Efekty depilacji laserowej

oraz wskazówki i reakcja skóry na laser

Artykuł przeczytasz w: 3 min.

Co warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na laserowe usuwanie owłosienia?

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Co warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na laserowe usuwanie owłosienia?
  • Ciemny włos, jasna skóra
  • Wosk, pęseta, depilator
  • Fazy wzrostu włosa
  • Reakcja na laser
  • Zalecenia
  • Efekty

  Ciemny włos, jasna skóra

  Depilacja ciemnych włosów na jasnej skórze jest najłatwiejsza. Dlaczego? Otóż lasery diodowe działają na melalninę – barwnik zawarty we włosie. Im większy kontrast między jasną skórą a ciemnym włosem tym lepszy efekt, ponieważ wiązka laserowa zostanie całkowicie pochłonięta przez barwnik z włosa. To także odpowiedź na pytanie dlaczego skóra nie może być opalona podczas zabiegu. Opalona skóra posiada dużo melaniny, niestety lasery nie są aż tak ,,sprytne” aby rozróżnić melaninę z włosa od tej w skórze.

  Skutki wykonania zabiegów na opalonej skórze będą przykre – dojdzie do poparzenia na powierzchni naskórka a efekt zabiegu będzie zerowy jeśli chodzi o redukcję owłosienia. W przypadku włosów siwych czy rudych- lasery diodowe nie poradzą sobie z tym kolorem, ale dysponujemy innymi laserami dla tej grupy pacjentów.

  Wosk, pęseta, depilator

  Laserowe usuwanie owłosienia można wykonać dopiero po 4-6 tygodniach od depilacji woskiem, wyrywaniu pęsetą oraz depilatora. Między zabiegami włosy należy golić tylko maszynką. W dniu zabiegu lub dzień wcześniej należy zgolić włosy. Dlaczego? Otóż wiązka laserowa zostanie skoncentrowana na melaninie we włosie, którą napotka na swoje drodze jako pierwszą- więc we włosie wystającym ponad powierzchnię skóry. Podczas depilacji laserowej dojdzie do oparzenia naskórka a wiązka laserowa nie dotrze do mieszka włosowego.

  Fazy wzrostu włosa

  Laser niszczy włosy, które obecnie są w fazie wzrostu (ANAGEN), z tego względu zabiegi należy powtarzać w określonych odstępach czasowych w zależności od okolicy zabiegowej. Jaka ilość zabiegów jest potrzebna? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, u jednych wystarczy 5 zabiegów u innych 8. Mają na to wpływ: predyspozycje indywidualne pacjenta, kolor skóry, kolor oraz struktura włosa, ustawiona moc lasera oraz doświadczenie operatora.

  Reakcja na laser

  Przy prawidłowo i skutecznie wykonanej depilacji laserowej powinien pojawić się odczyn skórny i okołomieszkowy, czyli zaczerwienienie i delikatna opuchlizna wokół mieszka.

  Taka reakcja zanika do kilku godzin po zabiegu, a jeżeli chcemy przyspieszyć ten proces warto schładzać okolicę zabiegową cold-packami, wodą termalną czy stosować kosmetyki kojące np. Pantenol, Termcool, Alantan Plus.

  Zalecenia

  Między poszczególnymi zabiegami depilacji laserowej warto pamiętać o tym, żeby włoski golić tylko maszynką oraz bezwzględnie unikać opalania tych miejsc. Ważna kwestia – włos, który został zniszczony nie zawsze od razu wypada! Naskórek musi go ,,wypchnąć” ku górze co może potrwać ponad 2 tygodnie. Przez ten czas można odnosić wrażenie, że włos wciąż rośnie, jednak z czasem można zauważyć, że w końcu włos sam wypadnie.

  Pamiętaj, aby przed zabiegiem odstawić leki światłouczulające, herbaty ziołowe a jeżeli był stosowany antybiotyk należy o tym fakcie poinformować specjalistę.

  Po zabiegu laserowego usuwania owłosienia obowiązuje bezwzględny zakaz opalania się (istnieje ryzyko powstawania przebarwień). Na kilka dni warto również zrezygnować z basenu, sauny, jacuzzi (dodatkowo może podrażnić skórę).

  Efekty

  Depilacja laserowa nie jest zabiegiem redukującym włosy na całe życie. Pod wpływem zmian hormonalnych w organiźmie z czasem mogą zacząć rosnąć włoski, natomiast zazwyczaj są one jaśniejsze i cieńsze. Warto raz w roku wykonywać przypominającą epilację laserową. Prawidłowo przeprowadzona epilacja daje naprawdę zadowalające efekty i duży komfort psychiczno-fizyczny pacjentowi.

  Osoby zainteresowane zabiegiem zachęcamy również do zapoznania się z artykułem na temat depilacji laserowej okolic bikini:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *