Jak planować zabiegi?

krótki przewodnik dla pacjenta

Artykuł przeczytasz w: 5 min.

Planujesz wakacyjny wyjazd? A może czeka Cię ważne wydarzenie, do którego chcesz się przygotować i zadbać o wygląd? Dobra wiadomość jest taka, że najpopularniejsze w ostatnich latach zabiegi są nieinwazyjne, co w praktyce oznacza, że nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Doświadczony specjalista potrafi doradzić, która procedura będzie najlepsza, a także oszacować czas jaki potrzebny jest do tego, by Twoja skóra zregenerowała się, a objawy takie jak zaczerwienienie czy opuchlizna zniknęły.

Jednocześnie warto podkreślić, że wiele zależy od samego pacjenta, jego trybu życia, naturalnych predyspozycji organizmu i tego, czy stosuje się do zaleceń. Laser frakcyjny, botoks, powiększanie ust, wypełniacze, dermapen, peeling chemiczny – ile czasu potrzebujesz?

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Laser frakcyjny
  • Botoks
  • Powiększanie ust
  • Wypełniacze
  • Dermapen
  • Peeling chemiczny

  Laser frakcyjny

  Wrażenie, które laser frakcyjny pozostawia na skórze, odczuciem przypomina oparzenie słoneczne i utrzymuje się zwykle mniej więcej przez okres dwóch lub trzech dni. W trakcie pierwszego tygodnia można zauważyć także zmiany w pigmentacji – mogą one pozostawać widoczne się aż do momentu złuszczenia naskórka, którego nie należy przyspieszać. W tym czasie skóra wymaga intensywnej pielęgnacji. Najważniejsze jest odpowiednie natłuszczanie i rygorystyczna ochrona przeciwsłoneczna.

  LASER FRAKCYJNY – kliknij, by dowiedzieć się więcej nt. zabiegu.

  Botoks

  Wystąpienie siniaków po zastrzykach z botoksu jest mało prawdopodobne, choć nie wykluczone, a wynik zabiegu zauważymy dopiero po pierwszym tygodniu. Na wszelkie spotkania można umówić się jeszcze tego samego dnia. W miejscach wstrzyknięcia mogą wystąpić niewielkich rozmiarów guzki, które najlepiej jest chłodzić, tym samym wpływając na zmniejszenie punktowego obrzęku. Widoczność drobnych zmian możesz zmniejszyć także używając maskującego korektora.

  BOTOKS – kliknij, by dowiedzieć się więcej nt. zabiegu.

  Zobacz także: Botoks pod oczy – najczęstsze pytania

  Powiększanie ust

  Do głównych efektów ubocznych zabiegu powiększania ust zaliczyć można drobne siniaki, obrzęk i bolesność, które stopniowo ustępują. Znikają całkowicie już na kilka dni po, a celem zmniejszenia wymienionych dolegliwości można stosować zimne okłady. Już następnego dnia możliwy jest powrót do codziennych aktywności i nie ma żadnych przeciwwskazań do nałożenia makijażu.

  Warto jednak pamiętać o tym, że na 24 godziny po zabiegu nie należy:

  • latać samolotem,
  • uprawiać sportu,
  • pić alkoholu,
  • palić papierosów.

  POWIĘKSZANIE UST — kliknij, by dowiedzieć się więcej nt. zabiegu.

  Wypełniacze

  Skutki uboczne wszystkich zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy są podobne. Na skórze może pojawić się delikatny obrzęk, drobne siniaki, a przez kilka dni można odczuwać bolesność, która nie powinna być bardzo dokuczliwa. Gdy mówimy o mezoterapii igłowej, to warto wspomnieć o tym, że skóra może być krótkotrwale zaczerwieniona. Z reguły miejsca iniekcji są niewidoczne, a niewielkie siniaki pojawiają się rzadko. Po zabiegu należy przestrzegać zasad higieny, pamiętając, że każde przerwanie ciągłości skóry może stanowić wrota dla zakażenia.

  WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK – kliknij, by dowiedzieć się więcej nt. zabiegów.

  Dermapen

  Efektem mikronakłuwania chirurgicznego jest remodeling skóry na całej grubości. Podczas zabiegów wykorzystuje się igły o długości od 3 mm do 4 mm. W tym przypadku, bardziej niż w innych, wiele zależy od Twojej skóry. Wielu pacjentów już na następny dzień wygląda świetnie. Inni borykają się z zaczerwienieniem, które może utrzymywać się nawet do 5-u dni. Jeżeli jest to Twój pierwszy raz, to regeneracja trwa zwykle 3 dni. Im częściej korzystasz z tego zabiegu, tym mniej reaktywna jest skóra.

  DERMAPEN – kliknij, by dowiedzieć się więcej nt. zabiegów.

  Peeling chemiczny

  Wszystko zależy od Twojej skóry. Peelingi, które można uznać za lekkie, dają efekty natychmiastowego zaczerwienienia, które nie utrzymuje się długo. Dzięki temu już na następny dzień wyglądamy normalnie. Silniejsze peelingi mogą wiązać się nawet z tygodniem intensywnego złuszczania i utrzymującego się zaczerwienienia.

  MEDYCYNA ESTETYCZNA – kliknij, by dowiedzieć się więcej nt. zabiegów.

  Pacjentów zainteresowanych zabiegami z zakresu medycyny estetycznej zapraszamy do kontaktu.

  Autorką artykułu jest dr n. med. Diana Kupczyńska.

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *