Peeling glikolowy

Jak działa peeling glikolowy?

Rozróżniamy peelingi głębokie, średniej głębokości oraz płytkie stosowane w gabinetach kosmetycznych. Peelingi powierzchowne stosuje się w obrębie naskórka, średniogłębokie obejmują cały naskórek i górną warstwę skóry natomiast peelingi głębokie sięgają do głębszych warstw skóry. Peelingi powierzchowne nie tylko wygładzają ciało, usuwając martwy naskórek, ale również dają uczucie świeżości i czystości, bo głęboko oczyszczają pory. Ponadto przywracają skórze ładny koloryt – ich stosowanie pobudza bowiem krążenie w naczyniach krwionośnych, poprawia dotlenienie każdej komórki. Peeling średni i głęboki może być wykonany jedynie przez wyszkolonego specjalistę. Peelingi stosowane są w leczeniu skóry łojotokowej, trądzikowej, ze zmianami potrądzikowymi jak blizny i przebarwienia, zaburzeniach rogowacenia, a także w leczeniu zmarszczek i nierówności skóry.

Peeling glikolowy

Jest to formuła na bazie kwasu glikolowego połączonego z ekstraktem  z rumianku, olejkami z prymuli, orchidei i hydrolysed colastin. Dzięki takiemu składowi maska nie powoduje podrażnienia, bólu i nadmiernego uczucia pieczenia. Stosowany jako peeling powierzchniowy przy programie odmładzania skóry lub jako oddzielny zabieg.

Poprzez działanie ściągające powoduje redukcję zrogowaciałej warstwy naskórka, zmniejsza nadmiar łoju skórnego, usuwa pozostałości keratyny i tłustość skóry poddawanej zabiegowi.

Wskazania

 • Skóra wrażliwa
 • Skóra mieszana
 • Skóra tłusta z trądzikiem
 • Trądzik młodzieńczy
 • Nieregularne przebarwienia
 • Rozszerzone pory
 • Nadmiar łoju skórnego

Jak się przygotować do zabiegu

 • na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę. Nie należy także opalać skóry ani stosować środków samoopalających
 • 2 tygodnie przed peelingiem wskazane jest przygotowanie skóry do zabiegu poprzez stosowanie jednego z kremów zawierających AHA w stężeniu 8-10% – obniżają pH skóry z 5,5 do 4,5 powodując, że właściwy zabieg jest bardziej efektywny i ujawnia się ewentualna nadwrażliwość na kwas glikolowy. Należy stosować również kremy zawierające hydroquinon lub inne związki wybielające – w przypadku leczenia przebarwień, właściwy preparat pomoże dobrać specjalista kwalifikujący do zabiegu
 • mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu

Przebieg zabiegu z użyciem kwasu glikolowego

Przed zabiegiem należy ubrać specjalny czepek bądź opaskę na głowę, szyja i dekolt natomiast pozostają zakryte. Skóra jest dokładnie oczyszczona z makijażu. Następnie odbywa się odtłuszczenie powierzchni skóry za pomocą specjalnego płynu pre-peel. Delikatne miejsca, jak okolice oczu i ust zabezpiecza się, nakładając cienką warstwę wazeliny. By zmniejszyć dyskomfort pacjenta i złagodzić odczucie pieczenia i palenia skóry można włączyć wentylator chłodzący. Następnie nakładana zostaje substancja aktywna. Istnieją różne stężenia i pH kwasu glikologwego: 20%, 35%, 50% i 70%. PH waha się w granicach: 1,6 do 0,6. Na całą powierzchnię zabiegową nakłada się specjalnym pędzelkiem preparat, po czym następuje proces złuszczania warstw naskórka. Czas ekspozycji trwa ok. 5 min i uzależniony wrażliwością osobniczą pacjenta. Ostatnim etapem zabiegu jest neutralizacja kwasu preparatem post-peel.

Zabieg powinien być powtarzany od 6 do 8 razy w odstępie co 12-15 dni lub w trybie ustalonym przez specjalistę w zależności od wskazań.

Efekty peelingu glikolowego

 • redukcja zrogowaciałej warstwy naskórka
 • redukcja nadmiaru łoju skórnego
 • usunięcie pozostałości keratyny i tłustości skóry
 • rozjaśnienie plam barwnikowych
 • korekcja drobnych zmarszczek

Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w klinice.

Przeciwwskazania

 • uszkodzenia oraz procesy zapalne
 • opryszczka
 • ciąża
 • podrażniona i wrażliwa skóra
 • skóra tuż po depilacji

Specjaliści wykonujący zabieg i cena procedury

Zabieg oczyszczania skóry za pomocą kwasu glikolowego wykonujemy w klinice we Wrocławiu i Warszawie.

Bezpłatne konsultacje przeprowadzane są przez naszych ekspertów:

we Wrocławiu –  Aleksandrę Duczmal oraz Magdalenę Łączek
w Warszawie – Elenę Bodnariuk

W celu umówienia się na wizytę zapraszamy do kontaktu.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułami:

Peeling glikolowy - cena

Cena peelingu glikolowego uzależniona jest od obszaru poddawanego terapii. Koszt procedury w zależności od obszaru rozpoczyna się od 110 zł.

Peelingi medyczne (cennik) 
Kwas migdałowy - twarzod 150 zł
Kwas glikolowy - twarzod 110 zł
Kwas pirogronowy - twarzod 170 zł
Yellow peel - twarzod 550 zł
TCA (blizny, keratoza, rozstępy)od 150 zł
Kwas salicylowo-azelainowy (Azelan)220 zł
Perfect Derma Peel900 zł
Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Alternatywne zabiegi