Liposukcja laserowa

chirurgia plastyczna

Opis technologii

Zabieg liposukcji laserowej (lipolizy laserowej) to nowoczesna metoda kształtowania sylwetki, która wykorzystuje zaawansowaną technologię laserową do likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Liposukcja laserowa polega na wykorzystaniu precyzyjnie skonfigurowanego lasera, którego promieniowanie ma właściwości rozbijania komórek tłuszczowych. Uwolniony tłuszcz jest następnie wchłaniany przez organizm lub odsysany za pomocą niewielkiej kaniuli przypominającej grubszą igłę. Laser dodatkowo ma własności obkurczające włókna kolagenowe, co powoduje efekt ściągnięcia i napięcia tkanki podskórnej po zabiegu, a także zamyka małe naczynia krwionośne, co w istotny sposób ogranicza powstawanie zasinień i obrzęków.

Ars Estetica (Wrocław) posiada dwa lasery wykorzystywane do lipolizy laserowej – laser 980 nm zwany laserem gorącym, którego cechą jest obkurczanie tkanki co daje rezultat widocznego napięcia skóry oraz laser 1470 nm tzw. laser zimny, który doskonale sprawdza się jeśli głównym problemem jest obfita tkanka tłuszczowa. Dobór lasera następuje podczas konsultacji medycznej. W zależności od oczekiwań oraz konieczności.

Wskazania do liposukcji laserowej (lipolizy laserowej))

Liposukcja laserowa pozwala na mało inwazyjne kształtowanie twarzy, szyi, bioder, talii, brzucha, pośladków, ud, kolan, ramion oraz innych części ciała.

Idealnymi kandydatami są osoby bez cech otyłości lub z niewielką nadwagą, cieszące się dobrym zdrowiem, oraz posiadające zlokalizowane miejsca otłuszczone, które nie reagują na dietę i ćwiczenia.

Lipolizie laserowej poddaje się następujące obszary ciała:

 • talia,
 • biodra,
 • wewnętrzna i zewnętrzna strona ud,
 • pośladki,
 • ramiona,
 • obszary łonowe,
 • klatka piersiowa u mężczyzn (ginekomastia),
 • brzuch,
 • twarz,
 • szyja.

Liposukcja laserowa brzucha to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed liposukcją laserową przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem specjalistą, którego zadaniem jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań. Ustalony zostanie wówczas również obszar ciała, na którym zostanie przeprowadzany zabieg.

Przebieg zabiegu

Lekarz po przygotowaniu i zdezynfekowaniu obszaru poddawanego zabiegowi znieczula miejsce wprowadzenia kaniuli za pomocą cienkiej igiełki. Następnie kaniula o średnicy 1-2 mm jest wprowadzana pod skórę. Jej przemieszczanie powoduje dostarczenie energii laserowej do tkanki tłuszczowej oraz jej rozbicie i upłynnienie. Impulsy laserowe obkurczają włókna kolagenowe, co dodatkowo napina skórę i tkankę podskórną po zabiegu. Laser natychmiast zamyka małe naczynia krwionośne, co znacznie redukuje ryzyko powstania obrzęków i siniaków.

Zabieg lipolizy laserowej jest wykonywany w większości przypadków w znieczuleniu miejscowym, co czyni go znacznie bezpieczniejszym, a także umożliwia błyskawiczną rekonwalescencję po zabiegu.

Po zabiegu u większości pacjentów występuje minimalne zasinienie i obrzęk. Objawy te mogą być zredukowane przez odpowiedni opatrunek lub strój uciskowy. Zwykle zasinienia znikają po 2-3 dniach. Lekki ból może być zniwelowany środkami przeciwbólowymi.

Liposukcja laserowa (lipoliza laserowa) - efekty

Zwykle pacjent dostrzega efekty lipolizy laserowej już bezpośrednio po jego wykonaniu. Ostateczny efekt jest uzyskiwany po około 3 miesiącach. Im więcej tkanki tłuszczowej zostanie usunięte, tym więcej czasu zabiera osiągnięcie stanu, w którym widać efekt końcowy. Ciało musi zaadoptować się do nowych warunków.

Zdjęcia przed i po

Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do wykonania liposukcji laserowej wymienia się takie schorzenia jak:

 • cukrzyca,
 • niewydolność wątroby,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • niewydolność nerek,
 • choroby serca.

Lekarze wykonujący zabieg we Wrocławiu

Lipolizę laserową wykonujemy w placówce we Wrocławiu, a specjalistą wykonującym zabieg jest dr n. med. Wojciech Rybak .

Pacjentów borykających się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej i zainteresowanych konsultacją z lekarzem zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

Liposukcja laserowa - cena

Cena liposukcji laserowej uzależniona jest stopnia zaawansowania procedury oraz okolicy poddawanej zabiegowi.

Lipoliza laserowa (cennik) 
Podbródek3000 zł
Brzuch6000 zł
Ramiona4000 zł
Uda (wewnątrz i zewnątrz)6000 zł
Plecy4000 zł
Biodra4000 zł
Pachy3900 zł
Kolana4000 zł
Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Alternatywne metody likwidacji tkanki tłuszczowej

wsparcie
Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.
Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
Przedstaw się *
Wiadomość *