Cellulit - opis problemu

Artykuł przeczytasz w: 3 min.

Czy każda z nas go ma?

Wiele kobiet w dzisiejszych czasach na swoim ciele zauważa nieestetyczne zgrubienia, grudki przypominające skórkę pomarańczową. Co ciekawe większość z nich uważa takie zmiany za objaw otyłości lub starzenia się. Najnowsze badania pokazują, że defekt ten dotyczy ok. 90% kobiet w krajach uprzemysłowionych. Problem jest więc duży, a świadomość jak sobie z nim radzić wciąż niewielka.

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Czy każda z nas go ma?
  • Skąd się bierze cellulit?
  • Jak zdiagnozować stopień zaawansowania problemu?
  • Jak walczyć z cellulitem?

  Skąd się bierze cellulit?

  Jest wiele przyczyn powstawania cellulitu, stąd też u każdej z nas powód jego pojawienia się może być inny. Jednym z najczęstszych czynników występowania skórki pomarańczowej są zaburzenia równowagi hormonalnej, co dotyczy zarówno osób szczupłych, jak i wysportowanych. Lista takich czynników jest długa: siedzący tryb życia, zła dieta, genetyka, stosowanie używek, problemy z krążeniem, wady postawy, noszenie zbyt ciasnych ubrań czy nasze ukochane szpilki.

  Jak zdiagnozować stopień zaawansowania problemu?

  Pierwszą ocenę stopnia cellulitu możesz wykonać samemu, w domu. Należy przy wyprostowanej sylwetce sprawdzić czy na skórze są widoczne nierówności, zgrubienia. Ważne jest również zaobserwowanie czy gdzieś nie odkłada się depozyt tłuszczu (np. pod pośladkiem). Następnie należy ścisnąć skórę w fałd, widoczne nierówności świadczą o występowaniu cellulitu. Warto zastanowić się, czy podczas codziennych czynności pojawiają się obrzęki, puchnięcie nóg. Jeśli często zmienia się objętość kończyn może to świadczyć o pojawieniu się limfy w przestrzeni międzykomórkowej. Jest to następny stopień zaawansowania cellulitu. W przypadku, kiedy jest to wszystko zauważalne bez jakichkolwiek trudności, twój problem jest już zaawansowany i wymaga konsultacji ze specjalistą.

  • Stopień I – tzw. „skórka pomarańczowa”, pojawia się po złapaniu, uciśnięciu skóry w fałd;
  • Stopień II – objawy są widoczne po uciśnięciu, zwiększa się gromadzenie limfy w przestrzeniach międzykomórkowych, co powoduje zmiany w tkance łącznej (otaczającej komórki tłuszczowe);
  • Stopień III – na skórze zauważa się gołym okiem zgrubienia, grudki. Włókna stają się coraz grubsze;
  • Stopień IV – twarde guzki większych rozmiarów otoczone tkanką włóknistą, wyczuwalne przy dotyku, bolesne przy ucisku.

  Jak walczyć z cellulitem?

  Gdy już domowe środki nie pomagają, ćwiczenia i dieta nie przynoszą rezultatów, można skorzystać z pomocy specjalisty, który realnie oceni problem, z którym się zmagamy. Podpowie co zmienić w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Zabiegi, z których możemy skorzystać w gabinecie medycyny estetycznej opierają się głównie na ultradźwiękach, fali akustycznej czy masażach pneumatycznych łączonych z radiofalami i czerwonym światłem (np. zabieg Liposhock). Zabiegi te działają korzystnie na układ limfatyczny, a usprawniony przepływ niweluje uczucie ciężkości nóg i obrzęki. Skóra jest lepiej odżywiona, zostają rozbite połączenia między komórkami (tzw. tkanka włóknista), co przynosi nam efekt w postaci gładkiej i jędrnej skóry.

  Zabiegi na cellulit wykonujemy w zarówno w placówce we Wrocławiu jak i w Warszawie.

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *