Leczenie żylaków parą wodną

usuwanie żylaków za pomocą pary

Zobacz film
Leczenie żylaków parą wodną
Głosów: 10, ocena: 4.6

Na czym polega leczenie żylaków parą wodną

Steam Vein Sclerosis to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w leczeniu żylaków kończyn dolnych. W celu zamknięcia zmienionych żył wykorzystywana jest para wodna. Energia potrzebna do zamknięcia chorej żyły jest przenoszona dzięki czystej wodzie dostarczanej w mikrodawkach pod postacią pary wodnej, wtryskiwanej na końcu cewnika. Cewnik, jest na tyle cienki, że można wprowadzić go bezpośrednio do patologicznie zmienionego naczynia przez wenflon czyli przez mikronakłucie skóry, umożliwiając uzyskanie satysfakcjonujących efektów estetycznych.

Leczenie żylaków parą wodną - najważniejsze informacje 
Cena zabiegu:od 3000 zł
Czas zabiegu: 20-60 minut
Znieczulenie:miejscowe
Reakcja: nie pozostawia blizn, krwiaków, uszkodzenia skóry minimalne
Rekonwalescencja:zazwyczaj około 1-2 dni
Efekty: widoczne od razu
Dostępność:Wrocław / Warszawa

W odróżnieniu od innych metod wewnątrznaczyniowego leczenia żylaków (bezoperacyjnego leczenia żylaków), takich jak laserowe leczenie żylaków czy RF (Celon, Vnus) metoda ta umożliwia zamknięcie również krętych poszerzeń żylnych położonych bezpośrednio pod skórą. Inne metody nie pozwalały na zamykanie tych naczyń ze względu na ich zbyt kręty przebieg i powierzchowne położenie. W Klinice często łączy się kilka metod (laserowe leczenie żylaków, parę wodną, skleroterapię, laser przezskórny) w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.

Francuska firma CERMA, która opracowała i wprowadziła na rynek metodę pary wodnej Steam Vein Sclerosis w leczeniu żylaków, specjalizuje się w odkrywaniu innowacyjnych, lecz jak najmniej inwazyjnych rozwiązań we flebologii.

Wskazania do zabiegu

Podstawą do zakwalifikowania pacjenta do jakiegokolwiek leczenia jest szczegółowy wywiad lekarski i wykonanie podstawowych badań diagnostycznych. Głównym badaniem, które ocenia nam funkcje układu żylnego, wykrywa obecność żylaków i bada funkcje zastawek w układzie żylnym jest badanie ultrasonograficzne z dodatkowym badaniem przepływu w naczyniach tzw. badania podwójnego obrazowania – Duplex Doppler (USG Doppler). Na podstawie uzyskanych wyników jesteśmy w stanie zalecić i zaplanować konkretną metodę leczenia.

Jak przygotować się do zabiegu

Przed zabiegiem leczenia żylaków parą wodną należy ogolić obszar poddawany zabiegowi oraz włożyć wyciętą bieliznę, by lekarz miał swobodny dostęp do pachwiny podczas przeprowadzania procedury.

 leczenie zylakow para wodna

Przebieg zabiegu

Procedura leczenia żylaków parą wodną polega na wprowadzeniu cewnika do światła chorej żyły, który jest podłączony do aparatu dostarczającego w niewielkich dawkach przegrzaną parę wodną. Wykorzystywana para wodna ma ok. 140°C i jest parą suchą, inaczej mówiąc przegrzaną. Tym sposobem żylak zostaje skutecznie zamknięty, bez konieczności wyrywania go, bez nacięć i późniejszej długiej rekonwalescencji. Pacjent zwykle na następny dzień może wrócić do codziennych aktywności. Cała procedura SVS wykonywana jest pod kontrolą USG, począwszy od podania znieczulenia przez wprowadzanie cewnika na jego usunięciu kończąc. SVS to obecnie jedyna dostępna metoda, która umożliwia, podczas jednej sesji, zamknięcie każdego rodzaju żylaków. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym w warunkach jałowych.

Efekty

Leczenie żylaków parą wodną pozwala osiągnąć dobre efekty estetyczne i co ważne towarzyszy temu wysokie bezpieczeństwo. Dolegliwość bólowe podczas i po zabiegu są stosunkowo niewielkie. Po zabiegu usuwania żylaków parą wodną zwykle pacjent czuje się na tyle dobrze, że nie jest konieczne zażywanie żadnych środków przeciwbólowych. SVS pozwala na osiągnięcie nie tylko zamierzonego efektu terapeutycznego, ale i, w przeciwieństwie do metod klasycznych, nie pozostawia blizn, krwiaków, dzięki czemu zapewnia bardzo dobre efekty estetyczne.

Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w klinice.

Przeciwwskazania

  • niewydolność serca i wady zastawkowe
  • nadciśnienie
  • wszczepiony rozrusznik serca
  • przebyte i aktywne zmiany zakrzepowo-zatorowe
  • zaawansowana niewydolność tętnic obwodowych

Lekarze specjalizujący się w leczeniu żylaków

Zabiegi leczenia żylaków przeprowadzane są w klinice przez następujących specjalistów (chirurgow, flebologów):

Wrocław

Diagnostyką żylaków zajmują się również dr n. med. Diana Kupczyńska oraz lek. med. Maciej Mazur

Warszawa

Diagnostyką żylaków zajmują się również lek. med. Emil Michalski oraz lek. med. Mariusz Kozak.

Bezoperacyjne leczenie żylaków przeprowadzamy w klinice we Wrocławiu i w Warszawie. Każdy zabieg poprzedza badanie USG Doppler.

Cena zabiegu usuwania żylaków za pomocą pary uzależniona jest od rodzaju problemu oraz stopnia jego zaawansowania. Szacunkowy koszt procedury na jedną nogę wynosi od 3000 zł.

W celu umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

Alternatywne metody leczenia żylaków

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013