Radiofrekwencja mikroigłowa

Wrocław

Od wielu lat zabiegi z użyciem radiofrekwencji mikroigłowej znajdują zastosowanie w medycynie estetycznej, poprawiając elastyczność skóry oraz pomagając w korekcie blizn, rozstępów, a także redukując nadpotliwość u wybranej grupy pacjentów za pomocą fal radiowych (RF) o wysokiej częstotliwości.

Radiofrekwencja mikroigłowa (najważniejsze informacje) 
Cena:od 1500 zł
Czas zabiegu:15-45 min.
Znieczulenie:nieobligatoryjne
Reakcja skóry:zaczerwienienie, obrzęk
Rekonwalescencja:2-4 dni
Sugerowana liczba zabiegów:1-3
Dostępność:Wrocław

Radiofrekwencja mikroigłowa (termolifting RF) to zabieg, który łączy 2 efektywne działania: nakłuwanie skóry za pomocą mikroigiełek z równoczesnym zastosowaniem promieniowania elektromagnetycznego do podgrzewania. Zabieg ten można przeprowadzać na różnych obszarach ciała, redukując zmarszczki, blizny, rozstępy oraz lecząc trądzik. Procedurę można również wykorzystać w celu poprawy estetyki okolic krocza oraz redukcji nadmiernego pocenia się w okolicy pach.

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa?
  • Wskazania do zabiegu
  • Jak przygotować się do radiofrekwencji mikroigłowej?
  • Jak wygląda termolifting RF?
  • Radiofrekwencja mikroigłowa – efekty
  • Efekty uboczne radiofrekwencji mikroigłowej
  • Przeciwwskazania
  • Specjaliści wykonujący zabieg i cena

  Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa?

  Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem medycyny estetycznej mającym na celu poprawę napięcia skóry, redukcję zmarszczek, spłycanie blizn i rozstępów, regenerację wiotkiej skóry oraz zmniejszenie nadmiernego pocenia się w okolicy pach. Termolifting RF polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz podgrzewaniu tkanek podskórnych za pomocą promieniowania elektromagnetycznego.

  Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej przeprowadzany jest za pomocą platformy medycznej Scarlet RF. Urządzenie posiada głowicę Smartcure, wyposażoną w system 25 mikroelektrod igłowych, których izolacja pozwala na precyzyjne ogrzewanie obszaru zabiegowego, minimalizując ryzyko uszkodzenia otaczających tkanek. Dzięki temu możliwe jest ciągłe oddziaływanie głębokie warstwy skóry właściwej z minimalnym wpływem na naskórek, wywołując kontrolowany efekt termiczny na głębokości 0,5-3,5 mm. Umożliwia to także uzyskanie dobrych rezultatów przy jednoczesnej minimalizacji bólu i czasu rekonwalescencji.

  Zabieg można przeprowadzać na różnych obszarach skóry, włączając w to twarz, powieki, kolana, pośladki, brzuch, biust itp. Istnieją także specjalne protokoły dla poprawy estetyki krocza oraz redukcji nadmiernego pocenia się.

  Zobacz także: Nadmierne pocenie – rodzaje, przyczyny i metody leczenia

  Wskazania do zabiegu

  Termolifting RF jest zabiegiem przeznaczonym do redukcji następujących problemów estetycznych:

  Jak przygotować się do radiofrekwencji mikroigłowej?

  Przed procedurą z użyciem radiofrekwencji mikroigłowej należy zadbać o odpowiedni stan skóry oraz nawodnienie organizmu.

  Zaleca się przez co najmniej tydzień przed zabiegiem picie dużych ilości płynów, rezygnację z kosmetyków złuszczających oraz odstawienie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. aspiryna, ibuprofen, diklofenak, naproksen).

  2 tygodnie przed procedurą należy zrezygnować z opalania i stosowania samoopalaczy.

  W ciągu doby przed zabiegiem należy unikać spożywania alkoholu oraz przyjmowania leków rozrzedzających krew.

  W dniu zabiegu należy zrezygnować z sauny, solarium, łaźni parowych, krioterapii, a także unikać ekspozycji na słońce.

  Jak wygląda termolifting RF?

  Przed przystąpieniem do wykonania radiofrekwencji mikroigłowej lekarz zmywa makijaż, oczyszcza i dezynfekuje twarz, a następnie celem zmniejszenia dyskomfortu, na 30-60 minut przed zabiegiem nakłada znieczulenie w postaci kremu znieczulającego, który osłaniany jest następnie specjalną folią (okluzja). Zastosowanie znieczulenia nie jest jednak konieczne w przypadku pacjentów, którym nie przeszkadza dyskomfort wywołany zabiegiem.

  Ból odczuwalny podczas wykonywania zabiegu jest zazwyczaj minimalny do średniego w zależności od indywidualnych cech pacjenta, niezależnie od rodzaju jego skóry. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i może pojawić się obrzęk utrzymujący się do 2-4 dni. Uczucie pieczenia zwykle ustępuje po kilku godzinach od zabiegu.

  Radiofrekwencja mikroigłowa – efekty

  Efekty zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej oraz ich czas utrzymywania się zależą od parametrów zabiegowych, specyfiki problemu pacjenta, jego wieku oraz indywidualnych cech skóry, takich jak np. podatność na proces starzenia.

  Lifting twarzy /skóry powiek / krocza z pomocą radiofrekwencji mikroigłowej

  Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczenie włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększeniem napięcia skóry. Pełny efekt jest zazwyczaj widoczny po kilku tygodniach do kilku miesięcy (około 3-6 miesięcy), kiedy to rozpoczyna się aktywna stymulacja produkcji nowego kolagenu. Proces ten obejmuje skręcanie i zagęszczanie włókien kolagenowych oraz budowanie nowych połączeń między nimi. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, a drobne zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie są wygładzone.

  Liczba zabiegów jest ustalana przez lekarza, zwykle rekomendowaną ilością jest 1-3 sesji.

  Redukcja nadpotliwości radiofrekwencją mikroigłową

  W zależności od pierwotnej przyczyny oraz stopnia problemu możliwe jest zmniejszenie pocenia się okolicy poddanej zabiegowi w granicach od 60 do 90%. Zadowalające rezultaty zazwyczaj są widoczne po przeprowadzeniu serii składającej się z 4 zabiegów w odstępach czterotygodniowych. W celu podtrzymania osiągniętych efektów, u niektórych pacjentów zaleca się powtarzanie zabiegów co 1-2 lata.

  Należy pamiętać, że skuteczność zabiegu jest możliwa jedynie wtedy, gdy nadmierne pocenie się nie jest spowodowane zaburzeniami hormonalnymi lub innymi chorobami ogólnoustrojowymi. Zabieg ma na celu złagodzenie objawów nadmiernego pocenia się, a nie leczenie choroby. W przypadku podejrzenia zaburzeń hormonalnych zaleca się w pierwszej kolejności konsultację z lekarzem endokrynologiem.

  Nadmierne pocenie się może mieć także podłoże psychologiczne, co może skutkować brakiem satysfakcjonujących rezultatów nawet po przeprowadzeniu zabiegu.

  Radiofrekwencja mikroigłowa w redukcji rozstępów/blizn

  Seria zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej wpływa na efekt poprawy wyglądu rozstępów i blizn, który jest zależny od ich wieku oraz lokalizacji. Z reguły, seria zabiegów przyczynia się do poprawy koloru blizn i rozstępów, zmniejszenia ich głębokości oraz widoczności. Należy jednak pamiętać, że im świeższa blizna/rozstępy, tym lepsze rezultaty są możliwe do osiągnięcia w krótszym czasie.

  Efekty uboczne radiofrekwencji mikroigłowej

  Po przeprowadzonej radiofrekwencji mikroigłowej w zależności od obszaru poddanego zabiegowi mogą pojawić się efekty uboczne:

  • zaczerwienienie – rumień pozabiegowy może utrzymywać się nawet do kilku miesięcy po zabiegu w zależności od zastosowanych parametrów. Zazwyczaj jednak objaw ten ustępuje po około 2-4 dniach;
  • obrzęk – może utrzymywać się do kilku tygodni. Zazwyczaj jednak ustępuje w ciągu 2-4 dni;
  • punktowe krwawienie – może pojawiać się w pierwszych dniach po zabiegu podczas przemywania twarzy i mechanicznego odrywaniu strupków;
  • uczucie pieczenia skóry – zazwyczaj ustępuje po kilku godzinach po zabiegu;
  • przejściowe przebarwienia – znikają zazwyczaj po kilku tygodniach;
  • u niektórych pacjentów ślady nakłuć (charakterystyczna siateczka) mogą utrzymywać się nawet do kilku tygodni po zabiegu. Ślady te mogą w szczególności pojawić się w okolicach oczu, szyi czy na dekolcie.

  Przeciwwskazania

  Bezwzględne:

  • aktywne infekcje bakteryjne lub wirusowe np. opryszczka
  • leczenie immunosupresyjne
  • terapia doustna izotretinoiną (np. Izotek, Curacne, Aknenormin) lub steroidami (i w okresie 6 miesięcy po zakończeniu kuracji)
  • ciąża i okres laktacji
  • obecność metalowych implantów w miejscu zabiegu
  • aktywna choroba nowotworowa, radio i chemioterapia
  • rozrusznik serca
  • rany na skórze w obszarze planowanego zabiegu
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • upośledzony układ odpornościowy
  • skóra przejawiająca szczególną wrażliwość na światło lub ciepło
  • znacząca skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • nieuregulowana cukrzyca lub inne choroby ogólnoustrojowe
  • przyjmowanie określonych suplementów ziołowych (np. dziurawiec, pokrzywa) lub leków fotouczulających
  • nierealistyczne oczekiwania co do efektów zabiegu
  • bielactwo
  • świeża, znaczna opalenizna w obszarze planowanego zabiegu

  Względne:

  • łuszczyca
  • metalowe implanty
  • stosowanie środków na bazie retinolu.

  Jeżeli występuje którykolwiek z powyższych stanów, należy go zgłosić u specjalisty podczas konsultacji, na której należy również poinformować lekarza o oczekiwanych efektach. Lekarz powinien podczas takiej wizyty omówić z pacjentem wszelkie kwestie związane z zaleceniami pozabiegowymi oraz procesem rekonwalescencji.

  Specjaliści wykonujący zabieg i cena

  Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej wykonywane są w klinice Ars Estetica we Wrocławiu. Procedurę przeprowadzają:

  • dr n. med. Diana Kupczyńska
  • Ewa Curzydło
  • Karolina Rudnicka

  Cena pojedynczego zabiegu uzależniona jest od obszaru poddanego zabiegowi, rodzaju problemu oraz jego stopnia zaawansowania.

  W celu umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu.

  W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

  Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!

   Alternatywne zabiegi

   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *