Pielęgnacja skóry po radiofrekwencji mikroigłowej

Artykuł przeczytasz w: 4 min.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej ma na celu poprawę jakości skóry. Bezpośrednio po wykonaniu procedury skóra jest uwrażliwiona. Kluczowe jest stosowanie odpowiednich metod pielęgnacyjnych, aby przyspieszyć proces gojenia się i osiągnąć pożądane rezultaty. Aby osiągnąć efekt napięcia oraz wyrównania kolorytu skóry, zachęcamy do stosowania się do zaleceń lekarza medycyny estetycznej.

Radiofrekwencja mikroigłowa (najważniejsze informacje) 
Cena:od 1500 zł
Czas zabiegu:15-45 min.
Znieczulenie:nieobligatoryjne
Reakcja skóry:zaczerwienienie, obrzęk
Rekonwalescencja:2-4 dni
Sugerowana liczba zabiegów:1-3
Dostępność:Wrocław

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Radiofrekwencja mikroigłowa - 24h po zabiegu
  • 2-3 dzień po zabiegu
  • 4-7 dzień po zabiegu
  • 1-3 tydzień po zabiegu
  • Konsultacja ze specjalistą

  Radiofrekwencja mikroigłowa - 24h po zabiegu

  W pierwszych godzinach po zabiegu może pojawić się uczucie pieczenia i swędzenia skóry, co jest naturalnym objawem. Okolica poddana procedurze jest podrażniona i może pojawić się obrzęk, na który można zastosować zimny kompres, a także minimum 2 razy dziennie krem kojący, np. Cicalfate.

  Należy również pamiętać w ciągu dnia o nakładaniu na skórę preparatu z filtrem UV niezawierającym drażniących substancji.

  W zależności od zastosowanych parametrów zabiegowych oraz rodzaju skóry należy ją umyć dopiero po 6-24 godzinach od zabiegu. W przypadku pojawienia się punktowego krwawienia można je zatamować, przyciskając krwawiące miejsce czystym bawełnianym wacikiem lub płatkiem kosmetycznym.

  W przypadku znacznego obrzęku lub innych, niepokojących objawów, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

  2-3 dzień po zabiegu

  Od drugiego dnia pacjent może myć okolicę poddaną zabiegowi, brać prysznic oraz golić się. Należy wówczas stosować krem regenerujący lub nawilżający zgodnie z zaleceniami lekarza. Skóra poddana zabiegowi ciemnieje, pojawiają się przejściowe przebarwienia. Jest to normalny objaw regeneracji skóry w okolicy poddanej zabiegowi.

  4-7 dzień po zabiegu

  Do tygodnia po zabiegu należy okolicę poddaną leczeniu oczyszczać w sposób delikatny, tak aby nie szorować skóry. Jeśli wystąpiły na skórze strupki, te większe powinny odpaść, a mniejszych nie należy zdrapywać.

  Skóra może być wówczas bardzo wrażliwa, lekko swędząca oraz nabrać różowego koloru. Dlatego tak ważna jest w tym czasie ochrona przed promieniowaniem UV za pomocą kremu z filtrem minimum spf 30, co 2-3 godziny w ciągu dnia przez okres co najmniej miesiąca po zabiegu.

  1-3 tydzień po zabiegu

  Po tygodniu od zabiegu mikroskopijne strupki powinny samoistnie odpaść, jednak w przypadku innych obszarów poddanych zabiegowi niż skóra twarzy, proces ten może trwać nawet więcej niż 10 dni.

  Przez co najmniej przez miesiąc nie należy stosować kosmetyków zawierających alkohol. W tym czasie powinno się unikać sauny oraz jacuzzi, a także przez 2 tygodnie intensywnego wysiłku fizycznego.

  Przez cały ten okres zalecane jest stosowanie na dzień kremu z filtrem UV powyżej SPF 30 co 2-3 godziny. W przypadku przebywania na słońcu należy dodatkowo używać osłony w postaci parasolki, czapki lub innego ubioru chroniącego przed słońcem.

  Konsultacja ze specjalistą

  W razie jakichkolwiek niepokojących objawów, takich jak nadmierny obrzęk czy punktowe krwawienia, warto skonsultować się ze lekarzem medycyny estetycznej. Specjalista będzie w stanie ocenić stan skóry oraz zalecić odpowiednie metody pielęgnacyjne przyspieszające proces rekonwalescencji.

  Radiofrekwencja mikroigłowa Wrocław

  Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej wykonywane są w klinice Ars Estetica we Wrocławiu. Procedurę przeprowadzają:

  • dr n. med. Diana Kupczyńska

  Cena pojedynczego zabiegu zaczyna się od 1500 zł i uzależniona jest od obszaru poddanego zabiegowi, rodzaju problemu oraz stopnia jego zaawansowania.

  W celu umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu.

  W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

  Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *