Mezoterapia mikroigłowa (Dermapen)

Wrocław i Warszawa

Mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem urządzenia DERMAPEN® opiera się na technologii automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł, co umożliwia wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry. Funkcja ta pozwala dobrać i kontrolować głębokość iniekcji w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, a dzięki wymiennym igłom zachowuje sterylność zabiegu.

Dermapen - najważniejsze informacje 
Cena:od 550 zł
Czas zabiegu:15-45 minut
Znieczulenie:maść znieczulająca
Reakcja skóry:zaczerwienienie, podrażnienie skóry
Rekonwalescencja:zazwyczaj około 3-5 dni
Sugerowana liczba zabiegów:3-6
Dostępność:Wrocław / Warszawa

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Na czym polega zabieg Dermapen
  • Wskazania
  • Jak przygotować się do zabiegu?
  • Przebieg zabiegu
  • Efekty zabiegu urządzeniem Dermapen
  • Przeciwwskazania
  • Specjaliści wykonujący zabieg i cena

  Na czym polega zabieg Dermapen

  Dzięki opatentowanej technologii wibrujących igieł urządzenie, w porównaniu do tradycyjnych metod stosowanych w mezoterapii, mezoterapia mikroigłowa odznacza się większą precyzją i efektywnością zabiegu oraz komfortem dla pacjenta.

  Większa skuteczność mezoterapii mikroigłowej osiągana jest za sprawą podniesienia stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów. Dermapen znacząco skraca również czas leczenia i powrotu pacjenta do normalnej aktywności. Cena mezoterapii mikroigłowej uzależniona jest przede wszystkim od obszaru zabiegowego.

  Wskazania

  • blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne
  • zwiotczała skóra
  • łysienie (jako terapia wspomagająca leczenie)
  • rany
  • zmarszczki i drobne bruzdy
  • rozszerzone pory
  • rozstępy

  Jak przygotować się do zabiegu?

  Przed zabiegiem mezoterapii mikroigłowej urządzeniem Dermapen należy dokładnie oczyścić okolicę poddawaną zabiegowi z wszelkich preparatów naniesionych wcześniej na skórę. Następnie nakładana jest maść znieczulająca EMLA, którą pozostawia się na  około 30 min. Oczyszczoną i znieczuloną skórę można poddać zabiegowi.

  Przebieg zabiegu

  Mechanizm działania techniki mikronakłuć za pomocą urządzenia Dermapen nie jest zbyt skomplikowany. Nakłuwając skórę bardzo cienkimi igłami powodujemy mikrourazy, które pobudzają skórę do samoleczenia i wyzwalają naturalne procesy regeneracyjne. Proces gojenia po mezoterapii mikroigłowej wygląda podobnie jak po normalnym skaleczeniu skóry, jednak nakłucia są tak minimalne, że nie są w stanie spowodować powstania blizny, a jedynie przebudowują skórę.

  Mikronakłuwanie najpierw pobudza naturalne czynniki wzrostu w skórze, następnie dochodzi do pobudzenia fibroblastów i produkcji włókien kolagenowych i elastyny, a w końcowej fazie tego procesu zachodzą procesy regeneracyjne. Przyspieszenie obrotu naskórka widoczne jest w postaci drobno płatowego złuszczania. Cały ten proces, zachodzący w skórze powoduje w efekcie jej pogrubienie i ujędrnienie, zmniejszenie widocznych zmarszczek i zwężenie porów.

  Bezpośrednio po zabiegu skóra wygląda tak jak na zdjęciu poniżej.

  Efekty zabiegu urządzeniem Dermapen

  • odżywienie i poprawa gęstości i elastyczności skóry
  • odmłodzenie skóry
  • spłycenie blizn potrądzikowych,
  • redukcja łysienia
  • przyspieszenie gojenia ran
  • poprawa wyglądu zmarszczek i drobnych bruzd
  • zmniejszenie wielkości porów
  • poprawa wyglądu rozstępów

  Należy pamiętać, że efekty zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Dermapen są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

  Przeciwwskazania

  • Ciąża i laktacja
  • Aktywne infekcje
  • Patologie skórne
  • Czynna choroba nowotworowa
  • Nieuregulowana cukrzyca
  • Stany zapalne skóry
  • Otwarte rany
  • Alergia na któryś ze składników substancji stosowanych do zabiegu
  • Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi

  Specjaliści wykonujący zabieg i cena

  Mezoterapię mikroigłową przeprowadzamy we Wrocławiu i w Warszawie.

  Mezoterapia mikroigłowa Wrocław

  Mezoterapia mikroigłowa Warszawa

  Cena mezoterapii mikroigłowej urządzeniem Dermapen uzależniona jest od obszaru poddawanego zabiegowi. Istnieje możliwość wykonania zabiegu łączonego np. na twarz i szyję, szyję i dekolt, bądź innego obszaru. Jeśli interesujący Cię obszar nie znajduje się w cenniku poniżej, skontaktuj się z nami i poproś o indywidualną wycenę.

  Mezoterapia mikroigłowa (cennik) 
  Twarz680 zł
  Szyja580 zł
  Dekolt580 zł
  Oczy550 zł
  Dłonie580 zł
  Twarz + szyja900 zł
  Twarz + szyja + dekolt1200 zł
  3 x Dermapen 4 na twarz1800 zł
  3 x Dermapen 4 na szyję1400 zł
  3 x Dermapen 4 na dekolt1400 zł
  3 x Dermapen 4 Twarz+szyja2400 zł
  3 x Dermapen 4 Twarz+szyja+dekolt3000 zł

  Konsultacje dotyczące mezoterapii mikroigłowej z wykorzystaniem urządzenia Dermapen u naszych kosmetologów są bezpłatne. W celu rezerwacji wizyty zapraszamy do kontaktu.

  W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

  Zachęcamy również do zapoznania się z artykułami:

  Jak często można robić zabieg Dermapen?

  Zabieg Dermapen wykonuje się w odstępach około 4 tygodniowych. W niektórych przypadkach odstęp może ulec wydłużeniu.

  Ile zabiegów mezoterapii mikroigłowej trzeba wykonać żeby zobaczyć efekt?

  W większości przypadków rekomenduje się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach około 4-tygodniowych. Niektóre problemy skórne mogą wymagać większej ilości zabiegów. O tym ile procedur należy wykonać powinien zadecydować specjalista po ocenie kondycji skóry.

  Jak długo utrzymuje się efekt mezoterapii mikroigłowej?

  Efekt zabiegu Dermapen uzależniony jest od stopnia zaawansowania problemu, z którym zgłosił się pacjent, jego stylu życia i indywidualnych predyspozycji. W celu uzyskania satysfakcjonujących efektów oraz dla podtrzymania odpowiedniego napięcia skóry warto wykonać serię zabiegów 1-2 razy do roku.

  Co jest lepsze - mezoterapia igłowa czy mikroigłowa?

  Obie terapie są bardzo skuteczne choć rekomendowane często ze względu na różne wskazania. Jeśli oprócz samego odżywienia skóry chcemy uzyskać efekt złuszczenia naskórka, wówczas lepszym rozwiązaniem jest terapia mikroigłowa w postaci Dermapena.

  Ile trwa mezoterapia mikroigłowa?

  Zabieg trwa około 30 min.

  Czy mezoterapia mikroigłowa jest w znieczuleniu?

  Dla lepszego komfortu podczas zabiegu stosuje się maść znieczulającą.

  Jak wygląda się po mezoterapii mikroigłowej?

  W większości przypadków skóra po zabiegu jest zaczerwieniona. Może pojawić się obrzęk utrzymujący się do 2-3 dni. Uczucie pieczenia zwykle ustępuje po kilku godzinach po zabiegu.

  Co lepsze dermapen czy laser frakcyjny?

  O tym, który zabieg jest lepszy dla naszej skóry powinien zadecydować specjalista. Zabieg dobiera się zwykle do stopnia zaawansowania problemu, z którym zgłosił się pacjent, jego trybu życia oraz oczekiwanych efektów. Jeśli chcemy wyłącznie odżywić skórę i lekko złuszczyć naskórek wówczas lepszym rozwiązaniem może być Dermapen, jeśli jednak w pierwszej kolejności zależy nam na złuszczeniu naskórka i spłyceniu nierówności wówczas lepiej sprawdzi się laser frakcyjny. Warto przy tego typu dylematach po prostu zaufać specjaliście i oddać się w jego ręce.

  Mezoterapia mikroigłowa kto może wykonywać zabieg?

  Rekomendujemy wykonywanie zabiegu Dermapen przez doświadczonych specjalistów (kosmetologów lub lekarzy medycyny estetycznej), w warunkach gabinetowych. Zabiegi przeprowadzane w domu, samodzielnie lub przez osoby niedoświadczone mogą doprowadzić do wystąpienia działań niepożądanych, w tym trudnych do leczenia infekcji.

  Jaki krem po mezoterapii mikroigłowej?

  Zalecane jest stosowanie kremu regeneracyjnego, który pozbawiony jest aktywnych substancji drażniących np. Cicalfate firmy Avene.

  Ile goi się skóra po Dermapenie?

  Obrzęk i zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni. Delikatne złuszczenie naskórka następuje zazwyczaj w 2-3 dobie po zabiegu. Zwykle po 5-7 dniach skóra jest już w pełni wygojona. U osób szczególnie wrażliwych, okres regeneracji naskórka może się wydłużyć.

  Kiedy można nałożyć makijaż po Dermapenie?

  Najlepszym rozwiązaniem jest zaprzestanie stosowania kosmetyków kolorowych do dnia całkowitego wygojenia się skóry. Jednak gdy nie jest to możliwe, nie jest wskazane nakładanie make upu przez minimum 24 h.

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!

   Alternatywne zabiegi

   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *