Ulthera

Lifting bez skalpela

Zobacz film

Opis technologii

Zabieg polega na dostarczeniu skoncentrowanej energii ultradźwięków w postaci sekwencji strumieni, głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Dochodzi wówczas do obkurczenia tkanek poprzez koagulację. Fenomen urządzenia polega na generowaniu łagodnych dla organizmu strumieni ultradźwięków, które oddziałują dopiero w miejscu ich zogniskowania pod skórą. Taka technologia sprawia, że zewnętrzne warstwy skóry pozostają nienaruszone, natomiast na głębsze płaszczyzny oddziałuje skoncentrowana dawka energii. Dzięki owemu – miejscowemu – zdeponowaniu energii powstają punkty koagulacji termalnej, które inicjują naturalną odpowiedź organizmu – produkcję nowego, ulepszonego kolagenu. Rezultatem tego jest stopniowe podniesienie skóry, ujędrnienie i poprawa napięcia. Ulthera™ stymuluje procesy naprawcze w skórze pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Innowacyjność Ulthera™ polega także na posiadaniu ekranu USG, co umożliwia wgląd w tkankę i gwarantuje bardzo wysoką skuteczność oraz precyzję zabiegu.

Ulthera™ przeszła szczegółowe badania kliniczne, którym poddano ponad 1000 pacjentów. Były one prowadzone w renomowanych ośrodkach, jak University of California w San Diego, Massachusetts Eye and Ear Infirmary czy Harvard Medical School. Badania wykazały wysoki poziom bezpieczeństwa i znaczące, powtarzalne rezultaty, czego potwierdzeniem jest uzyskanie w 2009 roku certyfikatu FDA “de novo”.

Ulthera

Wskazania

 • obniżone brwi
 • nadmiar skóry górnej powieki
 • opadające powieki
 • zmarszczki palacza
 • podwójny podbródek
 • zanik linii żuchwy
 • głębokie fałdy nosowo-wargowe
 • opadająca skóra policzków
 • opadające kąciki ust

Jak przygotować się do zabiegu

W celu zminimalizowania dyskomfortu możliwe jest zażycie środka przeciwbólowego na 30 minut przed zabiegiem. Jednakże niewskazany jest środek przeciwzapalny, gdyż proces zapalny skóry jest w tym wypadku pożądanym skutkiem zabiegu, powodującym szybsze powstawanie nowego kolagenu.

Nie jest wymagana rekonwalescencja i rezygnacja z codziennych aktywności. Po zabiegu na skórze może wystąpić łagodny rumień i obrzęk utrzymujący się nie dłużej niż kilka godzin. Obszar poddany zabiegowi może być delikatniejszy i wrażliwy na dotyk przez klika dni po zabiegu.

Przebieg zabiegu

Sam zabieg poprzedza diagnostyka, polegająca na wizualizacji tkanki podskórnej. Aparat Ulthera™ jako pierwszy został wyposażony w unikalną technologię obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE™ i dzięki temu jest jedynym tego typu urządzeniem, dającym takie możliwości. Umożliwia to lekarzowi dokładny podgląd struktury tkanki podskórnej do głębokości 8 mm. Dzięki temu lekarz jest w stanie obejrzeć, ocenić i określić bardzo precyzyjnie właściwą głębokość, na której ma zostać przeprowadzony zabieg. Następnym etapem zabiegu jest tzw. faza terapeutyczna, która polega na kierowaniu specjalnie dobranego strumienia ultradźwięków do wybranych obszarów skóry.

Zabieg jest stosunkowo krótki, trwa od 20 – 40 minut i jest w pełni tolerowany przez pacjentów. Może pojawić się nieco większy dyskomfort w chwili oddziaływania terapeutycznego fal, jest on jednak krótkotrwały i odczuwalny przez zaledwie kilka sekund.

Efekty

Lifting i napięcie skóry widoczne jest od razu po wykonaniu zabiegu, ale jeszcze zwiększa się stopniowo do 90 dni – tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu. Zadowalające efekty osiąga się już za pierwszym razem i utrzymuje się w zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta i właściwości jego skóry. Zabieg wykonuje się na różnych poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry poddawanej leczeniu oraz celów terapii.

Efekty uzyskiwane dzięki Ulthera™ są zdumiewające, metoda przeciwdziała siłom grawitacji, widocznie zmniejsza pojawiające się wraz z wiekiem opadanie oraz zwiotczenie skóry i tkanek.

Przeciwwskazania

 • otwarte zmiany lub zmiany chorobowe na twarzy
 • zmiany trądzikowe
 • stenty metalowe oraz implanty
 • bioabsorbowalne implanty mechaniczne
 • wszczepione urządzenia elektryczne
 • aktywne systemowo lub lokalnie choroby skóry
 • terapia przeciwzakrzepowa
 • aktywna choroba zakrzepowa lub skórna

Przed i po

https://www.arsestetica.pl/wp-content/uploads/2013/08/2b_wp15.jpg

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013