Ulthera (HIFU)

Warszawa

Zobacz film

Zabieg HIFU polega na dostarczeniu skoncentrowanej energii ultradźwięków w postaci sekwencji strumieni, głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Dochodzi wówczas do obkurczenia tkanek poprzez koagulację.

Ulthera (HIFU) - najważniejsze informacje 
Cena:od 1100 zł
Czas zabiegu:20-60 minut
Znieczulenie:nie wymaga
Reakcja skóry:zaczerwienienie, minimalny obrzęk
Rekonwalescencja:brak
Czas utrzymywania się efektów:ok. 2 lat (więcej informacji poniżej)
Dostępność:Warszawa

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Opis technologii HIFU
  • Wskazania
  • Jak przygotować się do zabiegu
  • Przebieg zabiegu
  • Efekty
  • Przeciwwskazania
  • Specjaliści wykonujący zabieg i cena

  Opis technologii HIFU

  Fenomen urządzenia polega na generowaniu łagodnych dla organizmu strumieni ultradźwięków, które oddziałują dopiero w miejscu ich zogniskowania pod skórą. Taka technologia sprawia, że zewnętrzne warstwy skóry pozostają nienaruszone, natomiast na głębsze płaszczyzny oddziałuje skoncentrowana dawka energii. Dzięki owemu – miejscowemu – zdeponowaniu energii powstają punkty koagulacji termalnej, które inicjują naturalną odpowiedź organizmu – produkcję nowego, ulepszonego kolagenu. Rezultatem tego jest stopniowe podniesienie skóry, ujędrnienie i poprawa napięcia. Ulthera™ stymuluje procesy naprawcze w skórze pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.

  Innowacyjność technologii stosowane w klinice polega także na posiadaniu ekranu USG, co umożliwia wgląd w tkankę i gwarantuje bardzo wysoką skuteczność oraz precyzję zabiegu.

  Ulthera™ przeszła szczegółowe badania kliniczne, którym poddano ponad 1000 pacjentów. Były one prowadzone w renomowanych ośrodkach, jak University of California w San Diego, Massachusetts Eye and Ear Infirmary czy Harvard Medical School. Badania wykazały wysoki poziom bezpieczeństwa i znaczące, powtarzalne rezultaty, czego potwierdzeniem jest uzyskanie w 2009 roku certyfikatu FDA “de novo”.

  Wskazania

  Jak przygotować się do zabiegu

  W celu zminimalizowania dyskomfortu możliwe jest zażycie środka przeciwbólowego na 30 minut przed zabiegiem. Jednakże niewskazany jest środek przeciwzapalny, gdyż proces zapalny skóry jest w tym wypadku pożądanym skutkiem zabiegu, powodującym szybsze powstawanie nowego kolagenu.

  Nie jest wymagana rekonwalescencja i rezygnacja z codziennych aktywności. Po zabiegu na skórze może wystąpić łagodny rumień i obrzęk utrzymujący się nie dłużej niż kilka godzin. Obszar poddany zabiegowi może być delikatniejszy i wrażliwy na dotyk przez klika dni po zabiegu.

  Przebieg zabiegu

  Sam zabieg poprzedza diagnostyka, polegająca na wizualizacji tkanki podskórnej. Aparat Ulthera™ jako pierwszy został wyposażony w unikalną technologię obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE™ i dzięki temu jest jedynym tego typu urządzeniem, dającym takie możliwości. Umożliwia to lekarzowi dokładny podgląd struktury tkanki podskórnej do głębokości 8 mm. Dzięki temu lekarz jest w stanie obejrzeć, ocenić i określić bardzo precyzyjnie właściwą głębokość, na której ma zostać przeprowadzony zabieg. Następnym etapem zabiegu jest tzw. faza terapeutyczna, która polega na kierowaniu specjalnie dobranego strumienia ultradźwięków do wybranych obszarów skóry.

  Zabieg Ulthera jest stosunkowo krótki, trwa od 20 – 40 minut i jest w pełni tolerowany przez pacjentów. Może pojawić się nieco większy dyskomfort w chwili oddziaływania terapeutycznego fal, jest on jednak krótkotrwały i odczuwalny przez zaledwie kilka sekund.

  Efekty

  Lifting i napięcie skóry widoczne jest od razu po wykonaniu zabiegu, ale jeszcze zwiększa się stopniowo do 90 dni – tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu. Zadowalające efekty osiąga się już za pierwszym razem i utrzymuje się w zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta i właściwości jego skóry. Zabieg wykonuje się na różnych poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry poddawanej leczeniu oraz celów terapii.

  Na zdjęciach przed i po widoczne efekty zastosowania technologii HIFU na policzki.

  Efekty uzyskiwane dzięki technologii HIFU zależą od kwalifikacji. Metoda ma za zadanie przeciwdziałać siłom grawitacji, widocznie zmniejszać pojawiające się wraz z wiekiem opadanie oraz zwiotczenie skóry i tkanek.

  Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

  Przeciwwskazania

  • otwarte zmiany lub zmiany chorobowe na twarzy
  • zmiany trądzikowe
  • stenty metalowe oraz implanty
  • bioabsorbowalne implanty mechaniczne
  • wszczepione urządzenia elektryczne
  • aktywne systemowo lub lokalnie choroby skóry
  • terapia przeciwzakrzepowa
  • aktywna choroba nowotworowa, radio- lub chemioterapia

  Specjaliści wykonujący zabieg i cena

  Zabiegi liftingu bez skalpela za pomocą Ulthery wykonywane są we Wrocławiu i w Warszawie. Procedurę przeprowadzają:

  • dr n. med. Diana Kupczyńska

  Cena zabiegu Ulthera uzależniona jest od obszaru poddanego zabiegowi.

  Szacunkowy koszt procedury:

  Ulthera (cennik) 
  1 linia60 zł
  Czoło1500 zł
  Kurze łapki1200 zł
  Powieki dolne1100 zł
  Powieki górne1200 zł
  Powieki górne i dolne2100 zł
  Podbródek3000 zł
  Policzki5500 zł
  Cała twarz9500 zł
  Usta ( okolica nad górną wargą)1500 zł
  Usta (okolica pod dolną wargą)1500 zł
  Usta ( okolica nad górną i dolną wargą)2900 zł
  Szyja3750 zł
  Czoło+kurze łapki+powieki dolne3000 zł
  Policzki+podbródek7500 zł
  Podbródek+szyja6250 zł
  Dekolt4700 zł

  W celu umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu.

  W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

  Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

  Ulthera - najczęstsze pytania

  Kiedy widać efekty po zabiegu Ulthera?

  Lifting i napięcie skóry nieznacznie widoczne jest już bezpośrednio po zabiegu, ale rezultaty ostateczne osiąga się po upływie ok. 90 dni (tyle trwa produkcja nowego kolagenu).

  Jak często można robić zabieg Ulthera?

  Zabieg Ulthera można powtórzyć w momencie, kiedy pierwotne efekty nie są już wystarczające (ok. 2 lata choć jest to związane z indywidualnymi cechami organizmu pacjenta i jego stylu życia).

  Jak się wygląda bezpośrednio po zabiegu Ulthera?

  Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk, Następnego dnia można nałożyć makijaż i iść do pracy.

  Czy zabieg Ulthera boli?

  Zabieg może powodować dyskomfort. Część pacjentów wymaga przyjęcia leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty na 30 minut przed procedurą.

  Czy Ulthera i HIFU to to samo?

  Ulthera jest rodzajem urządzenia HIFU. Warto również podkreślić, że jest to jedyne oryginalne urządzenie pozwalające emitować ultradźwięki.

  HIFU na podbródek, HIFU pod oczy - jakie obszary poddaje się zabiegowi?

  Zabieg możemy wykonać na dowolnie wybrany obszar. Należy jednak pamiętać o tym, że w niektórych okolicach możemy uzyskać bardzo zadowalające rezultaty liftingu, podczas, gdy w innych mogą pozostać ledwie zauważalne.

  Jak przygotować się do zabiegu HIFU?

  Zabieg z wykorzystaniem Ulthery nie wymagają od pacjenta szczególnych przygotowań. Rolą lekarza jest natomiast wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań.

  Jak długo utrzymują się efekty zabiegu HIFU?

  Efekt zabiegu zgodnie z założeniami powinien utrzymywać się do 2 lat. W praktyce bywa różnie, bo rezultaty zależą od wielu czynników, do których zaliczyć można np. to czy pacjent pali papierosy, czy stosuje bezwzględną ochronę przeciwsłoneczną, także od tego ile ma lat.

  Jakie powikłania mogą wystąpić po zabiegu?

  HIFU to technologia, którą uznaje się za stosunkowo bezpieczną. W literaturze opisywane są jednak przypadki trwałego bądź przemijającego uszkodzenia nerwów ruchowych.

  Ile kosztuje Ulthera (HIFU)?

  Cena zabiegu na podbródek zgodnie z założeniem wynosi 3000 zł, w przypadku policzków 5500 zł, zabieg na całą twarz będzie kosztował 9500 zł. Ostateczny koszt podaje jednak specjalista podczas osobistej konsultacji.

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!

   Alternatywne zabiegi

   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *