Widoczne pory

Opis problemu

Skóra jest największym narządem ludzkiego ciała. Jej grubość jest uzależniona od lokalizacji. W jej skład wchodzą trzy warstwy: naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna. Jest organem wydzielniczym, dlatego też w komórkach gruczołów łojowych zbierają się kropelki tłuszczu, jądra komórek ulegają degradacji i ostatecznie rozpadowi. Powstaje produkt złożony z tłuszczu i resztek komórek, tzw. łój.

Zapobiega on procesowi wysuszania skóry i zarazem jej nadmiernemu nawodnieniu. W przypadku skóry tłustej lub mieszanej następuje nadprodukcja łoju, przez co struktura skóry staje się nierówna i naturalnie niewidoczne gołym okiem pory stają się poszerzone i zauważalne.

poszerzone pory

Na zwiększone wydzielanie gruczołów łojowych ma wpływ degradacja hormonalna, czyli wydzielanie hormonów o działaniu androgennym i estrogennym. W przypadku problemu z rozszerzonymi porami skóry jednym z podstawowych elementów, który warto podkreślić jest wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji domowej oraz gabinetowej.

Kosmetyki stosowane przy skórach tłustej i mieszanej powinny zawierać substancje bakteriobójcze, regulujące wydzielanie sebum, ale jednocześnie nie przesuszające i nie naruszające warstwy ochronnej naskórka.

Czynniki determinujące

 • predyspozycje genetyczne
 • zaburzenia hormonalne
 • skóra tłusta lub mieszana
 • nieprawidłowa pielęgnacja
 • choroby przewlekłe
 • zażywane leki
 • nieprawidłowa dieta

Który zabieg wybrać?

Zachęcamy do zapoznania się z następującymi materiałami:

  Umów się na wizytę
  Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!

  Proponowane zabiegi na poszerzone pory

  wsparcie
  Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

   Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
   Przedstaw się *
   Wiadomość *