Silhouette Soft

chirurgia plastyczna

Opis technologii Silhouette Soft

Dwukierunkowe szwy Silhouette z wchłanialnymi stożkami:

Każdy szew Silhouette Soft® wykonany jest z przeźroczystego materiału i ośmiu wchłanialnych stożków, które zakotwiczają się głęboko w tkance, tworząc napięcie i podnosząc zwiotczałą tkankę. Nici wykonane są z kwasu polimlekowego i kwasu glikolowego, dzięki czemu są całkowicie absorbowane przez organizm. Wszystkie produkty Silhouette Soft® są wytwarzane w fabryce w Michigan (USA), gdzie znajdują się pod ścisłą kontrolą i nadzorem sanitarnym.

silhouettesoft

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!

  Wskazania

  Zabieg Silhouette Soft® doskonale sprawdza się w przypadku zwiotczenia tkanek oraz braku jędrności skóry. Za sprawą wchłanialnych nici możliwe jest przeprowadzenie nieinwazyjnego liftingu skóry w okolicy żuchwy i kości jarzmowych, liftingu szyi oraz brwi. Ponadto nici wykorzystywane są również do nieinwazyjnego modelowania (zwężenia) czubka nosa.

  Procedura może zostać przeprowadzona u pacjentów z każdym typem skóry, również u osób ze skórą wrażliwą, skłonną do alergii (reakcje alergiczne na materiał, z którego wykonane są szwy zdarzają się bardzo rzadko).

  Jak przygotować się do zabiegu

  Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem specjalistą, którego zadaniem jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań. Ustalony zostanie wówczas również obszar ciała, na którym zostanie przeprowadzany zabieg.

  Przebieg zabiegu

  Celem zabiegu jest poprawa wyglądu oraz napięcie okolicy poddawanej zabiegowi za pomocą dwukierunkowych szwów Silhouette Soft®. Sama procedura jest krótka, trwa 30 – 45 min. Przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, które podawane jest w punktach wejścia i wyjścia szwów.

  Zabieg nie wymaga żadnych nacięć ani szycia chirurgicznego. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, jednakże są to objawy w pełni tolerowane. Od razu po zabiegu pacjent opuszcza placówkę. Po dwóch dniach można powrócić do codziennych aktywności. Na ostateczny efekt liftingu, bez widocznych blizn czy innych niekorzystnych pozostałości, czeka się około dwóch tygodni.

  Miejsce poddane zabiegowi Silhouette Soft® może być lekko opuchnięte i tkliwe. Efekty utrzymują się od 12 – 18 miesięcy i są widoczne od razu po zabiegu. To, jak długo utrzyma się efekt stanowi kwestię indywidualną, zależy bowiem od wielu czynników, między innymi od wieku, predyspozycji oraz stylu życia pacjenta. Uzyskane dzięki Silhouette Soft® rezultaty mogą zostać udoskonalone o inne zabiegi, takie jak kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa.

  Po zabiegu:

  • Przez pierwsze trzy noce należy spać na plecach.
  • Wskazane jest, aby w pierwszych sześciu godzinach po zabiegu stosować zimne okłady leczonych obszarów
  • Zaleca się, aby unikać wszelkiego ryzyka powstania urazu twarzy.
  • Należy ograniczyć mimikę twarzy w ciągu pierwszych trzech tygodni po zabiegu.
  • Twarz i włosy można myć bez żadnych przeciwwskazań.
  • Wskazane jest, aby zminimalizować ruchy mimiczne twarzy w ciągu pierwszego tygodnia po zabiegu oraz unikać mocnych ruchów mimicznych w ciągu następnych trzech tygodni.
  • Unikaj żucia twardych produktów oraz energicznego otwierania ust w okresie 4 tygodni po zabiegu.

  twarz

  Silhouette Soft® - efekty

  Procedura ta skutecznie hamuje proces starzenia, podnosząc zwiotczałą tkankę oraz przywracając dawny owal twarzy. Dzięki procedurze z wykorzystaniem wchłanialnych nici Silhouette Soft® możliwe jest wygładzenie bruzd nosowo-wargowych, napięcie skóry dolnych partii twarzy, poprawienie owalu twarzy oraz wymodelowanie policzków.

  Poprzez zastosowanie Silhouette Soft® osiąga się zdumiewające efekty, bez konieczności poddawania się skomplikowanym zabiegom, bez hospitalizacji i długiej rekonwalescencji, przez co zabieg cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet i mężczyzn na całym świecie. Efekty są natychmiastowe, bez nacięć i widocznych śladów wprowadzania nici. Po zabiegu pacjent może wrócić do normalnych aktywności.

  Przeciwwskazania

  Przeprowadzenie procedury jest niewskazane u pacjentów z alergią lub udowodnionymi reakcjami negatywnymi na używane do zabiegu biomateriały.

  Cena zabiegu

  Cena zabiegu Silhouette Soft® uzależniona jest od liczby użytych nici i waha się w granicach 2000 zł – 5500 zł.

  Procedurę wykonujemy we Wrocławiu i w Warszawie.

  Pacjentów zainteresowanych konsultacją z lekarzem zapraszamy do kontaktu.

  Zachęcamy również do zapoznania się z następującymi materiałami:

  Alternatywne zabiegi

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wiadomość *