Leczenie żylaków parą wodną

Wrocław

Steam Vein Sclerosis to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w leczeniu żylaków kończyn dolnych. W celu zamknięcia zmienionych żył wykorzystywana jest para wodna. Energia potrzebna do zamknięcia chorej żyły jest przenoszona dzięki czystej wodzie dostarczanej w mikrodawkach pod postacią pary wodnej, wtryskiwanej na końcu cewnika. Cewnik, jest na tyle cienki, że można wprowadzić go bezpośrednio do patologicznie zmienionego naczynia przez wenflon czyli przez mikronakłucie skóry, umożliwiając uzyskanie satysfakcjonujących efektów estetycznych.

leczenie zylakow para wodna

Leczenie żylaków parą wodną - najważniejsze informacje 
Cena:od 3000 zł
Czas zabiegu: 20-60 minut
Znieczulenie:miejscowe
Reakcja: nie pozostawia blizn, krwiaków, uszkodzenia skóry minimalne
Rekonwalescencja:zazwyczaj około 1-2 dni
Efekty: widoczne od razu
Dostępność:Wrocław / Warszawa

    Poproś o konsultację
    Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
    Wybierz miasto
    WrocławWarszawa
    Zadzwoń lub napisz!
    Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
    • Na czym polega leczenie żylaków parą wodną
    • Wskazania do zabiegu
    • Jak przygotować się do zabiegu
    • Przebieg zabiegu
    • Efekty
    • Przeciwwskazania
    • Lekarze specjalizujący się w leczeniu żylaków i cena

    Na czym polega leczenie żylaków parą wodną

    W odróżnieniu od innych metod wewnątrznaczyniowego leczenia żylaków (bezoperacyjnego leczenia żylaków), takich jak laserowe leczenie żylaków czy RF (Celon, Vnus) metoda ta umożliwia zamknięcie również krętych poszerzeń żylnych położonych bezpośrednio pod skórą. Inne metody nie pozwalały na zamykanie tych naczyń ze względu na ich zbyt kręty przebieg i powierzchowne położenie. Często łączy się kilka metod (laserowe leczenie żylaków, parę wodną, skleroterapię, laser przezskórny) w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.

    Francuska firma CERMA, która opracowała i wprowadziła na rynek metodę pary wodnej Steam Vein Sclerosis w leczeniu żylaków, specjalizuje się w odkrywaniu innowacyjnych, lecz jak najmniej inwazyjnych rozwiązań we flebologii.

    Wskazania do zabiegu

    Podstawą do zakwalifikowania pacjenta do jakiegokolwiek leczenia jest szczegółowy wywiad lekarski i wykonanie podstawowych badań diagnostycznych. Głównym badaniem, które ocenia nam funkcje układu żylnego, wykrywa obecność żylaków i bada funkcje zastawek w układzie żylnym jest badanie ultrasonograficzne z dodatkowym badaniem przepływu w naczyniach tzw. badania podwójnego obrazowania – Duplex Doppler (USG Doppler). Na podstawie uzyskanych wyników jesteśmy w stanie zalecić i zaplanować konkretną metodę leczenia.

    Przeczytaj artykuł: Widoczne żyły na nogach

    Jak przygotować się do zabiegu

    Przed zabiegiem leczenia żylaków parą wodną należy ogolić obszar poddawany zabiegowi oraz włożyć wyciętą bieliznę, by lekarz miał swobodny dostęp do pachwiny podczas przeprowadzania procedury.

    Przebieg zabiegu

    Procedura leczenia żylaków parą wodną polega na wprowadzeniu cewnika do światła chorej żyły, który jest podłączony do aparatu dostarczającego w niewielkich dawkach przegrzaną parę wodną. Wykorzystywana para wodna ma ok. 140°C i jest parą suchą, inaczej mówiąc przegrzaną. Tym sposobem żylak zostaje skutecznie zamknięty, bez konieczności wyrywania go, bez nacięć i późniejszej długiej rekonwalescencji. Pacjent zwykle na następny dzień może wrócić do codziennych aktywności. Cała procedura SVS wykonywana jest pod kontrolą USG, począwszy od podania znieczulenia przez wprowadzanie cewnika na jego usunięciu kończąc. SVS to obecnie jedyna dostępna metoda, która umożliwia, podczas jednej sesji, zamknięcie każdego rodzaju żylaków. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym w warunkach jałowych.

    Uzupełnieniem tego zabiegu może być miniflebektomia i/lub skleroterapia.

    Efekty

    Leczenie żylaków parą wodną pozwala osiągnąć dobre efekty estetyczne i co ważne towarzyszy temu wysokie bezpieczeństwo. Dolegliwość bólowe podczas i po zabiegu są stosunkowo niewielkie. Po zabiegu usuwania żylaków parą wodną zwykle pacjent czuje się na tyle dobrze, że nie jest konieczne zażywanie żadnych środków przeciwbólowych. SVS pozwala na osiągnięcie nie tylko zamierzonego efektu terapeutycznego, ale i, w przeciwieństwie do metod klasycznych, nie pozostawia blizn, krwiaków, dzięki czemu zapewnia bardzo dobre efekty estetyczne.

    Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

    Zdjęcia przed i po

    usuwanie zylakow para wodna 1 usuwanie zylakow para wodna 2 ZOBACZ ZDJĘCIA PRZED I PO LECZENIU ŻYLAKÓW

    Przeciwwskazania

    • niewydolność serca i wady zastawkowe
    • nadciśnienie
    • wszczepiony rozrusznik serca
    • przebyte i aktywne zmiany zakrzepowo-zatorowe
    • zaawansowana niewydolność tętnic obwodowych

    Lekarze specjalizujący się w leczeniu żylaków i cena

    Zabiegi leczenia żylaków przeprowadzane są przez następujących specjalistów (chirurgów, flebologów):

    Leczenie żylaków parą wodną Wrocław

    • dr n. med. Wojciech Rybak
    • dr n. med. Maciej Antkiewicz

    Leczenie żylaków parą wodną Warszawa

    • dr n. med. Michał Kowalczewski

    Diagnostyką żylaków w Warszawie zajmują się również lek. med. Emil Michalski oraz dr n. med. Mariusz Kozak.

    Bezoperacyjne leczenie żylaków przeprowadzamy we Wrocławiu i w Warszawie. Każdy zabieg poprzedza badanie USG Doppler.

    Cena zabiegu usuwania żylaków za pomocą pary uzależniona jest od rodzaju problemu oraz stopnia jego zaawansowania. Szacunkowy koszt procedury na jedną nogę wynosi od 3000 zł.

    W celu umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu.

    W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

    Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

    Leczenie żylaków parą wodną - najczęstsze pytania

    Ile trwa zabieg usuwania żylaków parą wodną?

    Usuwanie żylaków parą wodną to zabieg, który trwa zwykle od 15 minut do 1,5 godziny. Najczęściej nie jest to procedura samodzielna, bo łączy się ją z innymi zabiegami flebologicznymi.

    Czy usuwanie żylaków parą wodną boli?

    Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, zatem pacjent nie odczuwa bólu. Jednak stosowane w tym przypadku znieczulenie nie znosi wrażeń czuciowych, które mogą być przyczyną dyskomfortu.

    Kiedy zobaczę efekty usuwania żylaków parą wodną?

    Usuwanie żylaków parą wodną to jeden z elementów procesu leczenia przewlekłej niewydolności żylnej. Oznacza to, że efekty będziemy zauważać wraz z upływem czasu. Zazwyczaj już w kilka dni po przebytej operacji pacjent zauważa poprawę. Ostatecznie efekty dostrzeżemy do roku czasu.

    Ile dni zwolnienia otrzymuje się po leczeniu żylaków parą wodną?

    Najczęściej zabieg nie wymaga zwolnienia lekarskiego. Zdarza się jednak, że w niektórych przypadkach zalecane jest 7-14 dni zwolnienia.

    Jakie znieczulenie stosuje się podczas zabiegu?

    Usuwanie żylaków parą wodną to zabieg odbywający się z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. W szczególnych przypadkach zdarza się, że wymagane jest znieczulenie ogólne, które z kolei wymaga dodatkowej zgody i przeprowadzenia odpowiednich badań.

      Umów się na wizytę
      Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
      Wybierz miasto
      WrocławWarszawa
      Zadzwoń lub napisz!

      Alternatywne metody leczenia żylaków

      wsparcie
      Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

        Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
        Przedstaw się *
        Wybierz miasto *
        WrocławWarszawa
        Wiadomość *