Lifting twarzy

chirurgia plastyczna

Opis technologii

Face lifting, czyli lifting twarzy to chirurgiczna metoda, polegająca na usunięciu nadmiernej ilości zwiotczałej skóry, a w niektórych przypadkach także nadmiernej ilości tłuszczu oraz wzmocnieniu podskórnego aparatu powięzi mięśni mimicznych twarzy, co prowadzi do wygładzenia skóry twarzy.

Lifting twarzy - najważniejsze informacje 
Cena:13 500 zł - 16 000 zł
Czas zabiegu:ok. 3 h
Znieczulenie:zwykle jest to znieczulenie ogólne, w niektórych przypadkach miejscowe
Rekonwalescencja:
2 tygodnie
Efekty:usunięcie zmarszczek, pozbycie się nadmiaru skóry, podniesienie opadających kącików ust - efekt utrzymuje się 5-10 lat
Dostępność:Wrocław

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!

  Podczas zabiegu liftingu twarzy specjaliści usuwają nadmiar wiotkiej i obwisłej skóry, a następnie wykonują plastykę układu powięziowego twarzy. Polega to na naciągnięciu tkanek oraz uniesieniu ich ku górze. Lifting twarzy pozwala odmłodzić twarz o 5-10 lat.

  Wskazania do liftingu twarzy

  Jak przygotować się do zabiegu

  Przed przeprowadzeniem liftingu twarzy należy wykonać serię zaleconych badań. Dodatkowo pacjenci powinni być zaszczepieni na WZW typu B. Na tydzień przed planowanym zabiegiem nie wolno przyjmować preparatów z kwasem acetylosalicylowym, ze względu na jego działanie przeciwzakrzepowe, a także innych leków wpływających hamująco na krzepnięcie krwi. Zaleca się natomiast zażywanie preparatów zawierających środki stymulujące krzepnięcie i uszczelniające naczynia krwionośne. Warto spożywać dużą ilość witaminy C.

  Jeżeli lifting twarzy jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym, na 6 godzin przed operacją nie wolno spożywać posiłków, przyjmować płynów, żuć gumy, ssać cukierków itp., a także całkowicie wstrzymać się od palenia papierosów. Jeżeli podawane jest znieczulenie miejscowe dozwolone jest spożycie lekkiego posiłku. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z całej twarzy oraz zdjąć biżuterię, tj. kolczyki z uszu, nosa czy innych części twarzy.

  Przebieg zabiegu

  Zabieg trwa około 3 godzin i w większości przypadków wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Przy liftingu twarzy standardowe cięcia usytuowane są w niewidocznych miejscach na skroni, w uchu oraz wokół niego, następnie linia cięcia biegnie w naturalnych załamaniach skóry. Podczas zabiegu usuwa się nadmiar skóry oraz wykonywana jest plastyka układu powięziowego twarzy. Skóra jest związana z leżącym pod spodem mięśniem za pośrednictwem warstwy z tkanki włóknistej.

  W procesie starzenia warstwa ta ulega osłabieniu, doprowadzając do opadania pokrywającej ją skóry. W tym samym czasie podskórna tkanka tłuszczowa także staje się luźno przymocowana, co jest przyczyną jej opadania. Podczas liftingu twarzy warstwa ta jest naciągana, uzyskując w ten sposób bardziej młodzieńczy profil i zmieniając rozkład zwiotczałej skóry. Po zabiegu opatrunek należy nosić przez około 2 tygodnie. W tym czasie zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej, czyli unikanie gwałtownych ruchów i dużego wysiłku fizycznego.

  Lifting twarzy - efekty

  Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po miesiącu.

  Lifting twarzy wiąże się z:

  • usunięciem zmarszczek,
  • pozbyciem się nadmiaru skóry na policzkach,
  • podniesieniem opadających kącików ust.

  Efekty utrzymują się około 5-10 lat

  Przeciwwskazania

  • choroby skóry
  • stany zapalne operowanych obszarów
  • ropne zapalenie powiek
  • cukrzyca
  • anemia
  • skazy naczyniowe

  Cena liftingu twarzy

  Cena liftingu twarzy wynosi 13 500 zł – 16 000 zł.

  Procedurę wykonujemy we Wrocławiu.

  Zabieg przeprowadzany jest przez dr n. med. Ireneusza Siewierę.

  Pacjentów zainteresowanych konsultacją z lekarzem zapraszamy do kontaktu.

  Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!

   Alternatywne metody liftingu twarzy

   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wiadomość *