Metoda VenaBlock
Klejenie żylaków metodą Venablock to ciesząca się dużym powodzeniem nietermiczna metoda leczenia niewydolności żylnej za pomocą kleju cyjanoakrylowego. Procedurę cechuję minimalna inwazyjność przy jednoczesnej bardzo wysokiej skuteczności. Badania dowodzą, że wynosi ona ok. 97%.
W systemie VenaBlock stosowany jest nowoczesny klej tkankowy charakteryzujący się niską gęstością, krótkim czasem polimeryzacji oraz zwartą strukturą polimeru, co wpływa na szybkość i bezpieczeństwo przeprowadzenia procedury.
Zalety metody klejenia żylaków:
Podstawą do zakwalifikowania pacjenta do jakiegokolwiek leczenia żylaków jest szczegółowy wywiad lekarski i wykonanie podstawowych badań diagnostycznych. Głównym badaniem, które ocenia nam funkcje układu żylnego, wykrywa obecność żylaków i bada funkcje zastawek w układzie żylnym jest badanie ultrasonograficzne z dodatkowym badaniem przepływu w naczyniach tzw. badania podwójnego obrazowania – Duplex Doppler (USG Doppler żył kończyn dolnych). Na podstawie uzyskanych wyników jesteśmy w stanie zalecić i zaplanować konkretną metodę leczenia.
VenaBlock stosuje się głównie do zamknięcia głównych pni naczyniowych, czyli żyły odstrzałkowej lub odpiszczelowej.
Przeczytaj również: Widoczne żyły na nogach
Przed zabiegiem leczenia żylaków należy ogolić obszar poddawany zabiegowi oraz włożyć wyciętą bieliznę, by lekarz miał swobodny dostęp do pachwiny podczas przeprowadzania procedury.
Zabieg leczenia żylaków z zastosowaniem systemu VenaBlock przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym i polega na podaniu w zmienioną chorobowo żyłę porcji specjalnego kleju, który łączy ze sobą ściany żył. W efekcie, w żyle poddawanej leczeniu przestaje krążyć krew, co prowadzi do jej obumarcia i wchłonięcia. Zabieg przeprowadza się pod kontrola USG. Pacjent bezpośrednio po zabiegu może wrócić do swoich codziennych zajęć.
Klejenie żylaków metodą VenaBlock pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty kosmetyczne i co ważne towarzyszy temu wysokie bezpieczeństwo. Dolegliwość bólowe podczas i po zabiegu praktycznie nie występują. System charakteryzuje się minimalną inwazyjnością i nie wymaga znieczulenia nasiękowego (nakłuwania igłą w trakcie zabiegu).
Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.
Zabiegi leczenia żylaków przeprowadzane są przez następujących specjalistów (chirurgów, flebologów):
Diagnostyką żylaków we Wrocławiu zajmują się również dr n. med. Maciej Antkiewicz oraz lek. med. Tomasz Siewniak.
Diagnostyką żylaków w Warszawie zajmują się również lek. med. Emil Michalski oraz dr n. med. Mariusz Kozak.
Bezoperacyjne leczenie żylaków przeprowadzamy we Wrocławiu i w Warszawie. Każdy zabieg poprzedza badanie USG Doppler.
Cena zabiegu leczenia żylaków za pomocą kleju uzależniona jest od rodzaju problemu oraz stopnia jego zaawansowania. Szacunkowy koszt procedury na jedną nogę wynosi 5000 zł.
W celu umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu.
W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.
Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami: