Liposukcja ultradźwiękowa

na czym polega i jakie efekty można uzyskać?

Artykuł przeczytasz w: 4 min.

Idealne proporcje ciała i szczupła sylwetka to cel i marzenie wielu osób. Aktywność fizyczna w połączeniu z odpowiednią dietą często przynosi satysfakcjonujące efekty. Zdarza się jednak, że pomimo wszelkich starań, tkanka tłuszczowa nie znika z pewnych partii ciała. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi liposukcja ultradźwiękowa, która doskonale sprawdza się w tak zwanym body contouring (konturowanie ciała).

W pierwszej kolejności należy wspomnieć, że żadna forma liposukcji nie jest receptą na znaczną otyłość czy dodatkowe „zbędne kilogramy”. Zaleca się, aby pacjent poddający się zabiegowi był bliski swojej prawidłowej masy ciała. Liposukcja ultradźwiękowa przynosi znakomite efekty, kiedy jej zadaniem jest konturowanie ciała i nadawanie odpowiedniego kształtu. Okolice, które najczęściej są poddawane zabiegowi to podbródek, ramiona, brzuch, talia, uda, kolana czy kostki. Liposukcja ultradźwiękowa znajduje także zastosowanie w usuwaniu ginekomastii, czyli nadmiernego rozrostu tkanki gruczołowej, co objawia się powiększeniem jednej lub obu piersi u mężczyzn. Pierwsze widoczne efekty liposukcji ultradźwiękowej widoczne są już w kilka tygodni po zabiegu.

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?
  • Jakie efekty można uzyskać?
  • Czym jest VASER Lipo?
  • VASER Lipo HD – liposukcja w jakości HD
  • Cena liposukcji ultradźwiękowej

  Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

  Rozwój technik małoinwazyjnych jest przyszłością medycyny. Skuteczne procedury i szybka rekonwalescencja to cele, które są ważne zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Już od długiego czasu, tradycyjna liposukcja wspomagana jest dodatkowymi technologiami – między innymi ultradźwiękami. Mowa o UAL, czyli Ultrasonic Assisted Liposuction.

  Liposukcja ultradźwiękowa polega na wprowadzeniu przez małe nacięcia w skórze kaniuli, która emituje fale ultradźwiękowe. W wyniku ich działania dochodzi do zjawiska kawitacji, doprowadzając do uszkodzenia tkanki tłuszczowej i jej upłynnienia. W dalszej kolejności wykonuje się odessanie upłynnionej tkanki tłuszczowej. Po wykonanym zabiegu, wykonane w skórze nacięcia są oczywiście zszywane. Zaletą liposukcji ultradźwiękowej jest mniejsze ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych, nerwów czy mięśni.

  Jakie efekty można uzyskać?

  Liposukcja ultradźwiękowa nie daje gwarancji idealnych proporcji i kształtów na zawsze. Pozbycie się tkanki tłuszczowej z danej okolicy w wyniku liposukcji (niezależnie od zastosowanej technologii) nie gwarantuje, że tkanka tłuszczowa nie pojawi się już nigdy w pierwotnej lokalizacji. Zabieg liposukcji nie zastępuje zdrowego trybu życia, diety czy ćwiczeń. Oczywiście usunięta tkanka tłuszczowa z danej okolicy powoduje zmniejszenie objętości danego obszaru, jednak pełen efekty zabiegu liposukcji widoczny jest po 3-6 miesiącach, kiedy tkanka ulegnie regeneracji, a obszar zabiegowi całkowicie się wygoi. Skóra uzyskuje prawidłowe napięcie też w kilka tygodni po zabiegu.

  Należy pamiętać, że duża ilość tkanki tłuszczowej powoduje znaczne rozciągnięcie skóry i nie zawsze jej nadmiar ulega samoistnej redukcji (pozornej, bowiem tkanka skórna nie zostaje usunięta w wyniku liposukcji). Zazwyczaj technika zabiegu dobierana jest w ten sposób, aby zapewnić jak najlepszą skuteczność. Pacjenci jednak bardzo różnią się między sobą pod względem budowy anatomicznej i dokładne określenie prawdopodobnych efektów możliwe jest po konsultacji z lekarzem wykonującym zabieg. Warto pamiętać, że liposukcja ultradźwiękowa to nie jedyne rozwiązanie w walce z niechcianą tkanką tłuszczową.

  Czym jest VASER Lipo?

  VASER Lipo (ang. Vibration Amplification of Sound Energy at Resonance) jest technologią wykorzystywaną do liposukcji ultradźwiękowej. Jest to metoda dzięki której staje się możliwe wykonanie wysoce efektywnego modelowania ciała – vaser lipo dedykowane jest to obszarów ciała, z których istnieje konieczność usunięcia powierzchownych warstw tkanki tłuszczowej, co ma bardzo duże znaczenie dla efektywności zabiegów, których głównym celem jest poprawa estetyki ciała i nadanie odpowiedniego konturu. Przewagą VASER Lipo nad urządzeniami starszej generacji jest możliwość wykonywania zabiegu na niższych parametrach energii, co z kolei przekłada się na bezpieczeństwo pacjentów.

  VASER Lipo HD – liposukcja w jakości HD

  Można powiedzieć, że VASER Lipo HD to zupełnie nowe podejście do konturowania ciała. O ile klasyczne metody liposukcji skupiają się na redukcji objętościowej, to zabieg VASER Lipo HD przeznaczony jest dla osób, które są bliskie swojej prawidłowej wagi ciała i chcą podkreślić swoją muskulaturę. To zabieg, dzięki któremu możliwe jest podkreślenie naturalnego przebiegu mięśni i ich połączeń – wykorzystywany jest również ich kształt. To dobre rozwiązanie, które sprawdza się w modelowaniu brzucha, torsu czy talii. Tradycyjna liposukcja daje znakomite efekty, jednak nie takie, które uznawane są za synonim wysportowanej sylwetki. Zabieg jest dedykowany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

  Cena liposukcji ultradźwiękowej

  Cena liposukcji ultradźwiękowej w dużym stopniu zależy od obszaru, który poddawany jest zabiegowi. Przykładowo, opracowanie okolicy brzucha to koszt około 11000 – 13000 złotych, plecy około 5000-8500 złotych, a przy wyszczupleniu okolicy bioder trzeba liczyć się z kosztem około 5000 – 8000 złotych. Warto jednak wspomnieć, że istnieje możliwość wykonania więcej niż jednej procedury w trakcie tej samej sesji zabiegowej. O możliwości przeprowadzania liposukcji ultradźwiękowej na więcej niż jednym obszarze (w trakcie jednej sesji zabiegowej) decyduje lekarz prowadzący.

  Lekarzem wykonującym zabiegi liposukcji jest dr n. med. Wojciech Rybak.

  Osoby zainteresowane konsultacją zapraszamy do kontaktu.

  Zachęcamy również do zapoznania się z następującymi materiałami:

  Źródła:

  Aesthetic Surgery Journal, Volume 27, Issue 6, 1 November 2007, Pages 594–604 (https://academic.oup.com/asj/article/27/6/594/195504)

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16427979

  https://www.tourmedica.pl/blog/liposukcja-ultradzwiekowa/

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *