Laserowe leczenie żylaków - Vasculife

laser najnowszej generacji

Na czym polega leczenie żylaków Vasculife

Obecnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów laserów do leczenia żylaków. By osiągnąć założony cel terapeutyczny i estetyczny ważne jest, aby posługiwać się odpowiednią technologią. Urządzenie VascuLife to laser najnowszej generacji o długości fali 1470 nm. Charakteryzuje się wyższą długością fali od innych tego typu urządzeń, a przy tym nie powoduje nadmiernego wzrostu temperatury. Jest to pierwszy zautomatyzowany system laserowy do zamykania żylaków, co stanowi jego ogromną zaletę i przewagę nad innymi laserami endoluminalnymi. Dzięki zrobotyzowanemu systemowi możemy bardzo precyzyjnie dawkować energię na światło naczynia, a także kontrolować szybkość wprowadzania i wysuwania włókna laserowego.

Laserowym leczeniem żylaków zajmują się chirurdzy, flebolodzy czyli lekarze specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób żył.

laserowe leczenie zylakow

Wskazania do zabiegu

Leczenie żylaków VascuLife pozwala na leczenie nawet dużej niewydolności żylnej z wysoką skutecznością, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka objawów niepożądanych. W celu określenia planu leczenia niewydolności żylnej konieczna jest konsultacja z chirurgiem naczyniowym oraz przeprowadzenie badania USG Doppler.

Jak przygotować się do zabiegu

  • Należy poinformować lekarza o zażywanych  lekach  (dotyczy szczególnie leków antykoncepcyjnych i hormonalnych)
  • Należy wygolić włosy na obszarze, gdzie zaplanowano zabieg (najlepiej w dniu zabiegu) lub depilacja chemiczna przy użyciu maści lub kremów depilujących

Przebieg zabiegu

Zabieg laserowego leczenia żylaków VascuLife przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent ma możliwość szybkiego powrotu do codziennych zajęć. Urządzenie wyróżnia się długością fali, dla której charakterystyczna jest absorpcja dla wody w tkankach miękkich, co pozwala na optymalną ablację ściany żyły. Dzięki temu ogranicza się do minimum powstawanie siniaków, które są często widoczne przy zastosowaniu innej długości fali, która absorbuje w hemoglobinie. Cała procedura usuwania żylaków jest zautomatyzowana, co pozwala zredukować ryzyko związane z czynnikiem ludzkim.

Zabieg trwa 40 – 60 minut.

Przeciwwskazania względne

Poniższe choroby wymagają konsultacji z lekarzem, nie wykluczają jednak wykonania zabiegu usuwania żylaków:

  • niewydolność serca i wady zastawkowe
  • nadciśnienie
  • wszczepiony rozrusznik serca
  • przebyte i aktywne zmiany zakrzepowo-zatorowe
  • zaawansowana niewydolność tętnic obwodowych

Lekarze specjalizujący się w leczeniu żylaków

Zabiegi leczenia żylaków przeprowadzane są w klinice przez następujących specjalistów (chirurgow, flebologów):

Wrocław

Diagnostyką żylaków zajmuje się również lek. med. Maciej Mazur.

Warszawa

Diagnostyką żylaków zajmują się również lek. med. Emil Michalski oraz lek. med. Mariusz Kozak.

Bezoperacyjne leczenie żylaków przeprowadzamy w klinice we Wrocławiu i w Warszawie. Każdy zabieg poprzedza badanie USG Doppler.

Cena zabiegu laserowego usuwania żylaków Vasculife uzależniona jest od rodzaju problemu oraz stopnia jego zaawansowania. Szacunkowy koszt procedury na jedną nogę wynosi od 2500-4500 zł.

W celu umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Alternatywne metody leczenia żylaków