Depilacja laserowa - jak wybrać gabinet?

Artykuł przeczytasz w: 3 min.

Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego gabinetu?

Zdecydowaliście się na zabieg epilacji laserowej. Jak znaleźć ten odpowiedni, profesjonalny gabinet, który będzie godny uwagi, a przeprowadzony w nim zabieg spełni wasze oczekiwania?

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!

  Warto w tym temacie rozeznać się wśród bliskich i znajomych, zapytać ich czy mogą polecić wybrany gabinet, z usług którego korzystali i czy są zadowoleni z osiągniętych efektów.

  Jeżeli mamy już na oku konkretny gabinet, dobrze by było znaleźć informacje na stronie (lub zadzwonić i zapytać), na jakim laserze jest wykonywany zabieg. Znając nazwę sprzętu można poszukać informacji na jego temat. Jeśli znajdziemy dużo informacji wraz z wynikami pracy lasera, możemy uznać laser za dobry (uwierzcie – o kiepskich nic nie znajdziecie).

  Ważne jest również, aby laser wykorzystywany do depilacji laserowej posiadał certyfikaty medyczne (CE 0120, FDA) oraz by był aparatem medycznym. Certyfikat CE świadczy, że dane urządzenie jest dostosowane do europejskich przepisów bezpieczeństwa. FDA to skrót od „Agencja Żywności I Leków”, pozytywna opinia wydana przez FDA dla danego produktu medycznego jest uznawana za wyznacznik jakości i potwierdzenie braku negatywnego wpływu na zdrowie.

  Dla mnie kluczową rolę odgrywa zawsze konsultacja ze specjalistą, bezpośrednia rozmowa oraz przeprowadzenie wnikliwego wywiadu na temat przeciwwskazań. Jest to również czas, który możecie wykorzystać na pytania o wszystko, co chcielibyście wiedzieć odnośnie zabiegu. Profesjonalny kosmetolog powinien nie tylko przeprowadzić szczegółowy wywiad oraz wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do zabiegu, ale także omówić zalecenia pozabiegowe, by uniknąć sytuacji niepożądanych. Dobrze byłoby również wiedzieć, kto będzie wykonywać zabieg – warto sprawdzić na stronie internetowej jak przeszkolony jest personel oraz w jakich zabiegach się specjalizuje.

  Podczas konsultacji można zwrócić uwagę na certyfikaty (zawieszone np. na ścianie) oraz dyplomy potwierdzające odbycie szkoleń w określonych specjalnościach. W moim odczuciu są to rzeczy, które pozwalają zbudować zaufanie do danej osoby, której mam się poddać podczas zabiegu. Podobnie jest odnośnie strony internetowej wybranego gabinetu, im bardziej będzie obszerna i treściwa, tym większa pewność, że możemy być spokojni swojego wyboru. Istotnym czynnikiem jest również czystość i wygląd gabinetu oraz czy na wyposażeniu znajduje się nowoczesny sprzęt.

  Autorka tekstu jest kosmetolog Marta Kociatyn.

  Osoby zainteresowane zabiegiem zachęcamy również do zapoznania się z artykułami na temat depilacji laserowej:

  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego gabinetu?

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *