Laserowe leczenie żylaków

jak wygląda zabieg i proces rekonwalescencji?

Artykuł przeczytasz w: 4 min.

Żylaki najcześciej kojarzymy z poszerzonymi żyłami na nogach – w rzeczywistości mogą się one pojawiać także w innych miejscach naszego ciała, na przykład w przełyku, czy powrózku nasiennym. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgii Naczyniowej, żylaki występują u niespełna 20% mężczyzn i u ponad 30% kobiet. Jednym ze skutecznych sposobów na ich pozbycie się jest laserowe usuwanie żylaków – jak wygląda proces leczenia i jak uzyskać najlepsze efekty?

Laserowe usuwanie żylaków - najważniejsze informacje 
Cena:od 3500 zł
Czas zabiegu:20-60 minut
Znieczulenie:miejscowe
Reakcja:nie pozostawia blizn, uszkodzenie skóry minimalne
Rekonwalescencja:zazwyczaj około 1-2 dni
Efekty:widoczne od razu
Dostępność:Wrocław / Warszawa

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Diagnostyka żylaków
  • Wskazania do laserowego leczenia żylaków
  • Laserowe usuwanie żylaków - jak przygotować się do zabiegu?
  • Etapy zabiegu laserowego
  • Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania żylaków
  • Ile kosztuje laserowe usuwanie żylaków?

  Diagnostyka żylaków

  Zauważenie niepokojących zmian na kończynach dolnych jest wskazaniem do wizyty u lekarza. Postawienie diagnozy zazwyczaj jest możliwe w oparciu o badanie fizykalne, które nie jest dla pacjenta bolesne. Lekarz często decyduje się na badanie ultrasonograficzne (popularnie nazywane badanie USG Doppler) z zastosowaniem głowicy wykorzystującej efekt Dopplera – najczęściej używamy określenia USG dopplerowskie. Do badania nie potrzeba specjalnego przygotowania, jest bezpieczne i bezbolesne.

  Wskazania do laserowego leczenia żylaków

  Na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz badań, zapada decyzja o ewentualnym sposobie leczenia. Zazwyczaj, kiedy żylaki dają objawy, konieczne jest wdrożenie właściwej terapii. Pacjenci najczęściej skarżą się na uczucie dyskomfortu w kończynie, w obrębie której występują żylaki. Nieprzyjemne odczucia najczęściej nasilają się pod koniec dnia lub po długim staniu.

  Dodatkowo chorzy często zgłaszają:

  • ból,
  • pieczenie,
  • obrzęki wokół kostek.

  Zobacz także: Ból żylaków kończyn dolnych – jak bolą żylaki?

  Laserowe usuwanie żylaków - jak przygotować się do zabiegu?

  Jeśli pacjent został zakwalifikowany do procedury usunięcia żylaków, przygotowanie zależy od wybranego sposobu terapii. Jednym z najnowszych sposobów leczenia jest procedura EVLT, czyli wewnątrzżylna ablacja laserowa. Przed zabiegiem laserowego usuwania żylaków konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych, do których zaliczamy morfologię, układ krzepnięcia, elektrolity, antygen HBS oraz poziom glukozy we krwi. Jeśli pacjent zażywa leki – szczególnie, te które wpływają na układ hormonalny (na przykład hormonalne środki antykoncepcyjne), czy też te, które działają na układ krzepnięcia krwi (na przykład aspiryna) – bardzo ważne jest, aby poinformować o tym lekarza przeprowadzającego zabieg.

  Etapy zabiegu laserowego

  Proces laserowego leczenia żylaków znacznie różni się od tradycyjnej operacji chirurgicznej. Pierwszym etapem zabiegu jest nakłucie skóry i umiejscowienie w żyle wenflonu, przez który następnie wprowadzany jest światłowód. W trakcie zabiegu laser wytwarza energię, która doprowadza do podgrzania ściany naczynia i następnie do zamknięcia żyły.

  Podczas laserowego leczenia żylaków podawany jest środek znieczulający, który znosi wrażenia bólowe oraz powoduje odsunięcie żyły od otaczających tkanek, zabezpieczając je przed poparzeniem. Cały zabieg wykonywany jest pod kontrolą USG. Procedura przeprowadzana jest w trybie ambulatoryjnym.

  Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania żylaków

  Laserowe usuwanie żylaków jest zabiegiem mało inwazyjnym. Najlepsze efekty terapii uzyskuje się, gdy pacjent przestrzega zaleceń pozabiegowych. Jednym z z nich jest stosowanie pończoch uciskowych (kompresjoterapii) przez 6 tygodni po zabiegu.

  Osoba, która poddała się usuwaniu żylaków metodą laserową powinna zrezygnować z wysiłku fizycznego na okres około dwóch tygodni od momentu przeprowadzenia terapii. Należy jednak pamiętać o chodzeniu przynajmniej 2 razy dziennie przez 30 minut w pierwszym tygodniu po zabiegu. W ciągu pierwszych dwóch tygodni po wykonaniu EVLT nie należy również planować długich podróży samochodem lub samolotem.

  Ile kosztuje laserowe usuwanie żylaków?

  Koszt laserowego usuwania żylaków w Ars Estetica zaczyna się zwykle od 3500 zł za jedną nogę. Obejmuje on zabieg laserowy, skleroterapię uzupełniającą, pończochy II klasy ucisku oraz wszelkie niezbędne kontrole przez rok od wykonania zabiegu.

  Laserowe leczenie żylaków Wrocław

  Zabiegi laserowego usuwania żylaków w Ars Estetica we Wrocławiu wykonuje:

  • dr n. med. Wojciech Rybak
  • dr n. med. Maciej Antkiewicz
  • lek. med. Tomasz Siewniak

  Laserowe leczenie żylaków Warszawa

  W placówce w Warszawie laserowym leczeniem żylaków zajmuje się:

  • dr n. med. Michał Kowalczewski
  • dr Emil Michalski

  Pacjentów zainteresowanych laserowym usuwaniem żylaków zapraszamy do kontaktu.

  Zachęcamy do zapoznania się również z innymi materiałami na temat leczenia niewydolności żylnej i zmian estetycznych:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *