Liposukcja

chirurgia plastyczna Wrocław

Opis technologii

Dzięki zabiegowi odsysania tłuszczu mogą się spełnić marzenia o pięknie wymodelowanej, smukłej sylwetce. Pacjentki przychodzące do gabinetu chirurga najczęściej proszą o usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z kolan i ud. Brzuch i pośladki znajdują się na drugim miejscu pod względem częstotliwości wykonywanych zabiegów. Do chirurgów zgłaszają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcący wykonać liposukcję.

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Opis technologii
  • Wskazania
  • Jak przygotować się do zabiegu
  • Przebieg zabiegu
  • Efekty
  • Przeciwwskazania
  • Specjaliści wykonujący zabieg i cena procedury

  Wskazania

  • Miejscowe zlokalizowanie tkanki tłuszczowej

  Jak przygotować się do zabiegu

  Liposukcja to poważny zabieg chirurgiczny, dlatego poprzedza go dokładna konsultacja z lekarzem chirurgiem. W jej trakcie omawiane są oczekiwane i możliwe do uzyskania efekty, wykluczane są ewentualne przeciwwskazania oraz zlecone zostają badania: krwi, EKG oraz prześwietlenie klatki piersiowej. Na sześć godzin przed zabiegiem nie można nic jeść ani pić.

  Przebieg zabiegu

  Zabieg liposukcji wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Obecnie stosujemy 2 metody odsysania tkanki tłuszczowej. Pierwsza metoda polega na zastosowaniu roztworu zmiękczającego oraz strzykawki. Najpierw w tkankę tłuszczową wstrzykuje się roztwór soli fizjologicznej, lidokainy i adrenaliny. Potem w nacięcia skóry wprowadzane są kaniule i strzykawką usuwany jest tłuszcz. Zaletą tej metody jest to, że doświadczony chirurg potrafi dzięki niej ładnie wymodelować sylwetkę. Mniejsze jest też ryzyko powstania po zabiegu nierówności na skórze. Jednak w ten sposób można usunąć do 2 litrów tłuszczu. Procedura ta trwa około 2-3 godzin.

  Druga metoda wykorzystuje roztwór zmiękczający oraz pompę ssącą. Chirurg wstrzykuje w tkankę tłuszczową roztwór soli fizjologicznej, lidokainy i adrenaliny, który zmiękcza tłuszcz, ułatwiając jego odsysanie. Ponadto preparat ten obkurcza naczynia krwionośne, dzięki czemu ograniczone zostaje ryzyko powstania po operacji wylewów podskórnych i siniaków. Następnie lekarz nacina ciało i w milimetrowe nacięcia wprowadza pod skórę kaniule, które, podłączone do pompy próżniowej, wysysają tłuszcz. Zaletą tej procedury jest to, że pozwala ona podczas jednego zabiegu odessać dużo tkanki tłuszczowej (nawet do 3 litrów). Jednak nie jest to najdokładniejszy sposób – ryzyko powstania podskórnych nierówności jest większe niż w przypadku zastosowania innych metod. Zabieg trwa od 2 do 6 godzin.

  Obecnie odchodzi się od używania ultradźwięków w połączeniu z pompą ssącą do usuwania tkanki tłuszczowej. Metoda zwiększa ryzyko oparzenia skóry (nagrzewanie się końcówki sondy emitującej ultradźwięki) oraz powoduje większy uraz tkanek (rozerwanie naczyń, dłuższe krwawienie). Zwiększa też ryzyko powstania zatorów tłuszczowych.

  Efekty

  Efekty liposukcji widoczne są od razu po zabiegu, jednak przez 4 – 6 tygodni w okolicy zabiegowej może utrzymywać się opuchlizna. Przez 3 miesiące po operacji należy nosić specjalną bieliznę uciskową, która masuje skórę i zapobiega powstawaniu krwiaków. Odessany tłuszcz został usunięty na zawsze, ale żeby uniknąć powstania nowych „wałeczków” zaleca się stosowanie zbilansowanej diety oraz regularne ćwiczenia. Dzięki liposukcji sylwetka zostaje skutecznie wymodelowana.

  Przeciwwskazania

  • Cukrzyca
  • Choroby układu krążenia
  • Choroby układu oddechowego
  • Nadczynność tarczycy
  • Zaburzenia krzepliwości krwi
  • Aktywne infekcje
  • Wirusowe zakażenie wątroby
  • HIV

  Specjaliści wykonujący zabieg i cena procedury

  Cena liposukcji uzależniona jest od stopnia zaawansowania problemu i zastosowanego znieczulenia. Wycena procedury możliwa jest dopiero podczas bezpośredniej konsultacji ze specjalistą.

  Procedurę wykonujemy we Wrocławiu, a specjalistą wykonującym zabieg jest dr n. med. Wojciech Rybak.

  Pacjentów borykających się z problemem i zainteresowanych konsultacją z lekarzem zapraszamy do kontaktu.

  Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!

   Alternatywne zabiegi

   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *