Nadmiar tkanki tłuszczowej

Nadmiar tkanki tłuszczowej wiąże się zazwyczaj z problemem nadwagi i otyłości. Zdarza się jednak, że pomimo zrzucenia zbędnych kilogramów, stosowania diety i regularnych ćwiczeń, borykamy się z miejscowym gromadzeniem tkanki tłuszczowej. W takich sytuacjach pomocne mogą okazać się chirurgia plastyczna i konsultacja z lekarzem specjalizującym się w tego typu zabiegach bądź modelowanie sylwetki i małoinwazyjne metody redukcji tkanki tłuszczowej w kłopotliwej okolicy.

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Opis problemu
  • Przyczyny nadmiaru tkanki tłuszczowej
  • Który zabieg wybrać?

  Opis problemu

  Rozmieszczenie i namnażanie komórek tłuszczowych – adipocytów jest różne w zależności od płci. U mężczyzn najczęściej zajmuje okolice brzucha, u kobiet kumuluje się w obszarze bioder, ud i pośladków. Przekraczająca normę ilość tkanki tłuszczowej nie jest tylko defektem kosmetycznym, ale stanowi poważny problem zdrowotny.

  Niezależnie od płci, najczęściej, są to osoby z wyraźnie zauważalnymi depozytami tkanki tłuszczowej, która nie zmniejsza się nawet wtedy, gdy stosuje się odpowiednią dietę i ćwiczenia. Celem każdego z sugerowanych zabiegów jest poprawa konturów ciała.

  Podczas każdej konsultacji specjalista stara się dokonać oceny oczekiwań każdego pacjenta, aby precyzyjniej dopasować zabieg do problemu. Konsultacje z kosmetologami w naszej klinice są BEZPŁATNE. W sytuacjach, gdy problemu nie da się rozwiązać stosując metody bezinwazyjne, pacjent kierowany jest na konsultacje z lekarzem.

  Przyczyny nadmiaru tkanki tłuszczowej

  • predyspozycje genetyczne
  • zaburzenia hormonalne
  • stres
  • choroby przewlekłe
  • niewłaściwa dieta
  • niewłaściwy styl życia
  • patologia łaknienia
  • okres rzucania palenia tytoniu

  Który zabieg wybrać?

  Wśród zabiegów, które mogą okazać się pomocne w walce z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową, wymienia się chociażby VASER Lipo, Ultrashape czy Maximus TriLipo. Zanim jednak zdecydujemy, która metoda sprawdzi się najlepiej, warto przedyskutować możliwości i ograniczenia wymienionych technologii. Przede wszystkim po to, by dobrać zabieg do realnych wskazań.

  Zachęcamy do zapoznania się następującymi materiałami:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!

   Proponowane zabiegi wyszczuplające

   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *