Korekta powiek górnych

jak wygląda zabieg?

Tradycyjna blefaroplastyka (korekta powiek) polega na wycięciu nadmiaru skóry i tkanek miękkich, z zastosowaniem technik chirurgii plastycznej. Plastykę powiek górnych najczęściej wykonuje się ze wskazań estetycznych, w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych. Wciąż udoskonalane techniki operacyjne dają doświadczonemu operatorowi duże możliwości eliminacji zmian postępujących z biegiem czasu.

korekta powieki gornej

Plastyka powiek - podstawowe informacje 
Cena:3500 zł - 4500 zł
Czas zabiegu:1-2 h
Znieczulenie:miejscowe
Reakcja:obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie
Rekonwalescencja:zazwyczaj około 1-4 tygodni
Efekty:ostateczne efekty widoczne po zwykle po 1-3 miesiącach
Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Wskazania do zabiegu korekty powiek górnych

Korektę powiek (Blefaroplastykę) najczęściej wykonuje się w celu poprawy estetyki okołooczodołowych okolic twarzy (z wiekiem struktury powieki tracą sprężystość i wiotczeją).

Zabieg przeprowadza się również ze wskazań medycznych, gdy wiotkość powiek wiąże się z ograniczeniem pola widzenia.

Przed zabiegiem – kwalifikacja do korekty powiek

W czasie konsultacji przedzabiegowej lekarz zbiera dokładny wywiad medyczny (w szczególności w kierunku schorzeń narządu wzroku). W badaniu fizykalnym ocenia powieki pod kątem anatomicznym i czynnościowym. W uzasadnionych przypadkach może skierować na konsultację okulistyczną, m.in. w celu oceny objętości i jakości wydzielanych łez (ocena menisku łzowego w lampie szczelinowej, test Schirmera, test czasu przerwania filmu łzowego).

Na podstawie wyników badań, uwzględniając topografię okolicy oczodołowej, lekarz klasyfikuje pacjenta do plastyki powiek – blefaroplastyki. Przed zabiegiem wskazane jest zgromadzenie dokumentacji fotograficznej w konkretnych konfiguracjach oraz wykonanie pomiarów metrycznych. Do oznakowania pola operacyjnego wykorzystuje się specjalny, sterylny marker chirurgiczny.

Plastyka powiek górnych – zabieg

Zabieg rozpoczyna aplikacja znieczulenia i dezynfekcja pola operacyjnego.

Plastyka powiek górnych polega na usunięciu nadmiaru skóry i mięśnia. Gdy to konieczne, usuwa się również tłuszcz. Poduszeczki tłuszczowe usuwa się ostrożnie, ograniczając się do nadmiaru tłuszczu, który (pod wpływem lekkiego ucisku) uwypukla się przez nacięcie przegrody oczodołowej.

Korekta powiek górnych – przed i po

Zalecenia po zabiegu

Wielu operatorów po korekcie powiek zaleca stosowanie kompresów i kilkudniowy odpoczynek w domu. Po operacji mogą wystąpić niewielkie lub umiarkowane dolegliwości bólowe (objawy łagodzą zalecone przez lekarza środki przeciwbólowe). Po kilku dniach zdejmowane są szwy. Nieduże zasinienia i obrzęki ustępują w ciągu kilku-kilkunastu dni po interwencji.

Przez ok. tydzień po korekcji powiek górnych nie powinno się nakładać makijażu. Należy poza tym unikać opalania i korzystania z sauny (przez okres wskazany przez operatora).

Każda ingerencja chirurgiczna wiąże się z ryzykiem komplikacji. Wśród możliwych powikłań plastyki powiek górnych wymienia się:

  • krwiaki i blizny pooperacyjne,
  • zaburzenia widzenia,
  • asymetrię,
  • niedomykalność powiek,
  • uszkodzenie gałki ocznej (niezmiernie rzadkie).

Przestrzeganie pooperacyjnych zaleceń lekarskich zmniejsza ryzyko powikłań.

Cena korekty powiek

Ostateczną cenę korekty powiek ustala się po konsultacji przedzabiegowej. Koszt plastyki powiek górnych, wykonywanej przez wykwalifikowanych specjalistów w naszych placówkach w Warszawie i we Wrocławiu, waha się od 3500 zł do 4500 zł.

W Ars Estetica zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej wykonują:

Wrocław

Artykuł opracowała dr n. med. Agnieszka Burkacka.

Zachęcamy do zapoznania się innymi materiałami na temat korekty powiek:

Źródła:

Guerra A.B., Metzinger S.E., Black E.B. Transconjunctival upper blepharoplasty: a safe and effective addition to facial rejuvenation techniques. Annals of plastic surgery. 2002; 48 (5): 528–533.

Cho I.C. Revision upper blepharoplasty. Seminars in Plastic Surgery. 2015; 29 (3): 201–208.

Branham G.H. Lower eyelid blepharoplasty. Facial Plastic Surgery Clinics of North America. 2016; 24 (2): 129–138.

Wasiluk M. Medycyna estetyczna bez tajemnic. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2016.

Mamcarz B., Prandecka D. Medycyna estetyczna w praktyce. Medical Education, Warszawa 2010.

Noszczyk M. Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2013.

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

Padlewska K. Kosmetologia ciała. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

Przylipiak A. (red.). Podstawy medycyny estetycznej. Podręcznik dla studentów. Kresowa Agencja Wydawnicza, Białystok 2014.

Chiu E.S., Baker D.C. Endoscopic brow lift: a retrospective review of 628 consecutive cases over 5 years. Plastic and Reconstructive Surgery. 2003; 112 (2): 628–633.

Hahn S., Holds J.B., Couch S.M. Upper lid blepharoplasty. Facial Plastic Surgery Clinics of North America. 2016; 24 (2): 119–127.

Rohrich RJ., Ghavami A., Mojallal A. The five-step lower blepharoplasty: blending the eyelid-cheek junction. Plastic and Reconstructive Surgery. 2011;128 (3): 775–783.

Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!
wsparcie
Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.
Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
Przedstaw się *
Wiadomość *