Buccal fat removal

Chirurgiczne zmniejszanie policzków

Opis technologii

Zabieg modelowania polików (usuwanie poduszek Bichata) oparty na redukcji tkanki tłuszczowej w okolicy polików jest najnowsza metodą wyszczuplania i uwidaczniania kości policzkowych. Ta niewielka chirurgiczna procedura daje bardzo naturalne efekty wyszczuplenia.

Buccal fat removal trwa około 45 minut i nie wymaga hospitalizacji. Okres rekonwalescencji jest krótki a pacjent bezpośrednio po zabiegu jest w stanie powrócić do normalnej aktywności fizycznej. Zabieg ten zyskał swoją popularność głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie smukła twarz jest utożsamiana z kobiecym ideałem piękna.

Wskazania

Buccal fat removal pozwala na mało inwazyjne kształtowanie polików i doskonale sprawdza się w przypadku:

  • pełnych polików tzw. pyza,
  • braku uwidocznionych kości policzkowych,
  • tzw. chomików.

Jak przygotować się do zabiegu

Przed chirurgicznym zmniejszaniem policzków przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem specjalistą, którego zadaniem jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań. Podczas konsultacji wykonywane są trójwymiarowe zdjęcia specjalnym urządzeniem Vectra XT w celu dokładnego pomiaru i doprecyzowania właściwych efektów, które chcemy osiągnąć.

Przebieg zabiegu

Zabieg buccal fat removal poprzedza gruntowna konsultacja, podczas której wykonywana jest seria trójwymiarowych zdjęć. Pozwolą one ocenić efekt końcowy i przebieg rekonwalescencji.

Lekarz wewnątrz jamy ustnej wykonuje niewielkie nacięcie na wysokości zębów trzonowych dzięki czemu odsłania poduszkę tłuszczową. Następnie część tej poduszki usuwana jest za pomocą chirurgicznych nożyczek. Zredukowaną poduszkę tłuszczową umiejscawia się z powrotem w kieszonce, a powstałą ranę zaszywa się wchłanialnymi nićmi chirurgicznymi.

Zabieg modelowania polików poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, co czyni go znacznie bezpieczniejszym, a także umożliwia błyskawiczną rekonwalescencję po zabiegu.

Po buccal fat removal u większości pacjentów występuje minimalne zasinienie i obrzęk. Objawy te mogą być zredukowane zimnymi okładami lub maściami z zawartością arniki.

Chirurgiczne zmniejszanie policzków - efekty

Zwykle pacjent dostrzega efekty buccal fat removal już bezpośrednio po jego wykonaniu. Ostateczny efekt jest uzyskiwany jednak po około miesiącu. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się miejscowy obrzęk i lekkie zasinienie.

buccal fat removal

Przeciwwskazania

  • choroby skórne
  • cukrzyca
  • ciąża
  • niewydolność nerek
  • rozrusznik serca
  • niewydolność wątroby
  • leczenie stomatologiczne

Cena zabiegu

Cena buccal fat removal waha się w granicach 3500 – 4000 zł i zależy od stopnia skomplikowania zabiegu.

Procedurę przeprowadzamy w klinice we Wrocławiu. W Ars Estetica zabieg chirurgicznego zmniejszania policzków wykonywany jest przez dr n. med. Wojciecha Rybaka.

Osoby zainteresowane zabiegiem zapraszamy do kontaktu.

 

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013