Ulthera (HIFU)

Lifting bez skalpela

Zobacz film

Opis technologii

Zabieg Ulthera polega na dostarczeniu skoncentrowanej energii ultradźwięków w postaci sekwencji strumieni, głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Dochodzi wówczas do obkurczenia tkanek poprzez koagulację. Fenomen urządzenia polega na generowaniu łagodnych dla organizmu strumieni ultradźwięków, które oddziałują dopiero w miejscu ich zogniskowania pod skórą. Taka technologia sprawia, że zewnętrzne warstwy skóry pozostają nienaruszone, natomiast na głębsze płaszczyzny oddziałuje skoncentrowana dawka energii. Dzięki owemu – miejscowemu – zdeponowaniu energii powstają punkty koagulacji termalnej, które inicjują naturalną odpowiedź organizmu – produkcję nowego, ulepszonego kolagenu. Rezultatem tego jest stopniowe podniesienie skóry, ujędrnienie i poprawa napięcia. Ulthera™ stymuluje procesy naprawcze w skórze pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Ulthera (HIFU) - najważniejsze informacje 
Cena zabiegu:od 1100 zł
Czas zabiegu:20-60 minut
Znieczulenie:nie wymaga
Reakcja skóry:zaczerwienienie, minimalny obrzęk
Rekonwalescencja:brak
Czas utrzymywania się efektów: ok. 2 lat (więcej informacji poniżej)

Innowacyjność Ulthera™ polega także na posiadaniu ekranu USG, co umożliwia wgląd w tkankę i gwarantuje bardzo wysoką skuteczność oraz precyzję zabiegu.

Ulthera™ przeszła szczegółowe badania kliniczne, którym poddano ponad 1000 pacjentów. Były one prowadzone w renomowanych ośrodkach, jak University of California w San Diego, Massachusetts Eye and Ear Infirmary czy Harvard Medical School. Badania wykazały wysoki poziom bezpieczeństwa i znaczące, powtarzalne rezultaty, czego potwierdzeniem jest uzyskanie w 2009 roku certyfikatu FDA “de novo”.

ulthera

Wskazania

Jak przygotować się do zabiegu

W celu zminimalizowania dyskomfortu możliwe jest zażycie środka przeciwbólowego na 30 minut przed zabiegiem. Jednakże niewskazany jest środek przeciwzapalny, gdyż proces zapalny skóry jest w tym wypadku pożądanym skutkiem zabiegu, powodującym szybsze powstawanie nowego kolagenu.

Nie jest wymagana rekonwalescencja i rezygnacja z codziennych aktywności. Po zabiegu na skórze może wystąpić łagodny rumień i obrzęk utrzymujący się nie dłużej niż kilka godzin. Obszar poddany zabiegowi może być delikatniejszy i wrażliwy na dotyk przez klika dni po zabiegu.

Przebieg zabiegu

Sam zabieg poprzedza diagnostyka, polegająca na wizualizacji tkanki podskórnej. Aparat Ulthera™ jako pierwszy został wyposażony w unikalną technologię obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE™ i dzięki temu jest jedynym tego typu urządzeniem, dającym takie możliwości. Umożliwia to lekarzowi dokładny podgląd struktury tkanki podskórnej do głębokości 8 mm. Dzięki temu lekarz jest w stanie obejrzeć, ocenić i określić bardzo precyzyjnie właściwą głębokość, na której ma zostać przeprowadzony zabieg. Następnym etapem zabiegu jest tzw. faza terapeutyczna, która polega na kierowaniu specjalnie dobranego strumienia ultradźwięków do wybranych obszarów skóry.

ulthera

Zabieg Ulthera jest stosunkowo krótki, trwa od 20 – 40 minut i jest w pełni tolerowany przez pacjentów. Może pojawić się nieco większy dyskomfort w chwili oddziaływania terapeutycznego fal, jest on jednak krótkotrwały i odczuwalny przez zaledwie kilka sekund.

Efekty

Lifting i napięcie skóry widoczne jest od razu po wykonaniu zabiegu, ale jeszcze zwiększa się stopniowo do 90 dni – tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu. Zadowalające efekty osiąga się już za pierwszym razem i utrzymuje się w zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta i właściwości jego skóry. Zabieg wykonuje się na różnych poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry poddawanej leczeniu oraz celów terapii.

Efekty uzyskiwane dzięki Ulthera™ są zdumiewające, metoda przeciwdziała siłom grawitacji, widocznie zmniejsza pojawiające się wraz z wiekiem opadanie oraz zwiotczenie skóry i tkanek.

Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w klinice.

Przeciwwskazania

 • otwarte zmiany lub zmiany chorobowe na twarzy
 • zmiany trądzikowe
 • stenty metalowe oraz implanty
 • bioabsorbowalne implanty mechaniczne
 • wszczepione urządzenia elektryczne
 • aktywne systemowo lub lokalnie choroby skóry
 • terapia przeciwzakrzepowa
 • aktywna choroba zakrzepowa lub skórna

Specjaliści wykonujący zabieg i cena procedury

Zabiegi liftingu bez skalpela za pomocą Ulthery wykonywane są w klinice we Wrocławiu. Procedurę przeprowadzają:

Cena zabiegu Ulthera uzależniona jest od obszaru poddanego zabiegowi.

Szacunkowy koszt procedury:

 • Czoło 1500 zł
 • Kurze łapki 1200 zł
 • Powieki dolne 1100 zł
 • Powieki górne 1200 zł
 • Powieki górne i dolne 2100 zł
 • Podbródek 3000 zł
 • Policzki 5500 zł
 • Cała twarz 9500 zł
 • Usta ( okolica nad górną wargą) 1500 zł
 • Usta (okolica pod dolną wargą) 1500 zł
 • Usta ( okolica nad górną i dolną wargą) 2900 zł
 • Szyja 3750 zł
 • Czoło+kurze łapki+powieki dolne 3000 zł
 • Policzki+podbródek 7500 zł
 • Podbródek+szyja 6250 zł

W celu umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Zachęcamy do zapoznania się również z następującymi materiałami:

Alternatywne zabiegi

Przed i po

https://www.arsestetica.pl/wp-content/uploads/2013/08/2b_wp15.jpg

Ars Estetica realizuje projekt nr UDA-RPDS.01.01.00-02-173/13-00
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013