Laserowe usuwanie rozstępów

Wrocław i Warszawa

Opis technologii

Zastosowanie lasera frakcyjnego CO2 w medycynie estetycznej jest bardzo szerokie. To najnowocześniejsze i jednocześnie jedno z najskuteczniejszych urządzeń wykorzystywanych w walce o gładką skórę. Jego działanie polega na emitowaniu tysiąca mikro-strumieni o wysokiej energii, które wnikają na głębokość 2 mm (lub więcej) w skórę, docierając tym samym do głębokich warstw skóry właściwej. Z obszaru poddawanego laserowemu usuwaniu rozstępów tkanka jest odparowywana, a w miejscu działania lasera powstają niewielkich rozmiarów otworki. Otworki otoczone są zdrowymi komórkami, dlatego bardzo szybko następuje proces regeneracji.

Laser eCO2 / Laser FOTONA 
Cena:od 200 zł (pojedyncze zmiany)
Czas zabiegu:15-45 minut
Znieczulenie:maść znieczulająca
Reakcja skóry:zaczerwienienie, obrzęk, strupki
Rekonwalescencja:zazwyczaj około 10 dni
Sugerowana liczba zabiegów:3-6
Dostępność:Wrocław / Warszawa

W przypadku rozstępów, specjalista stosuje zwykle intensywną terapię, a okres rekonwalescencji trwa 10 dni. Niezależnie od tego z jak zaawansowanymi zmianami trafimy do gabinetu, pierwsze efekty zobaczymy już po 4–6 tygodniach.

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 może być stosowany na całym ciele. Laserowe usuwanie rozstępów uważa się za procedurę bezpieczną jednak jak każdy zabieg wiąże się z możliwością wystąpienia zdarzeń niepożądanych.

Wskazania do laserowego usuwania rozstępów

 • rozstępy na udach,
 • rozstępy na łydkach,
 • rozstępy na biodrach,
 • rozstępy na plecach,
 • rozstępy na ramionach,
 • rozstępy na rękach,
 • rozstępy na piersiach.

Jak przygotować się do laserowego usuwania rozstępów

Jeśli rozstępy zlokalizowane są w obszarze owłosionym należy za pomocą jednorazowej golarki usunąć zbędne owłosienie w miejscach, które mają zostać poddane zabiegowi.

Przebieg zabiegu

Przed każdym zabiegiem przeprowadzanym w naszej placówce, specjalista przeprowadza wywiad, którego celem jest określenie stanu skóry i dobranie odpowiedniej terapii. Celem konsultacji jest także wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu laserowego usuwania rozstępów. Specjalista informuje o konsekwencjach, możliwych skutkach ubocznych oraz ważnych dla osiągnięcia zadowalających efektów terapeutycznych zaleceniach pozabiegowych.

Na godzinę przed laserowym usuwaniem rozstępów obszar z rozstępami jest smarowany kremem znieczulającym. Po upływie około 40-60 minut skóra w tej okolicy jest oczyszczana, a specjalista dopasowuje parametry urządzenia do wcześniejszych ustaleń. Głębokość zabiegu i jego intensywność regulowana jest przez operatora, który prowadzi obserwację skóry, mająca na celu ewentualną regulację ustawień.

Laserowe usuwanie rozstępów - efekty

Laser frakcyjny CO2 powoduje wzrost produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Wygładza skórę i widocznie redukuje rozstępy. Najlepsze efekty laserowego usuwania rozstępów uzyskujemy wdrażając serię zabiegów w 4-6 tygodniowych odstępach. W zależności od stopnia zaawansowania problemu, specjalista dobiera właściwe parametry lasera i ustala optymalny harmonogram terapii. Warto również pamiętać o tym, że świeże urazy, w których nie doszło do zbliznowacenia, usuwa się bardziej efektywnie, dlatego warto zgłosić się do specjalisty wtedy, gdy rozstępy dopiero się pojawiły.

Rozstępy występujące w okolicach korpusu leczy się szybciej i efektywniej. Na kończynach zwykle potrzebna jest większa liczba zabiegów, także ze względu na dłuższy okres gojenia ran (w tym obszarze znacznie częściej dochodzi także do hiperpigmentacji).

Podczas laserowego usuwania rozstępów należy uzbroić się w cierpliwość, bo na całą kurację przeważnie przeznacza się około 6-12 miesięcy. Warto również pamiętać, że w przypadku dużych, głębokich, a tym samym utrwalonych zmian, nie jesteśmy w stanie ich całkowicie usunąć. Celem jest w tej sytuacji jest zniwelowanie i spłycenie rozstępów. Bezpośrednio po zabiegu skóra wygląda tak jak na zdjęciu poniżej.

Okres rekonwalescencji trwa zwykle 10 dni. Można zauważyć delikatne zaróżowienie skóry i punktowe ślady po kolumnach, które powstają w skórze za sprawą odparowywania wody z tkanki. Aby uniknąć wystąpienia powikłań, należy ściśle przestrzegać zaleceń pozabiegowych. Należy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem i unikaniu promieniowania słonecznego w czasie kuracji. Efekty zwykle są widoczne do 6 miesięcy.

Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie specjalisty.

Zdjęcia przed i po

Przeciwwskazania

 • opryszczka
 • wirusowe zapalenie wątroby (HBV, HCV)
 • HIV
 • łuszczyca, bielactwo
 • epilepsja
 • leczenie immunosupresyjne
 • terapia doustna izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin) lub steroidami
 • nowotwory skóry
 • metalowe implanty, rozruszniki
 • ciąża
 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry
 • przewlekłe zapalne dermatozy (np. łuszczyca)
 • kuracja isotretinoiną (na okres 6 miesięcy po zakończeniu kuracji)
 • otwarte, świeże rany na skórze
 • skóra przejawiająca szczególną wrażliwość na światło
 • zmiany na skórze wywołane cukrzycą, terapią radiacyjną lub chemioterapię

Specjaliści wykonujący zabieg

Zabiegi laserem frakcyjnym przeprowadzamy we Wrocławiu i w Warszawie.

Bezpłatne konsultacje przeprowadzane są przez naszych ekspertów:

W celu umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu.

W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułami:

Laserowe usuwanie rozstępów - cena

Cena laserowego usuwania rozstępów uzależniona stopnia zaawansowania problemu. W przypadku laserowego usuwania rozstępów zaczyna się od 200 zł w przypadku pojedynczych zmian. Istnieje możliwość skorzystania z pakietu zabiegowego – Program Likwidacji Rozstępów.

Laserowe usuwanie rozstępów (cennik) 
Rozstępy - pojedynczeod 200 zł
Rozstępy - biodraod 600 zł
Rozstępy - brzuchod 800 zł
Rozstępy - łydkiod 400 zł
Rozstępy - piersiod 600 zł
Rozstępy - pośladkiod 600 zł
Rozstępy - ramionaod 600 zł
Rozstępy - udaod 600 zł
Umów się na wizytę
Wypełnij poniższy formularz aby umówić się na wizytę w naszej klinice.
Wybierz miasto
WrocławWarszawa
Zadzwoń lub napisz!

Alternatywne metody usuwania rozstępów

wsparcie
Zostaw wiadomość. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.
Przepraszamy, obecnie jesteśmy niedostępni. Zostaw wiadomość, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.
Przedstaw się *
Wiadomość *