Buccal fat removal

chirurgia plastyczna - chirurgiczne zmniejszanie policzków

Opis technologii

Zabieg modelowania polików (usuwanie poduszek Bichata) oparty na redukcji tkanki tłuszczowej w okolicy polików jest najnowsza metodą wyszczuplania i uwidaczniania kości policzkowych. U osób dobrze zakwalifikowanych do zabiegu oraz z odpowiednimi wskazaniami procedura daje bardzo naturalne efekty wyszczuplenia.

Buccal fat removal trwa około 45 minut i nie wymaga hospitalizacji. Okres rekonwalescencji jest stosunkowo krótki a pacjent bezpośrednio po zabiegu jest w stanie powrócić do normalnej aktywności fizycznej. Zabieg ten zyskał swoją popularność głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie smukła twarz jest utożsamiana z kobiecym ideałem piękna.

Chirurgiczne zmniejszanie polików - podstawowe informacje 
Cena:4500 zł -6500 zł
Czas zabiegu:około 45 min
Znieczulenie:miejscowe
Rekonwalescencja:zazwyczaj około 1-2 tygodni
Reakcja:miejscowy obrzęk i lekkie zasinienie
Efekty:ostateczny efekt jest uzyskiwany zwykle po około miesiącu
Dostępność:Wrocław

Wskazania

Buccal fat removal pozwala na małoinwazyjne kształtowanie polików i doskonale sprawdza się w przypadku:

  • pełnych polików tzw. pyza,
  • braku uwidocznionych kości policzkowych,
  • tzw. chomików.

Jak przygotować się do zabiegu

Przed chirurgicznym zmniejszaniem policzków przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem specjalistą, którego zadaniem jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań. Podczas konsultacji wykonywane są trójwymiarowe zdjęcia specjalnym urządzeniem Vectra XT w celu dokładnego pomiaru i doprecyzowania właściwych efektów, które chcemy osiągnąć.

Przebieg zabiegu

Zabieg buccal fat removal poprzedza gruntowna konsultacja, podczas której wykonywana jest seria trójwymiarowych zdjęć. Pozwolą one ocenić efekt końcowy i przebieg rekonwalescencji.

Lekarz wewnątrz jamy ustnej wykonuje niewielkie nacięcie na wysokości zębów trzonowych dzięki czemu odsłania poduszkę tłuszczową. Następnie część tej poduszki usuwana jest za pomocą chirurgicznych nożyczek. Zredukowaną poduszkę tłuszczową umiejscawia się z powrotem w kieszonce, a powstałą ranę zaszywa się wchłanialnymi nićmi chirurgicznymi.

Zabieg modelowania polików poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, co czyni go znacznie bezpieczniejszym, a także umożliwia szybszą rekonwalescencję po zabiegu.

Po buccal fat removal u większości pacjentów występuje minimalne zasinienie i obrzęk. Objawy te mogą być zredukowane zimnymi okładami lub maściami z zawartością arniki.

Chirurgiczne zmniejszanie policzków - efekty

Zwykle pacjent dostrzega efekty buccal fat removal już bezpośrednio po jego wykonaniu. Ostateczny efekt jest uzyskiwany jednak po około miesiącu. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się miejscowy obrzęk i lekkie zasinienie.

Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

Zdjęcia przed i po

Przeciwwskazania

  • choroby skórne
  • cukrzyca
  • ciąża
  • niewydolność nerek
  • rozrusznik serca
  • niewydolność wątroby
  • leczenie stomatologiczne

Cena zabiegu

Cena buccal fat removal waha się w granicach 4500-6500 zł i zależy od stopnia skomplikowania zabiegu.

Procedurę przeprowadzamy we Wrocławiu. W Ars Estetica zabieg chirurgicznego zmniejszania policzków wykonywany jest przez dr n. med. Wojciecha Rybaka oraz dr n. med. Agnieszkę Burkacką.

Osoby zainteresowane zabiegiem zapraszamy do kontaktu

Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!
wsparcie
Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.
Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
Przedstaw się *
Wiadomość *