Leczenie ginekomastii / lipomastii

chirurgia plastyczna

Na czym polega zabieg leczenia ginekomastii

W leczeniu ginekomastii postępowanie chirurga zależne jest od rodzaju ginekomastii, której podłożem może być rozrost tkanki gruczołowej lub tłuszczowej. W przypadku tej pierwszej zabieg będzie polegał na usunięciu całego gruczołu, natomiast sama tkanka tłuszczowa może zostać zredukowana dzięki liposukcji.

Steatomastia, czy inaczej lipomastia związana jest często z nadwagą lub otyłością, stąd należy zaznaczyć, że w przypadku dużej nadwagi w pierwszej kolejności zaleca się dietę i ćwiczenia, a operacja zostaje odroczona do czasu osiągnięcia prawidłowej masy ciała. Zdarza się, że ginekomastia spowodowana jest zarówno rozrostem tkanki tłuszczowej, jak i gruczołu, wówczas zabieg polega w pierwszej kolejności na usunięciu tłuszczu za pomocą liposukcji, a następnie wycięciu gruczołu.

W przypadku dużych, obwisłych piersi leczenie chirurgiczne należy uzupełnić o wycięcie nadmiaru skóry i przesunięcie otoczki ku górze. Dzięki zastosowaniu dostępnych nam metod -liposukcji laserowej Smartlipo oraz liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo – plastykę przeprowadza się rzadko, bowiem metody te obkurczają skórę poprzez stymulację włókien elastycznych. Jeśli ginekomastia związana jest z chorobami mającymi podłoże hormonalne, wówczas leczona jest przede wszystkim farmakologicznie. Po wyleczeniu pacjenta lekarz może zalecić zabieg poprawiający estetykę ciała.

Leczenie ginekomastii / lipomastii - podstawowe informacje 
Cena:Mikroginekomastia 4500 zł - 6500 zł
Ginekomastia tłuszczowa 6000 zł - 8500 zł
Ginekomastia gruczołowa 6000 zł - 8500 zł
Ginekomastia mieszana 8000 zł - 9500 zł
Ginekomastia olbrzymia z redukcją skóry od 10000 zł
Czas zabiegu:1-2 h
Znieczulenie:miejscowe lub ogólne
Rekonwalescencja:zazwyczaj około 2 - 6 tygodni
Efekty:zwykle efekt zabiegu widoczny jest po upływie około 6 miesięcy
Dostępność:Wrocław

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!

  Wskazania do zabiegu

  Wskazaniem do chirurgicznego leczenia ginekomastii jest przerost tkanki tłuszczowej oraz gruczołowej piersi u mężczyzn.

  Jak przygotować się do zabiegu

  Ginekomastia może występować na tle fizjologicznym lub patologicznym. Ta pierwsza zwykle dotyczy chłopców w wieku dojrzewania i ustępuje samoistnie w ciągu kilku miesięcy bądź osób starszych, co związane jest z procesem starzenia. Inaczej jest w przypadku ginekomastii związanej z jakąś patologią, np. otyłością czy zmniejszeniem wytwarzania androgenów (hipogonadyzm) czy  której przyczyną może być poważne schorzenie jak nowotwór, nadczynność tarczycy czy choroby wątroby lub nerek.

  Podstawą leczenia jest wywiad z lekarzem oraz badanie fizykalne. Po zakwalifikowaniu pacjenta do leczenia chirurgicznego należy wykonać serię badań zaleconych przez lekarza oraz stosować się do zaleceń przedzabiegowych.

  Przebieg zabiegu

  Zabieg chirurgicznego leczenia ginekomastii polega w pierwszym etapie na odessaniu tkanki tłuszczowej, a kaniulę wprowadza się najczęściej z cięcia w fałdzie podpiersiowym. Gdy jednak po zastosowaniu liposukcji nadal wyczuwalne jest pod otoczką zgrubienie stanowiące tkankę gruczołową, zabieg poszerza się o jej wycięcie. Wykonuje się wówczas cięcie w fałdzie podpiersiowym, pod pachą lub na granicy otoczki i skóry otaczającej, a następnie usuwa nadmiernie rozrośnięty gruczoł.

  W przypadku dużych, obwisłych piersi zachodzi konieczność wycięcia nadmiaru skóry i przesunięcia otoczki ku górze. Tę plastykę wykonuje się niezwykle rzadko, gdyż podczas liposukcji skóra ulega znacznemu obkurczeniu poprzez pobudzenie jej włókien elastycznych.

  Po zabiegu usuniętą tkankę gruczołową można poddać badaniu histopatologicznemu w celu wykluczenia zmian nowotworowych.

  Efekty leczenia ginekomastii

  Liposukcja piersi i/lub wycięcie tkanki gruczołowej poprawi wygląd piersi, ich kształt oraz wielkość, a także napnie skórę, przywracając męski wygląd klatki piersiowej.

  Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

  Zdjęcia przed i po

  Przeciwwskazania

  • otyłość
  • nadużywanie alkoholu
  • zażywanie pewnych grup leków, np. anabolików
  • choroby przewlekłe i ciężkie, takie jak cukrzyca, choroby serca czy zaburzenia krzepliwości krwi

  Lekarze wykonujący zabieg i cena

  Cena leczenia ginekomastii uzależniona jest od stopnia zaawansowania problemu i zastosowanego znieczulenia i waha się w granicach 4500 zł – 9500 zł. W przypadku ginekomastii olbrzymiej z koniecznością redukcji skóry cena wynosi od 10000 zł.

  Procedurę wykonujemy w placówce we Wrocławiu, a specjalistami zajmującymi się leczeniem problemu są:

  Pacjentów borykających się z problemem ginekomastii lub lipomastii i zainteresowanych konsultacją z lekarzem zapraszamy do kontaktu.

  Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wiadomość *