Mezoterapia mikroigłowa (Dermapen)

Wrocław i Warszawa

Mezoterapia mikroigłowa z wykorzystaniem urządzenia DERMAPEN® opiera się na technologii automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł, co umożliwia wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry. Funkcja ta pozwala dobrać i kontrolować głębokość iniekcji w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, a dzięki wymiennym igłom zachowuje sterylność zabiegu.

Mikronakłuwanie uruchamia mechanizmy regeneracyjne i procesy gojenia skóry. Aktywuje uwalnianie związków, które stymulują namnażanie i różnicowanie komórek, pobudzają neoangiogenezę (tworzenie nowych naczyń krwionośnych) i produkcję kolagenu. Mezoterapia mikroigłowa może stanowić bezpieczną metodę redukcji objawów starzenia skóry, rozstępów, blizn zanikowych i innych zmian.

Dermapen - najważniejsze informacje 
Cena:od 550 zł
Czas zabiegu:15-45 minut
Znieczulenie:maść znieczulająca
Reakcja skóry:zaczerwienienie, podrażnienie skóry
Rekonwalescencja:zazwyczaj około 3-5 dni
Sugerowana liczba zabiegów:3-6
Dostępność:Wrocław / Warszawa

Mikronakłucia wywołują mikrourazy, które aktywują reakcje zapalne i procesy naprawcze zmierzające do odnowy tkanek (nawet bez udziału substancji aktywnych).

Wielu autorów jest zgodnych, że mezoterapia mikroigłowa to prosty i minimalnie inwazyjny zabieg, który można łączyć z podaniem preparatów miejscowych.

Urządzenia do mikronakłuwania wytwarzają mikrokanaliki w skórze o ściśle określonej głębokości, które zamykają się w ciągu kilku minut.

    Poproś o konsultację
    Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
    Wybierz miasto
    WrocławWarszawa
    Zadzwoń lub napisz!
    Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
    • Na czym polega zabieg Dermapen
    • Wskazania
    • Jak przygotować się do zabiegu?
    • Przebieg zabiegu
    • Efekty zabiegu urządzeniem Dermapen
    • Czym różni się mezoterapia mikroigłowa od mezoterapii igłowej?
    • Ile trwa?
    • Narzędzia
    • Zalecenia przed zabiegiem
    • Procesy aktywowane przez mikronakłuwanie
    • Efekty
    • Zalecenia po zabiegu
    • Wskazania
    • Przeciwwskazania
    • Znieczulenie
    • Działania niepożądane
    • Specjaliści wykonujący zabieg i cena

    Na czym polega zabieg Dermapen

    Istotą mezoterapii mikroigłowej jest mikronakłuwanie. Kontrolowane, mechaniczne mikrouszkodzenia skóry mają na celu jej przebudowę.

    Dzięki opatentowanej technologii wibrujących igieł urządzenie, w porównaniu do tradycyjnych metod stosowanych w mezoterapii, mezoterapia mikroigłowa odznacza się większą precyzją i efektywnością zabiegu oraz komfortem dla pacjenta.

    Mezoterapia mikroigłowa polega na wykonaniu serii mikronakłuć skóry w taki sposób, by uzyskać równomierny efekt na całej powierzchni poddanej zabiegowi.

    Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje mechaniczne mikrourazy skóry w celu modyfikacji tkanek. Mikronakłucia uruchamiają kaskadę procesów naprawczych i mechanizmów, które – w mikroskali – przypominają fizjologiczne procesy gojenia. Można wyróżnić w nich trzy zasadnicze fazy: zapalną, proliferacji i remodelingu.

    Pod wpływem mikrouszkodzeń powierzchownych naczyń krwionośnych skóry dochodzi do aktywacji płytek krwi, uwalniania wielu czynników wzrostu i pobudzenia fibroblastów. Fibroblasty mają kluczowe znaczenie w procesach regeneracyjnych; są podstawowym źródłem włókien kolagenu i elastyny. Włókien, od których zależą fizyczne i mechaniczne właściwości skóry.

    Większa skuteczność mezoterapii mikroigłowej osiągana jest za sprawą podniesienia stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów. Dermapen znacząco skraca również czas leczenia i powrotu pacjenta do normalnej aktywności. Cena mezoterapii mikroigłowej uzależniona jest przede wszystkim od obszaru zabiegowego.

    Wskazania

    • blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne
    • zwiotczała skóra
    • łysienie (jako terapia wspomagająca leczenie)
    • rany
    • zmarszczki i drobne bruzdy
    • rozszerzone pory
    • rozstępy

    Jak przygotować się do zabiegu?

    Przed zabiegiem mezoterapii mikroigłowej urządzeniem Dermapen należy dokładnie oczyścić okolicę poddawaną zabiegowi z wszelkich preparatów naniesionych wcześniej na skórę. Następnie nakładana jest maść znieczulająca EMLA, którą pozostawia się na  około 30 min. Oczyszczoną i znieczuloną skórę można poddać zabiegowi.

    Przebieg zabiegu

    Mechanizm działania techniki mikronakłuć za pomocą urządzenia Dermapen nie jest zbyt skomplikowany. Nakłuwając skórę bardzo cienkimi igłami powodujemy mikrourazy, które pobudzają skórę do samoleczenia i wyzwalają naturalne procesy regeneracyjne. Proces gojenia po mezoterapii mikroigłowej wygląda podobnie jak po normalnym skaleczeniu skóry, jednak nakłucia są tak minimalne, że nie są w stanie spowodować powstania blizny, a jedynie przebudowują skórę.

    Mikronakłuwanie najpierw pobudza naturalne czynniki wzrostu w skórze, następnie dochodzi do pobudzenia fibroblastów i produkcji włókien kolagenowych i elastyny, a w końcowej fazie tego procesu zachodzą procesy regeneracyjne. Przyspieszenie obrotu naskórka widoczne jest w postaci drobno płatowego złuszczania. Cały ten proces, zachodzący w skórze powoduje w efekcie jej pogrubienie i ujędrnienie, zmniejszenie widocznych zmarszczek i zwężenie porów.

    Bezpośrednio po zabiegu skóra wygląda tak jak na zdjęciu poniżej.

    Efekty zabiegu urządzeniem Dermapen

    • odżywienie i poprawa gęstości i elastyczności skóry
    • odmłodzenie skóry
    • spłycenie blizn potrądzikowych,
    • redukcja łysienia
    • przyspieszenie gojenia ran
    • poprawa wyglądu zmarszczek i drobnych bruzd
    • zmniejszenie wielkości porów
    • poprawa wyglądu rozstępów

    Należy pamiętać, że efekty zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Dermapen są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

    Czym różni się mezoterapia mikroigłowa od mezoterapii igłowej?

    Mezoterapia klasyczna (igłowa) polega na wstrzykiwaniu odpowiednich substancji czynnych (np. witamin, mikroelementów, białek). Zabieg wykonuje się w warunkach sterylnych za pomocą igły i strzykawki. Sugerowano, że efektem mezoterapii igłowej może być zmniejszenie zmarszczek, poprawa elastyczności i kolorytu skóry twarzy.

    Podczas zabiegu mezoterapii igłowej wykonuje się wstrzyknięcia w warstwy skóry, deponując śródskórnie niewielkie ilości leku lub innej substancji czynnej. Śródskórne mikrodepozyty wiążą się ze spowolnionym wchłanianiem substancji aktywnej i wydłużeniem jej miejscowego działania.

    Podobnie jak w przypadku mikronakłuwania, wykonuje się zwykle serię zabiegów mezoterapii igłowej z zachowaniem kilkutygodniowego odstępu.

    Najważniejsza różnica między mezoterapią igłową a mikroigłową tkwi w ich istocie. W mikronakłuwaniu kluczowe znaczenie ma samo mechaniczne uszkodzenie skóry, które zapoczątkowuje szereg procesów zmierzających do regeneracji skóry. W mezoterapii igłowej miejscowe reakcje związane są z mechanizmem działania leku lub innej substancji aktywnej, częściowo również z mikrourazami spowodowanymi przez igłę.

    Po mezoterapii mikroigłowej czas rekonwalescencji z reguły jest podobny, jak po zabiegach mezoterapii igłowej.

    Ile trwa?

    Pojedynczy zabieg mezoterapii mikroigłowej trwa od 15 do 45 minut (najczęściej ok. pół godziny). Optymalne wyniki można uzyskać po kilku zabiegach.

    Indukowane przez mikronakłuwanie reakcje naprawcze potrzebują czasu. Pomiędzy kolejnymi zabiegami mezoterapii mikroigłowej należy zachować odstęp minimum 4 tygodni (niektórzy autorzy zalecają dłuższą przerwę, nawet do 8 tygodni).

    Efekty obserwuje się w ciągu kilku miesięcy – pojawiają się stopniowo. Uzyskane rezultaty zależą od wielu czynników, m.in. od cech indywidualnych i rodzaju problemów skórnych.

    Narzędzia

    Urządzenia automatyczne umożliwiają regulację długości mikroigieł (do 3 mm) oraz częstotliwości nakłuć; mogą pracować w różnych trybach prędkości. Na poziom sterylności zabiegu wpływają wymienne, jednorazowe wkłady (końcówki).

    W przypadku cyfrowych urządzeń (przypominających gruby długopis) mikronakłuwanie odbywa się poprzez pulsacyjne ruchy igieł, które wysuwają się z wymiennej końcówki. Technologia pulsujących igieł umożliwia penetrację naskórka pod kątem prostym, z uzyskaniem optymalnej głębokości i prędkości zabiegu.

    Kontrola długości igieł i głębokości wkłuć warunkuje precyzję procedury i umożliwia przeprowadzenie zabiegu na różnych obszarach skóry. Grubość skóry jest jednym z czynników decydujących o długości igieł. Głębokość mikronakłuć wywiera istotny wpływ na skuteczność i powodzenie zabiegu.

    U podstaw opracowania tej technologii legła potrzeba eliminacji problemów związanych ze zmiennym naciskiem i zróżnicowaną głębokością mikronakłuć.

    Zalecenia przed zabiegiem

    Przed zabiegiem zaleca się unikać czynników zwiększających ryzyko stanu zapalnego lub uszkodzenia skóry. Niewskazana jest np. świeża opalenizna – ze względu na ryzyko oparzeń słonecznych.

    Kilka dni przed mikronakłuwaniem warto odstawić preparaty drażniące, np. kwasy.

    Przed mezoterapią mikroigłową należy oczyścić skórę z produktów kosmetycznych.

    W przypadku aktywnej infekcji zabieg powinien zostać odroczony.
    W klinice, przed rozpoczęciem mikronakłuwania, skóra pacjenta jest oczyszczana. Zazwyczaj aplikuje się miejscowe znieczulenie (krem); po ok. 20 minutach zmywa się je środkiem odkażającym. Znieczulenie miejscowe nie jest konieczne.
    Mikronakłuwanie z wykorzystaniem urządzeń automatycznych poprzedza dobór optymalnych parametrów (długości igły, trybu pracy), zależnych m.in. od typu skóry i okolicy poddawanej zabiegowi. Np. skóra pokrywająca powierzchnie kostne (czoło, obszary okołooczodołowe) jest cieńsza i wymaga zastosowania krótszych igieł. W przypadku grubszej skóry lub bliznowacenia wykorzystywane są dłuższe igły.

    Procesy aktywowane przez mikronakłuwanie

    Podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej wykonuje się dziesiątki tysięcy mikronakłuć skóry twarzy (lub innych okolic).

    Mikronakłuwanie skóry aktywuje kontrolowaną reakcje zapalną. Po wniknięciu mikroigieł w skórę i uszkodzeniu powierzchownych naczyń krwionośnych, dochodzi do aktywacji płytek krwi. Niewielkie krwawienie obserwowane podczas zabiegów mezoterapii mikroigłowej jest niezbędne do zapoczątkowania procesów naprawczych.

    Wynikiem mikrouszkodzeń jest uwolnienie czynników wzrostu, prowadząc między innymi do różnicowania się fibroblastów czego następstwem jest tworzenie się kolagenu, elastyny

    Efekty

    Mezoterapię mikroigłową uznaje się za skuteczny i stosunkowo bezpieczny zabieg medycyny estetycznej, m.in. ze względu na małą inwazyjność, krótki okres rekonwalescencji i małą liczbę działań niepożądanych. Mikronakłuwanie można stosować jako samodzielną procedurę lub w skojarzeniu z innymi metodami. Dodatkowe korzyści można uzyskać, powtarzając zabiegi.

    Wśród obserwowanych efektów zabiegu wymienia się:

    • poprawę jakości skóry
    • redukcję zmarszczek
    • stymulacja produkcji kolagenu, co wpływa na poprawę grubości skóry.

    Wyniki badań wskazują, że mikronakłuwanie zwiększa penetrację substancji aktywnych. U pacjentów z bliznami zanikowymi (potrądzikowymi) uzyskano poprawę wyglądu blizn.

    Istnieją doniesienia o korzyściach zastosowania mikronakłuwania w leczeniu łysienia (zwłaszcza jako terapii wspomagającej lub metody podania substancji aktywnych). Według niektórych danych, mezoterapia mikroigłowa jest obiecującą metodą redukcji rozstępów.

    Mezoterapia mikroigłowa (stosowana samodzielnie lub w połączeniu ze środkami miejscowymi) może zmniejszać przebarwienia typu melasma (ostuda) i poprawiać jakość życia pacjentów.

    Jednak, ze względu na ograniczoną liczbę dowodów i publikacji, konieczne są dalsze badania, dobrze zaplanowane, również pod względem metodologicznym. Dzięki nim mikronakłuwanie będzie można zakwalifikować do opartych na dowodach metod leczenia blizn, zmarszczek i innych problemów dermatologicznych. W celu potwierdzenia uzyskanych danych potrzebne są badania kliniczne wysokiej jakości, z wykorzystaniem standardowych narzędzi pomiarowych i długich okresów obserwacji.

    Zalecenia po zabiegu

    Główne zalecenia pozabiegowe:

    • unikać ekspozycji na słońce
    • stosować krem fotoochronny
    • stosować kremy nawilżające i regeneracyjne (bez substancji drażniących)
    • przestrzegać podstawowych zasad higieny.

    Zazwyczaj tuż po zabiegu obserwuje się rumień (skutek rozszerzenia naczyń), punktowe krwawienie i łagodny obrzęk. Przez kilka godzin objawy, pieczenie i dyskomfort mogą przypominać oparzenie słoneczne.

    Minimum przez 24 godziny nie należy nakładać makijażu.

    Obrzęk zwykle utrzymuje się przez 2–3 dni (w niektórych przypadkach dłużej). Rumień i łagodne złuszczanie naskórka trwają do 5 dni. Zazwyczaj po tygodniu ustępują wszystkie objawy.

    Przez ok. 2 tygodnie należy unikać bezpośredniej ekspozycje na słońce; nie powinno się również stosować preparatów miejscowych o odczynie kwasowym lub zawierających alkohol.

    Wskazania

    Mezoterapia mikroigłowa zyskała popularność przede wszystkim jako zabieg anti-aging.

    Zdaniem wielu autorów, mikronakłuwanie – poprzez intensywną stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu – pobudza przebudowę skóry. Zapoczątkowany zostaje proces złożony z trzech faz: zapalenia, proliferacji i remodelingu.

    Wyniki badań wskazują, że w wyniku procesów indukowanych przez mezoterapię mikroigłową, dochodzi do pogrubienia naskórka, zwiększenia syntezy i odkładania kolagenu.

    Wśród wskazań do mezoterapii mikroigłowej wymienia się:

    • drobne zmarszczki
    • przebarwienia
    • objawy fotostarzenia
    • utrata napięcia skóry
    • blizny i rozstępy
    • łysienie.

    Podczas zabiegu można aplikować substancje czynne (witaminy, peptydy i in.). Mikronakłucia ułatwiają ich wchłanianie i transport w głąb skóry.

    Przeciwwskazania

    Mikronakłuwanie jest bezpieczną i mało inwazyjną procedurą, ale po zabiegu mogą wystąpić działania niepożądane. By zminimalizować ich ryzyko, do zabiegu nie powinno się kwalifikować pacjentów z aktywnymi infekcjami skóry, zaostrzeniem trądziku, czynną opryszczką wargową lub innymi zmianami w obszarze zabiegowym.

    Wśród przeciwwskazań do mikronakłuwania wymienia się:

    • Ciąża i laktacja
    • Aktywne infekcje
    • Patologie skórne
    • Czynna choroba nowotworowa
    • Nieuregulowana cukrzyca
    • Stany zapalne skóry
    • Otwarte rany
    • Alergia na któryś ze składników substancji stosowanych do zabiegu
    • Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
    • skłonność do bliznowców
    • przewlekłe choroby skóry z dodatnim objawem Köbnera – nawet niewielki uraz może wywołać zmiany łuszczycowe (łuszczyca, liszaj płaski)
    •  choroby autoimmunologiczne
    • immunosupresja.

    Wymienione stany patologiczne mogą zmniejszać skuteczność mikronakłuwania lub ograniczyć przewidywalność efektów zabiegu.
    Zdaniem niektórych autorów, przeciwwskazaniem do mezoterapii mikroigłowej jest stosowanie antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych).

    Wskazana jest ostrożność w przypadku pacjentów po innych zabiegach medycyny estetycznej, obejmujących podobny obszar (zwłaszcza po podaniu toksyny botulinowej).

    Znieczulenie

    Dla komfortu zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu skóry. Preparat znieczulający ma postać kremu zawierającego:

    • lidokainę, która należy do podstawowych leków znieczulających miejscowo
    • prylokainę, która wykazuje wolniejsze, ale dłuższe działanie od lidokainy.

    Lidokaina i prylokaina to związki amidowe, które blokują kanały jonów sodu i hamują przewodzenie bodźców bólowych w neuronach.

    Znieczulenie powierzchniowe uzyskuje się przez aplikację preparatu na powierzchnię skóry. Efektem jest zniesienie czucia bólu (także dotyku, zimna i ciepła).

    W niektórych przypadkach (próg bólu czy rodzaj urządzenia),nie ma konieczności stosowania znieczulenia. Decyzję o tym podejmuje specjalista w porozumieniu z pacjentem.

    Działania niepożądane

    Do najczęściej zgłaszanych działań niepożądanych należą objawy przejściowe:

    • rumień/obrzęk i ból
    • przebarwienia skóry
    • suchość skóry/złuszczanie naskórka
    • powiększenie węzłów chłonnych
    • kontaktowe zapalenie skóry z podrażnienia.

    Odnotowano również (rzadsze) trwałe/długookresowe objawy niepożądane, takie jak: przebarwienia pozapalne (PIH), blizny, reakcje ziarniniakowe.

    Ostrożność należy zachować, jeśli występują czynniki zwiększające ryzyko zdarzeń niepożądanych, takie jak: ciemna karnacja (fototypy skóry IV–VI), alergia na metal.

    Według dostępnych danych, niektóre odnotowane przebarwienia pozapalne mogły być skutkiem nieprzestrzegania zaleceń (brak ochrony przed promieniowaniem słonecznym po zabiegu). Niektóre blizny mogły powstać w wyniku nieprawidłowej techniki mikronakłuwania. W literaturze opisano również przypadek zastosowania preparatu miejscowego nieprzeznaczonego do podawania w tej technice (mikronakłuwania). W innym opisanym przypadku wykorzystano substancję, która już wcześniej wywołała reakcję nadwrażliwości u pacjenta.

    Dlatego, zdaniem wielu autorów, istnieje konieczność opracowania klarownych, opartych na dowodach wytycznych, które zminimalizują ryzyko działań niepożądanych i powikłań.

    Specjaliści wykonujący zabieg i cena

    Mezoterapię mikroigłową przeprowadzamy we Wrocławiu i w Warszawie.

    Mezoterapia mikroigłowa Wrocław

    Mezoterapia mikroigłowa Warszawa

    Cena mezoterapii mikroigłowej urządzeniem Dermapen uzależniona jest od obszaru poddawanego zabiegowi. Istnieje możliwość wykonania zabiegu łączonego np. na twarz i szyję, szyję i dekolt, bądź innego obszaru. Jeśli interesujący Cię obszar nie znajduje się w cenniku poniżej, skontaktuj się z nami i poproś o indywidualną wycenę.

    Mezoterapia mikroigłowa (cennik) 
    Twarz680 zł
    Szyja580 zł
    Dekolt580 zł
    Oczy550 zł
    Dłonie580 zł
    Twarz + szyja900 zł
    Twarz + szyja + dekolt1200 zł
    3 x Dermapen 4 na twarz1800 zł
    3 x Dermapen 4 na szyję1400 zł
    3 x Dermapen 4 na dekolt1400 zł
    3 x Dermapen 4 Twarz+szyja2400 zł
    3 x Dermapen 4 Twarz+szyja+dekolt3000 zł

    Konsultacje dotyczące mezoterapii mikroigłowej z wykorzystaniem urządzenia Dermapen u naszych kosmetologów są bezpłatne. W celu rezerwacji wizyty zapraszamy do kontaktu.

    W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

    Zachęcamy również do zapoznania się z artykułami:

    Jak często można robić zabieg Dermapen?

    Zabieg Dermapen wykonuje się w odstępach około 4 tygodniowych. W niektórych przypadkach odstęp może ulec wydłużeniu.

    Ile zabiegów mezoterapii mikroigłowej trzeba wykonać żeby zobaczyć efekt?

    W większości przypadków rekomenduje się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach około 4-tygodniowych. Niektóre problemy skórne mogą wymagać większej ilości zabiegów. O tym ile procedur należy wykonać powinien zadecydować specjalista po ocenie kondycji skóry.

    Jak długo utrzymuje się efekt mezoterapii mikroigłowej?

    Efekt zabiegu Dermapen uzależniony jest od stopnia zaawansowania problemu, z którym zgłosił się pacjent, jego stylu życia i indywidualnych predyspozycji. W celu uzyskania satysfakcjonujących efektów oraz dla podtrzymania odpowiedniego napięcia skóry warto wykonać serię zabiegów 1-2 razy do roku.

    Co jest lepsze - mezoterapia igłowa czy mikroigłowa?

    Obie terapie są bardzo skuteczne choć rekomendowane często ze względu na różne wskazania. Jeśli oprócz samego odżywienia skóry chcemy uzyskać efekt złuszczenia naskórka, wówczas lepszym rozwiązaniem jest terapia mikroigłowa w postaci Dermapena.

    Ile trwa mezoterapia mikroigłowa?

    Zabieg trwa około 30 min.

    Czy mezoterapia mikroigłowa jest w znieczuleniu?

    Dla lepszego komfortu podczas zabiegu stosuje się maść znieczulającą.

    Jak wygląda się po mezoterapii mikroigłowej?

    W większości przypadków skóra po zabiegu jest zaczerwieniona. Może pojawić się obrzęk utrzymujący się do 2-3 dni. Uczucie pieczenia zwykle ustępuje po kilku godzinach po zabiegu.

    Co lepsze dermapen czy laser frakcyjny?

    O tym, który zabieg jest lepszy dla naszej skóry powinien zadecydować specjalista. Zabieg dobiera się zwykle do stopnia zaawansowania problemu, z którym zgłosił się pacjent, jego trybu życia oraz oczekiwanych efektów. Jeśli chcemy wyłącznie odżywić skórę i lekko złuszczyć naskórek wówczas lepszym rozwiązaniem może być Dermapen, jeśli jednak w pierwszej kolejności zależy nam na złuszczeniu naskórka i spłyceniu nierówności wówczas lepiej sprawdzi się laser frakcyjny. Warto przy tego typu dylematach po prostu zaufać specjaliście i oddać się w jego ręce.

    Mezoterapia mikroigłowa kto może wykonywać zabieg?

    Rekomendujemy wykonywanie zabiegu Dermapen przez doświadczonych specjalistów (kosmetologów lub lekarzy medycyny estetycznej), w warunkach gabinetowych. Zabiegi przeprowadzane w domu, samodzielnie lub przez osoby niedoświadczone mogą doprowadzić do wystąpienia działań niepożądanych, w tym trudnych do leczenia infekcji.

    Jaki krem po mezoterapii mikroigłowej?

    Zalecane jest stosowanie kremu regeneracyjnego, który pozbawiony jest aktywnych substancji drażniących np. Cicalfate firmy Avene.

    Ile goi się skóra po Dermapenie?

    Obrzęk i zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni. Delikatne złuszczenie naskórka następuje zazwyczaj w 2-3 dobie po zabiegu. Zwykle po 5-7 dniach skóra jest już w pełni wygojona. U osób szczególnie wrażliwych, okres regeneracji naskórka może się wydłużyć.

    Kiedy można nałożyć makijaż po Dermapenie?

    Najlepszym rozwiązaniem jest zaprzestanie stosowania kosmetyków kolorowych do dnia całkowitego wygojenia się skóry. Jednak gdy nie jest to możliwe, nie jest wskazane nakładanie make upu przez minimum 24 h.

      Umów się na wizytę
      Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
      Wybierz miasto
      WrocławWarszawa
      Zadzwoń lub napisz!

      Alternatywne zabiegi

      wsparcie
      Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

        Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
        Przedstaw się *
        Wybierz miasto *
        WrocławWarszawa
        Wiadomość *