Labioplastyka

Plastyka warg sromowych

Labioplastyka
Głosów: 7, ocena: 4.7

Na czym polega plastyka warg sromowych?

Wskazaniem do zabiegu labioplastyki są przerośnięte, zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe małe i duże. Zabieg wykonywany jest chirurgicznie, najczęściej w znieczuleniu miejscowym lub za pomocą lasera. Labioplastyka (chirurgiczna / laserowa) polega na wycięciu i wymodelowaniu nadmiaru tkanek warg sromowych, które wystają spoza bielizny i często wiążą się z dyskomfortem podczas codziennych aktywności czy życia seksualnego. W zależności od preferencji pacjenta można zastosować dwie techniki wykonania zabiegu labioplastyki: cięcie chirurgiczne lub laserowe. Korekta warg sromowych to zabieg trwający około 40 – 60 minut.

Labioplastyka - podstawowe informacje 
Cena zabiegu:4500 zł
Czas zabiegu: 40 – 60 minut
Znieczulenie:miejscowe
Rekonwalescencja:do całkowitej sprawności seksualnej można powrócić po około miesiącu
Efekty:trwałe
Dostępność:Wrocław / Warszawa

Wskazania do zabiegu

 •  przerost warg sromowych mniejszych i/lub większych
 •  powody estetyczne: niezadowolenie z wyglądu swoich narządów
 •  dyskomfort funkcjonalny: związany z przerostem warg sromowych: ból, obcieranie, dysfunkcja seksualna

Jak przygotowac się do zabiegu

Przed zabiegiem labioplastyki konieczna jest konsultacja, szczera rozmowa lekarza z pacjentką oraz przeprowadzenie szczegółowego wywiadu. Na tej podstawie odbywa się kwalifikacja do korekty warg sromowych. Bardzo ważne jest psychiczne przygotowanie pacjentki do planowanego zabiegu. Lekarz zaleca także serię badań, jakie pacjentka musi wykonać. Przed plastyką warg sromowych należy odstawić leki wpływające na krzepliwość krwi oraz wydepilować miejsca intymne.

Efekty labioplastyki

 •  korekta asymetrii warg sromowych dużych i małych
 •  korekta przerostu warg sromowych dużych i małych
 •  poprawa wyglądu warg sromowych
 •  odmłodzenie wyglądu narządów płciowych
 •  rekonstrukcja naprawcza warg sromowych
 •  zmniejszenie warg sromowych

Zdjęcia przed i po dotyczące korekty warg sromowych zwykle dostępne są podczas bezpośredniej konsultacji ze specjalistą. Należy jednak pamiętać, że efekty plastyki warg sromowych są kwestią indywidualną i uzależnione są od stopnia zaawansowania problemu i możliwości zabiegowych. Warto podczas bezpośredniej wizyty u lekarza omówić wszelkie kwestie związane z labioplastyką, w tym rekonwalescencję po zabiegu korekty warg sromowych oraz postępowanie po zabiegu, jak również możliwości osiągnięcia oczekiwanych efektów.

labioplastyka przed i polabioplastyka przed i po

labioplastyka 3

labioplastyka 4

Przebieg zabiegu

Zabieg plastyki warg sromowych przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest praktycznie bezbolesny. Chirurg dokonuje korekty przerośniętych warg sromowych stosując wybraną wcześniej technikę zabiegu (cięcie chirurgiczne bądź laserowe). Plastykę warg sromowych można połączyć z liposukcją wzgórka łonowego bądź wypełnieniem warg sromowych tkanką tłuszczową pobraną wcześniej z innej części ciała lub podając preparat na bazie kwasu hialuronowego. Jeśli pacjentka czuje się dobrze, po dwóch godzinach może wrócić do domu. Po zabiegu, po ustąpieniu środka znieczulającego może pojawić się umiarkowany ból. Jeśli ból się nasili, zaleca się zażycie leku przeciwbólowego, np. Ibupromu Max. Pierwsza kontrola oraz ściągnięcie szwów zalecane jest po około 7 dniach. Do całkowitej sprawności seksualnej można powrócić po około miesiącu.

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • chemioterapia
 • choroby układu tkanki łącznej
 • miesiączka

Lekarze wykonujący zabieg labioplastyki i cena procedury

W klinice Ars Estetica we Wrocławiu lekarzami specjalizującymi się w korekcie warg sromowych są: dr n. med. Wojciech Rybak oraz dr n. med. Diana Kupczyńska. W klinice w Warszawie procedury wykonywane są przez dr Kamila Zalewskiego.

Cena labioplastyki wynosi 4500 zł.

W celu umówienia się na konsultację dotyczącą labioplastyki zapraszamy do kontaktu.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułami:

Labioplastyka - opinie

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami na temat zabiegu labioplastyki oraz lekarzy wykonujących tę procedurę. Dokładamy wszelkich starań, by leczenie przyniosło satysfakcjonujący efekt i było w pełni bezpieczne dla pacjentek. Każda opinia jest dla nas nie tylko źródłem wiedzy na temat oferowanej przez nas jakości, ale również impulsem do tego by stale podnosić swoje kompetencje.

Sprawdź opinie nt. lekarza:

Dr n. med. Diana Kupczyńska (Estheticon)

Dr Kamil Zalewski (Estheticon)

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013