Ulthera (HIFU)

Lifting bez skalpela

Zobacz film
Ulthera
Głosów: 5, ocena: 5

Opis technologii

Zabieg Ulthera polega na dostarczeniu skoncentrowanej energii ultradźwięków w postaci sekwencji strumieni, głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Dochodzi wówczas do obkurczenia tkanek poprzez koagulację. Fenomen urządzenia polega na generowaniu łagodnych dla organizmu strumieni ultradźwięków, które oddziałują dopiero w miejscu ich zogniskowania pod skórą. Taka technologia sprawia, że zewnętrzne warstwy skóry pozostają nienaruszone, natomiast na głębsze płaszczyzny oddziałuje skoncentrowana dawka energii. Dzięki owemu – miejscowemu – zdeponowaniu energii powstają punkty koagulacji termalnej, które inicjują naturalną odpowiedź organizmu – produkcję nowego, ulepszonego kolagenu. Rezultatem tego jest stopniowe podniesienie skóry, ujędrnienie i poprawa napięcia. Ulthera™ stymuluje procesy naprawcze w skórze pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Ulthera (HIFU) - najważniejsze informacje 
Cena zabiegu:od 1100 zł
Czas zabiegu:20-60 minut
Znieczulenie:nie wymaga
Reakcja skóry:zaczerwienienie, minimalny obrzęk
Rekonwalescencja:brak
Czas utrzymywania się efektów: ok. 2 lat (więcej informacji poniżej)
Dostępność:Wrocław

Innowacyjność Ulthera™ polega także na posiadaniu ekranu USG, co umożliwia wgląd w tkankę i gwarantuje bardzo wysoką skuteczność oraz precyzję zabiegu.

Ulthera™ przeszła szczegółowe badania kliniczne, którym poddano ponad 1000 pacjentów. Były one prowadzone w renomowanych ośrodkach, jak University of California w San Diego, Massachusetts Eye and Ear Infirmary czy Harvard Medical School. Badania wykazały wysoki poziom bezpieczeństwa i znaczące, powtarzalne rezultaty, czego potwierdzeniem jest uzyskanie w 2009 roku certyfikatu FDA “de novo”.

ulthera

Wskazania

Jak przygotować się do zabiegu

W celu zminimalizowania dyskomfortu możliwe jest zażycie środka przeciwbólowego na 30 minut przed zabiegiem. Jednakże niewskazany jest środek przeciwzapalny, gdyż proces zapalny skóry jest w tym wypadku pożądanym skutkiem zabiegu, powodującym szybsze powstawanie nowego kolagenu.

Nie jest wymagana rekonwalescencja i rezygnacja z codziennych aktywności. Po zabiegu na skórze może wystąpić łagodny rumień i obrzęk utrzymujący się nie dłużej niż kilka godzin. Obszar poddany zabiegowi może być delikatniejszy i wrażliwy na dotyk przez klika dni po zabiegu.

Przebieg zabiegu

Sam zabieg poprzedza diagnostyka, polegająca na wizualizacji tkanki podskórnej. Aparat Ulthera™ jako pierwszy został wyposażony w unikalną technologię obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE™ i dzięki temu jest jedynym tego typu urządzeniem, dającym takie możliwości. Umożliwia to lekarzowi dokładny podgląd struktury tkanki podskórnej do głębokości 8 mm. Dzięki temu lekarz jest w stanie obejrzeć, ocenić i określić bardzo precyzyjnie właściwą głębokość, na której ma zostać przeprowadzony zabieg. Następnym etapem zabiegu jest tzw. faza terapeutyczna, która polega na kierowaniu specjalnie dobranego strumienia ultradźwięków do wybranych obszarów skóry.

ulthera

Zabieg Ulthera jest stosunkowo krótki, trwa od 20 – 40 minut i jest w pełni tolerowany przez pacjentów. Może pojawić się nieco większy dyskomfort w chwili oddziaływania terapeutycznego fal, jest on jednak krótkotrwały i odczuwalny przez zaledwie kilka sekund.

Efekty

Lifting i napięcie skóry widoczne jest od razu po wykonaniu zabiegu, ale jeszcze zwiększa się stopniowo do 90 dni – tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu. Zadowalające efekty osiąga się już za pierwszym razem i utrzymuje się w zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta i właściwości jego skóry. Zabieg wykonuje się na różnych poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry poddawanej leczeniu oraz celów terapii.

Efekty uzyskiwane dzięki Ulthera™ są zdumiewające, metoda przeciwdziała siłom grawitacji, widocznie zmniejsza pojawiające się wraz z wiekiem opadanie oraz zwiotczenie skóry i tkanek.

Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w klinice.

Przeciwwskazania

  • otwarte zmiany lub zmiany chorobowe na twarzy
  • zmiany trądzikowe
  • stenty metalowe oraz implanty
  • bioabsorbowalne implanty mechaniczne
  • wszczepione urządzenia elektryczne
  • aktywne systemowo lub lokalnie choroby skóry
  • terapia przeciwzakrzepowa
  • aktywna choroba zakrzepowa lub skórna

Specjaliści wykonujący zabieg

Zabiegi liftingu bez skalpela za pomocą Ulthery wykonywane są w klinice we Wrocławiu. Procedurę przeprowadzają:

 

W celu umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

Ulthera - cena

Cena zabiegu Ulthera uzależniona jest od obszaru poddanego zabiegowi.

Szacunkowy koszt procedury:

Ulthera (cennik) 
1 linia60 zł
Czoło1500 zł
Kurze łapki1200 zł
Powieki dolne1100 zł
Powieki górne1200 zł
Powieki górne i dolne2100 zł
Podbródek 3000 zł
Policzki 5500 zł
Cała twarz 9500 zł
Usta ( okolica nad górną wargą)1500 zł
Usta (okolica pod dolną wargą)1500 zł
Usta ( okolica nad górną i dolną wargą)2900 zł
Szyja3750 zł
Czoło+kurze łapki+powieki dolne3000 zł
Policzki+podbródek7500 zł
Podbródek+szyja6250 zł
Dekolt8000 zł  4700 zł

Przed i po

https://www.arsestetica.pl/wp-content/uploads/2013/08/2b_wp15.jpg

Alternatywne zabiegi

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013