynek specjalista jest w stanie oszacować przewidywalny koszt zabiegu.

W niektórych przypadkach, specjalista może zalecić wykonanie badania USG Doppler, w celu zobrazowania głębiej położonych naczyń.

W celu umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

Zamykanie naczynek laserem - cena

Ile kosztuje laserowe usuwanie naczynek?

Cena laserowego zamykania naczynek waha się od 150 do kwot przekraczających 700 złotych. Cena zależy m.in. od obszaru zabiegowego oraz wykorzystywanej technologii. Dlatego pytanie ile kosztuje laserowe zamykanie naczynek warto zadać w gabinecie specjalisty, który na podstawie konsultacji i przeprowadzonego badania jest w stanie ocenić realne koszty laseroterapii.

Laserowe zamykanie naczynek (cennik) 
Pojedyncze zmianyod 150 zł
Cała twarzod 450 zł
Policzkiod 300 zł
Nosod 200 zł
Brodaod 200 zł
Dekoltod 500 zł
Twarz + dekoltod 700 zł
Łydkiod 300 zł
Udaod 300 zł

Laserowe zamykanie naczynek - najczęstsze pytania

Ile kosztuje laserowe zamykanie naczynek?

Ceny laserowego zamykania naczynek uzależnione są od tego jak wiele zmian naczyniowych trzeba będzie usunąć. Na koszt wpływa także technologia, czyli stosowany laser oraz ilość impulsów zużytych podczas zabiegu. Przyjmuje się, że koszty procedury mieszczą się w granicach 200-1500 złotych.

Ile zabiegów trzeba wykonać, żeby zobaczyć efekty?

Celem osiągnięcia jak najlepszych rezultatów estetycznych, zaleca się wykonanie serii zabiegów. O ilości wymaganych zabiegów w każdym przypadku decyduje lekarz podczas osobistej konsultacji, która umożliwia ocenę stopnia zaawansowania problemu u wybranego pacjenta.

Ile trwa gojenie skóry po laserowym zamykaniu naczynek?

Czas gojenia skóry bywa trudny do oszacowania ze względu na indywidualne predyspozycje pacjentów. Szacuje się jednak, że okres gojenia trwa 12-16 tygodni.

Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?

Standardowym badaniem, jakie należy wykonać przed poddaniem się zabiegowi laserowego zamykania naczynek na nogach jest USG Doppler kończyn dolnych. W pierwszej kolejności należy skupić się na leczeniu przyczyn, a nie samych objawów.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg laserowego zamykania naczynek nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania oprócz ogolenia okolicy zabiegowej. Miejsce poddawane zabiegowi nie powinno być także opalone. Warto również pamiętać o odstawieniu produktów fotouczulających (wybrane zioła i leki).

Kiedy najlepiej zamykać naczynka?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który wykonywać można niezależnie od pory roku. Warunkiem jest jednak bezwzględne stosowanie się do zaleceń lekarza i stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. W innym przypadku może dojść do powstania przebarwień. Promieniowania słonecznego należy unikać przez okres 4 tygodni.

Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić?

Z naszego doświadczenia wynika, że przyczyną nieskutecznego zamykania naczynek może być brak pogłębionej diagnostyki układu żylnego. Zdarza się, że zmiany nie znikają. Dlatego rekomendujemy, by na zabieg laserowego zamykania naczynek zgłosić się do flebologa, który na podstawie wyniku badania USG Doppler oceni przyczyny problemu i dobierze odpowiednią terapię.
Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Alternatywne metody zamykania naczynek

wsparcie
Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.
Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
Przedstaw się *
Wiadomość *