Plastyka brzucha

chirurgia plastyczna

Opis technologii

Plastyka brzucha to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który najczęściej wykonuje się z powodu nadmiaru skóry na skutek ciąży lub znacznej utraty masy ciała. Pozwala pozbyć się zbędnej tkanki, a tym samym stracić centymetry w obwodzie i poprawić jakość skóry, szczególnie jeśli w operowanej przez chirurga plastycznego partii brzucha znajdują się rozstępy. W czasie operacji można zredukować tkankę tłuszczową oraz wzmocnić osłabione mięśnie brzucha.

Wskazania do plastyki brzucha

  • nadmiar skóry po ciąży lub znacznej utracie masy ciała,
  • rozległe rozstępy w dolnej okolicy brzucha.

Jak przygotować się do zabiegu

Plastyka brzucha jest zabiegiem chirurgicznym, inwazyjnym i przed jego wykonaniem niezbędne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych. Przed operacją odbywa się wnikliwa konsultacja z chirurgiem plastykiem. W jej trakcie omawiane są oczekiwane rezultaty oraz wykluczane są przeciwwskazania. Ponieważ plastyka brzucha wykonywana jest w znieczuleniu międzyoponowym lub ogólnym dotchawicznym, nie wolno jeść ani pić 6 godzin przed przystąpieniem do procedury.

Plastyka brzucha - przebieg zabiegu

Cięcia chirurgiczne przy plastyce brzucha zlokalizowane są wokół pępka i w dole brzucha, czasami konieczne jest pionowe cięcie łączące pępek z cięciem poprzecznym. Zwykle cięcie jest w kształcie kotwicy i sięga od jednego kolca biodrowego do drugiego. Powłoki brzuszne odwarstwia się na całej powierzchni aż do dolnych żeber, mięśnie zbliża się, a nadmiar tkanki tłuszczowej wycina, tworzy się też nowe miejsce na pępek.

Czasami wystarczy jedynie korekcja dolnej części brzucha (poniżej pępka). Plastyka brzucha w wybranych przypadkach można połączyć z liposukcją (duży obwisły brzuch z grubą tkanką tłuszczową). Czas trwania zabiegu wynosi około 3 godzin. Na rany zakłada się opatrunek, a na cały brzuch elastyczny ucisk. Wymagana jest hospitalizacja przez 2-4 dni po zabiegu.

Plastyka brzucha - efekty

Efekty plastyki brzucha zabiegu są widoczne od razu po zabiegu, jednak przez parę tygodni może utrzymywać się obrzęk i zasinienia. Blizny, umiejscowione zazwyczaj poniżej linii majtek, na początku są czerwone, a z czasem stają się coraz mniej widoczne.

Dobę po zabiegu pacjent przebywa w pozycji leżącej, a powrót do normalnego funkcjonowania trwa około dwóch tygodni. Po zniknięciu obrzęku i lekkiej bolesności okolicy zabiegowej brzuch jest widocznie płaski, a skóra i mięśnie bardziej napięte.

Przeciwwskazania

  • Niestabilne nadciśnienie tętnicze
  • Skazy naczyniowe
  • Zaburzenia krzepnięcia
  • Duszności
  • Stany zapalne żył kończyn dolnych
  • Cukrzyca
  • Nadczynność tarczycy
  • Infekcja ropna skóry

Cena zabiegu

Cena plastyki brzucha uzależniona jest od stopnia zaawansowania problemu i zastosowanego znieczulenia i waha się w granicach 4500 zł – 6500 zł.

Procedurę wykonujemy w klinice we Wrocławiu, a specjalistą wykonującym zabieg jest dr n. med. Wojciech Rybak .

Pacjentów borykających się z problemem i zainteresowanych konsultacją z lekarzem zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!