Peeling progresywny (Yellow Peel)

Warszawa

Yellow Peel to progresywny peeling, którego rezultat zależny jest od ilości nakładanych warstw. Usuwa warstwę naskórka na różnych poziomach i można go dostosować do rodzaju uszkodzeń skóry.

Stymuluje skórę poprzez kwas retinolowy, a dzięki działaniu 3 innych składników: kwasu fitowego, kojowego i azelainowego spełnia również blokadę endogennej syntezy melaniny usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając powstawaniu nowych.

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Opis zabiegu Yellow Peel
  • Wskazania
  • Jak przygotować się do zabiegu
  • Przebieg zabiegu
  • Efekty
  • Przeciwwskazania
  • Specjaliści wykonujący zabieg i cena

  Opis zabiegu Yellow Peel

  Peeling działa złuszczająco poprzez kwas retinolowy (o wysokim stężeniu) jednocześnie dzięki trzem innym substancjom (kwas fitowy, kwas kojowy oraz kwas azelainowy) spełnia również funkcję blokady endogenicznej syntezy melaniny. Peeling ten jest łatwy w zastosowaniu, przynosi takie same korzyści jak agresywne peelingi chemiczne. W ciągu paru godzin po zabiegu zwiększa się mikrokrążenie, poprawia utlenienie skóry oraz następuje dostarczenie substancji odżywczych. W wyniku działania peelingu zachodzi wzrost glikozaminoglikanów, jak np. polisacharydów odpowiedzialnych za utrzymywanie wody, to główny czynnik natychmiastowo zwiększający jędrność i napięcie skóry a tym samym spłycenie zmarszczek. Jest to prosty zabieg i przynosi takie same korzyści jak bardziej agresywne peelingi chemiczne, a jego dodatkową zaletą jest znikoma uciążliwość dla pacjenta. Efekt złuszczenia jest niewielki i wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo.

  Wskazania

  Jak przygotować się do zabiegu

  Przed peelingiem należy przygotować skórę do zabiegu. Na około tydzień przed planowanym zabiegiem zaleca się rozpoczęcie stosowania preparatów rozjaśniających skórę, które zawierają w swoim składzie kwas glikolowy. Długość terapii oraz rodzaj preparatu określa specjalista przeprowadzający zabieg.

  Przebieg zabiegu

  1 Faza: Pre-Peel

  Na początku twarz zostanie oczyszczona preparatem Pre-Peel Cleanser, zawierającym 20%kwasu glikolowego. Materiał pozostaje na twarzy około 10-15 minut, a następnie jest zmywany wodą.

  2 Faza: Peeling wstępny

  Wykonany będzie powierzchniowy peeling za pomocą produktu Alpha & Beta Complex Gel. Preparat pozostaje na twarzy do momentu uzyskania delikatnego rumienia (30-60sekund), a następnie zmywany wodą.

  3 Faza: Peeling

  • Peeling bardzo powierzchniowy:

  Maska Yellow Peel jest nakładana na skórę twarzy i pozostawiana na ok. 20-30 minut. Następnie zmywana wodą z neutralnym mydłem oraz nakładana kolejna warstwa maski, pozostawiając kolejne 20-30 minut. Czynność ta powtarzana jest aż do uzyskania jednolitego zaczerwienienia, zwykle po 2-3 warstwach.

  • Peeling powierzchowny:

  Czynności z maską powtarzane są aż do uzyskania jednolitego, różowego rumienia, zwykle po 3-4 warstwach.

  • Peeling średnio-głęboki:

  Zabieg szczególny polecany dla osób o ciemnej karnacji skóry. Maskę Yellow Peel nakładana jest co 20-30 minut, aż do uzyskania silnego rumienia (zaczerwienienie podobne jak po silnym opaleniu). Zazwyczaj tego rodzaju rumień osiąga się po 4-6 warstwach.

  • Peeling głęboki:

  Zabieg przeznaczony dla jasnych skór. Maskę Yellow Peel nakłada się co 20-30 minut, aż do uzyskania silnego rumienia oraz lekkiego obrzęku na obszarze poddanym zabiegowi. Zazwyczaj tego rodzaju efekt osiąga się po 6-8 warstwach. Proces zapalny wywołany podczas zabiegu jest reakcja normalną i gwarantuje lepsze rezultaty.

  4 Faza: Post-Peel

  Po zmyciu ostatniej warstwy skóra zostaje zabezpieczona preparatem Post Peel Recovery –  kremem w postaci wazeliny, przywracający barierę hydrolipidową, zapewniającym ochronę skórze podrażnionej, zapobiegającym wysuszaniu skóry.

  Efekty

  • Kwas retinowy: działanie stymulujące proliferację nowych komórek nabłonkowych i skórnych; kontroluje wydzielanie sebum
  • Bisabololo: działanie przeciwzapalne i antyseptyczne
  • Witamina C stabilizowana: działanie antyutleniające; hamuje tyrozynazę i oddziałuje na DHICA oksydazę; stymuluje i wpływa na syntezę neokolagenu; aktywuje enzym dysmutazy ponadtlenkowej
  • Kwas kojowy: hamuje wytwarzanie melaniny, oddziałując na enzym tyrozynazy i na dopachromową tautomerazę – enzym, który bierze udział przy wytwarzaniu eumelanin
  • Kwas fitowy: naturalny antyutleniacz; hamuje melanogenezę
  • Kwas azelainowy: działanie antybakteryjne; działanie antyproliferacyjne; działanie przeciw wolnym rodnikom; działanie regulujące wydzielanie sebum i antyandrogenowe

  Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

  Przeciwwskazania

  • podrażniona wrażliwa skóra
  • infekcje skórne w aktywnej formie (opryszczka)
  • zapalenie tkanki łącznej
  • alergie skórne na substancje stosowane w peelingu
  • liczne znamiona melanocytowe
  • teleangiektazje
  • leczenie ogólne retinoidami w ciągu kilku poprzednich miesięcy
  • zaburzenia psychiczne
  • ciąża i karmienie piersią

  Specjaliści wykonujący zabieg i cena

  Zabieg progresywnego peelingu z wykorzystaniem preparatu Yellow Peel wykonujemy w placówce w Warszawie.

  Zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszego kosmetologa Patrycji Tomaszyk.

  Koszt procedury w zależności od obszaru rozpoczyna się od 500 zł. Koszt Perfect Derma Peel na twarz wynosi 900 zł.

  Peelingi medyczne (cennik) 
  Kwas migdałowy - twarzod 150 zł
  Kwas glikolowy - twarzod 110 zł
  Kwas pirogronowy - twarzod 170 zł
  Yellow peel - twarzod 550 zł
  TCA (blizny, keratoza, rozstępy)od 150 zł
  Kwas salicylowo-azelainowy (Azelan)220 zł
  Perfect Derma Peel900 zł

  W celu umówienia się na wizytę zapraszamy do kontaktu.

  W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

  Zachęcamy również do zapoznania się z artykułami:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!
   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *