Usuwanie tatuażu

cz. 1, czyli rodzaje tatuaży

Artykuł przeczytasz w: 3 min.

Rodzaje tatuaży

Tatuaże dzielimy na pięć kategorii. O każdej z nich, dowiecie się więcej z artykułu przygotowanego przez naszego specjalistę. Także tego, który z nich może okazać się najtrudniejszy do usunięcia.

  Wyślij tatuaż i poproś o wycenę
  Wypełnij poniższy formularz, aby wysłać zdjęcia tatuażu do wyceny.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Załącz zdjęcie (plik JPG, PNG lub PDF do 5MB)
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Rodzaje tatuaży
  • Tatuaże profesjonalne
  • Tatuaże amatorskie
  • Tatuaże medyczne
  • Tatuaże kosmetyczne
  • Tatuaże pourazowe
  • Laserowe usuwanie tatuażu - cena

  Tatuaże profesjonalne

  Czyli tatuaże wykonane przez ludzi zawodowo zajmujących się tatuowaniem, w zdecydowanej większości są to tatuaże z dużą ilością umieszczonego w skórze właściwej pigmentu, wykonane materiałami i barwnikami przeznaczonymi specyficznie do tego rodzaju działalności.

  Wykonane są tak, aby przetrwać w niezmienionej formie jak najdłużej; barwnik jest umieszczony na określonej głębokości i zazwyczaj jest dobrej jakości, co pozwala  przewidzieć efekty laseroterapii. Na niekorzyść postępowania lekarskiego działa ilość umieszczonego w skórze tuszu, a to może skutkować koniecznością wykonania kilkunastu sesji laserowego usuwania tatuażu.

  Tatuaże amatorskie

  Drugie w kolejności co do częstości występowania, zazwyczaj wykonane przez osoby nieprzeszkolone, w warunkach mocno dyskusyjnych (np. w trakcie imprezy, w garażu, w więzieniu itp.), bez zachowania podstawowych zasad higieny, przypadkowymi materiałami (np. tuszem z długopisu, węglem, sadzą) i narzędziami (m.in. zwykłą igłą, nożem), bez żadnej kontroli głębokości wprowadzania pigmentu.

  Szczęśliwie, zazwyczaj są czarne, jednak zdarzają się domieszki miedzi (kolor czerwony), chromu (zielony), kobaltu (niebieski), kadmu (żółty); takie tatuaże zazwyczaj dobrze odpowiadają na laseroterapię, jednak problematyczne jest nierównomierne rozmieszczenie barwnika w skórze oraz jego niestandardowy charakter, czyli na przykład wspominana domieszka metali ciężkich.

  Tatuaże medyczne

  Rzadki rodzaj tatuaży stosowany w radioterapii i u kobiet poddanych mastektomii, celem odtworzenia wyglądu brodawki sutka, czasem również celem korekty problemów dermatologicznych, np. bielactwa.

  Tatuaże kosmetyczne

  Inaczej zwane makijażem permanentnym, służące podkreśleniu urody brwi, ust, oczu. To tatuaże dobrze poddające się laseroterapii, jednak z najwyższym ze wszystkich tatuaży ryzykiem paradoksalnego ściemnienia. Ponadto ich lokalizacja sprawia, że jakikolwiek – nawet przemijający –  skutek uboczny laseroterapii będzie stale widoczny i trudno akceptowalny przez pacjenta.

  Tatuaże pourazowe

  Czyli tatuaże zawierające fragmenty ciał obcych, np. żwiru, piasku, szkła, prochu, asfaltu, metali; są one niejednokrotnie umiejscowione na odsłoniętych częściach ciała, np. na twarzy, rękach, dekolcie i wymagają od lekarza indywidualnego podejścia i wnikliwej oceny ryzyka przeprowadzenia zabiegów laserowych, ponieważ zachowanie substancji zgromadzonych w skórze może być nieprzewidywalne i niewspółmierne do dobranych parametrów zabiegowych.

  Laserowe usuwanie tatuażu - cena

  Wszystkie w/w tatuaże można korygować dobrej jakości laserem typu Q-switched lub Pico PLUS. Laserowe usuwanie tatuażu to procedura wymagająca wykonania kilku sesji. Efekty zauważymy już po pierwszym zabiegu, jednak pozbycie się pigmentu wymaga czasu i cierpliwości.

  Laserowe usuwanie tatuażu - najważniejsze informacje 
  Cena:od 200 zł - tatuaż czarny,
  od 500 zł - tatuaż kolorowy
  Czas zabiegu:15-45 minut
  Znieczulenie:maść znieczulająca
  Reakcja skóry:zaczerwienienie, strupki
  Rekonwalescencja:zwykle 3-7 dni
  Sugerowana liczba zabiegów:4-8 sesji
  Dostępność:Wrocław / Warszawa

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *