Zabiegi odmładzające na twarz

najpopularniejsze zabiegi dla skóry młodej i dojrzałej

Artykuł przeczytasz w: 4 min.

Zabiegi odmładzające - co warto wiedzieć?

Informacje cenne dla kobiet w każdym wieku, czyli wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące pytania. Jak dbać o cerę? O jakich zabiegach warto pomyśleć, gdy skończy się 20, 30, 40 czy 50 lat? I wreszcie, z jakimi problemami przychodzą pacjentki w różnym wieku? Zabiegi odmładzające na twarz to także profilaktyka, dlatego swoje Pacjentki zawsze zachęcam do przeciwdziałania, a nie naprawiania tego, co często nieodwracalne.

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Zabiegi odmładzające - co warto wiedzieć?
  • Zabiegi dla kobiety w wieku 20+
  • Zabiegi odmładzające na twarz dla kobiety w wieku 30+
  • Zabiegi odmładzające na twarz dla kobiety w wieku 40+
  • Zabiegi odmładzające na twarz dla kobiety w wieku 50+

  Zabiegi dla kobiety w wieku 20+

  Przykra prawda jest taka, ze starzejemy się już od urodzenia. Dlatego do bajek należy wrzucić stwierdzenie, że młode kobiety nie potrzebują dbać o cerę. W wieku dwudziestu kilku lat możemy mieć jeszcze problemy ciągnące się z czasów bycia nastolatką, a “za rogiem” czyhają już kolejne. Na co powinny zwrócić uwagę młode kobiety?

  Po pierwsze, jeśli macie blizny czy przebarwienia potrądzikowe, one same z siebie nie znikną. Z pomocą przychodzi seria laseroterapii laserem CO2, która nie tylko spłyci blizny i zredukuje przebarwienia, ale także obkurczy pory i wyposaży nas w grubszą, mniej podatną na działanie czynników zewnętrznych cerę, co zaprocentuje w przyszłości spowolnionym procesem starzenia.

  Po drugie, ważne jest nawilżanie skóry. Szczególnie ważne u kobiet żyjących w dużych miastach, przebywających stale w pomieszczeniach klimatyzowanych i zarywających noce na naukę czy budowanie podwalin swojej kariery zawodowej. Seria 3-4 mezoterapii igłowej z użyciem kwasu hialuronowego rozwiąże problem, przynajmniej na ten jeden sezon.

  Na koniec – sławny botox. Wiek nie jest kryterium rozpoczęcia stosowania zabiegów z użyciem toksyny botulinowej. Stara zasada medycyny mówi, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Zmarszczki mimiczne zależą w dużej mierze od naszej genetyki, a u kobiet z suchą cerą kurze łapki mogą pojawiać się już po 25. roku życia! O wiele trudniej będzie korygować utrwalone zmarszczki, niż redukować mimiczne niewielkimi dawkami toksyny botulinowej.

   

  Zabiegi odmładzające na twarz dla kobiety w wieku 30+

  Tymczasem, każda kolejna dekada życia to kolejna okazja do zadbania o siebie. Po trzydziestce część kobiet zaczyna poważnie myśleć o rozpoczęciu swojej przygody z medycyną estetyczną. Zdecydowana większość pacjentek przychodzi po 30. roku życia ze zmarszczkami mimicznymi (kurze łapki, zmarszczki poziome czoła, lwia zmarszczka, ale także zmarszczki królicze), które można łatwo skorygować zabiegiem z użyciem toksyny botulinowej.

  U części Pań zauważalnym problemem są przebarwienia o różnej etiologii – po ciąży, posłoneczne, pozapalne. Ten temat jest bardziej skomplikowany, celem doboru odpowiedniej terapii niezbędne jest ustalenie długoterminowej strategii, ponieważ rzadko problem szpecących przebarwień można rozwiązać jednym czy dwoma zabiegami.

  Niesłabnącą popularnością w tej grupie wiekowej cieszy się mezoterapia. Seria zabiegów preparatem dobranym do potrzeb naszej cery możemy zdziałać cuda.

  Ach! No i nie zapominajmy o skórze szyi i dekoltu. Nasze mamy były świadome konieczności nakładania kremu nawilżającego i ochrony przeciwsłonecznej na twarz, ale często zapominały właśnie o szyi. Nie powtarzajmy tych błędów.

  W tym wieku dają się także zauważyć pierwsze ubytki objętości na twarzy – mocniej zarysowana dolina łez, zarysowana fałdy nosowo-wargowe można z powodzeniem korygować zabiegami z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego, bez przerysowanego efektu.

  Zabiegi odmładzające na twarz dla kobiety w wieku 40+

  Kobiety po 40. roku życia to wyzwanie. Świadome swoich mocnych i słabych stron, z ugruntowaną pozycją, często nastoletnimi dziećmi w domu, zabiegane i troszczące się głównie o innych. To ostatni dzwonek, żeby zacząć działać i w okresie okołomenopauzalnym nie krzywić się na widok swojego odbicia w lustrze.

  Głównym problemem staje się grawitacja. Skóra na twarzy traci jędrność, pojawiają się “chomiczki”, opadające powieki, nadmiar skóry w okolicy podbródka. Samo wypełnienie ubytków objętości usieciowanym kwasem hialuronowym to za mało – musimy sięgnąć po metody stymulacji syntezy kolagenu (bo nasze naturalne mechanizmy już zwalniają, stąd wymienione problemy).

  Rozwiązaniem dla Pań oczekujących efektów rozłożonych w czasie i niezbyt rzucających się w oczy od razu, z minimalnym lub żadnym czasem rekonwalescencji, jest ULTHERA. Opatentowana technologia dostarczania energii ultradźwięków na odpowiednich poziomach, pod kontrolą USG, obkurcza już istniejące włókna kolagenowe i elastynowe, a przy tym prowokuje syntezę nowych. Jednak proces ten trwa 3 miesiące, w związku z czym na pełny efekt zabiegu właśnie tyle czasu należy poczekać. Na szczęście można się nim cieszyć do dwóch lat.

  Dla Pań mogących sobie pozwolić na dwutygodniowy okres rekonwalescencji po zabiegu rekomenduję nici Aptos. Pozwalają one na poprawę owalu twarzy bez efektu maski i również stymulują budowę nowego kolagenu.

  Niezmiennie, popularnością cieszy się toksyna botulinowa – Panie, które regularnie o siebie dbają, nie mają w ogóle zmarszczek utrwalonych. Te, które zgłosiły się do mnie z ich obecnością, najczęściej najpierw decydują się na botox, a potem na laser frakcyjny, aby poprawić jakość skóry i spłycić zmarszczki utrwalone.

  Zabiegi odmładzające na twarz dla kobiety w wieku 50+

  W każdym wieku chcemy wyglądać dobrze. Niestety, w okresie okołomenopauzalnym i po menopauzie u kobiet na twarzy widać wszelkie grzechy przeszłości – nadmierną ekspozycję na promieniowanie UVA i UVB, palenie tytoniu, brak aktywności fizycznej. Spadek poziomu estrogenów przyspiesza starzenie się skóry, nasila zmiany posłoneczne, a tym samym prowokuje powstawanie przebarwień.

  Podstawą jakiejkolwiek interwencji jest dbałość o dobre nawilżenie skóry – seria mezoterapii to w tym przypadku już konieczność. Z objawami fotostarzenia (siateczkę zmarszczek, przebarwienia, plamy posłoneczne) poradzi sobie resurfacing laserowy, jednak należy brać pod uwagę serię zabiegów, 3-4 co 6 tygodni, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty.

  Po 50-tych urodzinach panie najczęściej narzekają na utratę jędrności. W zależności od wyniku badania fizykalnego, wywiadu i oczekiwań, z grawitacją możemy walczyć z pomocą Ulthery, nici wchłanialnych lub stałych. Czasem w grę wchodzi interwencja chirurga plastycznego.

  Z kolei ubytki objętości na twarzy można uzupełnić usieciowanym kwasem hailuronowym, hydroksyapatytem wapnia (Radiesse) czy polikaprolaktonem (Ellanse), byle z umiarem! Często łączę różne techniki, aby uzyskać możliwie optymalny, i co ważne – naturalny efekt odmłodzenia.

  Zabiegi odmładzające wykonujemy zarówno w placówkach we Wrocławiu jak i w Warszawie.

  Zachęcamy również do zapoznania się z następującymi materiałami:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *