Zaffiro - co warto wiedzieć o Thermoliftingu?

artykuł opracowała Elena Bodnariuk

Artykuł przeczytasz w: 4 min.

Powszechnie wiadomo, że z wiekiem nasza skóra starzeje się. Jest to proces nieunikniony, ponieważ zaprogramowany genetycznie i w dodatku przebiega inaczej u każdego człowieka. Najczęściej już około trzydziestego roku życia zauważamy pierwsze zmiany (zmarszczki), które z czasem będą się nasilać. Od tego momentu skóra zmienia swoją strukturę oraz wygląd.

Zaffiro - najważniejsze informacje: 
Cena:od 450 zł
Czas zabiegu:15-45 minut
Znieczulenie:nie
Reakcja skóry:zaczerwienienie
Rekonwalescencja:brak
Sugerowana liczba zabiegów:4-6
Dostępność:Warszawa

Kiedy warto zgłosić się do specjalisty? Czy terapią wykorzystującą technologię Thermoliftingu można łączyć z innymi metodami? Jakich efektów możemy się spodziewać? Na te i inne pytania odpowiada kosmetolog Elena Bodnariuk.

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Pierwsze oznaki starzenia
  • Co na to medycyna?
  • Thermolifting - na czym polega?
  • Kiedy zobaczymy efekty zabiegu?
  • Technologia Zaffiro
  • Filozofia Anti-Aging
  • Zabiegi hybrydowe, czyli łączenie technologii w terapiach Anti-Aging
  • Zaffiro - cena zabiegu
  • Zaffiro - jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  Pierwsze oznaki starzenia

  Pierwsze widoczne oznaki to nieznaczne odwodnienie, które uwidacznia się podczas ruchu mięśni twarzy w postaci pierwszych zmarszczek mimicznych. Wtedy też skóra zaczyna tracić swoje napięcie.

  Wraz z upływem czasu pojawiają się pierwsze zmarszczki, zmarszczki mimiczne utrwalają się i pogłębiają nawet w fazie spoczynku. Skóra traci swój blask, dotlenienie, napięcie oraz sprężystość, a jej grubość widocznie zmniejsza się (między innymi za sprawą oddziaływania czynników zewnętrznych).

  Na tym poziome zaawansowania zmian, warto jest skonsultować się ze specjalistą.

  Co na to medycyna?

  Przez ostatnie 20 lat medycyna estetyczna i kosmetologia mocno się rozwinęły. Proponują one swoim pacjentom coraz to nowsze zabiegi. Ich zadaniem jest pomoc w likwidowaniu oraz zmniejszeniu objawów starzenia.

  Znakomitym zabiegiem, którego skuteczność jest naukowo potwierdzona, jest zabieg Thermoliftingu metodą Zaffiro. Zadaniem tej metody jest poprawa wyglądu, przewrócenie napięcia i elastyczności skóry.

  Thermolifting - na czym polega?

  Zabieg thermoliftingu metodą Zaffiro polega na emitowaniu światła podczerwonego (IR) o długości fali 750-1800 nm o dużym natężeniu. Skutkiem zastosowania tak intensywnego bodźca na odpowiedniej głębokości jest rozgrzanie warstw skóry właściwej do 65 stopni C przy jednoczesnym stałym chłodzeniu naskórka.

  Po tak silnym oddziaływaniu na tkanki, w skórze dochodzi do stopniowej odbudowy włókien kolagenowych. Doprowadzamy do ich skrócenia.

  Kiedy zobaczymy efekty zabiegu?

  Pierwsze efekty zobaczymy bezpośrednio po zabiegu. Jednak na ostateczne rezultaty liftingu trzeba poczekać kilka miesięcy, a czasami nawet pół roku.

  Proces tworzenia włókien kolagenowych trwa około 30 dni. Natomiast długość efektu kosmetycznego zależy od wielu czynników, takich jak wiek, typ skóry, tryb życia oraz sposoby pielęgnacji.

  By osiągać zadowalające efekty należy poddać się serii 4-7 zabiegów (z zachowaniem miesięcznych odstępów) oraz przestrzegać zaleceń pozabiegowych.

  Czas trwania zabiegu zależy od obszaru i trwa od 15 minut do godziny (thermolifting można wykonać na każdej partii ciała oprócz okolic błon śluzowych).

  Technologia Zaffiro

  Stosowanie światła podczerwonego charakteryzuje się brakiem uszkodzenia komórek naskórka oraz skory właściwej.

  Podczas zabiegu światłem IR w naszej skórze zachodzą procesy nie tylko pobudzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny. Efekt biostymulacji, fotochemicznej oraz fotojonizującej to dodatkowa wartość. Polepszają one mikrokrążenie, dotleniają, prowadzą do wymiany substancji odżywczych pomiędzy komórkami, powodują zmniejszenie wolnych rodników i lepszą wchłanialność kosmetyków.

  Terapia metodą Zaffiro charakteryzuje się także krótkim okresem rekonwalescencji. Trwa od kilku godzin do maksymalnie dwóch dni. Zabieg nie wymaga znieczulenia, stosuje się jedynie chłodzenie skóry.

  Po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie. Pacjenci po zabiegu mogą normalnie funkcjonować. Zaleca się jedynie stosowanie filtrów SPF oraz kosmetyków łagodzących.

  Filozofia Anti-Aging

  Zabiegi thermoliftungu o wysokiej mocy światła podczerwonego sprawdzają się w terapiach z grupy Anti-Aging.

  Główne wskazania do jego wykonania to:

  • wiotkość skóry twarzy i ciała,
  • utrata jędrności ciała po zniwelowaniu dużej masy ciała oraz po ciąży,
  • ujędrnienie skóry dotkniętej rozstępami,
  • zmarszczki oraz utrata owalu twarzy,
  • poprawa gęstości skóry,
  • skóra szara i niedotleniona,
  • skóra sucha, odwodniona,
  • poprawa mikrokrążenia.

  Zabiegi hybrydowe, czyli łączenie technologii w terapiach Anti-Aging

  Zabiegiem thermoliftungu możemy osiągać lepsze rezultaty i tym samym poszerzać spektrum działania przy łączeniu różnych terapii jednocześnie. Przykładowo Zaffiro możemy połączyć z laseroterapią laserem frakcyjnym CO2 lub mezoterapią igłową czy mikroigłową (Dermapen), osoczem bogatopłytkowym, mikrodermabrazją lub infuzją tlenową itd.

  Zaffiro - cena zabiegu

  Cena zabiegu zależy przede wszystkim od okolicy.

  Zaffiro (cennik) 
  Twarz700 zł
  Dekolt450 zł
  Twarz + szyja900 zł
  Twarz + szyja + dekolt1200 zł
  Brzuch1000 – 1600 zł
  Piersi800 – 1200 zł
  4 x Zaffiro na twarz2500 zł
  4 x Zaffiro na dekolt1600 zł
  4 x Zaffiro na twarz i szyję3200 zł
  4 x Zaffiro na twarzy, szyję i dekolt3950 zł

  Zaffiro - jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  Zabieg nie może być wykonany u pacjentek w ciąży i okresie laktacji. Również wtedy, kiedy na skórze występują aktywne infekcje, choroby skórne oraz otwarte rany.

  Pacjenci z nadwrażliwością skóry na światło lub chorobami autoimmunologicznymi, nowotworowymi niestety nie mogą skorzystać z zabiegu.

  U osób, które przyjmowały niektóre leki, zioła lub suplementy diety powinien być zachowany odpowiedni odstęp przed zabiegiem.

  Zabieg nie może zostać przeprowadzony także u pacjentów, którzy niedawno poddali się zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego czy botoksu.

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *