Lipoliza laserowa

chirurgia plastyczna

Opis technologii

Zabieg lipolizy laserowej to najnowocześniejsza metoda kształtowania sylwetki, która wykorzystuje zaawansowaną technologię laserową do likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Zabieg polega na wykorzystaniu precyzyjnie skonfigurowanego lasera, którego promieniowanie ma właściwości rozbijania komórek tłuszczowych. Uwolniony tłuszcz jest następnie wchłaniany przez organizm lub odsysany za pomocą niewielkiej kaniuli przypominającej grubszą igłę. Laser dodatkowo ma własności obkurczające włókna kolagenowe, co powoduje efekt ściągnięcia i napięcia tkanki podskórnej po zabiegu, a także zamyka małe naczynia krwionośne, co w istotny sposób ogranicza powstawanie zasinień i obrzęków.

Klinika posiada dwa lasery wykorzystywane do tego typu procedur medycznych – laser 980 nm zwany laserem gorącym, którego cechą jest obkurczanie tkanki co daje rezultat widocznego napięcia skóry oraz laser 1470 nm tzw. laser zimny, który doskonale sprawdza się jeśli głównym problemem jest obfita tkanka tłuszczowa. Dobór lasera następuje podczas konsultacji medycznej. W zależności od oczekiwań oraz konieczności.

Wskazania do lipolizy laserowej

Lipoliza laserowa pozwala na mało inwazyjne kształtowanie twarzy, szyi, bioder, talii, brzucha, pośladków, ud, kolan, ramion oraz innych części ciała.

Idealnymi kandydatami są osoby bez cech otyłości lub z niewielką nadwagą, cieszące się dobrym zdrowiem, oraz posiadające zlokalizowane miejsca otłuszczone, które nie reagują na dietę i ćwiczenia.

Najczęściej lipolizie laserowej poddaje się następujące obszary ciała:

 • talia,
 • biodra,
 • wewnętrzna i zewnętrzna strona ud,
 • pośladki,
 • ramiona,
 • obszary łonowe,
 • klatka piersiowa u mężczyzn (ginekomastia),
 • brzuch,
 • twarz,
 • szyja.

Jak przygotować się do zabiegu

Przed lipolizy laserowej zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem specjalistą, którego zadaniem jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań. Ustalony zostanie wówczas również obszar ciała, na którym zostanie przeprowadzany zabieg.

Przebieg zabiegu

Lekarz po przygotowaniu i zdezynfekowaniu obszaru poddawanego zabiegowi znieczula miejsce wprowadzenia kaniuli za pomocą cienkiej igiełki. Następnie kaniula o średnicy 1-2 mm jest wprowadzana pod skórę. Jej przemieszczanie powoduje dostarczenie energii laserowej do tkanki tłuszczowej oraz jej rozbicie i upłynnienie. Impulsy laserowe obkurczają włókna kolagenowe, co dodatkowo napina skórę i tkankę podskórną po zabiegu. Laser natychmiast zamyka małe naczynia krwionośne, co znacznie redukuje ryzyko powstania obrzęków i siniaków.

Zabieg lipolizy laserowej jest wykonywany w większości przypadków w znieczuleniu miejscowym, co czyni go znacznie bezpieczniejszym, a także umożliwia błyskawiczną rekonwalescencję po zabiegu.

Po zabiegu u większości pacjentów występuje minimalne zasinienie i obrzęk. Objawy te mogą być zredukowane przez odpowiedni opatrunek lub strój uciskowy. Zwykle zasinienia znikają po 2-3 dniach. Lekki ból może być zniwelowany środkami przeciwbólowymi.

Lipoliza laserowa - efekty

Zwykle pacjent dostrzega efekty lipolizy laserowej już bezpośrednio po jego wykonaniu. Ostateczny efekt jest uzyskiwany po około 3 miesiącach. Im więcej tkanki tłuszczowej zostanie usunięte, tym więcej czasu zabiera osiągnięcie stanu, w którym widać efekt końcowy. Ciało musi zaadoptować się do nowych warunków.

Przeciwwskazania

 • cukrzyca
 • niewydolność wątroby
 • zaburzenia krzepnięcia
 • niewydolność nerek
 • choroby serca

Lekarze wykonujący zabieg

Procedurę wykonujemy w klinice we Wrocławiu, a specjalistą wykonującym zabieg jest dr n. med. Wojciech Rybak .

Pacjentów borykających się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej i zainteresowanych konsultacją z lekarzem zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

Lipoliza laserowa - cena

Cena lipolizy laserowej uzależniona jest stopnia zaawansowania procedury oraz okolicy poddawanej zabiegowi.

Lipoliza laserowa (cennik) 
Podbródek3000 zł
Brzuch6000 zł
Ramiona4000 zł
Uda (wewnątrz i zewnątrz)6000 zł
Plecy4000 zł
Biodra4000 zł
Pachy3900 zł
Kolana4000 zł

Przed i po

https://www.arsestetica.pl/wp-content/uploads/2015/09/we1.jpg
Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Alternatywne metody likwidacji tkanki tłuszczowej

wsparcie
Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.
Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
Przedstaw się *
Wiadomość *