Rozstępy po ciąży

Stwierdzenie, że rozstępy po ciąży to problem, który dotyczy wielu kobiet prawdopodobnie nie będzie dla nikogo zaskoczeniem.

  Poproś o konsultację
  Wypełnij poniższy formularz, aby poprosić o konsultację z jednym z naszych specjalistów.
  Wybierz miasto
  WrocławWarszawa
  Zadzwoń lub napisz!
  Spis treści (kliknij pozycję z listy poniżej, by sprawdzić)
  • Rozstępy po ciąży
  • Przyczyny rozstępów po ciąży
  • Który zabieg wybrać?

  Rozstępy po ciąży

  Jak w wielu innych przypadkach, okazuje się, że najlepszym sposobem jest profilaktyka i troska o jakość skóry przed pojawieniem się pierwszych zmian. Nie oznacza to jednak, że problemu można uniknąć. Wiele wskazuje bowiem na to, że w przypadku niektórych kobiet czynniki genetyczne sprawiają, że nawet podjęcie odpowiednich kroków pielęgnacyjnych, nie chroni ich przed powstawaniem linijnych zmian na skórze brzucha, piersi czy bioder.

  W pierwszej fazie rozstępy najczęściej mają barwę czerwoną. Z czasem jednak bledną i z wyglądu przypominają blizny. Niektóre źródła podają, że aż 90% kobiet ma problem z rozstępami w trakcie ciąży.

  Zobacz również: Rozstępy na piersiach – pielęgnacja czy zabiegi?

  Przyczyny rozstępów po ciąży

  Wśród przyczyn powstawania rozstępów u kobiet w ciąży wymienia się przede wszystkim zmiany w gospodarce hormonalnej organizmu. Odporność znajdujących się w skórze komórek odpowiedzialnych za produkowanie włókien kolagenowych i elastyny spada. Skóra na brzuchu, jak również na piersiach czy udach, pęka nie nadążając za tempem wzrostu.

  Koronne miejsce wśród przyczyn powstawania rozstępów zajmują jednak predyspozycje genetyczne. I choć nie sposób dokładnie przewidzieć miejsca ich występowania, to w wielu sytuacjach właściwa pielęgnacja może ograniczyć ich widoczność.

  Który zabieg wybrać?

  Całkowite pozbycie się rozstępów jest niemożliwe, dlatego wszelkiego rodzaju działania, do których zaliczyć można zarówno domową pielęgnację, jak i zabiegi gabinetowe, mają na celu redukcję ich widoczności. Ważna jest także odpowiednia ilość ruchu (o ile to możliwe) oraz dbanie o właściwe ukrwienie skóry np. poprzez masaże.

  Pomocne mogą okazać się odpowiednie zabiegi kosmetyczne, stosowanie kremów i witamin o sprawdzonej skuteczności. Wśród nich wymienia się np. witaminę E, retinol czy choćby kwas glikolowy. Warto jednak pamiętać o tym, że w trakcie ciąży czy karmienia piersią nie wszystkie wspomniane preparaty i kosmetyki można stosować. Sugerujemy zatem, by przed rozpoczęciem kuracji przeczytać informacje znajdujące się na opakowaniu bądź skonsultować możliwość stosowania kosmetyku ze specjalistą.

  Wśród metod gabinetowych ważne miejsce zajmuje laseroterapia. Wykorzystanie lasera frakcyjnego CO2 do redukcji widoczności rozstępów po ciąży jest jednym ze sposobów, które z powodzeniem stosuje się w naszej klinice. Efekty terapeutyczne są zadowalające. Natomiast należy przygotować się na to, że na rezultaty trzeba poczekać. Wynika to z konieczności wykonania serii zabiegów z zachowaniem odpowiednich odstępów czasowych.

  Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej również poprawiają wygląd rozstępów, który jest zależny od ich wieku oraz lokalizacji. Z reguły, seria zabiegów przyczynia się do poprawy koloru skóry w miejscu występowania rozstępów, zmniejsza ich głębokość oraz widoczność. Należy jednak pamiętać, że im świeższe rozstępy, tym lepsze rezultaty są możliwe do osiągnięcia w krótszym czasie.

  Inną procedurą, która może okazać się skuteczna jest mezoterapia. Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzyknięciu aktywnych składników do skóry właściwej. Alternatywą dla klasycznej mezoterapii jest Dermapen, czyli mezoterapia mikroigłowa. Z zachowaniem należytych odstępów czasowych, wykonuje się je także naprzemiennie z laseroterapią i tym samym osiąga jeszcze lepsze efekty terapeutyczne.

  Zachęcamy również do zapoznania się z następującymi materiałami:

   Umów się na wizytę
   Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
   Wybierz miasto
   WrocławWarszawa
   Zadzwoń lub napisz!

   Polecane zabiegi

   wsparcie
   Zostaw wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

    Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
    Przedstaw się *
    Wybierz miasto *
    WrocławWarszawa
    Wiadomość *