Plastyka brzucha

chirurgia plastyczna

Opis technologii

Plastyka brzucha to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który najczęściej wykonuje się z powodu nadmiaru skóry na skutek ciąży lub znacznej utraty masy ciała. Usunięcie nadmiaru skóry na brzuchu pozwala pozbyć się zbędnej tkanki, a tym samym stracić centymetry w obwodzie i poprawić jakość skóry, szczególnie jeśli w operowanej przez chirurga plastycznego partii brzucha znajdują się rozstępy. W czasie operacji plastycznej brzucha można zredukować tkankę tłuszczową oraz wzmocnić osłabione mięśnie brzucha.

Usunięcie nadmiaru skóry na brzuchu - wskazania

 • nadmiar skóry w okolicy brzucha po ciąży,
 • nadmiar skóry powstały w wyniku znacznej utraty masy ciała,
 • rozległe rozstępy w dolnej okolicy brzucha.

Jak przygotować się do operacji plastycznej brzucha?

Plastyka brzucha jest zabiegiem chirurgicznym, inwazyjnym i przed jego wykonaniem niezbędne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych. Przed operacją odbywa się wnikliwa konsultacja z chirurgiem plastycznym. W jej trakcie omawiane są oczekiwane rezultaty oraz wykluczane są przeciwwskazania.

Ponieważ plastyka brzucha wykonywana jest w znieczuleniu międzyoponowym lub ogólnym dotchawicznym, nie wolno jeść ani pić 6 godzin przed przystąpieniem do procedury.

Plastyka brzucha - przebieg zabiegu

Cięcia chirurgiczne przy plastyce brzucha zlokalizowane są wokół pępka i w dole brzucha, czasami konieczne jest pionowe cięcie łączące pępek z cięciem poprzecznym. Zwykle cięcie jest w kształcie kotwicy i sięga od jednego kolca biodrowego do drugiego. Powłoki brzuszne odwarstwia się na całej powierzchni aż do dolnych żeber, mięśnie zbliża się, a nadmiar tkanki tłuszczowej wycina, tworzy się też nowe miejsce na pępek.

Czasami wystarczy jedynie korekcja dolnej części brzucha (poniżej pępka). Plastyka brzucha w wybranych przypadkach można połączyć z liposukcją (duży obwisły brzuch z grubą tkanką tłuszczową) lub liposukcją laserową. Czas trwania zabiegu wynosi około 3 godzin. Na rany zakłada się opatrunek, a na cały brzuch elastyczny ucisk. Po operacji plastycznej brzucha wymagana jest hospitalizacja przez 2-4 dni po zabiegu.

Usuwanie nadmiaru skóry z brzucha to zabieg wykonywany w placówce we Wrocławiu.

Plastyka brzucha - efekty

Efekty plastyki brzucha zabiegu są widoczne od razu po zabiegu, jednak przez parę tygodni może utrzymywać się obrzęk i zasinienia. Blizny, umiejscowione zazwyczaj poniżej linii majtek, na początku są czerwone, a z czasem stają się coraz mniej widoczne.

Dobę po usunięciu nadmiaru skóry na brzuchu pacjent przebywa w pozycji leżącej, a powrót do normalnego funkcjonowania trwa około dwóch tygodni. Po zniknięciu obrzęku i lekkiej bolesności okolicy zabiegowej brzuch jest widocznie płaski, a skóra i mięśnie bardziej napięte.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do plastyki brzucha wymienione są na liście poniżej.

 • Niestabilne nadciśnienie tętnicze
 • Skazy naczyniowe
 • Zaburzenia krzepnięcia
 • Duszności
 • Stany zapalne żył kończyn dolnych
 • Cukrzyca
 • Nadczynność tarczycy
 • Infekcja ropna skóry

Operacja plastyczna brzucha - cena

Cena plastyki brzucha uzależniona jest od stopnia zaawansowania problemu i zastosowanego znieczulenia i waha się w granicach 8 500 zł – 19 500 zł.

Procedurę wykonujemy we Wrocławiu, a specjalistą wykonującym zabieg jest dr n. med. Wojciech Rybak .

Pacjentów borykających się z problemem i zainteresowanych konsultacją z lekarzem zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Alternatywne zabiegi (w zależności od wskazań)

wsparcie
Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.
Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
Przedstaw się *
Wiadomość *