Leczenie żylaków parą wodną | Ars Estetica - Wrocław i Warszawa

Leczenie żylaków parą wodną

Steam Vein Sclerosis

Zobacz film

Opis technologii

Steam Vein Sclerosis to najnowocześniejsze rozwiązanie technologiczne w leczeniu żylaków kończyn dolnych. W celu zamknięcia zmienionych żył wykorzystywana jest para wodna. Energia potrzebna do zamknięcia chorej żyły jest przenoszona dzięki czystej wodzie dostarczanej w mikrodawkach pod postacią pary wodnej, wtryskiwanej na końcu cewnika. Cewnik, jest na tyle cienki, że można wprowadzić go bezpośrednio do patologicznie zmienionego naczynia przez wenflon czyli przez mikronakłucie skóry, umożliwiając uzyskanie bardzo dobrych efektów kosmetycznych.

W odróżnieniu od innych metod wewnątrznaczyniowego leczenia żylaków, takich jak laser czy RF (Celon, Vnus) metoda ta umożliwia zamknięcie również krętych poszerzeń żylnych położonych bezpośrednio pod skórą. Inne metody nie pozwalały na zamykanie tych naczyń ze względu na ich zbyt kręty przebieg i powierzchowne położenie. W Klinice często łączy się kilka metod (laser wewnątrzżylny, para wodna, skleroterapia, laser przezskórny) w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.

Francuska firma CERMA, która opracowała i wprowadziła na rynek metodę pary wodnej Steam Vein Sclerosis w leczeniu żylaków, specjalizuje się w odkrywaniu innowacyjnych, lecz jak najmniej inwazyjnych rozwiązań we flebologii.

Wskazania

Podstawą do zakwalifikowania pacjenta do jakiegokolwiek leczenia jest szczegółowy wywiad lekarski i wykonanie podstawowych badań diagnostycznych. Głównym badaniem, które ocenia nam funkcje układu żylnego, wykrywa obecność żylaków i bada funkcje zastawek w układzie żylnym jest badanie ultrasonograficzne z dodatkowym badaniem przepływu w naczyniach tzw. badania podwójnego obrazowania – Duplex Doppler. Na podstawie uzyskanych wyników jesteśmy w stanie zalecić i zaplanować konkretną metodę leczenia.

Jak przygotować się do zabiegu

Przed zabiegiem leczenia żylaków parą wodną należy ogolić obszar poddawany zabiegowi oraz włożyć wyciętą bieliznę, by lekarz miał swobodny dostęp do pachwiny podczas przeprowadzania procedury.

Zabiegi leczenia żylaków przeprowadzamy zarówno w klinice we Wrocławiu jak i w Warszawie.

Przebieg zabiegu

Procedura leczenia żylaków parą wodną polega na wprowadzeniu cewnika do światła chorej żyły, który jest podłączony do aparatu dostarczającego w niewielkich dawkach przegrzaną parę wodną. Wykorzystywana para wodna ma ok. 140°C i jest parą suchą, inaczej mówiąc przegrzaną. Tym sposobem żylak zostaje skutecznie zamknięty, bez konieczności wyrywania go, bez nacięć i późniejszej długiej rekonwalescencji. Pacjent już na następny dzień jest w stanie dostrzec diametralną różnicę, żylak zostaje usunięty, w większości przypadków nie ma siniaków lub są one minimalne i można wrócić do codziennych aktywności. Cała procedura SVS wykonywana jest pod kontrolą USG, począwszy od podania znieczulenia przez wprowadzanie cewnika na jego usunięciu kończąc. SVS to obecnie jedyna dostępna metoda, która umożliwia, podczas jednej sesji, zamknięcie każdego rodzaju żylaków. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym w warunkach jałowych.

Efekty

Metoda ablacji parą wodną pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty kosmetyczne i co ważne towarzyszy temu wysokie bezpieczeństwo. Dolegliwość bólowe podczas i po zabiegu praktycznie nie występują. Po zabiegu leczenia żylaków parą wodną zwykle pacjent czuje się na tyle dobrze, że nie jest konieczne zażywanie żadnych środków przeciwbólowych. SVS pozwala na osiągnięcie nie tylko zamierzonego efektu terapeutycznego, ale i, w przeciwieństwie do metod klasycznych, nie pozostawia blizn, krwiaków, dzięki czemu zapewnia bardzo dobre efekty kosmetyczne. Uszkodzenia skóry bowiem są minimalne, a po chorej żyle nie pozostaje śladu.

Przeciwwskazania

  • niewydolność serca i wady zastawkowe
  • nadciśnienie
  • wszczepiony rozrusznik serca
  • przebyte i aktywne zmiany zakrzepowo-zatorowe
  • zaawansowana niewydolność tętnic obwodowych

FLEBOLOG WROCŁAW

FLEBOLOG WARSZAWA

Przed i po

https://www.arsestetica.pl/wp-content/uploads/2015/09/Untitled.jpg

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013