Dermapen - co to jest?

Dla kogo i kiedy zobaczymy efekty zabiegu?

Czym jest Dermapen?

Zauważyłam, że coraz większą popularnością wśród moich pacjentów cieszy się zabieg mezoterapii mikroigłowej z wykorzystaniem technologii Dermapen. Myślę, że przyczyną jest przede wszystkim szeroki wachlarz zastosowań powyższego zabiegu.

dermapen mezoterapia mikroigłowa

Dermapen - najważniejsze informacje 
Cena:od 490 zł
Czas zabiegu:15-45 minut
Znieczulenie:maść znieczulająca
Reakcja skóry:zaczerwienienie, podrażnienie skóry
Rekonwalescencja:zazwyczaj około 3-5 dni
Sugerowana liczba zabiegów:3-6
Dostępność:Wrocław / Warszawa

Dermapen jest małym urządzeniem, wyglądem przypominającym długopis, służy do mechanicznego mikronakłuwania skóry. Posiada kontrolę głębokości wkłuć od 0,5mm do 2,5mm, dzięki czemu możemy precyzyjnie zadziałać na każdym obszarze zabiegowym.

W celu zwiększenia komfortu pacjenta Dermapen posiada 4 poziomy prędkości działania. Dodatkową zaletą są jednorazowe, wymienne kartridże, w skład których wchodzi 12 cienkich igieł. Końcówka sprzętu jest tak mała, że bez problemu pozwala dotrzeć w miejsca niedostępne dla innych urządzeń.

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!

  Wskazania do zabiegu

  Jak wspomniałam już wcześniej, zastosowanie zabiegu jest bardzo szerokie- zabieg świetnie sprawdza się jako terapia anti-aging, odświeża i dogłębnie nawilża skórę. Daje efekt delikatnego liftingu, spłycając przy tym drobne zmarszczki, wyrównuje strukturę skóry i ujednolica jej koloryt. Redukuje również blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, a także zmniejsza widoczność rozstępów i rozszerzonych porów.

  Zabieg dedykowany jest zarówno do skóry młodej jak i dojrzałej, co ważniejsze- skóra naczynkowa nie stanowi przeciwwskazania! Dlaczego? Zabieg powoduje pogrubienie skóry, dzięki czemu naczynia krwionośne są mniej widoczne. Oczywiście u takich pacjentów, podczas pierwszych zabiegów należy zachować ostrożność oraz zastosować mniejszą głębokość penetracji.

  Jak działa Dermapen?

  Po ustawieniu odpowiednich parametrów, ruchami posuwistymi, w dość szybkim tempie przesuwamy głowice po skórze pacjenta. Nakłuwając mechanicznie skórę powodujemy mikro uraz, który uruchamia procesy regeneracyjne. Są to naturalne zdolności organizmu do samo leczenia oraz prawidłowej przebudowy tkanek. Towarzyszy temu stan zapalny, za sprawą którego z komórek krwi uwalniane są czynniki wzrostu. Prowadzi to powstania kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dodatkowo pobudzane są procesy powstawania nowych naczyń krwionośnych. Następuje przebudowa i remodeling tkanek, który trwa nawet kilka miesięcy.

  Z tego względu na ostateczny efekt zabiegu należy troszhę poczekać. Poprawia się unaczynienie skóry a dzięki obecności nowego kolagenu jej struktura ulega wzmocnieniu. Mikronakłuwanie powoduje powstawanie bardzo licznych kanalików, dzięki którym skóra intensywnie wchłania nakładane na nią w trakcie zabiegu substancje czynne, zawarte w preparatach. Podczas zabiegu może występować punktowe krwawienie, co jest normalnym zjawiskiem.

  Jakie serum?

  Podczas zabiegu Dermapenem wykorzystujemy mezokoktajle. Jest to dodatkowa zaleta, ponieważ samo w sobie już nakłuwanie skóry, uruchamia korzystne dla niej procesy regeneracyjne a dodatkowo zwiekszona zostaje penetracja preparatu naniesionego na skórę. Preparat powinien zostać dobrany przez specjalistę, bezpośrednio przed zabiegiem w zależności od wskazań medycznych. Najczęściej stosowane są mezokoktajle, zawierające: niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, peptydy, etc.

  Jak często?

  Specjalista powinien dobrać indywidualny program terapii z zastosowaniem Dermapenu. Ilość w serii zabiegów powinna zależeć od rodzaju skóry pacjenta, problemu, z jakim się zgosił oraz głębokości frakcyjnego mikronakłuwania. Zazwyczaj rekomenduję serię 4-6 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych.

  Efekty

  Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, niekiedy delikatnie opuchnięta, maksymalnie do godziny towarzyszy uczucie gorąca i pieczenia. Ważne, aby jak najszybciej zacząć stosować preparaty regeneracyjne, zalecone przez osobę wykonującą zabieg. Na drugi dzień skóra brązowieje, wygląda jak po lekkim oparzeniu słonecznym, jest szorstka w dotyku, napięta. W następnych dniach może delikatnie się złuszczać. Należy pamiętać, aby nie przyspieszać tego procesu, ponieważ stosowanie peelingów nawet drobnoziarnistych może spowodować powstawanie mikroblizn i zwiększa szanse wystąpienia przebarwień.

  Należy bezwzględnie chronić miejsce zabiegowe przed promieniowaniem słonecznym stosując kremy z wysokim filtrem. Po całkowitym złuszczeniu powierzchnia skóry będzie delikatnie zaróżowiona oraz  bardzo gładka, a jej koloryt zostanie wyrównany. Efekt będzie zauważalny w spłyceniu drobnych zmarszczek, poprawie napięcia, zmniejszeniu porów. W przypadku blizn, rozstępów- nastąpi ich przebudowa, która zmnniejszy widoczność niedoskonałości. Blizny przerosłe (wystajace ponad poziom otaczających ich tkanek) ulegają spłaszczeniu oraz staną się bardziej elastyczne. Pamiętając, że proces przebudowy skóry trwa kilka miesięcy nie należy odrazu oczekiwać spektakularnych efektów- na wszystko potrzebny jest czas.

  Dermapen w domu

  Na forach często znajduje pytania odnośnie stosowania Dermapena w domu. Decydując się na zabieg należy pamiętać o jednej podstawowej rzeczy – przerywamy ciągłość skóry. Wiąże się to z ryzykiem wystąpienia pewnych powikłań jak np. infekcji.  Przede wszystkim ważne są higieniczne warunki, w których wykonywany powinien być zabieg. Czy w domu jesteśmy w stanie takie warunki stworzyć? Odpowiedźcie sobie sami na to pytanie.

  Kolejną kwestią jest również odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu specjalnymi preaparatmi, jak i zalecenia oraz pielęgnacja pozabiegowa. Osoba nie posiadajaca wystarczającej wiedzy z zakresu pielęgnacji może sobie zaszkodzić stosując po zabiegu niewłaściwe preparaty. I bardzo ważny punkt – oryginalne urządzenie Dermapen sprzedawane jest tylko lekarzom. Kosmetolodzy mogą wykonywać ten zabieg pod okiem doświadczonego lekarza. Wszystkie inne, łatwo dostępne, tańsze urządzenia na rynku niestety różnią się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością i gwarancją bezpieczeństwa. A tak naprawdę dla każdego potencjalnego pacjenta to właśnie poczucia bezpieczeństwa powinno stanowić kluczową rolę przy wyborze gabinetu czy osoby wykonującej zabieg. Z tego względu uważam, że najlepiej oddać się ręce specjalisty, ponieważ nie warto ryzykować własnym zdrowiem.

  Autorką artykułu jest kosmetolog Marta Kociatyn.

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wiadomość *