Zabiegi dla 30-latki

jakie zmiany zachodzą w skórze i jak im przeciwdziałać?

Artykuł przeczytasz w: 6 min.

Co się dzieje ze skórą po 30 roku życia?

U kobiet po 30 roku życia powoli można zaobserwować na twarzy pierwsze objawy przemijającego czasu. Dalej jest ona w dobrej kondycji, natomiast prawdą jest, że następuje zmniejszenie ilości wytwarzanego kolagenu i elastyny w skórze, które odpowiadają za jej jędrność i napięcie. Można zauważyć pierwsze zmarszczki mimiczne, które z czasem będą się utrwalać. Dużo kobiet ma problem szczególnie w okolicach oczu, ponieważ skóra w porównaniu z resztą twarzy jest tam bardzo delikatna, wrażliwa, a na dodatek nie posiada wyściółki tłuszczowej. Na szczęście współczesna kosmetologia estetyczna zna sposoby, aby zadziałać anti-aging i spowolnić procesy starzenia.

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Co się dzieje ze skórą po 30 roku życia?
  • Jakie zabiegi wybrać?
  • 1. Mezoterapia 
  • 2. Mikrodermabrazja laserowa
  • 3. Fale radiowe
  • 4. Peelingi chemiczne
  • 5. Geneo+
  • Jak często korzystać z zabiegów?
  • Pielęgnacja domowa
  • Problemy 30 latki

  Jakie zabiegi wybrać?

  Uważam, że kobiety w tym wieku, decydując się na zabiegi, powinny skupić się głównie na stymulacji skóry. Dlaczego? Po pierwsze pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny spowoduje zagęszczenie skóry, poprawiając jej kondycję. Wielu pacjentów pomimo możliwości uzyskania bardzo dobrych efektów poprzez wypełnienie kwasem hialuronowym lub Botoxu ma pewne obawy przed podaniem jakiejkolwiek substancji w głąb skóry.

  W przypadku proponowanych przeze mnie zabiegów wykorzystuję te, które głównie opierają się na zdolnościach regeneracyjnych skóry. Oczywiście uważam, że zabieg powinien być indywidualnie dobrany do potrzeb skóry pacjenta przez specjalistę podczas konsultacji. Nie zawsze wybrany przez pacjenta zabieg jest tym „najlepszym” z możliwych. Na podstawie własnego doświadczenia wyróżniłam 5 zabiegów, z których moje pacjentki 30+ są najbardziej zadowolone:

  1. Mezoterapia 

  W szczególności polecam mikroigłową oraz laserową. Głównym działaniem takich zabiegów będzie odżywienie i odświeżenie skóry, usunięcie martwych komórek naskórka, a także pobudzenie skóry do regeneracji i jej przebudowy.

  Wykonywana jest przy użyciu Dermapena – aparatu przypominającego długopis. Oczywiście istnieje wiele jego zamienników. Zabieg ma na celu mikronakłuwanie skóry za pomocą igieł znajdujących się w jednorazowym kartridżu. Możemy kontrolować głębokość wkłuć od 0,5mm – 2,5mm. Powodujemy uszkodzenie skóry, aby wywołać korzystne procesy jej regeneracji. Dodatkowo wykorzystując zwiększoną przepuszczalność skóry na skutek przerwania jej ciągłości nanosimy mezokoktajl. Najczęściej jest to kwas hialuronowy, który ma właściwości nawilżające oraz multiwitaminy. Po zabiegu twarz jest zaczerwieniona i może być delikatnie opuchnięta. Złuszczanie skóry następuje na 2-3 dzień po zabiegu.

  Zobacz także: Dermapen – efekty, jak często, czy można w domu?

  Dermapen - najważniejsze informacje 
  Cena:od 550 zł
  Czas zabiegu:15-45 minut
  Znieczulenie:maść znieczulająca
  Reakcja skóry:zaczerwienienie, podrażnienie skóry
  Rekonwalescencja:zazwyczaj około 3-5 dni
  Sugerowana liczba zabiegów:3-6
  Dostępność:Wrocław / Warszawa

  Działanie bardzo podobne jak w przypadku mezoterapii mikroigłowej – również następuje mikrouszkodzenie skóry, ale nie na skutek igieł a wiązki laserowej, która wnika w głąb skóry. Powoduje dodatkowo efekt termiczny, często nazywany termoliftingiem, który poprawia gęstość skóry. Podczas zabiegu na powierzchnię skóry również nanosimy mezokoktajl w celu zwiększenia penetracji substancji czynnych. Po zabiegu twarz jest lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Objawy utrzymują się ok 1-2 dni. Mezoterapię laserową wykonuję na oryginalnym laserze medycznym Fotona SP Dynamis.

  Mikrodermabrazja laserowa - podstawowe informacje 
  Cena:od 190 zł
  Czas zabiegu:15-45 minut
  Znieczulenie:maść znieczulająca
  Reakcja skóry:zaczerwienienie, przejściowe pieczenie
  Rekonwalescencja:zazwyczaj około 3-5 dni
  Sugerowana liczba zabiegów:3-6
  Dostępność:Wrocław / Warszawa

  2. Mikrodermabrazja laserowa

  Mikrodermabrazji laserowej nie należy jej mylić z mikrodermabrazją diamentową czy korundową. Jak sama nazwa wskazuje – wykorzystujemy technologię lasera frakcyjnego eCO2. Zabieg polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, wywołaniu pozytywnych reakcji naprawczych i złuszczeniu martwego naskórka. Pozwala nam wyrównać koloryt oraz strukturę skóry, odświeża, rozświetla twarz a także pobudza fibroblasty, które odpowiadają za produkcję elastyny i kolagenu.

  Mikrodermabrazja laserowa - podstawowe informacje 
  Cena:od 190 zł
  Czas zabiegu:15-45 minut
  Znieczulenie:maść znieczulająca
  Reakcja skóry:zaczerwienienie, przejściowe pieczenie
  Rekonwalescencja:zazwyczaj około 3-5 dni
  Sugerowana liczba zabiegów:3-6
  Dostępność:Wrocław / Warszawa

  Procedura polega na „dziurkowaniu” skóry, uszkadzając w kontrolowany sposób wybrane komórki. W tym momencie zaczyna się cała kaskada procesów, które zostały uruchomione w naszym organizmie. Tuż po mikrodermabrazji laserowej skóra jest opuchnięta, zaczerwieniona oraz występuje uczucie wzmożonego pieczenia i palenia, które mija w ciągu 1-2h. Zabieg przerywa ciągłość skóry, więc decydując się na niego najlepiej wybrać taki dzień, aby możliwa była późniejsza regeneracja. Zazwyczaj na drugi dzień po zabiegu następuje zbrązowienie skóry – efekt maski, a w kolejnych dniach martwy naskórek zaczyna się złuszczać. Całkowite złuszczenie powinno się zakończyć do tygodnia. Wtedy skóra będzie ujednoliconego koloru, wyrównana, przyjemna w dotyku.

  3. Fale radiowe

  Fale radiowe to prądy wysokiej częstotliwości, zabieg opiera się na wywołaniu efektu termicznego w tkance. Przegrzanie włókien kolagenowych do temperatury powyżej 40°C na powierzchni skóry powoduje skurczenie oraz napięcie włókien kolagenowych. Stymulowane są fibroblasty, a tym samym skóra się odbudowuje i wytwarza nowy kolagen i elastynę. Urządzenia stosowane przy wykonywaniu tego typu procedur wyposażone są w elektrody, między którymi przepływa prąd.

  Maximus™ TriLipo (lifting twarzy) - najważniejsze informacje 
  Cena:od 250 zł
  Czas zabiegu:ok. 60 minut
  Znieczulenie:nie
  Reakcja skóry:zaczerwienienie
  Rekonwalescencja:brak
  Sugerowana liczba zabiegów:3-6
  Dostępność:Wrocław / Warszawa

  Zabieg pozwala osiągnąć efekt termicznego liftingu skóry oraz spłyca drobne zmarszczki. Dodatkowym plusem przemawiającym za tym zabiegiem jest brak okresu rekonwalescencji. Po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona, natomiast objawy ustają do godziny później. Na co dzień pracuje na dwóch urządzeniach wykorzystujących falę radiową – Maximus TriLipo oraz Thermi RF.

  4. Peelingi chemiczne

  Działanie peelingów opiera się głównie na złuszczeniu i wygładzeniu skóry. Zabieg polega na nałożeniu na skórę mieszaniny czynnych związków chemicznych (kwasu) w określonym stężeniu. W zależności od rodzaju problemu pacjenta, efektu jaki chcemy osiągnąć, dobieramy odpowiedni kwas. Wśród nich wymienia się:

  Stosując peelingi medyczne, można usuwać poszczególne warstwy naskórka, regulując głębokość złuszczania skóry. Mogą one działać w obrębie naskórka (powierzchownie), naskórka i górnej warstwy skóry (średniogłęboko) i głębszych warstw skóry (głęboko).

  W zależności od rodzaju kwasu oraz jego stężenia stopień zaczerwienienia jak i złuszczania skóry może być różny. Ważne, aby do zabiegu został odpowiednio dobrany kwas i aby był przeprowadzony przez doświadczoną osobę. Seria peelingów wpływa na odnowę skóry, rozświetla ją, likwiduje oznaki starzenia, takie jak: przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości dermatologiczne.

  5. Geneo+

  Zabieg pielęgnacyjny Geneo+ to swoiste 3 w 1: dotlenia, złuszcza i odżywia skórę. Do głowicy urządzenia jest mocowana specjalna kapsułka stworzona z wodorowęglanu sodu oraz kwasu cytrynowego. Wyglądem przypomina tabletkę musującą. W zależności od pożądanych efektów i potrzeb skóry do zabiegu dobieramy odpowiedni preparat (w postaci gęstego koktajlu).

  Podczas zabiegu następuje reakcja chemiczna tzw. efekt Bohra. Zmniejsza się powinowactwo hemoglobiny do tlenu, dzięki czemu zostaje on uwolniony do tkanek i daje efekt dotlenienia skóry. Głowica przesuwana jest po twarzy pacjenta co powoduje złuszczanie martwych komórek naskórka (kapsułka ściera się podczas zabiegu). Dzięki temu skóra znacznie lepiej wchłania substancje aktywne zawarte w zaaplikowanym preparacie. Jest to zabieg lunchowy, bankietowy (trwa do 30 minut), od razu po zabiegu cera jest rozjaśniona, odświeżona, a pacjent może wrócić do codziennych obowiązków.

  Jak często korzystać z zabiegów?

  Każdy z zabiegów najlepiej wykonać w serii w określonych odstępach czasowych. Ilość oraz przerwy między zabiegami powinny zostać ustalone indywidualne w zależności od stanu cery pacjenta, jej potrzeb oraz efektów, jakie chcemy uzyskać. Myślę, że 2 serie zabiegów wykonywane w ciągu roku są absolutnie konieczne, aby cieszyć się piękną cerą. Bardzo lubię wykorzystywać zabiegi naprzemiennie, nie ograniczając się tylko do jednej technologii. Uważam, że dzięki takiemu działaniu jestem w stanie osiągnąć lepszy efekt zabiegowy.

  Pielęgnacja domowa

  Temat rzeka, chociażby z tego powodu, że każda 30latka może mieć inny rodzaj cery, o który w inny sposób należy dbać. Na pewno nie bójmy się sięgać po kremy z napisem 40+, 50+. Dlaczego? Kondycja naszej skóry nie zawsze jest dopasowana do przedziału wiekowego, który znajduje się na danym kremie. Pierwszym krokiem jest umiejętne rozpoznanie swojego rodzaju cery. Wiedząc jaką mamy skórę będzie nam zdecydowanie łatwiej dobrać odpowiedni krem. Jeśli dla kogoś jest to problematyczne, najlepiej udać się na konsultację do specjalisty.

  W tym wieku warto już stosować przeciwutleniacze tzw. antyoksydanty, które niszczą wolne rodniki, spowalniając proces starzenia się skóry. Szczególnie polecam witaminę C, najlepiej w serum, ponieważ jej stężenie % jest wyższe niż w kremach. Najlepiej, aby taki kosmetyk zawierał 10-20% stężenia. Obowiązkowym kremem każdej kobiety powinien być ten z filtrem chroniącym naszą skórę przed promieniowaniem słonecznym. Kremy przeciwsłoneczne na twarz powinniśmy stosować nie tylko w okresie wakacyjnym, ale przez cały rok, ponieważ promieniowanie UVA działa nawet przez szyby i ubrania, a to ono jest przyczyną szybszego powstawania zmarszczek i utraty jędrności skóry, nie mówiąc o przebarwieniach.

  Problemy 30 latki

  Warto tutaj wspomnieć o coraz częściej występującym trądziku dorosłych, który dotyka także kobiety po 30 roku życia i nie ma za dużo wspólnego z trądzikiem młodzieńczym. Również w tym wieku duża część kobiet ma już poważne problemy dotyczące teleangiektazji, czyli rozszerzonych naczynek zlokalizowanych m.in. na twarzy, które nieleczone prowadzą do powstania trądziku różowatego. Obydwa przypadki wymagają leczenia u specjalisty. Niestety taki pacjent nie z każdego zabiegu z zakresu kosmetologii estetycznej będzie mógł skorzystać. Na pewno pomoc znajdzie w zabiegach laserowych, które w dużym stopniu mogą zniwelować problem.

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *