Żylaki na nogach

objawy, przyczyny, leczenie

Żylaki są chorobą bezpośrednio dotyczącą zdolności człowieka do przyjmowania wyprostowanej postawy i chodzenia na dwóch nogach. Aby w takiej pozycji krew mogła być transportowana do serca, w żyłach znajdują się zastawki, działające jak zawory jednokierunkowe, które w trakcie pracy mięśni kierują krew w kierunku dosercowym. W żyłach zmienionych żylakowato dochodzi do nieszczelności i niewydolności zastawek, co powoduje cofanie się i zastój krwi, a w efekcie – stopniowe poszerzanie się żyły i tworzenie żylaków.

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!

  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Objawy
  • Przyczyny
  • Leczenie - który zabieg wybrać?

  Objawy

  W początkowym etapie choroby, pierwszym niepokojącym objawem jest wieczorne uczucie ciężkości nóg, kolejno puchnięcie i swędzenie w okolicy kostek oraz pojawienie się tzw. pajączków i żył siateczkowatych. Pojawienie się sieci widocznych, niebieskawych, poszerzonych i krętych żył, bądź wypukłych linii wzdłuż łydek, w zgięciu kolanowym może być informacją o rozwinięciu się zmian chorobowych, które zawczasu należy skonsultować z lekarzem specjalistą.

  Przyczyny

  Do powstania żylaków predysponują nie tylko zmiany genetyczne. Innymi czynnikami wpływającymi na powstawanie żylaków są leki hormonalne, o których przyjmowaniu zawsze powinien decydować lekarz, ciąża, palenie papierosów czy nawet wysokie temperatury, które bardzo źle wpływają na pracę układu żylnego. Dlatego w miarę możliwości należy unikać gorących kąpieli, saun czy nadmiernego opalania.

  Leczenie - który zabieg wybrać?

  Każde leczenie rozpoczyna się od wykonania badania USG Doppler kończyn dolnych. Na jego podstawie lekarz jest w stanie ocenić jakie zabiegi sprawdzą się w danym przypadku.

  Zachęcamy do zapoznania się następującymi materiałami:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!

   Proponowane metody leczenia żylaków

   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *