Nici Aptos

Opis technologii

Zaawansowana technologia nici Aptos to bezpieczeństwo, profesjonalizm i rewelacyjne efekty. Jest to całkowicie wchłanialny materiał (bioabsorbowalny) o właściwościach nie tylko liftingujących, ale także biorewitalizujących. Wśród składników nici Aptos, znajduje się kwas polimlekowy (L-lactic), który dodatkowo przyczynia się do efektu odmłodzenia, ponieważ aktywuje naturalną rewitalizację skóry, a także spowalnia procesy starzenia. Nici Aptos wchłaniają się całkowicie w ciągu 360 dni.

Metody odmładzania Nićmi Aptos:

Istnieje kilka metod implementacji nici, które dostosowywane są do potrzeb i oczekiwań pacjenta.

1. Nici Aptos Excellence – to doskonała metoda armirowania twarzy i ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici Caprolac, które wchłaniają się w ciągu 360 dni. Zabieg z ich wykorzystaniem skutecznie podnosi opadające tkanki miękkie jednocześnie odmładzając i rewitalizując skórę.

Excellence Visage: brwi, obszar kości jarzmowej, żuchwa lub szyja

Excellence Elegance: twarz, szyja, brzuch, wewnętrzna strona ud, wewnętrzna strona ramion

Excellence Contour: okolice oczu, okolice ust, podbródek, szyja, dekolt

Excellence Body: wewnętrzna strona ud, wewnętrzna strona ramion, brzuch, biust

2. Nici Light Lift – tworzą silnie podtrzymujący szkielet, dzięki czemu naprowadzają tkanki na ich pierwotne położenie. Dodatkowo kwas polimlekowy zawarty w niciach aktywuje rewitalizację i spowalnia procesy starzenia od wewnątrz.

Light Lift Thread 2G: brwi, obszar kości jarzmowej, żuchwa, podbródek

Light Needle 2G: brwi, obszar kości jarzmowej, żuchwa, podbródek

Light Lift Spring: linie marionetki

aptos1

Wskazania

Nici Aptos są świetnym rozwiązaniem dla osób pragnących przywrócić napięcie pierwotne opadającym tkankom miękkim.  Ze względu na swój kształt i strukturę idealnie zakotwiczają się w tkankach miękkich gdzie tworzą podtrzymujący szkielet (czyli armirują tkanki miękkie).

  • lekkie lub umiarkowane oznaki zwiotczenia, opadania tkanek miękkich (bez znacznego nadmiaru skóry)
  • opadające tkanki miękkie całej brwi lub tylko jej bocznej części
  • nadmiar tkanki miękkiej w obszarze kości jarzmowo-policzkowej
  • zmarszczki wargowo-nosowe, linie marionetki ze względu na właściwy lub nadmierny zwis tkanki miękkiej
  • deformacja owalu twarzy, żuchwy, podwójny podbródek, opadające kąciki ust (przy zauważalnej hipertrofii tkanki tłuszczowej nie zaleca się stosowania lokalnej redukcji tkanki tłuszczowej)
  • zmiany szyjne na skutek starzenia, rozwijające się na skutek procesów zanikowych w skórze
  • zmiany zanikowe, nierówna tekstura skóry i tkanki podskórnej
  • asymetria twarzy

U osób z wiotką i cienką skórą z niewielką ilością tkanki tłuszczowej alternatywą są zabiegi wypełniające.

Jak przygotować się do zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem specjalistą, którego zadaniem jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań. Ustalony zostanie wówczas również obszar ciała, na którym zostanie przeprowadzany zabieg.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie miejscowe. Następnie opracowuje się plan rozlokowania nici, trwa to ok. 30-40 min. Lekarz wykonuje serię nakłuć, za pomocą doskonale wyspecjalizowanej  oraz odpowiednio dostosowanej dla danego obszaru igły prowadzącej, przez które wprowadzane są kolejno nici.  Każda sfera zabiegowa zajmuje ok. 10-15 min.

Po zabiegu

Po zabiegu może wystąpić obrzęk i zasinienie obszarów poddawanych zabiegowi. Może także wystąpić bolesność. Zaleca się wtedy stosowanie środków przeciwbólowych, zimnych kompresów, maści heparynowych oraz preparatów odkażających skórę.  Przez okres 2-3 dni należy unikać picia gorących napojów i spożywania gorących posiłków. W okresie około  tygodnia od przeprowadzenia zabiegu wskazane jest, aby zminimalizować ruchy mimiczne i nie stosować żadnych zabiegów rozgrzewających przez okres nie krótszy niż miesiąc od zabiegu implantacji nici (np. Thermage, Zaffiro, sauna). Okres gojenia trwa około tygodnia, natomiast po upływie kilku dni pacjent może wrócić do codziennych czynności.

Efekty

Poprawa napięcia skóry jest widoczna bezpośrednio po zabiegu i narasta w czasie, natomiast efekt optymalny uzyskujemy po 2-3 tygodniach. Pełen efekt zabiegu można ocenić po 6-8 tygodniach i utrzymuje się w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta do 2 lat. Nici liftingujące Aptos pozwalają osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez konieczności poddawania się tradycyjnym operacjom chirurgicznym.

Przeciwwskazania

– ostre infekcje

– zmiany nowotworowe

– zaburzenia krzepnięcia krwi

– stany zapalne

– choroby autoimmunologiczne

– kolagenoza

– choroba niedokrwienna serca

– nadciśnienie II i III stopnia

– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

– zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych

– ciąża i laktacja

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013