Plastyka powiek

chirurgia plastyczna

Plastyka powiek
Głosów: 13, ocena: 4.5

Opis technologii

Blepharoplastyka, czyli korekta powiek to zabieg chirurgiczny mający na celu zlikwidowanie opadającej powieki oraz tzw. “worków” pod oczami. Plastyka powiek opiera się na usunięciu nadmiaru skóry powiek i mięśnia okrężnego oka oraz – w razie występowania wskazań – przepuklin tłuszczowych.

plastyka-powiek

Plastyka powiek - podstawowe informacje 
Cena:3500 zł - 4500 zł
Czas zabiegu:1-2 h
Znieczulenie:miejscowe
Reakcja:obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie
Rekonwalescencja:zazwyczaj około 1-4 tygodni
Efekty:ostateczne efekty widoczne po zwykle po 1-3 miesiącach

Wskazania do plastyki powiek

 • opadająca powieka
 • przepuklina tłuszczowa
 • tzw. “worki” pod oczami

Jak przygotować się do plastyki powiek

Przed plastyką powiek konieczna jest wcześniejsza konsultacja i kwalifikacja. Należy także wykonać standardowe badania krwi oraz inne, podyktowane stanem zdrowia pacjentki.

Na 10-14 dni przed korektą powiek nie należy zażywać Aspiryny i leków pochodnych oraz witaminy E. Należy także powstrzymać się od picia alkoholu oraz mocnej kawy na kilka dni przed zabiegiem. Na 6 h przed zabiegiem nie wolno jeść ani pić.

Przebieg zabiegu

Procedura trwa zwykle od 1 do 3 godzin, w zależności od rozległości zabiegu. Plastyka powiek jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, bądź ogólnym. W przypadku korekty powieki górnej cięcia dokonuje się tak, aby blizna była schowana w naturalnych bruzdach skórnych powieki.

Przy plastyce powiek dolnych cięcie przeprowadza się tuż pod rzęsami. Blizna w ten sposób jest praktycznie niewidoczna, ponieważ przykrywa ją linią rzęs.

Poprzez te nacięcia chirurg odpreparowuje fragment skóry, usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej i redukuje nadmiar skóry. Następnie skóra jest zszywana przy pomocy cienkich szwów. Obrzęki i zasinienia znikają zwykle po około 2 tygodniach, a pełna rekonwalescencja trwa zwykle około miesiąca.

Efekty korekty powiek

 • redukcja opadającej powieki
 • usunięcie przepukliny tłuszczowej
 • redukcja tzw. worków pod oczami
 • młodszy i wypoczęty wygląd

Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w klinice.

Przeciwwskazania

 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • cukrzyca
 • niestabilne ciśnienie
 • nadczynność tarczycy
 • infekcje ropne skóry

Cena zabiegu

Cena plastyki powiek uzależniona jest od stopnia zaawansowania zabiegu – waha się w granicach 3500 zł – 4500 zł w przypadku powiek górnych i 3500 zł – 4700 zł w przypadku powiek dolnych.

Procedurę wykonujemy w klinice we Wrocławiu i w Warszawie, a specjalistami zajmującymi się wykonywaniem plastyki powiek są:

Wrocław:

Warszawa:

Pacjentów zainteresowanych plastyką powiek i konsultacją z lekarzem zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!